Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

Ezekre azért jobban odafigyelhetnének, nemcsak a reklámokat kéne tolni az arcunkba... :(((

(#2) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én azért némileg több részletet elvártam volna.
Pl.:
Mit csinál ez a 'veszélyes kártevő'.
Ha látom, hogy nem fut rendesen és eltávolítom, megoldódik e a probléma. Ha nem, milyen lépéseket kell tennem, hogy megszabaduljak tőle.

(#3) lev258 válasza Ghoosty (#2) üzenetére


lev258
veterán

Nem akartam az első lenni, de pont ugyanerre gondoltam.
Főleg annak fényében, hogy a hír már kb. 1 hetes.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#4) VágniValó válasza Ghoosty (#2) üzenetére


VágniValó
addikt

Én is szeretném tudni. Azt írják a gamek el se indulnak csak kicrashelnek, de a kép alapján aarra következtetek a vírus random ad 2 vagy 3 csillagos értékelést mindegyiknek.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#5) VágniValó válasza Ghoosty (#2) üzenetére


VágniValó
addikt

"In reality, the app was downloading a payload from another domain — registered to an app developer in Istanbul — and installed malware behind the scenes, deleting the app’s icon in the process. It’s not clear exactly what the malicious apps do; none of the malware scanners seemed to agree on what the malware does, based on an uploaded sample to VirusTotal. What is clear is that the malware has persistence — launching every time the Android phone or tablet is started up, and has “full access” to its network traffic, which the malware author can use to steal secrets." Cikk

Hát ezzel nem jutottunk előrébb, amugy vannak pillanatok, amikor kicsit gyorsaságra menő olcsójánosnak érzem magam, ha Virustotalt használok, úgyhogy megnyugtatja a lelkem, amikor más nyilatkozatban natur arra hivatkozik:D

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#6) Ghoosty válasza VágniValó (#5) üzenetére


Ghoosty
őstag

Mivel nem vagyok érintett a dologban, nem néztem utána, de azért annyival mégis több ez, hogy ha próbáltam volna futtatni, akkor tudom, hogy elrejti magát és nem 'uninstallálja'. Ezután próbálnám megkeresni és eltávolítani.

(#7) atike


atike
nagyúr

Ez a Pinto vajon nem kapható el ilyenkor...? Ezzel semmilyen bűncselekményt nem követett el...? :U

(#8) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hogyan lehet androidot vírusmentesíteni? Gondolok itt vs. PC szituációkra, mert gépen felrakok egy nod-ot lefut és kész, de android?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#9) #06658560 válasza Ghoosty (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Értelmezésem szerint a malware az később töltődik le és az install során törli az ikont, hogy ne lásd.

(#10) nyisziati válasza ledgeri (#8) üzenetére


nyisziati
veterán

Ugyanez. Én is NOD-ot használok a PC-n és a mobilon is. Bár ott csak alkalmilag, nem folyamatosan.

(#11) ledgeri válasza nyisziati (#10) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ez a Google play protect nem valami ügyes.....

(#13) TomMusic


TomMusic
őstag

Így netbankoljon vagy fizessen NFC-vel az ember nyugodtan..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#14) nyisziati válasza TomMusic (#13) üzenetére


nyisziati
veterán

Nana. Ha nem töltesz le minden vackot, hanem utánanézel fórumokon az appoknak/játékoknak, akkor máris kikerülted a csapdát.
Én pont ezért innen a Mobilarénáról tájékozódom. Amit itt ajánlanak játékot/felhasználói progit, az tuti.

(#15) Sonja


Sonja
veterán

Ezt a twitter szálat érdemes megnézni, hogy mit is csinál és hogy. Elvileg ő fedezte fel és jelezte a Google-nak.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16) aprokaroka87 válasza nyisziati (#14) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az oké, de ha nem tudod mit keress hogy mondod rá hogy fertözött?

(#17) VágniValó válasza Sonja (#15) üzenetére


VágniValó
addikt

Nagy király vagy, köszi!
Thread-ben ott is a kommentek között az egyik válasz:
domain: cdn[.]cdnapk[.]us

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#18) janeszgol válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Én úgy csinálom, hogy megnézem magát a céget is, akié a cucc. Ha ismerős, akkor foglalkozom vele, ha nem ,akkor nem.

(#19) klambi


klambi
addikt

nézzétek meg az értékelést! ilyen szar minősítésű és lehúzott kommentek után ki tölti le?
oké tudom, hogy a kommenteket is sokszor hamisítják de azért tényleg kis utánajárás és már látható, hogy ez nem valós.
Köv lépés tuti az lesz, hogy klónoznak valamit ami elindul de azért beindul más is a háttérben...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#20) nyisziati válasza aprokaroka87 (#16) üzenetére


nyisziati
veterán

"Az oké, de ha nem tudod mit keress hogy mondod rá hogy fertözött?"

Ezért mondom, hogy az ellenkező végéről fogom meg a kérdést. Nem keresek semmit a Play-en, hanem ha kell valami, a Mobilarénán nézek utána az ajánlásnak, és ÍGY keresek rá. Bár a legtöbbször keresni sem kell, a fórumban ott a link.

(#21) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

link
na a cheetah is lebukott.

(#22) nyisziati válasza aprokaroka87 (#21) üzenetére


nyisziati
veterán

Várható volt.
Remélem kitiltják a Cheetah-t a Play-ről. :((

(#23) sztanozs válasza aprokaroka87 (#21) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez azért más téma... persze ez sem szép/etikus, de itt legalább a felhasználót nem károsította meg, csak a google-t.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#24) TomMusic válasza nyisziati (#14) üzenetére


TomMusic
őstag

Nyilván nem szabad "ész nélkül" leszedni mindent, mondjuk én még a PC-n se játszok, nemhogy a telón :DDD
Progiból is csak olyat rakok fel, amit mások ajánlanak / nagyon népszerű / megbízható a közzétevő.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#25) nyisziati válasza TomMusic (#24) üzenetére


nyisziati
veterán

Muszáj fölvenni a sündisznóállást. Csak azt föltenni, amit nagyon muszáj, és azt is ajánlásra, ellenőrzött forrásból.
És még így is néha lefuttatni egy biztonsági vírusirtást.
Én így szoktam, és már kb. 25 éve nem kaptam be komolyabb fertőzést.

(#26) aprokaroka87 válasza sztanozs (#23) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát ahogy a cikkben is leirják, felesleges adatforgalom generálás lehet ilyen esetben.
Bár ma már nagyon sok app felmegy a netre, akkor is ha amúgy semmi dolga nem lenne ott.
Androidon blokada reklámblokkolót használok, ott elég sokmindent megfog, és azok nem csak reklámdolgok, hanem pl tracking is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.