Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chronos85


Chronos85
tag

Próbálom röviden összeszedni a gondolataimat, mert erről aztán lehetne oldalakat írni.

Elsősorban otthon kellene szétnézni, milyen alapokkal is indul az a gyerek. Nem egy ismerősöm van ahol nagy csoportos szülőin a fele már elvált vagy éppen válófélben van.
Sőt ahol már a 2. gyerek is sok és utolsóként viszem el az oviból, mert addig se nekem kell foglalkoznom vele. Készült Mo. Kormánya megbízásából, vagy hogy egyben tartsa az amúgy is széteső párkapcsolatot, hurrá!
Majd a gyerek 12-16 éves korában feldolgozza már ha bírja egyedül, ha nem akkor legalább jól ellátjuk a pszichiátereket és pszichológusokat.

De tekintsünk el a fentiektől, hiszen nyilván mindenki tökéletes kiegyensúlyozott családi háttérrel rendelkezik és "nagyon" tudatos szülőként próbálja a legjobbat megtalálni.
Nem gondolom, hogy ebben a korban az intézmény neve számítana sokkal inkább hogy kihez kerül.Majd felső tagozatnál el lehet gondolkodni.
Szerencsére a különböző disket ma már elég jól kiszűrik, nekünk már "csak" a milyen irányba is induljon az a gyermek, valamint a +korrep. , hogy meg is tanulja a továbbtanuláshoz a minimumot (sport, idegen nyelv, matek +1 alaphangon aztán amennyit a gyerek és a pénztárca elbír).

És akkor itt még nem a versenylovakról beszélünk csak egy szükséges alapról amit szvsz a közoktatásnak kellene biztosítani.

(#52) UnA válasza Dare2Live (#50) üzenetére


UnA
Korrektor

Ezek tárgyak - nem sok köze van a boldogsághoz. Főleg ha még erőfeszítés sem kell valamihez, mert gombnyomásra a tiéd lehet, akkor aztán mégannyira sem...

(#53) Narxis válasza UnA (#52) üzenetére


Narxis
nagyúr

Dehogynem, eléggé sz.r lenne ha nem lennének ezek tárgyak. Boldogtalanabbak lennénk.

Thanos was right.

(#54) Dare2Live válasza UnA (#52) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a hszem úgy kezdődött, hogy "Nem lett neked jobb"

btw ha úgyérzed neked jobb volt vagy boldogabb voltál amikor még nem tudtad tartani a kapcsolatot a szeretteiddel akár heteikig, hónapokig nem tudtál beszélni velük, nem halgathattál könnyen bármit... akkor add el, dobd ki és élj úgy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#55) t72killer válasza HyP3b0y (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az átköltözködés sokkal nagyobb baj, a CSOK nem fogja forradalmasítani a gyerekcsinálást. A falvak, amik a pénzen kívül a legteljesebb, legegészségesebb környezetet nyújtanák egy gyereknek, elnéptelenednek és húz mindenki a menőbb városok agglomerációiba.

Az eredeti kérdésre: önmagában az, hogy egy valag pénzbe kerülő menőzőhelyre visszük a gyereket semmit sem jelent, NEKI semmi pluszt nem ad. Ha van benne valami speciális többlet, pl erdei ovi vagy hasonlók, az már lehet érdekes. Ahogy az is, hogy az esetleg sokáig dolgozó szülő miatt a sokáig bent maradó gyerek "túlórás" igényeit kiszolgálják-e? De őszintén ezutóbbit is inkább nagyszülők/egyik szülő részmunkaideje/egyéb rokonok bevonásával oldanám meg.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56) #90088192 válasza Dare2Live (#54) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az, hogy hogyan nőttek fel az emberek, az határozza részben meg, milyen felnőtt lett belőle.
Vagyis a jelenkori eszközök amiket használ, nem relevánsak ebben a kérdésben.

Azért értékeled, azt ami most van, mert ugye neked nem volt, ha lett volna, nem értékelnéd.....

(#57) Dare2Live válasza #90088192 (#56) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De. Értékelném. Ahogy azt is értékelem amim akkor volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#58) #90088192 válasza Dare2Live (#57) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezt nem tudhatjuk, de az ábra pont ezt mutatja, hiszen a Mostani generáció pont, hogy nem értékeli.
Természetes, hogy van nekik ami van, hiszen sosem éltek nélküle.
Vagyis Te simán megvagy a mostani kütyük nélkül, de tudod milyen rossz volt nélkülük.

Lényegtelen, csak nem lehet egyetemes semmit kijelenteni.

100 éve is volt élet, 20 éve is volt, 1970-ben is megvoltak minden faluban 1db telefonnal. Akkor azt értékelték. :R

(#59) Dare2Live válasza #90088192 (#58) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az esetem azt mutatja, hogy nálam de.

Ez pedig egyértelműen érvényes a gyerekeimre is akik mostani generáció. Lehet neked más a személyes tapasztalatod a te gyerekeid nem értékelik amilyük van erről természetesen nem tudok nyilatkozni.

"Lényegtelen, csak nem lehet egyetemes semmit kijelenteni." + ez "az ábra pont ezt mutatja, hiszen a Mostani generáció pont, hogy nem értékeli."

Ez így egy hszben hibátlan. :C

"100 éve is volt élet, 20 éve is volt, 1970-ben is megvoltak minden faluban 1db telefonnal. Akkor azt értékelték."

Nem arról van szó, hogy nem volt élet....
Arról, hogy sokkal jobb ha pl el tudom érni a szeretteimet, legyen az gyerekem, édesanyám... egy érintéssel és nem egy telefon van a faluban a polgár mesternél. Nekem nem mindegy, hogy el tudom érni a távol lévő szeretteimet egy gombnyomással hallom a hangjukat sött látom őket mindezt ráadásul a régi árakhoz képest zizikért.

"Akkor azt értékelték."

Kezdek megkeveredni. Akkor most lehet mégis értékelik, hogy van "mobil"?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#60) #90088192 válasza Dare2Live (#59) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ennyit tesz ha nem alszok eleget. :DDD
Nagyra értékelem. :R az alvást.

Amit jelenteni akart: időben az adott generáció azt értékeli, ami nem mindennapi vagy megszokott, a felnőtté válás során. Pl telefon, amikor egy volt a faluban akkor nagyra tartották, amikor a következő generáció felnőtt úgy, hogy mindenkinek volt telefonja, akkor már nem képviselt értéket.

Az hogy valami nem egyetemes igazság attól még igaz lehet egy csoportra, pl azokra akik többségben vannak.

Vagyis aki úgy nőtt fel, hogy a szög is érték volt gyerek korában, az úgy is fog meghalni, hogy a szög az érték.(apám pontosan ilyen volt)
Nekem a szög nem érték, hiszen annyi van belőle amennyit akarok.

Ezek mentén alakul ki, hogy ki mit értékel. :R

[ Szerkesztve ]

(#61) Gargouille válasza Dare2Live (#59) üzenetére


Gargouille
őstag

Nehéz kérdés ez, mert abban igazad van, hogy technikailag sokkal fejlettebb ez a mai kor és a vívmányok jelentősen kényelmesebbé teszik az életet. Ha csak ez az egy szempont határozza meg, hogy mikor "jobb élni", akkor valóban most a legjobb. Ugyanakkor én azt gondolom, hogy a fejlődésnek súlyos árnyoldalai is vannak, amik pedig sokat rontanak az összképen, ha ezeket is hozzá veszem akkor viszont már nem vagyok róla meggyőződve, hogy valóban "jobb-e ma élni" mint mondjuk 30 évvel ezelőtt.

Nagyon jó, hogy van kínálat a polcon, hogy bárkivel bármikor könnyen kommunikálhatok, hogy egy gép elmosogat helyettem és így tovább. Nagyon rossz viszont, hogy a mindennapi élet súlytalanná vált, rettentően felületes. Önző az emberek többsége, nem becsülnek meg semmit, sem materiális javakat, sem egymást. Minden (és mindenki) lecserélhető, ezáltal értéktelenné is vált. Már alig olvas valaki, nemhogy könyvet, de még egy 3 sorosnál hosszabb cikket sem. Már nem próbáljuk meg megjavítani azt, ami nem működik, hanem kidobjuk és vesszük le a következőt a polcról (legyen az egy autó vagy egy házasság), hisz van kínálat. Már nem beszélgetünk, nem hallgatjuk meg egymást, nem érvelünk, nem gondolkodunk el semmiről, csak fél mondatokban kommunikálunk. Már nem jelent életre szóló élményt egy repülőút vagy egy nyaralás, hiszen bármikor kiruccanunk a fapadossal Rómába pizzázni egyet, holnapra el is felejtjük. Már mindent kulcsrakészen kapunk, lassan már meg is rágják helyettünk az ételt, mire elénk kerül... hosszan lehetne folytatni a sort, de a lényeg amit mondani akarok, hogy nagyra fújtuk a világ léggömbjét, de az üresség is annál nagyobb benne.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#62) DEJVID válasza #90088192 (#41) üzenetére


DEJVID
őstag

Pláne az olyan törzsekben, ahol a fiataloknak le kellett szopnia a felőtteket, mert attól lesznek erősek.

(#63) #90088192 válasza DEJVID (#62) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez most sem ördögtől való, ha csak az egyházra gondolunk. :DDD

(#64) Narxis válasza DEJVID (#62) üzenetére


Narxis
nagyúr

omg :Y

Thanos was right.

(#65) Vladi válasza Gargouille (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon nem mindegy, hogy hová kerülsz. Állami is lehet nagoyn jó, a vezetésen és az óvónőkön múlik, de lehet nagyon rossz is. Mi mindkettőt láttuk, mázli is kellett. Először egy városi oviban voltunk, sokszor 1 óvónő 30 gyerekkel 20nm-en. :DDD Köztük 2-3 sni-s, az egyik hobbija az volt, hogy a 3 éves lányomat gyeplája... hogymivan??? :Y

Aztán kivittük város széli, lényegében falusi oviba. Az gyökeresen más volt. A vezető is foglalkozott a dologgal, a pedagógusok is jól álltak hozzá. Plusz nem volt tömeg, mert ugye mindenki a városiba vinné inkább. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#66) Vladi válasza Dare2Live (#50) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon érdekes dolog ez az összehasonlítás. Szerintem most értünk a határára, hogy a pozitív fejlődés lenullázza önmagát. Mondom mire gondolok:

"Nem lett neked jobb az, hogy bármikor olyan zenét hallgatsz amit csak akarsz? "
Deee, csak győzzem a szeméthalomból kiválogatni. Nem sikerül, azt hallgatom 98%-ban, amit 20 éve.
Filmek ugyan ez. Hiába nézhetem, ha szar. :Y

"A szeretteidet bármikor felhívhatod?"
Fel, fel. Ez annyira fejlődött, hogy a mai eszünkkel nem is értjük telefon nélkül hogy ment. Akkor nem hívtuk fel, beszélgettünk. Ma egymás mellett ülve nyomkodjuk a telefont. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67) parandroid válasza Vladi (#66) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a technológia rossz, hanem ahogy használod (juk). Igazából az van, hogy ha valami megkönnyíti az élet valamely aspektusát, akkor abban ellustulunk. :D

Én még kerestem szakirodalmat, és forrásokat könyvtári katalógusszekrényben. Eco Foucalult-ingájának katalogizáló rendszere megvan?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68) Gargouille válasza Vladi (#65) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha a teljes életére vetítem ki, akkor szerintem nem az óvoda dönti el, hogy kiből mi válik. Extrém esetben lehet persze életre szóló trauma, de azért ez nagyon nem általános.

A nagyobb fiam auti, neki például voltak pokoli élményei az amúgy "menő óvodában", de mégsem gondolom, hogy ez meghatározó lenne az életében. Szerzett rossz tapasztalatokat, de ezeket fel lehet dolgozni és helyre lehet rakni, ahogy tanulni is belőlük.

Félreértések elkerülése végett, egyetértünk benne, hogy természetes, hogy minél jobb intézménybe szeretné mindenki rakni a gyerekét, csak azt mondom, hogy ennek a jelentőségét sokszor eltúlozzák, ismerek nem kevés szülőt aki élet-halál kérdésként kezeli, pedig az extrém eseteket leszámítva azért nem az. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#69) Dare2Live válasza Gargouille (#61) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nagyon sok mindent picit keverve felhozol...

pár dolog:
Ahogy látom neked a fő problémád az az, hogy nem csak jobb élni most hanem hogy "gazdagok" vagyunk és emiatt már nem élmény a repülős nyaralás mert már annyit mentünk repültünk?
Értem én ellaposodott málta, kanár szigetek, london és szicilia na de már ez rossz?

Jobb volt talán az én koromban amikor 20+évesen repültem először akkor is meló miatt és 2havi!!! minimálbér volt egy BP-London repjegy?

(Ellentétben a mostal amikor is 2.499Ft egy Budapest-London repjegy. [link] btw 2021ben 111.000Ft a minimálbér netto azaz 5óra munka megvenni azt amiért ~25éve 2hónapot dolgoztál.)

A másik prolémád, hogy nem javítunk hanem cserélünk. Ennek is egy fő oka az, hogy ezen a területen elképesztően gazdagok lettünk. Első keresés. [link] Nézd végig. Egyszerűen nem hiszem el, hogy minden ennyire drága lett volna pedig emlékszem, hogy igen. Na mind1.
Ez ember vonalon talán rossz? (Környezetvédelem szempontjából persze katasztrófa)

jut eszembe kisfiam ha repülünk mindegyiket elképesztően élvezi. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#70) Dare2Live válasza Vladi (#66) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha így érzed a lehetőség adott.
Dobd ki a telefonod.
Kukázd/Mond le az internetet.
...
Komolyan.
Aztán nehogy a kognitiv disszonaciád kelljen a kövnek a kukába dobni. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#71) t72killer válasza Dare2Live (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem annyira tartozik a témához, de az a jegy azért 2500Ft, mert venni kell hozzá minimum 30eFt-ért mindenféle covid-teszteket (+ ha hétfő előtt érkezel még karanténba is zárnak) ezenkívül nem ám a city reptérre tesz le, hanem világvége Lutonba pl. De persze értem a mondanivalót, az utazás valóban megfizethetőbb lett.

Az ellaposodásban valszleg az is benne van, hogy a régi exkluzív "várunk a kényelmes ülésekben a felszállásra" helyett baromfitelepnél zsúfoltabb egymás taposása folyik, a "repülőtársaságra" meg bírósági végzéssel behajtót kell küldeni, ha összezúzták a bőröndöd/babakocsid/stb. Ehhez jön még persze 9/11 hozadéka, ami óta minden utas gyanusított.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#72) Dare2Live válasza t72killer (#71) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Évek óta lehet ennyiért repülni.
Szóval nem azért.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#73) t72killer válasza Dare2Live (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A covid-részen kívül: a 90es években fel sem merült, h fizetni kelljen a feladott csomagért, hogy csórórájen még a kézipoggyászt is elszedje és bezúzza a csomagtérbe és hogy A.ne vihess magaddal innivalót otthonról B.a gépen vastagon lehúzzanak 1 pohár vízért.

Kb mintha IC első osztály helyett vmi dugig tömött ingázó személyvonatra szálltál volna ahol már csak állóhelyed van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#74) Vladi válasza Dare2Live (#70) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ez egy alapvetően téves felfogás. Azért dobjam ki, mert sok a szemét? Hagyjuk már....

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#75) Dare2Live válasza Vladi (#74) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem azért.

Azért mert szerinted rossz illetve nincs érdemi előnye a te életedre.

(Illetve persze a sok szemét miatt is kidobhatod. A köv 40évben ha nem cserélgeted 2-3évente a mobilod sok szeméttel lesz kevesebb.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76) Dare2Live válasza t72killer (#73) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és? Ettől még összehasonlíthatatlanul olcsobba repülés. Pont.
de ha nem tetszik ez mehetsz nem fapadossal is. Úgy is összehasonlíthatatlanul olcsobba repülés mint 30éve.

amúgy én ha rövid útra megyek akkor bőven elég a kézipogyász. Ha többen megyünk akkor meg fizetünk egy 30kgs böröndöt. Ja a babakocsit, hordozót ingyen viszik.

A repülőre felvíhető folyadék, borotvahab, arcszesz... tiltása pedig a terrortámadások óta van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77) Gargouille válasza Dare2Live (#69) üzenetére


Gargouille
őstag

"Értem én ellaposodott málta, kanár szigetek, london és szicilia na de már ez rossz?"

Igen, szerintem ez rossz.

"Jobb volt talán az én koromban amikor 20+évesen repültem először akkor is meló miatt és 2havi!!! minimálbér volt egy BP-London repjegy?"

Ha most nem csak a szűk kényelmi szemszögedből nézed, akkor nem volt baj, mert például nem leptek el - és tettek élhetetlenné - csendes helyeket szelfiző hordák, szeméttengert meg letaposott utcákat hagyva maguk mögött. Meg persze a repülés környezeti hatásairól nem beszélve.

"A másik prolémád, hogy nem javítunk hanem cserélünk. Ennek is egy fő oka az, hogy ezen a területen elképesztően gazdagok lettünk. Első keresés. [link] Nézd végig. Egyszerűen nem hiszem el, hogy minden ennyire drága lett volna pedig emlékszem, hogy igen. Na mind1.
Ez ember vonalon talán rossz? (Környezetvédelem szempontjából persze katasztrófa)"

Igen, sok minden olcsóbb ma. És ezzel párhuzamosan a minősége is ugyanannyit (ha nem többet) zuhant a termékeknek (legyen az ruha, bútor vagy más tartós cikk). Ha csak az árcímkét nézed akkor becsapod magad, mert azt is vedd hozzá, hogy ma megveszel egy X terméket és dobod is ki "hamar", mert tönkrement. Mondjuk ha megnézed 10 vagy 20 év alatt mennyit költesz egy adott funkciót ellátó termékre, akkor egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbbra jön ki. Régen vettél egy kávéfőzőt vagy szekrénysort és kibírt 20 évet (anyámnak van például 30+ éves kávédarálója), ma veszel egyet és 2-3 év után kb kuka. A környezetre pedig katasztrófa a hatása és ha más nem is, de ez már önmagában elég indok ellene.

Az emberi oldalát meg leírtam, hogy mennyire felületes lett, mintha az emberi kapcsolatok terén is ez a fogyasztói mentalitás érvényesülne.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#78) Dare2Live válasza Gargouille (#77) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Igen, szerintem ez rossz."

Oké akkor máshogy: Jobb volt amikor esélye se volt a 99%nak kijutni és kb semmit se engedhettünk meg magunknak. Oké mindegy. Neked jobb volt. Javaslom költözz DRPKba... ott átéllheted uezt a szegénységet és jó lesz neked. Hajrá!

"Régen vettél egy kávéfőzőt vagy szekrénysort és kibírt 20 évet (anyámnak van például 30+ éves kávédarálója), ma veszel egyet és 2-3 év után kb kuka."

Kávéfözőből 101 féle van. Gondolom kotyogóra gondolsz. Ha ma megveszel egy jó (pl bialetti) kotyogót az is ki fog bírni uannyit. Ez érvényes a kávédarálóra is. Nincs nagy trükk. Lényegében uazt veszed meg amit 30éve.
Ha szart veszel vagy a fenti bialetti neked 2-3évet bír akkor ott a hibás te vagy.

A szekrénysor meg ha tönkremegy 2-3év után az detto uez. Javaslom az Ikeát. Nem top minőség, de ár/értékben jól és szekrénysoraikra 10év garanciát adnak. 10év garancia. Ha vmi rész esetleg elkopik szétvered (amire nem él a garancia) rengeteg év távlatából is tudod azt pótolni.

szerk: Rákerestem IKEA garira. Tévedtem. Nem 10évet adnak. 10évet az alapra addnak, a jobbra 25évet. Háztartási gépekre "csak" 5évet.
"A mindennapok komoly kihívás elé
állítják a konyhát, ezért konyháinkat
szigorú teszteknek vetjük alá, hogy
megbizonyosodhassunk arról, hogy
megfelelnek a nehéz súlyok, a magas
hőmérséklet és a mindennapos
használatból adódó követelményeknek.

25 év garanciát vállalunk a METOD
konyharendszer anyag- és gyártási
hibáira. 10 év garanciát vállalunk az ENHET
konyharendszer anyag- és gyártási hibáira.
10 év garanciát vállalunk minden konyhai
keverőcsapunkra és 5 év garanciát minden
IKEA háztartási gépre."

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#79) Gargouille válasza Dare2Live (#78) üzenetére


Gargouille
őstag

"Kávéfözőből 101 féle van. Gondolom kotyogóra gondolsz. Ha ma megveszel egy jó (pl bialetti) kotyogót az is ki fog bírni uannyit."

Igen, de az nem is olcsóbb mint régen volt, tehát akkor ugyanott vagyunk mégis.

"Javaslom az Ikeát. Nem top minőség, de ár/értékben jól és szekrénysoraikra 10év garanciát adnak. 10év garancia. Ha vmi rész esetleg elkopik szétvered (amire nem él a garancia) rengeteg év távlatából is tudod azt pótolni."

Képzeld, nem csak te szoktál ott vásárolni. :D A lakás nagy része IKEA bútorokkal van berendezve (konkrétan egy jokkmokk asztalnál írom ezt neked) és nem osztom a véleményed, nem tartósak annyira bútoraik (pl. 10 év alatt a 4-ik IKEA-s ágyunkat nyúzzuk). Illetve hát vannak nekik is jobb termékeik, de azok megint csak nem olcsóbbak semmivel mint annak idején.

"Javaslom költözz DRPKba... ott átéllheted uezt a szegénységet és jó lesz neked. Hajrá!"

Ha kérhetem ezt a cinizmust inkább tartogasd otthonra, ott biztos örülnek neki. Egyáltalán nem a szegénységet éltettem és ezt te is pontosan tudnád, ha elolvastad volna amire reagálsz. Peace. ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#80) szaszyka válasza Sethdobaloah (#2) üzenetére


szaszyka
senior tag

Vigyem el az összes, környékemen elő óvónőt, tanítót egy 3hetes nyaralásra, hogy megismerjem őket? Annyira bírom ezt a közhelyet, hogy óvónőt /tanítót válassz,ne óvodát /iskolát...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#81) Sethdobaloah válasza szaszyka (#80) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

De elmehetsz nyílt napra, és megnezheted őket eloben. Meg lehetsz aktív részese a helyi kozossegednek, és lehet infód róluk a többi szülőtől. Csak akarni kell. Nyilván én bp-rol könnyen beszélek, mert nem egy zsakfalu egyetlen csoportjából/ osztályból kellett választanunk.

...csak én vagyok helikopter?

(#82) szaszyka válasza Sethdobaloah (#81) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nálunk (Dunaújban) úgy működik, hogy ha ismered/ jóban vagy a város fő-óvodavezetőjével / klientúrájának tagjaival, akkor el tudod intézni, hogy a gyereked oda kerül, ahová szeretnéd. Ha jóban vagy az iskolafenntartó vezetőjével, esetleg protekciód van az igazgatónál/ titkárság vezetőjénél, akkor bejjttathatod a neked szimpi iskolába a gyerekedet, vagy esetleg a neked szimpi tanító osztályába. Ha csak annyi van, hogy ismered az óvónőt / tanítót, akkor semmit sem érsz, mert nem ők döntenek. 30 évvel a szocializmus után is itt tartunk, hogy nyalni kell, hogy a gyerek bejusson valahová. Ráadásul aki konkrétan vele tölti majd a napját, na neki van a legkisebb beleszólása. Egy nyíltnapon pedig senkit nem lehet megismerni, mert ott mindenki azt mutat magáról, amit akar :(

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#83) t72killer válasza Dare2Live (#76) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahhoz, hogy a 30évvel ezelőtti színvonalat kapd (ne lógjanak a képedbe pl a securitynél), business class jegyre lesz szükség, ami nem feltétlen olcsó. De egyetértek, önmagában a repülés, mint jussunk el A-ból B-be feladat tényleg nagyságrendileg olcsóbb lett.

#77: Kanári pl azért is laposodott el, mert olyan tömeg van, hogy a jobb strandokon van hogy egy tűt nem tudsz leejteni, a homokba amiben a gyerek játszana meg tömi a német turista a cigicsikket angol meg a műanyagszemetet. Ahol "turistaipar" alakult ki, pláne ilyen léptékben, az definíció szerint "lapos". Kanárin annyit tehetsz kb, hogy elmész a kevésbbé népszerűbb szigetek (Hierro pl) túlsó végébe, mi a tömegnyomor részeket távolról kerüljük ha néhanapján arra járunk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#84) Dare2Live válasza t72killer (#83) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ahhoz, hogy a 30évvel ezelőtti színvonalat kapd (ne lógjanak a képedbe pl a securitynél), business class jegyre lesz szükség"

Business class lufinál. [link] Ha szerinted ez a székméret, hely, ággyá alakíthatóság, enni, inni menű... volt a szinvonal 30éve lufinál (vagy akár malévnál) sima jeggyel az kb egyet jelent. Fogalmad sincs milyen volt lufi, malév sima jeggyel 30éve.

Kanárinál (Balatonnal...) sztem ökölszabály, hogy nyáron a Tenerife/Gran Canaria vonal kerülendő. De ott november még mindig nagyon kellemes és még egy siam/loro vonalon sincs tömeg.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#85) t72killer válasza Dare2Live (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem az ággyá alakíthatóság. Az, hogy nem 500 emberrel verekedsz a securitynél. Érdekes egyébként amikor Quantassal utaztam Frankfurtból, náluk nem kellett egy órán át a másik sarkát taposni gépre szálláskor mint a fapadosoknál, hanem szekciónként, kb 1 tucat másik utassal együtt hívtak, addig nyugodtan ült a s.ggén mindenki (és persze mindenkinek volt ülőhelye...).

Igen, ha az ember megengedheti magának, hogy ne iskolaszünetben menjen valahova az óriási plusz. Kanárin egyébként a december-január a csúcsszezon, kiemelve természetesen a téli szünetet. A tömegnyomor helyek egyébként szezonon kívül is elég lehangolók tudnak lenni a sokemeletes szállodáikkal és kínaikacatbolt-soraikkal. Ha emeletes házat +kacatboltot akarok látni, ahhoz nem kell repülőre szállnom...

GC-n egyébként van még szép, békénhagyottabb rész: a nyugati széle. Főleg ott, ahova kocsival már nem lehet eljutni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.