Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janeszgol válasza janeszgol (#99) üzenetére


janeszgol
félisten

*Természetesen (az MT6580-at hagyjuk, 32 bites) egy MT6739 vagy egy QC215 (sd425) elég arra, hogy az ember hívjon, levelezgessen, állásokra jelentkezzen, esetleg cseteljen. Ezekre tök jók. De akinek ennyire van igénye, az megtalálja a számítását.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#102) elfelejtette válasza <Adamsky> (#95) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem is kell egyből olyan elérhetetlen tulajdonságra szűrni, mint a vezetékmentes töltés, elég csak a 4GB RAM. Sajnos a kis méretű kínálat szűkös, ha mondjuk a 70mm körüli szélességet preferáljuk, ami még éppen a határa az egykezes használatnak. Így a kínálat az átlag felhasználó pénztárcájához képest elérhetetlen árú, és az android hívőknek alapból érdektelen két kis méretű iPhone, a még mindig drága Samsung S20/S21, a Pixel 4A / Pixel 5, és Asus Zenfone 8, az olcsóbb Samsung A40/41, a "távirányító" formától nem idegenkedőknek a Sony Xperia 10 III, a Google hiánytól szenvedő Huawei P40 4G, illetve a csak japánban bejelentett Sony Ace 2. Pedig ez utóbbit itthon is biztosan sokan szívesen bevállalnák a Helio P35-ös proci ellenére (még én is), mivel a méret és árkategóriájában szinte álomnak minősülő IP68-as védettség, és a 4500-as aksi miatt még talán nálam is befutó lenne az olcsó szegmensben elérhető tepsikkel szemben. Na itt kell eldönteni az embernek, melyik ujjába harapjon. És akkor még az üzemidőről nem is beszéltünk.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#103) #95462144 válasza Graphics (#98) üzenetére


#95462144
törölt tag

Volt Sony Z3 compact készülékem imádtam, jó kis megbízható telefon volt. De olyan méretben bizony nem nagyon van alternatíva jelenleg. Illetve kinek mi a kompakt... Ezért is hoztam fel a youtubeos emberünket.

#99janeszgol:

Igen, 4giga ram is kevés mostanában droidra. A CPU-t meg hagyjuk is...

(#104) <Adamsky> válasza elfelejtette (#102) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... elérhetetlen tulajdonságra szűrni, mint a vezetékmentes töltés ... "
Csak egy közbevetés: miért is elérhetetlen a vezetékmentes töltés? Filléres TWS fülesek tudják. Semmilyen spéci / drága dolog nem kell hozzá. Mégis a gyártók ezt szinte csak és kizárólag a csúcs-csúcs készülékeiknek tartják fenn. Miért? Mert, ha leszivárogna a kisebb / olcsóbb (messze nem a legolcsóbbról beszélek) modellekbe, akkor kiderülne, hogy a "mekafull" telefonokra kisebb a kereslet?
Meg sem próbálnak egy közepes SoC-al szerelt, tisztességes kamerával (max. FHD videó, 60 fps) ellátott, NFC-vel, 6-os wifi-vel, vezetékmentes töltéssel, jack-es, mobilt letenni az asztalra, mert kannibalizálná a drágább modelleket.

"Na itt kell eldönteni az embernek, melyik ujjába harapjon."
Az a pár modell is, amit felsoroltál, iszonyú kompromisszumos. Ott van pl. az Ace 2. Simán letagadhatná, hogy Sony. Miért kellett ezt a randa "könnycsepp" (mindjárt sírok) önimádó kamerát rátenni, miközben alul meg ott az ordas nagy keret?
Nekem a ZF8 volt eddig a legszimpatikusabb (pedig azt sem nevezném tökéletesnek), de ott meg rejtélyes - és elég gyakori - "halálesetek" ütötték fel a fejüket (ahogy ezt korábban írtam is). Néha tényleg olyan érzésem van, mintha a gyártók nem is tudnának már bizonyos méret alá menni ...

#103 Rocket6
"Igen, 4giga ram is kevés mostanában droidra."
Ez is "megérne egy misét", hogy vajon miért? Nem látom, hogy "hová tűnik" az a sok memória.
A jelenlegi P10-em előtt egy Xiaomi Mi 2S-t használtam 2 Gbyte RAM-al. Az elején - míg nem jött rá ki az új / újabb Miui (talán 5-ös), mindenre (is) elég volt a 2 Gbyte.
Ma meg már 4 Gbyte-al nem mer az ember telefont venni :F

(#105) elfelejtette válasza <Adamsky> (#104) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igen, pont a kompromisszumok miatt írtam, hogy el kell dönteni az embernek, melyik ujjába harapjon, mert melyik hibát/gyengeséget választod... :(((
És igen, egy jó hardverrel kiadott kisméretű telefon kannibalizálná a drágább modelleket.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#106) #95462144 válasza <Adamsky> (#104) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az egész Droid kernel szinten egy vakvágány sajnos és ezt a Google is érzi eléggé rendesen, erre jött az Android Go, ami valamennyire próbálja orvosolni ezt a problémát tűzoltásként.
Viszont már pár éve dolgoznak a Fuchsia rendszeren, ami leválthatja az Androidot és, ha az iparági pletykáknak hinni lehet két éven belül a Samsung át is állhat rá.

[ Szerkesztve ]

(#107) Noukoum válasza janeszgol (#90) üzenetére


Noukoum
veterán

Elmagyaráztam már egy párszor. Ki ad a Samsung 3 telefont. Két tepsit, egy kompaktot. Tepsikből fogy 10-10 darab, kompaktból meg 3 darab. Majd következő évben kiadnak 3 tepsit és fogy belőlük egyenként 10 darab. Ezek után szerinted miért gyártanak csak tepsit?

<Adamsky> Továbbra is csak annyit tudok mondani a fórum egyik legnagyobb trolljának hogy tessék megvenni a kompakt telefonokat, nem csak sírni és hazudni! Ha te nem veszed meg senki nem fogja. Nem válogatni kell meg hisztizni! Mert ebből a gyártó aki kidob egy kisebb telefont nem él meg, inkább gyárt tepsit és boldog.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#108) Cecevok válasza Noukoum (#107) üzenetére


Cecevok
tag

Ezt magyarázd el az Apple-nek is 😅
Érdekes ők elvannak egy "max" modellel is a két kompakt méret és egy mini mellett, ja és ott van még az SE is...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#109) Dr. 444Hertz válasza Noukoum (#107) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Persze, hogy viszik a tepsit, mert kispórolják a kisebb modellekből a lényeges dolgokat.
Attól még, hogy az emberek tudnak kompromisszumot kötni, nem azt jelenti, hogy ne lenne igény egy kompromisszummentes kompakt telefonra.
És offba raktam, mert ez már szerintem nagyon off téma.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#110) Noukoum válasza Cecevok (#108) üzenetére


Noukoum
veterán

Neked magyarázom el. Termékpozícionálásnak hívják. Mindenki tepsit akar, mit mond az alma? Veheted de az lesz a legdrágább. Magyarul “rákényszerítenek” a legdrágább verzióra. Meg lehet nézni miket ment az XR és 11. Mini árán nagy mérettel. Milyen érdekes ugye.. Az iPhone 12 pro mérete is nőtt nem pedig csökkent, milyen érdekes. És nincs is folytatása a 11-nek mert kiszámolták hogy inkább legyen kisebb a 12-es mert úgy több pro maxot fognak eladni. A mini méret idén már nem is lesz. Bement a boltba a vásárló. Meglátja a minit, úristen de cuki. Aztán meglátja hogy az i12 100 dolcsival drágább és elhozza mert az a méret már használható. Ennyit a miniről röviden. Tele van a net ilyen mini csodabogarakkal csak azt nem mondják el hogy van 10 darab telefonjuk vagy 3 havonta váltanak. Volt itt is kolléga aki mindenkit kioktatott hogy ez a tökéletes méret, az iPhone 12 mini a legjobb telefon. Ma már iPhone 13 pro maxja van. Iphone SE 7 éves dizájnon él. Arra van hogy behúzzanak az almás világba. Valamint arra hogy idősek és gyerekek kb. telefonálásra használják ugyanis ingyen el lehet hozni bárhol. Az Apple olyan vásárlóbázissal rendelkezik hogy nyugodtan mondhassa azt vedd meg a legdrágábbat ha menni akarsz a trendekkel. Ezt egyik másik gyártó sem teheti meg és milyen érdekes, mindegyik csak tepsit gyárt. Még azt sem lehet mondani hogy nem próbálkoztak. Megtette a Xiaomi, megtette a Samsung. Sikertelenül.
Nyilván a legtöbb gyártónak Ázsia a piac, az Almának meg USA és Nyugat-Európai is nagyon fontos. Ezen a két piacon pedig el lehet adni a 150mm kategóriát. Ázsiában pedig kiröhögnek vele.

Dr_444Hertz: Pontosan mi van kispórolva pl. az iphone 13 miniből?
Egyébként jogos.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#111) janeszgol válasza Noukoum (#107) üzenetére


janeszgol
félisten

Éppen azt láttuk, hogy nem élnek meg jól a tepsiből. Ki viszi a nyereség kétharmadát?
Csak nem az, aki egy mini, két kompakt és egy tepsit hoz évente. (Plusz még egy minit, lásd SE.)
Android fronton a filléres szarok vannak a Top 10-ben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#112) janeszgol válasza Noukoum (#110) üzenetére


janeszgol
félisten

iPone Xr? [link]
De beszúrom a GSMArena linket, az beszédesebb (az OS az Andrid, ár az euró):
search.php3?nYearMin=2020&nPriceMin=100&nHeightMax=155&nWidthMax=76&sOSes=2

34 db találat. És a magasságnál megengedőbb voltam a 155 mm-el. (151 mm a Xr.)

Ja és az Apple sem a Pro Maxból adja el a legtöbbet. A két alap is kompaktnak számt ma már, illetve sok esetben kiváltható a méret (BT fejes/füles, okosóra) bizonyos helyzetekben, cipelni is lehet táskában. Magyarul hozzászoktatták az embereket. De aki klasszik használja a telefont, vagy a táskát nem szereti (én), annak kell a kompakt.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#113) Juhaszatti válasza janeszgol (#112) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Mondjuk ha az Apple alapmodelljei kompaktnak számítanak, akkor a Samsung is minden évben ad ki kompakt csúcstelefont.

(#114) doooo válasza Hallosz (#92) üzenetére


doooo
veterán

Az idei Exynosnak semmi baja, szóval nem csoda, ha te sem tapasztaltál semmi különösebben negatív dolgot.

(#115) Noukoum válasza janeszgol (#111) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor írd meg nekik hogy gyártsanak kompaktot. Félév múlva megnézzük mi újság velük. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#116) Indy1


Indy1
tag

Ez a hangos kissebbseg kicsi de eros telefont akar
Megsugom hogy az ilyen 5% lessz olcsobb a nagy es eros tarsahoz kepest. Es akkor a vevok a nagyot fogjak valasztani.

(#117) janeszgol válasza Noukoum (#115) üzenetére


janeszgol
félisten

Jö ötlet. Melyik böribe kell küldenem? Ha minden igaz lecsukták a vezért. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#118) axioma válasza Indy1 (#116) üzenetére


axioma
veterán

En, mint kicsi es nem gagyi [felbontas, ram, _nem_ foto] telot keresek, ha ugyannyiba kerul mint a tepsi boldogan a kicsit veszem...

(#119) <Adamsky> válasza Indy1 (#116) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Megsugom hogy az ilyen 5% lessz olcsobb a nagy es eros tarsahoz kepest."
Mondok egy durvát! Én még felárat is hajlandó lennék fizetni, csak hogy kisebb legyen.
És, még 1×, nem kell csúcs SoC, azt meghagynám a fázósaknak és a gamer-eknek. Tisztességes iparos munka kellene, semmi több.

#118 axioma
+1

[ Szerkesztve ]

(#120) elfelejtette válasza <Adamsky> (#119) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja, mondjuk anno kiadhatták volna a Poco X3 NFC-t azonos hardverrel, azonos áron kisebb méretben is, megnéztem volna melyikből mennyit adtak volna el.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#121) Cecevok válasza elfelejtette (#120) üzenetére


Cecevok
tag

Az azért beszédes, hogy a Xiaomi-nak a megszámlálhatatlan 6.4"-6.67" modell mellett nem fér bele egy 6"-es. Szerintem a Mi 9SE volt az utolsó kisebb méretű telefonja.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#122) Schuler888 válasza Raymond (#65) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mifele duplikalt appok? Jopar eve lehet tobb rendszeren is egyszerre tobb messengert, vibert stbt futtatni kulon fiokkal, ez elony, nem hatrany.. :U :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#123) elfelejtette válasza Cecevok (#121) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ja, amennyi hulladék telefont legyártanak az olcsó szegmensben, akár csinálhatnának egy kisméretű modellt is közép kategóriás hardverrel... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#124) Graphics válasza elfelejtette (#123) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Xiaominak olcsó szegmensben már nem igazán van készüléke.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#125) elfelejtette válasza Graphics (#124) üzenetére


elfelejtette
veterán

Akkor úgy mondom, hogy a 150-200$ alatti szegmensben kiadott pár modell helyett 1db kisméretű modellre rászánhatnák az időt.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#126) elmo válasza Schuler888 (#122) üzenetére


elmo
aktív tag

Szerintem félre értetted. Duplikált alatt azt értette, hogy van egy saját (Samu) böngésző, meg van, amit magadnak használnál (Via, DuckDuckGo, Kiwi, Firefox, Chrome, Opera stb.). Van egy Samsung Store, meg van a Google-féle Play Store. Stb.

(#127) Juhaszatti válasza elmo (#126) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nyilván ez teljesen szubjektív, de nálam ez pl kifejezetten előny, így hogy a saját Samsung böngésző ennyire jól sikerült. Régen minden telefonon Chrome-ot használtam, de kipróbáltam a beépítettett, és számomra egyszerűen jobb, emellett maradtam. Én örülök hogy van egy ilyen alternatíva, akinek meg más kell, bármelyiket letöltheti.

(#128) Schuler888 válasza Juhaszatti (#127) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! Így!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#129) janeszgol válasza elmo (#126) üzenetére


janeszgol
félisten

Böngésző tekintetében mindig is így volt. Volt egy alap, meg a Chrome. De pl zenelejátszóból is kettő szokott lenni. Ha kikapcsolható (nem muszáj letörölhetőnek lenni), akkor nem gond.
Sőt a Samsung böngészője eltávolítható is több esetben.

BTW: az OP Nord N100 ára az Edigitalban 73 ezer ft. Én nem emlékszem rá, hogy valaha is került ennyibe. Egész szeptemberig csak 50-be került. Tudom, mert nézegettem.
De pl a Nokia 5.4 ára is visszament 75 ezerre, amin nyitott. Drágaság lett. Vagy készülnek a karácsonyi leárazásra? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#130) laci1892


laci1892
senior tag

Amúgy kövezzetek már meg, de mi is ezzel a baj?

Félre ne értsd nem a Samsung mellett pártolok, olyannyira nem hogy egy 11T boldog tulaja vagyok egy ideje... de például én szándékosan kisebb töltő adaptert használok. Estig simán kibírja nek a telefon. Nem mellesleg átlag használat mellett a fent említett s20fe is....

Na már most, ha este rakod fel, szerintem kedvezőbb hatással van az akkura , mint ha 17 perc alatt csutkára felküldöd... :))

(#131) Schuler888 válasza janeszgol (#129) üzenetére


Schuler888
senior tag

"De pl zenelejátszóból is kettő szokott lenni. Ha kikapcsolható (nem muszáj letörölhetőnek lenni), akkor nem gond.
Sőt a Samsung böngészője eltávolítható is több esetben."

Sot, minden esetben eltavolithato, a samsung music meg evek ota mar fel sincs rakva eleve neked kell leszedni

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#132) Essentials


Essentials
aktív tag

A 13 Pro Max-ot, ahogy a tavalyi és az az előtti Max modellt is úgy aposztrofáljátok újra meg újra, mintha valami mindenek felett lévő térfogatú valami lenne. Olyan jelzők repkednek h csak pislogok, közben a "brutális méretek" a valóságban az androidos csúcsokhoz képest egyáltalán nem kiugróak, sok esetben kisebbek. Lásd Mi 11 Ultra, vagy S21 Ultra. Ráadásul a Max az idei vastagítás ellenére az egyik legvékonyabb flagship modell. Miért hajtjuk hogy mekkora? :D Nehéz, és nagy, de abban a kategóriában minden mobil ilyen, a különbségek 1-1 mm-be mérhetőek ide-oda, meg 20-30 grammokban. :Y

Az sem tiszta, hogy az iPhone Pro-ról ( nem Max ) normális méretű telefonként hivatkozunk, de android vonalon nem is létezik már ez a méret, ott ha valami 6,1 inch-es kijelzővel jelenik meg, azt már "minizzük", kompakt készülékezzük. Ez pöppet megtévesztő szerintem az ebben kevésbé jártas olvasónak. :) Amúgy nem egy ismerősöm váltott 12-re, 13-ra androidról, és mindegyik azt mondta h furán pici először a telefon, de jó a méret neki.

[ Szerkesztve ]

(#133) doooo válasza Schuler888 (#131) üzenetére


doooo
veterán

"a samsung music meg evek ota mar fel sincs rakva eleve neked kell leszedni"

Engem ez speciel idegesít... :DDD 7 éve mást se használok mobilokon/tableten.

(#134) Bog válasza Essentials (#132) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jajj, báncsák az epölt!!! Mindkét általad említett telefon keskenyebb, és amikor megfogsz egy okostelefont, akkor ez az egyik legfontosabb szempont a tömege mellett. Nem az a megtévesztő, amit mi írunk, hanem amikor egy fanboy idejön és még a nyilvánvalót is kikéri magának úgy, hogy jellemzően nem csak mást telefont nem használt huzamosabb ideig, hanem elvből még körtét sem vesz a zöldségesnél. Hagyjuk.

(Nem mellesleg mindkét modell tesztjénél levolt írva, hogy azok is rohadt nagyok, szóval tényleg nem értem, hogy mire fel a nagy hiszti.)

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#135) Essentials válasza Bog (#134) üzenetére


Essentials
aktív tag

Nincs hiszti BOG, egy észrevételt tettem, és pont nálad vettem észre hogy szeretsz túlzásokba esni, amikor a nagyobbik szifonról kell írnod/beszélned!
NEM BÁNTSÁK AZ APPLE-t indíttatású volt! xD Tényleg így látom, semmilyen olyan extra méretet vagy súlyt nem vélek felfedezni a korkurencia hasonlóival összevetve, amivel indokolt lenne a sok gigászi jelző! Ennyi heh. :C

(#136) DS39 válasza Essentials (#135) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem az Apple telefonokat nem lehet összevetni az androidosokkal.
Teljesen más trend alapján készülnek.
van egy mini, 2 normál, és egy nagy méretű telefon.

(#137) <Adamsky> válasza DS39 (#136) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... az Apple telefonokat nem lehet összevetni az androidosokkal." - ugyan miért nem?

"Teljesen más trend alapján készülnek." - no, de miért? Az almás telefonok vevői kisebb kezűek? Vagy az Android-os telefonok vásárlói számára nincs az a nagy és nehéz telefon, amit meg ne vennének? Komolyan érdekel, hogy te most milyen "trendról" is beszélsz?

"van egy mini, 2 normál, és egy nagy méretű telefon."
Igen, ezt nevezik választéknak. Nem azt, hogy 6,4" és 6,8" között árulok telefonokat ...
FYI: almánál ez éppen most (2021-ben): 5,4" → 6,7", és a kicsiből sincs kispórolva pl. a vezetékmentes töltés.

[ Szerkesztve ]

(#138) DS39 válasza <Adamsky> (#137) üzenetére


DS39
nagyúr

az androidos gyártók kínai/ázsiai igényeket szolgálnak ki (merthogy ők maguk is azok, kivéve Google). ők úgy vannak vele, hogy ha nincs más, úgyis megveszik pl. EU-ban is. és tényleg. 100 ezer alatt akarsz telefont Mo.-on, almát nem vehetsz, hozzászoksz a tepsihez.

az apple gyárt mindenkinek kedvezőt, és nem ugranak rá a többi gyártó trendjére, ők még mindig notchoznak, oled már van, de aod nincs, stb. stb. mondjuk úgy, hogy saját elgondolást követnek.

[ Szerkesztve ]

(#139) elfelejtette válasza DS39 (#138) üzenetére


elfelejtette
veterán

"100 ezer alatt akarsz telefont Mo.-on, almát nem vehetsz, hozzászoksz a tepsihez."
Így jártam én is, 90-ért vettem szolgáltatótól egy Redmi Note 9 Pro-t, de nincs bennem a mindent elsöprő lelkesedés, hogy "jaj de jó, új telefonom van"... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#140) <Adamsky> válasza DS39 (#138) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... az androidos gyártók kínai/ázsiai igényeket szolgálnak ki (merthogy ők maguk is azok, kivéve Google)." - ööö, igen, de azért szép summát tesznek zsebre az EU-s vagy éppen a világ többi táján eladott készülékek után is. Vagyis - még ha kis százalékban is, de - meg kellene jelenjenek az "elfogadható" méretű készülékek is a kínai gyártók palettáján is. Kínzó kérdés: a japánok nem a "tepsi lover" kategóriába tartoznak? Nálunk érdekes módon azért időről-időre felüti a fejét egy-egy belpiacos - a mai szemmel nézve - mini készülék. Érthetetlen.
A Google-t hagyjuk! Sz@rnak ők mindenre és mindenkire (ja, nem az LMTBQ-ra és a PC-ségre nagyon odafigyelnek :((( )

" ... hozzászoksz a tepsihez."
Tényleg ez van. Az eladási statisztikák viszont sajnos azt nem mutatják, hogy mennyi az olyan elégedett vásárló, mint pl. elfelejtette.

Én is, - legfőképp ha nem lesz más - kénytelen kelletlen beállok majd a sorba, és javítom a statisztikát. Más kérdés, hogy mindezt egy 4+ éves készülék lecserélésével, miközben, ha lett volna már korábban számomra tetsző készülék, minden bizonnyal legalább 1× már cseréltem volna ...

(#141) yuing válasza elfelejtette (#139) üzenetére


yuing
őstag

90-ért azzal nem kötöttél olyan jó üzletet. Tavalyi cucc, hiányzik belőle a magas képfrissítés, erősebb hardver, sztereó hangszóró, amit simán megkapsz már a középkategóriában ebből az összegből. Például a Poco X3 Pro személyében.

(#142) Essentials válasza DS39 (#138) üzenetére


Essentials
aktív tag

No de miért nem érdemes? Mindegyik ugyanazért kerül piacra, és ugyanoda megy -> Valakinek a kacsójába. :) Az itt vagy bárhol tesztelt droidos készülékek mekkorák? Drabálisak mind, ez amolyan standard lett a telefonok piacán, mellettük egy 13 Pro Max egyáltalán nem tűnik kiugrónak. Legyen az akár egy Samsung középkategória, egy Redmi, egy Poco, egy Mi telefon. Tény és való, hogy a szappantartók könnyebben belesimulnak a tenyeredbe még ha általában vastagabbak is, de ez már csak ízlés kérdése szerintem. Nekem spec nagyon hiányzott az i5 formaterv a rommá kerekített i6 óta, az oldalakra csapatott kijelzőktől viszont kivagyok. Igaz nekem hosszú ujjaim vannak, eltűnik alattuk a PM is. :R

(#143) Essentials válasza <Adamsky> (#140) üzenetére


Essentials
aktív tag

Ennek szerintem más okai vannak, inkább techológiai. Meg tudnák csinálni, és szívesen teljesítenék az igényeket, no de mit kíván egy mini telefonra vágyó androidot akaró, aki az Apple rendszere miatt nem akar iPhone minit!?

-Legyen handyke, nagyjából mint egy iPhone mini
-Legyen csúcsteljesítményű, mint egy iPhone mini
-Legyen a kijelzője OLED, de nem ám 60Hz, hanem minimum 90, de leginkább 120Hz ha már kifizeti a durva árcédulát
-Legyen benne hatalmas aksi, ami a fent nevezett elvárásokat ki tudja szolgálni.
-Legyen vízálló, mint az iPhone mini

Tehát az ilyen vásárlók java, aki mini telefont akar, és hajlandó is megfizetni százezrekért az elvárja a csúcsteljesítményt, a csúcs kijelzőt, és mellé az ezeket kiszolgáló telepet IP védettséggel felvértezve.

Egyrészt a fizika törvényei közbeszólnak akkor, amikor nagy akkumulátort szeretnének egy mini testbe, másrészt egy mini testbe ilyen szintű technológiát belezsúfolni komolyabb mérnöki munka, és a végeredmény egy "szokványos méretű" mobilhoz képest mindenképpen lemondásokkal jár, amiről ezek a vásárlók hallani sem akarnak, a gyártók pedig tisztában vannak ezzel.

Valamelyik ujjadba bele kell harapni, mert egy mini méretű mobilba egy Snapi csúcschip IP 68 védelem mellett még melegedősebb, és ugyanolyan nagy fogyasztású lehet, amit még lehúzna az emelt képfrissítésű OLED kijelző ( fogyasztanak ám rendesen ), és ehhez megy az eddig megszokottól jelentősen kisebb telep. Az üzemidőt képtelenek lennének fogni, miközben a kis méregzsák termelné a hőt rendesen. ( Amibe a méretei miatt nem férne el semmilyen extra hűtési rendszer ) Maga a koncepció szembemegy azzal, amit a mai csúcshardverek és android szoftver optimalizáció nyújtani képes. Az Apple megoldotta a 13 minivel hogy ugyan 60Hz-cel, de minden kordában legyen tartva, és szerintem a többiek csak ennél gyengébb kivitelezésben tudnák megoldani az ilyen méretű készüléktestben ugyanazt. Ezzel nyilván a gyártók is tisztában vannak, meg azzal is hogy ahogy rájönnének a "kötelező áldozatokra" a fogyasztók, visszavetné a mini telefon eladásait a kötelező és jelentős üzemidő romlás, illetve az overheating párosa. A Samsung most próbálkozik 6,1 inch-csen, ami akkora lesz mint egy iPhone 13/Pro. Érdekes lesz látni hogy mire jutnak üzem/készenléti idő, melegedés és throttling tekintetében az aktuális csúcs komponenseikkel feltöltve a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#144) elfelejtette válasza yuing (#141) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha Telenor-os lennék, akkor azt választottam volna, láttam a listájukban.
De most látom, lesz náluk Moto G60 is... :W

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#145) Cecevok válasza Essentials (#143) üzenetére


Cecevok
tag

"A Samsung most próbálkozik 6,1 inch-csen"
A Samsung nem próbálkozik. Az 'alap' S mérete már évek óta 5.8 és 6.2 között mozog...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#146) yuing válasza elfelejtette (#144) üzenetére


yuing
őstag

Miért veszed szolgáltatónál?

(#147) elfelejtette válasza yuing (#146) üzenetére


elfelejtette
veterán

Épp most kellett újjáépíteni a 7m2-es előterünket 1 misiből, így momentán nincs pénzem, tavasszal akartam telefont venni. :W

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#148) Juhaszatti válasza Essentials (#143) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"A Samsung most próbálkozik 6,1 inch-csen, ami akkora lesz mint egy iPhone 13/Pro. Érdekes lesz látni hogy mire jutnak üzem/készenléti idő, melegedés és throttling tekintetében az aktuális csúcs komponenseikkel feltöltve a telefont."

Évek óta ugyanakkora házba rakják az S széria alapmodelljét. Én 2 éve azért vettem az S10-et, ami egyébként szintén 6,1", mert majdnem milliméterre pontosan ugyanakkora, mint a lassan 6 éves S7 Edgem. Az S21 pedig szintén ez a méret, kevesebb mint 1mm eltéréssel. Náluk nagyon régóta ugyanaz a standard.

[ Szerkesztve ]

(#149) <Adamsky> válasza Essentials (#143) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... inkább techológiai. Meg tudnák csinálni ... "
Szerintem meg nem. Ezek a mai csúcs droid-os / Snapdragon SoC-ok ku*vára melegszenek. Én spec. pont ezért nem vágynék erre. Egy "kis" telefonba egyébként is overkill. Olyanon senki nem akar játszani (aki akar, az vesz nagyot v. gamer mobil-t). Nekem egyetlen elvárásom van SoC, ill. rendszer szinten: legyen gördülékeny, "pattogós". Ehhez pedig már nagyon régóta nem kell csúcs vas...
Magas képfrissítés. Még nem volt hozzá szerencsém, de úgy képzelem el, mint egy kapudrogot. Rohadtul lehet nélküle élni, de ha egyszer megláttad, akkor mindig többet, nagyobbat akarsz (ezzel aztán nő a fogyasztás → nagyobb akksi)
Hatalmas akksi: ha nincs benne "mindent vivő" SoC és xxx Mhz-es kijelző, akkor a kisebb akksi is elég (ja, azért emlékezzünk vissza, hogy a Sony Compact telefonjai azért elég szépen muzsikáltak az üzemidő tekintetében (is)).
Vízállóság: onnantól kezdve, hogy semmi garancia nincs rá, én marhaságnak / feleslegesnek tartom, de ez szvsz. megint nem egy megugorhatatlan kérdés (csak azért mert valami kicsi).

" ... komolyabb mérnöki munka ... "
Én inkább itt látom a dolgot. Ahogy szokták mondani nagy kufferbe testbe könnyű pakolni :D

A másik gond - ahogy fentebb írtam - hogy kényszeresen mindenki (ugye Te is) csúcs SoC-ba gondolkozik. Kell a francnak. Aki ilyen méretű mobilt keres - én biztos vagyok benne - nem fog játszani (max. ilyen kis pitty-putty game-ekkel). Szóval még 1×: csúcs SoC nem kell. Nem kell csillió kamera se (kettő, nagyon max. három). Ami kell: jó anyagminőség, wifi 6, nfc, bt. 5.2, vezetékmentes töltés, szép (nem feltétlen OLED :U ) kijelző, gyors ujjlenyomat olvasó (vagyis ne a képernyő alatt legyen). Remélem nem hagytam kis semmit.

(#150) yuing válasza elfelejtette (#147) üzenetére


yuing
őstag

Érthető, más volt a prioritás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.