Hirdetés

2022. december 4., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Konflikt

Konflikt
addikt

Remek munka,biztos sokaknak hasznos lesz!:)
nekem szerencsere nincs ilyen problemam mar, a nevjegyek minimalis szazalekat kellett csak atirnom, azt is a google contacts-ban gyorsan leporgettem.
grat, es buek!

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) DarkByte

DarkByte
addikt

Hasznos program, simán mehetett volna a főoldalra. Na igen, megint ez a tanusítványosdi. Ezért is hagytam fel a J2ME-vel teljesen, az idióta hitelesítés modell totál megöli a hobby fejlesztgetés. De ők tudják, jó lesz nekem az Android. :) Pulse-nál ott a Contacts hála az égnek, de szüleim telefonszámait majd át kell irkálni. Ez főleg apámnál lesz kisebb horror, a Samsung M110-el nem sok mindennel lehet érdemben kapcsolatba lépni PC oldalról, és van neki >150 kontakt. Ouch.

(#3) DJGABI

DJGABI
addikt

S40 alatt is működik (Nokia 6131-en tesztelve). Igaz csak akkor, ha a számok a telefonon vannak, nem pedig a SIM-en.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#4) Karma válasza DJGABI (#3) üzenetére

Köszi az infót :R Beleírtam.

Más kérdés: lehet utólag címlapossá tenni? Nem szoktam Logoutra írogatni, fogalmam sincs az itt folyó dolgokról :B

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#5) <NewL>

<NewL>
addikt

Remek,kár ,hogy már mindenkinek átírogattam a családban:D Az enyémet outlokban,a többit kézzel.

Miért nem címlaposra raktad? Ott többen látják így elvész a gépvasam bejegyzések közt:D

Karma: Ezt már nem lehet,esetleg megcsinálod ott is,és egy bizonyos idő múlva kikerül a címlapra. Ott a helye,jobban mint a vizeskeyboardnak

:R

BUÉK

Jövőre :DD kirakom iwiwre,ott is sokan látják,ha szabad :B

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#6) habo2

habo2
csendes tag

sziasztok! Samsung S5230-on próbálta már valaki?

egyébként nagyon hasznos írás, szivesebben olvasok ilyet, mint névtelen bejegyzéseket! ;) :R

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#7) zH. válasza Karma (#4) üzenetére

zH.
senior tag

Modker-be írj ,hogy rakják át. :)

just be

(#8) nyunyu

nyunyu
félisten

Juhuu, eppen most kalapalhattam at kezzel anyam egypalcas Nokia 3109-en az osszes szamot. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) Bling95

Bling95
őstag

hu ez jol fog jönni , faternak meg muternak is van pár név (100-150 :D ) amit át kell írni

(#10) korpicschess

korpicschess
veterán

Sonyericsson Z530i - minden simán ment! :K
Nokia 2760 - nem lát meg minden kapcsolatot.. nem jött össze
Nokia 5130 - ugyanez mint az előbb..
Valami tipp?
Egyébként nagyon szépen köszönöm a programot!
ui.: a telfonban levőket is cseréli, vagy csak a SIM-en levőket? Nem tudom miért nem megy a Nokiákon :F

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#11) Karma válasza korpicschess (#10) üzenetére

Az S40-ről annyit tudok, hogy a telefonmemóriában kell lennie a telefonszámoknak, a SIM-kártyához nem férek hozzá, így ott nem tudok változtatásokat eszközölni. Ha ott voltak a bejegyzések, akkor tudnál példát mondani, hogy mit nem ismert fel? (Akár az utolsó 7 számjegy 1234567-re cserélésével).

Köszi a beszámolót, majd megy a cikkbe :R

(#12) caizzz

caizzz
aktív tag

Van esély rá, hogy WM6.1-en is szuperál?

Lusta vagyok matatni a gépen, meg szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#13) korpicschess válasza Karma (#11) üzenetére

korpicschess
veterán

Mindjárt megnézem, hogy mi is a helyzet :)

(#14) Karma válasza caizzz (#12) üzenetére

Van, ha van fenn JBed vagy valami más Java ME virtuális gép rajta.

Nem tudom biztosra, hogy ezután menni fog-e ténylegesen, mert nem tudom, hogy ezek támogatják-e a kontaktkezeléshez szükséges JSR 75-öt.

(#15) No-kia

No-kia
őstag

huh én is itt aggódtam h 150 számot írhatok át, erre most megnéztem és 1 szám nem volt helyes, többinél mind odaírtam, még jóh ilyen előretekintő vagyok :P

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#16) caizzz válasza Karma (#14) üzenetére

caizzz
aktív tag

Vmiért nem indul, tölt aztán kilép. Na mindegy, majd gépről átirogatom.

De azért köszi az írást, és közvetetten a progit is, sokaknak hasznos lesz!

#17 Karma: Meg lehet az vág oda neki, hogy Winliveos névjegyek vannak.

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#17) Karma válasza caizzz (#16) üzenetére

Sajnos ez előfordulhat akkor, ha hiányzik a telefonkönyvtámogatás :(

(#18) korpicschess válasza korpicschess (#13) üzenetére

korpicschess
veterán

Nagyon szépen köszönöm a programot, átkellett másolni a telefonmemóriába és ment minden simán!
Örök hála!
A Sonyericsson-on csak 1-szer kellet rányomnom az igenre, a Nokiáknál meg minden névjegynél. De ennyi baj legyen ;)

Köszi mégegyszer!

(#19) Karma válasza korpicschess (#18) üzenetére

Ha lenne baromi sok pénzem és időm, aláírathatnám a Java Verified program keretében, és akkor nem kérdezne egyszer sem. Sajnos enélkül ez van :(

(#20) korpicschess válasza Karma (#19) üzenetére

korpicschess
veterán

Ismerős LG KP502-jén működött :) és úgy tudom ott sem kellett nyomkodni az igeneket

(#21) Geri89

Geri89
aktív tag

Nokia 5800-án tökéletesen átírt mindent.
SonyEricsson K660-on is teljesen tökéletes.
Viszont Samsung S5230-on összekavart mindent.. Sok nevet megtriplázott a telefonkönyvben, a legtöbb telefonszámot elrontotta, pl 06301234567-ból olyat csinál, hogy +366666301234567 a 20-as számok elé pedig 3-4x betette a +36-ot,úgyhogy nemkicsit megdolgoztatott úgy kb 300 számnál :) Egyébként az is lehet, hogy az zavarta össze, hogy a telefonkönyvben találhatók külföldi számok is.Valaki próbálta rajtam kívül ezen a típuson?

(#22) Karma válasza Geri89 (#21) üzenetére

Elvileg nem szabadna ilyeneket csinálnia, még a külföldi számokkal se (főleg az 1.1-nek). :( A +36666666-hoz már egy hasonlót hallottam sajnos, de nem derült ki, hogy mi volt az a telefonszám, ami ezt váltotta ki, én sehogy se tudtam reprodukálni.

(#23) Geri89 válasza Karma (#22) üzenetére

Geri89
aktív tag

Valószínűleg nem egyedi számokkal lehet a probléma,mert a 300 számból úgy kb 250-et elrontott.20-as a telefon, és érdekes, hogy az összes 30-as szám elég +36666 pakolt, a 20-as számok elé meg +36+36+36-ot.Szerencsére van biztonsági mentés a számokról,már csak vissza kell álítani azt :)

(#24) Lasy

Lasy
veterán

én eleve már több mint 4 éve +36-al mentem el a számokat. de azért feltettem egy w890i-re és kiprobálom. olyan dél körül.

Privát üzenetre, csak akkor válaszolok, ha tényleg privát. A többi a fórumra megy!

(#25) k850

k850
addikt

Nekem a SE K850-en nem működik, ha próbálom indítani, akkor nem csinál semmit, ha tovább piszkálom lefagy az egész teló. :O

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#26) Lasy

Lasy
veterán

elinditom a programot.
beirtam, hogy 06 a 20 helyett.
előnézet.
belföldi előhivó csere 136db
és innentől semmit nem lehet vele csinálni, se az alkalmaz se a Módositás. se a mégse.
1.1 es verzió

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre, csak akkor válaszolok, ha tényleg privát. A többi a fórumra megy!

(#27) k850 válasza korpicschess (#18) üzenetére

k850
addikt

Milyen típusú Sony Ericssonnal sikerült a művelet?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#28) Karma válasza k850 (#27) üzenetére

Megkérdeztem tőle, egy Z530 volt a szerencsés áldozat.

(#29) k850 válasza Karma (#28) üzenetére

k850
addikt

Köszönöm! :R Így még furcsább, a SE Z530i Sony Ericsson Java Platform 6, a SE K850i és a W890 az Sony Ericsson Java Platform 8. Vagy mi vagyunk nagyon ügyetlenek, vagy blöff az egész! Érdekes, hogy a Z530-on megy, de egy fejlettebb java platformon nem. :R

(#30) FRENK1988

FRENK1988
veterán

ööö bocsi a hülye kérdésért:
Akkor ez úgy működik, hogy beírom a 20-as körzetszámot (Pannon) és kiírja nekem majd h mennyit fog átírni?
Utána meg sorba a többi 30 ill 70-essel?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#31) Karma válasza FRENK1988 (#30) üzenetére

Nem. A körzetszámban azt adod meg, ahova Te tartozol - azaz azt a körzetet, amibe akkor hívsz, ha "+3620-1234567" helyett csak "1234567"-et adsz meg.

Ezt a körzetszámot használja a program a kiegészítéshez.

(#32) FRENK1988 válasza Karma (#31) üzenetére

FRENK1988
veterán

áhám. Értem. Köszi :R

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#33) meroly

meroly
veterán

Szuper, köszönjük! :R
Körbeküldöm a cégnél, mert mi is 7 jeggyel hívogattuk egymást, mert valahogy gyorsabban kapcsolt, de lehet csak mi éreztük gyorsabbnak :)

Impossible is nothing

(#34) Karma válasza meroly (#33) üzenetére

Szerintem az lehetett véletlen is :)

Köszi, azért még egyszer megjegyzem, hogy legyen biztonsági mentés, mert sajnos lehet, hogy valamit elbarmol a program.

(#35) akos3

akos3
addikt

lenne egy kérdésem.
ha én 30as vok, akk az eddig 0620 ill 0670 kezdetű telefonszámokat is átkell írjam vagy elég csak a 30asokat? :U

(#36) Karma válasza akos3 (#35) üzenetére

Azokat a 30-as számokat kötelező átírnod, amiket pusztán a hétjegyű hívószámmal tároltál el. Tehát ha van egy ismerősöd, akinek a száma 30/1234-567, és a telefonkönyvedben úgy szerepel, hogy 1234567, akkor azt ki kell egészíteni vagy 06-30-1234-567-re, vagy +36301234567-re (ez utóbbi a teljes nemzetközi forma).

A program az utóbbit csinálja, valamint ha vannak más 06-tal kezdődőek, akkor azt is kicseréli +36-ra, hogy minden a teljes formában legyen. Ez a második fele nem lenne szükséges, de gondoltam jövőbiztosabb.

(#37) akos3 válasza Karma (#36) üzenetére

akos3
addikt

ok, köszi. a 30-asokat lecseréltem már +3630-ra, akkor ezek alapján nem szükséges az eddig 0620 ill 0670el bejegyzett számokat +3620-ra ill. +3670-re lecserélnem (hacsak nem akarok majd ezekkel külfölfről telefonálni :) )

(#38) Karma válasza akos3 (#37) üzenetére

Így van.

(#39) Vikthor

Vikthor
veterán

telepítettem sikeresen a programodat, nem volt gond. Viszont nálam nem volt tökéletes a névjegycsere, mert a 06-ot volt hogy sikeresen lecserélte +36-ra és utána a körzetszám, de volt hogy csak a 0 tűnt el, a 6os ott maradt. Erre van orvosság? Előre is köszi.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40) Karma válasza Vikthor (#39) üzenetére

Voltak már hasonló fura bugok, de nem jöttem rá, hogy mi okozhatja, nekem sok telefonszámmal se csinált ilyet egy telefon se :(

(#41) Aureal

Aureal
senior tag

A következőt tenném a dologhoz hozzá:
Haver átküldte egy az ő másik cimbije által küldött e-mailét.
A probléma a most aktuális +36xxx jelenség tárgyalása, ui a faterja a gyereknek műszaki antitálentum lévén egy napig nyomkorászta át a telefonján a telefonszámokat kézzel, csak mindenünnen lefelejtette a + jelet!

"Na az eeeeftááás most ismét tanulhat tőlem!
Édesapától ma elismerő kitüntetésben részesültem! :DD
Miért is?
Természetesen a +36os probléma megoldása vívott ki tőle szokatlan nagy elismerést.

Nem kellett semmilyen csodaszoftver a dologhoz, természetesen itt is, mint mindig a jegyzettömb nevű célalkalmazás jelentette a titok nyittyát! :D
A telcsáról egyszerűen dumpoltam a full phone registert kékfogún a PC-re, ugye ez egy .vcf kiterjesztéssel érkezvén, sablon szövegfájlként kezelhető és módosítható.
Beírtuk a megfelelő szintaktikát mint reguláris kifejezést a "csere" projekthez a + jellel kiegészítve és a 174 tételen végigsöpört rutin módosította fájlt, körülbelül a műveleteket igénylő 10 másodperc szintidő alatt sikeresen vissza is másoltuk a telefóniára, édsapa legnagyobb meglepetésére! :D
A kisérő szöveg a következő volt: "én meg itt b@ttam a rezet ezzel a szarral egész nap..."

A legfontosabb, hogy jólfésült informatikus kispajtáshoz illendően természetesen először a telefonkönyvről készítettünk egy bekapot, nehogy a rosszcsont bitmanók és a galád bájttündérek rakoncátlankodjanak a háttérben... :DDDDDDDDDDDD

Ezek után javasolhatom a kiseeeeftááás hasonló meglepetésszerzését a saját családi körében is megvalósítani, ha szükséges! :D

Jó munkát!

- Mobilovszkij eeeeftááás :D"

(Ráadásul a mail vicces hangulata ellenére nem is elitélendő ötletet vázol föl!! Mellesleg gratula az alkalmazásodhoz, én is kipróbáltam!)

[ Szerkesztve ]

(#42) v2izzy

v2izzy
tag

Üdv!
Írtam egy programot amivel gépen lehet egyszerűen megváltoztatni!
Akit érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.