Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

UP :)

Nagyon jó vers :K Kicsit olyan, mintha a mai világot mutatná be...Sin City módra talán?

Jó lett. :C

Szerk.: az a fura, hogy a pár helyesírási hiba valahogy nem tűnik fel, illetve inkább ezzel erősíti a vers hangulatát, a kisemmizett jelent.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) 3psilon


3psilon
aktív tag

Engem rapre emlékeztet. :)

Mit próbálsz meg átadni a verssel? Egy távoli, felső rétegről beszélsz, akik irányítják a többséget, korlátozzák a szabadságát, és nem engedik, hogy boldog légy?
Azért kérdem, hogy erről csak írtál, vagy tényleg ez a nézeted? :)

üdv.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#3) Marky1013 válasza 3psilon (#2) üzenetére


Marky1013
csendes tag

Köszönöm a kommenteket,a válasz pedig a kérdésedre:

Nekem ez a véleményem mert ha körülnézek nem látok mást még családon belül is csak olyat hogy mikor melyik csekkett kell befizetni,mennyi a bankszámla egyenlege és mikor jön már a fizetés.Ezek a terhek egyeseknek olyan nehezek hogy az ezekkel való küzdelem szinte kiöl minden mást belőlük hisz ha csak befizet és ő nem kap semmit hiába megy minden este boldogan haza reménykedve hogy a családdal jobb lessz mikor otthon is ez fogadja egy idő után csak az erős ember képes reménykedni a maradék pedig elfogadja ezt és megpróbál ebből is valami elfogadhatót kihozni.

A felső réteg alatt pedig ne a politikusokra és más országon belüli gazdag befolyásos emberekre gondolj hanem olyan emberekre akiket csak a velük egy osztályba lévők ismernek ilyenek például a világ nagyobb bankjainak tuladjonosai kik abból a pénzből gazdagodnak meg amit ők maguk "alkottak" papírra írva.

Sok ilyen dolog van amit az átlag ember elhiszi ha le van írva a történelemkönyvben de akinek ez kevés az keressen más forrást, énis tudok ajánlani egy jó dokumentumfilmet a Zeitgeis-t nagyon sok dolog van benne amit fontolóra kéne venni mikor körbenézünk a világban.

A jó nő olyan mint a shareware progi.Időkorlátos és a legjobb funkciói levannak tiltva.

(#4) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Kedves Marky,

Isten hozott itt a Logouton alkotok között. :)

Az irasodrol:

Formailag: egy közepre zaras kicsit szepitene rajta.
Helyesiras (mondom en ekezetek nelkül, haha): olvasd at meg egy-ketszer, vagy küldd el Viszlat kolleganak korrekturara, ö vallalja szivesen az ilyesmit.
Tartalom: tetszik, ahogyan a szavakat hasznalod, erzesre szep ritmusa van a versednek. Nagyjabol a harmadaig igazan elveztem, aztan jött egy kis "rinyalas", ami nekem valahogy nem passzolt oda, ill. nem ütötte meg a kezdö sorok szinvonalat es finomsagat. Az utolso harmad ujra nagyon eltalt, onnantol, hogy "verebe került". De 3psilon-al annyiban egyetertek, hogy nagyon dallamos a dolog.

Összegzeskent? Utalni fogsz, de en a helyedben kicsit megnyirbalnam, am az összkep nagyon kellemes. A versek ugyan a Logouton nem tartoznak a nepszerü, hozzaszolasokat generalo dolgok köze, de szerintem egy kellemes szinfoltot jelentenek. Csak tovabb, csak tovabb! :)

(#5) Racecam válasza Marky1013 (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A helyesírást javítottam (néhány szó elírását is), de a központozásra nem vállalkozom egy vers esetén.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.