Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

egyszer szeretnék eljutni lengyelországba :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) potyautas válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem túl igényesek a környezetükre, de mulatni nagyon tudnak és szeretnek bennünket.

(#3) Dr. Oid válasza potyautas (#2) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

még hogy nem túl igényesek a környezetükre? én egy év alatt egy darab hómlesszt nem láttam Varsóban, az utcákat rendszeresen tisztították, volt hova dobni a szemetet, a buszokon nem volt hányás, vidéken pedig szinte kizárólag rendezett, zöld kertes, megművelt földekkel teli helyeket láttam gyönyörű, zölt ország, szép természeti látnivalókkal.

jó volt ott élni.

(#4) potyautas válasza Dr. Oid (#3) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem azt mondtam, hogy trehányak. Én elsősorban építőipari szemmel néztem. Használnak hipermarketes anyagot, de nem adnak a precíz munkára. Padlószőnyeget raknak az étterembe, sőt a szálloda lépcsőjére. Táncparkettnek obi-s laminált padló, ilyesmire gondolok.

(#5) tsabus


tsabus
csendes tag

Üdv mindenkinek !

Tavaly Május óta vagyok kint. Az eddigi tapasztalatok címszavakban:
- Építészet. A műemlékekre nagyságrendekkel többet költenek, mint nálunk. Varsó inkább szocreál, vagyis ronda.
- Természet. Rengeteg zöld. Ezelőtt én még nem jártam olyan parkban, ahol a mókusok felmásznak az ember ruhájára mogyoróért. (Otthon már a homelessek nyársán forognának.)
- Közlekedés. Tragédia ! Az úthálózat fejletlen. Hazautazásnál Csehországig nincs autópálya (400 km 2x1 sávon). Lengyel vezetők - tisztelet a kivételnek - lúzerek. Amiért otthon mérges vagy az autósokra, azt szorozd meg százzal. Busz- és kamionvezetőket egyáltalán nem érdeklik a szabályok. Irányított zöldnél (jobbra kanyarodáskor) jól nézz körül, mert a lámpa engedi a balról érkezőket ! Ha ezt nem tartod észben, az első nap belehalhatsz. Rendőrök mindenütt és minden időjárásban előfordulnak - bokrokban ligetekben rejtőzve és sebességet mérnek. Száguldó CB-antennás autót követhetsz, mert az tudja hol vannak a rendőrök.
- Emberek. Jó fejek általában és valamiért csípik a búránkat. Inni/mulatni nagyon tudnak. A harmincon felüli korosztályban gyakori a köpködés, orrfújás zsebkendő nélkül, és a kézmosás elmulasztása WC használata után (nőknél is).
- Árak/bérek. Árak kb. mint otthon. Az adórendszernek köszönhetően a nettó bérek magasabbak. Kb. 28% az összes levonás az én kategóriámban !
Más most nem jut eszembe. Nincs nagy különbség a két ország között. Csak más nyelvet beszélnek, amit én valszeg sose tanulok meg..

Úgy még sohasem volt, hogy ne lett volna valahogy...

(#6) tsabus


tsabus
csendes tag

Egy fontos pont:
Politika. Tavaly május óta senkit nem hallottam politikáról beszélni a kollégáim közül. Kivéve, mikor valamelyik politikuson röhögtek, de nagyon. Ettől máris sokkal szimpatikusabb ország, nem ?

Úgy még sohasem volt, hogy ne lett volna valahogy...

(#7) Jofi81 válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Jofi81
őstag

Egyszer én is szeretnék... :)

(#8) Gradilaci válasza potyautas (#2) üzenetére


Gradilaci
tag

-

[ Szerkesztve ]

A világon a legszebb nyelv a magyar. Pl. ha az "anya" szó négy betűjéből egyet elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, a SÖR-t kapjuk eredményül...

(#9) gamerkiller válasza Gradilaci (#8) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Akkor én biztosan rossz helyen voltam.. :)
Háromszor.. :)

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#10) potyautas válasza gamerkiller (#9) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Mivel Gradilaci nem írt semmit, nem derült ki, hogy mire reagáltál;) Előkészítettem az útnak a vendéglátásos részét is.:)

(#11) gamerkiller válasza potyautas (#10) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Ja igaz!.:) Erre: #2) potyautas

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#12) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Úgy látom, ez a történet nem lett igazán népszerű. A folytatását berakom a blogba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.