Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lars


Lars
őstag

Hát igen.
Van ebben az írásban valami igazi magyar valóság sajnos.
Sokan vannak így, de ha jól látom a dolgokat, nektek sikerül a legjobbat kihozni a legrosszabb helyzetből. Karácsonykor meg plána az ember önkéntelenül is számot vet. Itt az év vége, ilyenkor ez szerintem természetes reflex.
Az a borzasztó picit, hogy ha az embert picit békén hagynák, még a végén boldogulni is tudna. Ahogy egyik kollégám szokta mondani " Nem baj hogy nyakig ér a kaki, csak ne lötyögtetnék "
Minden esetre úgy gondolom, hogy kellemes karácsonyotok volt/van, és kívánok még sok szép együtt eltöltött ünnepet a családodnak. :U
Jövőre meg kitartást, elvégre csak lesz valahogy. Olyan még nem volt hogy sehogy sincs :D

(#2) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Szia!

Ma gondoltam Rátok, 1 éve írtál ide, emlited is az írásban. Örülök, hogy sikerült állást találnod, és sajnálom, hogy még nincs minden megnyugtatóan rendezve. De bízom benne, hogy 1év múlva, azt tudod írni ide nekünk, hogy sikerült elrendezni ezt is, és végre kicsit könyebb lesz. Boldog karácsonyt! És örülök, hogy olvashattam tőled.

(#3) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Elolvastam ezt a történetet és sajnos azt kell mondanom hogy sajnos van aki jól él úgy hogy nem dolgozik és van aki alig tud megélni és alig van neki pedig dolgozik látástól vaklásig.
Sajnos igazságtalan az élet de ez azért már túlzás szerintem! De hála istennek ahogy olvasom mégis próbáltok erősek maradni. Kívánom hogy a jövő évben sokkal vidámabb hangulatú írást olvashassunk tőled!

(#4) themebuilder


themebuilder
senior tag

Szia
együtt érzek veletek
hitelt hitelre felvenni rossz ötlet sajnos

Magyarországon már csak a "Tücskök" élnek jól :(

Ez is kapcsolódhat ide:
Diákhitel Ördögi kör

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#5) tildy


tildy
nagyúr

Hihetetlen, hihetetlen. Főleg az , akiknél kikapcsolták a fűtést, de hitelre azért vesz disznót.
Ijjájom, lehet egy kérdésem? Hogy jutottatok ti is olyan szintre, hogy össze vissza kell hitelt felvenni? MErt ez nem állapot, szerintem. Mi viszi el a pénzeteket, ha szabad tudni, mert két fizetésből, ha nehezen is, de meg kéne tudni élnetek. Hitel nélkül.
Sok erőt kívánok egyébként nektek, nem szabad feladni, menni kell előre.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) ijjájom válasza tildy (#5) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hát általában egy fizetésből éltünk, mint említettem nem volt munkám, sőt mint említettem nem mindig ment ilyen rosszul, lehet, hogy hoztunk rossz döntéseket, de ki nem?
Nem akarok a gyerekekre hivatkozni, mert már tavaly kaptam olyan választ, hogy akkor minek szültem ennyit???
Hát ez csak egy írás, kiírom magamból a dolgokat, nem kéregetek, csak vázolom, hogy így is lehet élni, annak ellenére, hogy becsületes, szorgalmas emberek vagyunk.
Lányom fizetős főiskolás, 4,5-ös eredménye ellenére, most harmadéves. Vannak akik éppen evickélnek, mégis felveszik az ösztöndíjat, támogatásokat. Hát van akinek így, van akinek úgy. Inkább legyek a barátaimmal lent a sárban, mint az ellenségeimmel a trónon.
Boldog Karácsonyt!
Ja és az, aki hitelre vette a disznót, amikor kiárusította, akkor kifizette, és így ingyen volt a saját húsa karácsonyra. Lehet, hogy nem volt egyértelmű ahogy leírtam.
Különben több becsület szorult abba az emberbe, mint sok értelmiségibe.

[ Szerkesztve ]

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#7) tildy válasza ijjájom (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor csak félreértettem a disznóval kapcsolatos dolgot.
Hidd el én is mélyről jöttem, volt hogy csak hétvégén volt hús, anyukám munkanélküli volt 6 évig. Szerencsére sikerült önerőmből fentebb lépnem, és az első diplomám is állami képzéses volt, igaz magam fizettem a kaját, és a kollégiumot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Stirlitz válasza tildy (#7) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Pécs és környéke, nem az a hely, ahol az átlagnál jobban keresnek az emberek. Sajnos. Elmenni innét pedig nem tud mki Pestre, Győrbe, Fehérvárra. Erősen leszakadó régió, talán egy kicsit majd segit az autópálya, mivel nagyon "el volt vágva" közlekedésben az országtol. De ez egy másik történet. Az EKF pedig megint egy másik, szégyenteljes ami azzal kapcsolatban folyik. Ez meg egy 3ik történet.

[ Szerkesztve ]

(#9) mdk01


mdk01
addikt

Sajnálom hogy így vagytok ahogy, de ha nem törtök meg biztos talpra álltok.
Egyébként nagyszerű példa az írásod arra amiben én bíztam, hogy a "válság" kicsit közelebb hozza egymáshoz az embereket és a karácsony arról fog szólni amiről kell, hogy szóljon, bár nem kívánom az embereknek, de sokan rászolgálnak erre hogy kicsit észbe kapjanak...aztán vkinek ezek után sem sikerül. Mindegy is.
Példás családod van e téren.:)

dfdfdf:
Van egy olyan mondás hogy munkával nem lehet pénzt keresni. Ezért van az hogy vki dolgozik látástól vakulásig és vki pedig csak "ügyeskedik". A tücsök effektus kicsit más.

tildy:
Azért vesz hitelre disznót, mert próbál hosszú távon gondolkodni és az emberek nagy többsége pont hogy rövid távon gondolkodik ezért vannak sokan ott ahol.
Összességébe kevesebb a kg ára egy nevelt disznónak és még jót is eszik. Persze cserébe dolgozni kell vele.

szerk.:
Tovább olvastam:)
Ja és az, aki hitelre vette a disznót, amikor kiárusította, akkor kifizette, és így ingyen volt a saját húsa karácsonyra. Lehet, hogy nem volt egyértelmű ahogy leírtam.

Igen kb. az egyémnek is ez a lényege.

[ Szerkesztve ]

(#10) tildy válasza mdk01 (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát abban az árban én nem lennék biztos. Régebben nekünk is volt otthon disznó csirke, meg a faluban sok embernek, ma már nincs. Egyszerűen nem éri meg tartani, ha nincs földed, ahonnét kitermelnéd neki a kaját.
A lenn lévő régiókról meg elég ennyit mondanom , ex Szabolcsból származott, jómagam Szolnok megyei vagyok, de a Borsod megyeiek, és a Békés megyeiek sincsenek előkelő helyen.
Fura dolog ez. Szüleimmel kapcsolatban írtam, hogy anyu 6 évig munkanélküli volt, mégis valahogy megoldották, hogy ne, vagy csak minimális hitelt kelljen felvenni. Jövőre letelik a kocsin lévő hitel (15 ezer forint) , de ennyi, más hitelük nincs . Bennünket középsuliig kitaníttattak, utána nagyjából saját lábra álltunk (húgom kicsit később). Anyum kb 60-70 ezret kap, apu rokkant-nyugdíjat . Ezért fura , hogy ennyire lecsúsznak emberek...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Köszi mindenkinek a biztatást, jól esnek a ezek a szavak ilyenkor. Hát remélem mi is talpra fogunk állni, nem pedig pofára esünk majd.
Mindig is pozitív gondolkodásúak voltunk, csak pech sorozatok voltak az életünkben, és egy csomó olyan lépés, amit most másképp csinálnánk. De ha előre tudom, hogy elesek, akkor leülök.
Mindenesetre a remény hal meg utoljára!! És igaz az is, én is úgy gondolkodom, hogy úgy még sohasem volt, hogy ne lett volna valahogy!!
És egy idevaló vicc:
"A halaknál verseny van, szoros a küzdelem. A bohóchal ér be elsőnek, a reményhal meg utoljára":D
Boldog Karácsonyt!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#12) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Különben én is sokat gondolkodtam azon, hogy hogyan lehet lecsúszni, de konkrét magyarázatot nem találtam rá. Lehet, hogy a 18 év otthon töltött idő, mert ugye öt gyerek mellett problémás lett volna elhelyezkedni, főleg úgy, hogy hárman asztmásak, allergiásak, egy Lyme-kóros volt, aztán autoimmun-beteg lett, aztán két év múlva kiderült, hogy a nagyobb is autoimmun-beteg, Raynaud-szindrómás, strummája van, szívbillentyű rendellenessége, de az már családi dolog, mint a dupla vese, aztán az egyik lányomat fogszabályozás alatt úgy elkezelték, hogy eldeformálódott az állkapcsa, aztán Ő az akit két éve megtámadtak.
A férjem dolgozik, igaz sok mindenen keresztülment Ő is, mert gerincműtétje volt, de nem százalékoltatta le magát, mint ahogy sokan tették még úgy is, hogy rendbe jöttek a műtét után. Most aztán azok kapnak kb. 30 ezret és mellette még ugyanúgy dolgoznak mint más. Persze tisztelet a kivételnek, akik tényleg rokkantak.
Aztán volt más műtétje is, szívkatéterezték, azóta kétféle gyógyszert is szed.
Nekem csak epeműtétem volt, és az izületeimmel van gond, ja meg a bokámban az inszalagok meg vannak lazulva, ja és nyitott hasfalam van, de azért megvagyok.
A férjemmel néha ha mondjuk, hogy ez fáj, vagy az fáj, egymásra nézünk és elnevetjük magunkat, mert nem szokásunk a panaszkodás, végül is nem segít rajtunk.
Szóval ennyi gonddal-bajjal nehéz lett volna visszamennem dolgozni, de mióta visszaköltöztünk városba, azóta dolgozom. Igaz az elején gyerekfelügyelet, meg takarítás, mert nem tudtam elhelyezkedni./Egy oktatási intézményben voltam a titkárságon régebben/
Aztán elvégeztem idén egy kereskedelmit, hogy ezzel talán jobban fog menni az elhelyezkedés, szerencsémre sikerült, igaz hulla vagyok, de a muszáj nagy úr!!

[ Szerkesztve ]

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#13) tildy válasza ijjájom (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudtam, hogy ennyi gyerkőcötök van ! Minden tiszteletem azért, hogy ilyen családotok van :R

Féltem egyébként, hogy egészségügyi dolog -is- lehet a háttérben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Matthu


Matthu
aktív tag

Elolvastam... Én csak szeretnék minden jót és Kellemes Ünnepeket kívánni. Kitartás! Lesz ez jobb is. Mint írtad, többre vagytok hivatottak. Üdv!

(#15) talmida


talmida
Közösségépítő

Mindannyiótoknak a legjobbakat kívánom szeretettel!! :K

Mellesleg a világ minden táján válság van, és sajnos nem csak karácsonyi.... :U

IN GOD WE TRUST!

(#16) Strezi válasza ijjájom (#6) üzenetére


Strezi
őstag

Ha a főiskolás csemete jól tanul, akkor gyúrjon rá az ösztöndíjra! Vannak céges és magán ösztöndíjak is amiket meg lehet pályázni, ne legyen rest a vizsgaidőszakba igenis az ötösre menni!

A főiskolások nagy többsége csak túlélésre játszik, mindent csinálnak a tanuláson kívül. Tapasztalatból mondom, hogy megéri rászánni az időt. Én már a második évtől jelentősen tudtam támogatni szüleimet az ösztöndíjamból. Később meg ... :))

Kívánok sok erőt és szeretetet! DE tényleg igyekezzetek lezárni a hiteleket.

u.i: Tanulni, tanulni!!!!

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#17) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Köszönöm szépen!

Hát amikor kicsit kesergősre fogom a dolgot, mindig az jut eszembe,hogy van akinek fedél sincs a feje felett /mindegy, hogy saját-e/, enni sincs mit sok embernek, akkor én még gazdag is vagyok. Főleg, ha ránézek a gyerekeimre, akik igaz néha kiakasztanak:D, de a szívük hatalmas, okosak, szépek. Ennél mi kell több?
A 10 éves egy szem fiam /kései gyerek/ azt szokta mondani, anya én majd jól menő kamionos leszek, nagy házam lesz, Ti ott fogtok velem lakni, meg a testvéreim is!
Igyekszem a gyerekeimet úgy nevelni, hogy ne önző emberekké váljanak és próbáljanak meg segíteni, ha a helyzet úgy kívánja. Azt hiszem ez sikerült.
Kedvenc idézetem, ami jó lenne, ha valóra is válhatna:
Gand
# A különbség a között, amit megteszünk és amire képesek lennénk, megváltoztathatná a világot.# /Mahatma Gandhi/

Mégegyszer köszönöm a bátorítást,igyekszünk kitartani!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#18) ijjájom válasza Strezi (#16) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Hát szegény rágyúr, sőt szokott dolgozni, a Tesco-ban pénztáros is volt már, de jelentkezett árufeltöltőnek is. Nyáron a barátjával Balatonon dolgoztak, így sok mindent megold, ruházkodás, stb.
Szerencsére komoly gondolkodású, de mivel gyógypedagógus lesz, így külső ösztöndíjra nem számíthat, a belső rendszer tisztességességét néha vitatom.
Minden évben kérvényezi az államira való átkerülést, de hiába.
Volt olyan, akinél anyuka bement és nyafizott kicsit, aztán a kicsikéje átkerült. Nem tudunk nyafizni az a baj talán????
Na mindegy, mindenesetre kösz a jó tanácsot, igyekszik a tanulással és szorgalmas is.

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#19) aram01


aram01
nagyúr

Remélem javul a helyzetetek ,utólag is Boldog Karácsonyt kívánok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) ijjájom válasza aram01 (#19) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Köszi, Neked is és Boldog Újévet! Hát ez a helyzet már csak javulhat szerintem...
Habár még van lefelé út...

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#21) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Nos én ebből az írásból azt olvastam ki hogy

hitel és modern rabszolgatartás

és sok szeretet (de a szeretet sajnos kevés lesz, ha nem lesz fedél meg fűtés és kaja)
ezt így mind :)

a családban még háború előtt volt hitel probléma(adósság csapda)...azóta 1 pengőt jah bocs:D 1 Ft-ot sem veszünk fel hitelben ha nincs akkor nincs..kész ennyi
ami nem szükséges nem vesszük ennyi minden amit veszünk okkal és céllal vesszük mert az megtérül

HITELT SOHA
nem magyar keresethez és viszonyokhoz találták ki a hitelt

[ Szerkesztve ]

(#22) Mr.Csizmás válasza angyalpc2 (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amit leírnék, azt 90%-ban angyalpc2 megfogalmazta (igaz más szavakkal),

rossz érzés látni, hogy a T. Író és családja szenved, pedig pont ők lennének jobb sorsra érdemesek.

a bankokról, meg a munkahelyekről csak jópár keresetlen szavam lenne így.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) valentinho válasza angyalpc2 (#21) üzenetére


valentinho
aktív tag

Ha nincs, nincs, valóban így van, de valamiből akkor is kell fizetni a számlákat, lakni és enni is kell. Ez a baranyai régió katasztrófa, minden tekintetben...Sajnos egyre rosszabb mindenkinek! :(

http://soundcloud.com/tinnyo

(#24) Digitalis válasza ijjájom (#6) üzenetére


Digitalis
senior tag

"Különben több becsület szorult abba az emberbe, mint sok értelmiségibe."

Ne haragudj, nem megbántani akarlak, de ez olyan "királyi fensőbb" visszacsatolt jelzőnek hatott nekem. Egyáltalán nem látok szoros analógiát a becsület és diploma vagy értelmiségi és becsület szavak mögött. Sőt...

napi 10-12 órát lehúzó munkások, szakmunkások többsége akár 35-40 ledolgozott év után is(!) gyalázatos bruttó 90e-ft-os bért viszi haza családjának. A nyomoruk nagyon nagy, de ennek ellenére a többség becsülete, szíve példaértékű. A nem értelmiségiek foglalkoztatása, M.O-on trendy módon úgy történik, hogy a vérszívó vállalkozó, cég nem jelenti be, semmilyen cafetériát nem ad, mert beszélő szerszámnak, egy eldobható olcsó cserélhető munkadarabnak tekintik ezeket a kiszolgáltatott embereket. Ergo nem lesz szolgálati idejük, és nyugdíjuk sem. Többség 50 évesen kb 70-nek néz ki. Na, itt lesznek még gondok...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#25) no­byte™ válasza Digitalis (#24) üzenetére


no­byte™
csendes tag

M.O-on trendy módon úgy történik, hogy a vérszívó vállalkozó, cég nem jelenti be, semmilyen cafetériát nem ad...

"Jobb" helyen a tendy az , hogy 4 órára már bejelentik a munkást, ( valójában 8-12 órát dolgoznak) így a vállalkozó/cég fedezve van, védi magát az esetleges ellenőrzésekkor. Nyílt titok, hogy 99%-ban, a biztonsági őrök, építőipari munkások, ingatlanüzemeltető cégek munkásai megélhetési-kényszerből így, vagy vállalkozásba kiszervezve dolgoznak. Sajnos ez így működik Magyarországon. Csak erős vér és dac összefonódás van a vezetők között, sok helyen érdekeket sértene ennek megbolygatása, és óriási pénzek is osztanak le egymásnak. (politika) Sok munkavállaló sajnos nincs tisztában vele, hogy a 4 óra bejelentés így is jogvesztő a szolgálati idő-t és a majdani nyugdíját tekintve is. Itt megint csak egy valaki jár jól... :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.