Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ígéretes a Maze, de egyelőre hosszútávú tapasztalat nincs vele.

Miért nem tudtak egy Snapdragont beletenni.?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Abban a kék színben Honor 8-at idéz.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) ADAM1337 válasza fornettisuti (#2) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Elég durván honor design a hátlap.
Amúgy árban elég korrekt, előlapi ujjlenyomat korrekt design, ha a kamerát jól implementálták még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4) D013


D013
aktív tag

A Helio X25-ben Mali T880MP4 van.
https://www.mediatek.com/products/smartphones/mt6797t-helio-x25

(#5) tibcsi0407 válasza Graphics (#1) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mert ott ki kellene fizetni a SoC árával együtt elég sok licenszdíjat. :)

https://utdetailing.hu/

(#6) South Velen válasza D013 (#4) üzenetére


South Velen
addikt

És nem is 16nm-es...

(#7) DemonDani válasza South Velen (#6) üzenetére


DemonDani
addikt

De legalább a név stimmel, van, hogy az sem jön össze. :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8) D013 válasza South Velen (#6) üzenetére


D013
aktív tag

Amúgy P25 van benne, legjobb tudomásom szerint :D

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Kegyetlen, a fenymasolo ismet lecsapott :D

(#10) Fall-N


Fall-N
veterán

Na ugye, hogy sikerül valakinek értelmes nem kínai nevet kitalálni. Egyedi formatervet már kevésbé.

A tapasztalatok majd eldöntik miféle márka lesz ez a Maze.

[ Szerkesztve ]

(#11) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hiába, odavagyok az olyan egyedi cuccokért, mint ez a Xiaomi őőő Doogee őőő Maze telefon. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) Matada2.3 válasza D013 (#8) üzenetére


Matada2.3
veterán

[link] Igen, P25 van benne, aminek még lehet jobban is örülök mint az X25-nek. Kevesebbet fogyaszt és normális helyre pozicionálja a készüléket. Bár küllem alapján tuti nem venném meg.

Finn the human

(#13) iDi00da


iDi00da
újonc

Én Maze Alpha használó vagyok.
Igazából a telefon kényelmes (nagy), egyben van, a kamrája olyan amilyen.
A korábban talált hibákat gyorsan javították, ugyanakkor a kameraprogram még most is elég gyenge.
Nem érzem, hogy cserélnem kellene, de ha a kamera sokkal jobb lesz....

(#14) South Velen válasza Matada2.3 (#12) üzenetére


South Velen
addikt

Na, az viszont 16nm-es, és én is jobban örülök neki,az x25 egy kazán. :/

(#15) jUUh


jUUh
addikt

Nem tűnik ez rossznak.

Samsung Galaxy S23+

(#16) gusthy válasza jUUh (#15) üzenetére


gusthy
veterán

Kávéforralónak tökéletes :)

(#17) Markec


Markec
csendes tag

Berendelve ma reggel. Nekem már a Xiaomi Mi Mix óta tetszik az ilyen dizájn. A Mix 2. még jobban is. Annyi pénzt viszont nem akarok érte adni. Kell egy cheap phone! Ali-ról elővételben már rámentem egy Umidigi Crystalra, de az augusztus 15 óta jön...Szerencsére már az árát is visszakaptam. Track Id is lett egy hónap után, de már annak is 2 hónapja. Umidigi saját shop-ja, szuper hazudozók, hitegetnek, vagy csak úgy tesznek, mintha nem értenék, amit akarsz. Messze kerüljétek el! Látva a készülék teszteket, nem is bánom. De egy ilyen kellett! Néztem Elephone S8-at, Vernee Mix 2-t, meg az új Maze Comet-et is! Az Umidigi S2 a fentiek miatt nyilván kieset. Ha nem tetszik, max feldobom ide az apróra!
A márka mindenesetre szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#18) Fall-N válasza Markec (#17) üzenetére


Fall-N
veterán

Csupa neves gyártó: Elephone, UmiDigi stb. ;] Bár ezt a Maze gyártót nem ismerem, de a többi hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#19) South Velen válasza Fall-N (#18) üzenetére


South Velen
addikt

A Maze már neve alapján is szimpatikusabb, és az Alpha is kevésbé volt silány, mint a ZS-brandek Mix-kópiái, tehát eddigi tapasztalatok alapján mindenképp az ipari hulladék Umi és Elephone és Vernee előtt áll.

Bár nekem a névről a Westworld sorozat jut eszembe, amin mindig jókat aludtam, pedig dívik óriási sorozatnak tartani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Fall-N válasza South Velen (#19) üzenetére


Fall-N
veterán

Jaj ne is mond. Megnéztem a pilotot és nekem sem jött be. Túlértékelt 💩. Ha már sorozat akkor GoT vagy Twin Peaks S03. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) South Velen válasza Fall-N (#20) üzenetére


South Velen
addikt

Én sajnos leszenvedtem az első 9 részt a 10-ből. Vártam, hogy nah, most végre hátha beindul. Közben persze a részek felén bealudtam (nem túlzás, szó szerint - egyetlen sorozatnál sem fordult még elő). Túlspilázott, túlkomplikált, mégis fájdalmasan vontatott, és olyan kérdéseket hagy, amire még az alkotók se tudják a választ, de "nyitva hagyják" és persze ettől lesz jó sorozat a közvélemény szerint. Na persze. Pedig az alapötlet jó volt.

Sorry az offért, de ki kellett adnom a frusztációmat. :D Legalább 20x hallottam egy részben a Maze szót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) tkornel válasza iDi00da (#13) üzenetére


tkornel
csendes tag

Szia.
Azt szeretném kérdezni Tőled, hogy a gps mennyire pontos a telefonon, lehet vele normálisan navigációt használni?
A frissítések milyen sűrűn jöttek a telóra, és OTA-n keresztül?
Én Vernne Mix2 telefont rendeltem, de abban az ígéretek ellenére nem Sony kamera van, a Maze is lehet, hogymást tett bele, mert nem sok jót olvastam a képminőségéről.
Köszi

(#23) iDi00da válasza tkornel (#22) üzenetére


iDi00da
újonc

Hali,
A GPS navigációra teljesen jó. Minden nap waze-val járok, és nem rosszabb mint amiket eddig használtam. A nagy kijelzőn egyébként jól látszik napsütésben is a navigáció.
Amikor túrázás rögzítésére használom, akkor elég vegyes képet mutat: A Galaxy S7 kevesebbet mér (10 km alatt 300-400m-el), a túrázáshoz használt GPS pedig a Galaxy-nál is kevesebbet 200m-el. Mondhatnánk, hogy a software (Locus Map) "hibája", de a Galaxy-n is az fut.
Long story short: a navigációhoz jó, túrázáskor pedig úgysem a távolság a lényeg.

A frissítések az elején gyakran jöttek (fényképező hangolás, BT hibajavítás), az utolsó 2017.10.17 release dátummal van kiadva. Eddig minden bejelentett hibára gyorsan reagáltak, sőt: emailben értesítettek, hogy jön a javítás, és tegyem fel.
A kamera olyan, amilyen. Ha élvezhető képeket akarok lőni, akkor manuális beállításokkal csinálom, az jobb. A BW kamerája szerintem jobb.

(#24) zolikaDB


zolikaDB
veterán

En azt mondom, hogyha a kamerat javitjak, a sima Alpha-hoz kepest, es vkinek ez a design bejon, akkor ez egy eleg igeretes darab lesz.
Tekintve, hogy hasonlo/alacsonyabb aron a "konkurens" keretnelkuli mobilok vagy gyengebbek, vagy full hulladekok: Dogee, Leagoo Kiica stb. Pl utobbi arban oke lenne, de telefonalni ugy tudsz vele, mint a Jozsefvarosin regen a hurkasnyakuak - a telefon éle van a fuleden, mert oda tettek a hangszorot...

(#25) Akos1994 válasza Markec (#17) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Honnan rendelted?

(#26) Markec válasza Akos1994 (#25) üzenetére


Markec
csendes tag

GearBest-ről, ott van fenn 64 gb memória+13 mp kamera és 128 gb memória+16 mp kamera változatban is. Én a kisebbre mentem rá.

(#27) petyusz87


petyusz87
csendes tag

Tegnap shipped out lett a státusz a rendelésemnél. Az általános szállítási idő ezután 15-25 munkanap szóval január első heteiben várhatóan megkapom ezt a csodát :)

Közben kaptunk unboxing videókat:

Gyártói unboxing videó

Egy 12 perces gyorsteszttel együtt

AMD A10-6790K, GigaByte FM2 X88, 8 GB 1866MHz, 120GB Kingston Hyper 3K SSD, 1TB,+ 1,5TB + 2 TB +3TB. Monitor: Dell U2412M 1920x1200

(#28) vrsptr válasza petyusz87 (#27) üzenetére


vrsptr
aktív tag

Lehetséges úgy megrendelni, hogy ne legyen egyéb járulékos költség? + kéket szeretnék, de nem találok.

[ Szerkesztve ]

A kivétel léte bizonyítja a szabály létezését a nem kivételes esetekre.

(#29) Akos1994 válasza vrsptr (#28) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Gearbest rendelésnél EU Express szállítás (csak a tényleges rendelésnél adja ki, expedited shipping alatt és HK-2 raktár lesz), és nem lesznek nagy valószínűséggel járulákos dolgok. :K

(#30) xhege


xhege
addikt

Sziasztok! Mekkora előrelépés ez a telefon a sima alphához képest? Megéri az árkülönbséget? Lehet Jézuskától kérek még gyorsan egy ilyet. :)

(#31) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Ez a készülék egy iphone 4s igen. iphone 4s készülékhez mennyire nagy előrelépés lenne?

Mondjuk autókhoz mérve...

Üdv
Pappesz

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#32) petyusz87


petyusz87
csendes tag

A mai nap megkaptam ezt a csodát.
Kezdeti beüzemelés után körülöttem mindeki csak ámul tőle.

Nagyon gyors a működése. Újlenyomatolvasó jól működik. Wifi teljesen jól működik.

Később tovább tesztelem a GPS-t és a többi funkciót.

AMD A10-6790K, GigaByte FM2 X88, 8 GB 1866MHz, 120GB Kingston Hyper 3K SSD, 1TB,+ 1,5TB + 2 TB +3TB. Monitor: Dell U2412M 1920x1200

(#33) siryeti válasza petyusz87 (#32) üzenetére


siryeti
tag

Szia, sok boldogságot hozzá, engem, és szerintem többeket is érdekelnek majd a tapasztalatok, amint időd engedi jöhetnek.... ;)

Szép napot

(#34) Akos1994 válasza siryeti (#33) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Én is nyomogatom már szűk másfél napja, a következőek a tapasztalataim:
- ujjlenyomatolvasó "vissza" funkcióját kicsit erősebben és tovább kell érintve tartani a kényelmesnél, legalább is a számomra szokásos képernyőérintési "erősség" után ráteszem az ujjam és semmi, ekkor egy kicsit erősebben újra és már megy. Megszokható, de egy elsőre kicsit fura.
Kijelző szerintem kiváló, hozza a várt szintet, viszont a kijelző jobb alsó sarkában látható lekerekítésnél ( ugye itt pixeleket kapcsolnak ki, a megjelenítő továbbra is szögletes sarkokkal rendelkezik) nálam is ott van a kissé sorjás kerekítás, mintha egy-két pixel "bekapcsolva" maradt volna, de csak ott. Korábbi review-knál előszériás dolognak mondták vagy egyedi hibának de nálam is ott van. Kívácsi leszek,hogy szoftveresen javítható-e a dolog vagy marad így.
Kamera szó-szó, nem tudom,hogy ennyi tellik -e a Sony IMX258-tól vagy ez is csak feldolgozási gyengeség.
Az élesség szerintem nagyon túl van tolva, szóval vonal élesség jó, de részletek nincsenek, főleg borúsabb időben. Szőnyeg kb. 70 centiről fényképezve vakítóan élesnek tűnik, belenagyítva a szálak már úgy néznek ki mint elmosódott festékpacák. Szóval van zaj bőven. Vakuval kicsit jobb. Színek picit fakók. De összességében vállalható.
Füles kimenetről csak röviden nyilatkoznék, mivel beteg vagyok épp, fülem kicsit bedugulva, de pár szám erejéig teszteltem foobarral és egy Sony XBA-1-el. A megszokottakhoz képest ebben mintha lenne egy V-s kiemelés, mély és magas van bőven, és mintha kicsit sok is lenne 4-5Khz környékén, a középtartomány pedig háttérbe szorul.. viszont a részletek összességében egész jók, nem folyik össze, ebben rosszabbra számítottam, hangképet leszámítva kellemes csalódás.
GPS eddig gyorsnak tűnik, zárt térben is gyorsan talál jelet.
Akadást nem tapasztaltam eddig a rendszerben barangolva. (Még jó hogy nem 6 giga rammal. ;] )
Wifi néha hajlamos megszakadni, + kicsit gyengébb a jel mint előző telefonokkal, de még ki kell próbálnom,hogy mi van ha a routert N vagy AC only módba állítom.
Érdekes,hogy a hátlap elméletileg tükörsima,de mégse csúszik. Ezért jár a hatalmas pluszpont, ha már kitartottak emelett a nagyon shiny dizájn mellett. Ujjlenyomatokat persze gusztustalanul gyűjti mint minden ilyen cucc, hiába a marketingduma, hogy valami spéci bevonat/felület van rajta.
Viszont az összeszerelési minőség nagyon jónak tűnik, nagyon egyben van, szorongattam,de meg se nyikkan. Ehhez persze hozzátesz a teljesen fém keret.
Előlapi értesítési led nem igazán testreszabható, minden fiszf.sz FB/email akármi miatt villog, vagy pedig semmire, csak töltésre/merülésre világít. Remélem ezt kibővítik majd. De legalább jó erősen világít, a kékfényt sötétben még halványan átdereng a jack nyílásába is. További érdekesség, hogy a hátlapi led vaku világításánál az egész hátsó keret "ív" körben halványan világít, de gondolom ez szándékos. Maga a vaku kellően erős, ezért is jár a pirospont. Összeségében baromi jó ár/érték arányt hoz a ketyere, apróbb hibákkal, de szerintem teljesen rendben van ilyen árért, főleg ha javítják is majd a szoftveresen orvosolhatóakat.

[ Szerkesztve ]

(#35) siryeti válasza Akos1994 (#34) üzenetére


siryeti
tag

Nagyon szépen köszönöm, ez így elég részletes volt.
Én is bízom benne hogy lesznek rá szoftveres javítások amik pl a kamerát helyre pofozzák.
De, főleg ilyen árban szerintem megint jót alkotott a cég ;)
Jöhetnek mindíg az új tapasztalatok, esetleges új frissítések után is..

Mégegyszer köszönöm, szép napot! :)

(#36) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Van már tok is: [link]

Valaki másnak előfordult már, hogy a telefonkönyvből eltűntek bejegyzések?
Hívásnaplóban hirtelen csak számok vannak, névjegyek közül hiányzik egy csomó, aztán egy idő múlva újra visszajönnek.
Plusz egyszer előfordult, hogy hívás közben a másik félt hallottam, de ő engem nem. Mikrofon nem volt némítva, és másik számot hívva is ugyanez volt, Volt két reboot, semmi változás, aztán hirtelen két óra múlva megjavult. :F
Wifi problémák viszont azóta frissítéssel megoldódtak. :)

(#37) ballimr


ballimr
csendes tag

Sziasztok. Teljesen hasznalhato a telefon, nem fagyogat, gordulekeny, akksi is sokaig birja, a gps meg nagyon jo...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.