Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát én nem említeném hogy mi volt az étlap, mert rosszul vagyok már az evéstől... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ez nem késett kicsit el ? ;]

Egyébként Szenteste narancsos kacsát ettem, kicsit másképpen elkészítve, de isteni volt. :C

PS4

(#3) schawo


schawo
titán

Hmm, méteres kalács, ez az ünnepi sütemények királya :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Köszönöm a cikket! :R

Már a képeket elnézve is megjött az étvágyam.. :))

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5) #49155328


#49155328
törölt tag

Húsleves tyúkból, halászlé vegyesen ponty, kárász, keszeg az alap és szürke harcsa szeletekből.
Rántott-hal ponty és szürke harcsa szeletekből.
Tömött kacsa májával együtt párolt káposztával és zsírban sült krumplival. ;)

(#6) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Akkor egy kis ízelítő abból, hogy én miket tartok a karácsony ászának. :D A látszólag nem összeillő fogások csak annak köszönhetők, hogy előfordulhatnak a társaságban nem húsevők meg olyanok is akik amúgy is mindent összezabálnak ami eléjük kerül. :)

Előétel:

- Csontvelő pirítóson
- Kacsamáj zsírjában almaszósszal
- Sajttál, pirított dióval és almaecetes rukkola salátával

Leves:

- Csontvelő leves
- Fahéjas-vaníliás almaleves

Főétel:

- Lazac citromkarikával és vajon megfuttatott zöldség körettel
- Fokhagymás tejben pácolt pulykamell birsalmás-áfonyás mártással
- Grillezett zöldséges lasagne

Desszert:

- A szokásos: Bejgli, mézes zserbó, pogácsa, stb
- Csokoládé mousse, vanília fagyival és gyümölcs kompóttal
- Forralt bor

Meg persze a megfelelően válogatott borok a fogásokhoz. Ráadásul ha az ember értelmesen csinálja és nem a mennyiségre, hanem a minőségre megy (a legtöbb vendég egyébként is értékeli, ha a szokásokkal ellentétben nem tömöd őket gyomorégésig), akkor nem is kell komolyabb költségekbe verned magad, mint amikor 15 kiló csirkéből csinálsz annyi kaját, hogy nem győzöd csomagolni a távozó vendégeknek, hogy vigyék haza mert csak rád rohadna.

(#7) schawo válasza #49155328 (#5) üzenetére


schawo
titán

Ponty és harcsa vegyes halászlé, székelykáposzta lapockával és füstölt dagadóval.
Fácánleves, szarvasbélszínsült aszalt szilva mártással, krokettel.
Borjúhátszín pörkölt jázmin rizzsel.

És a lényeg: Teapuncs Bacardi Oakheart rummal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) Stauffenberg válasza schawo (#7) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Na az ilyenek miatt utálom a karácsonyi ebédeket-vacsorákat. Imádom egyébként a jó zsíros cupákos oldalast párolt lila káposztával, de amikor az ember csak zsíros húst eszik zsíros hússal, rá pedig leküldi a legkeményebb köreteket, akkor elkerülhetetlen az émelygős gyomorégés... :D

(#9) schawo válasza Stauffenberg (#8) üzenetére


schawo
titán

Ó, az én listámon csak a székelykáposzta zsíros valamennyire, minden más szinte teljesen zsírmentes. Meglepően "fitnesszre" sikerült az idei karácsonyi menü. :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) Stauffenberg válasza schawo (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem semmi bajom a zsírral, csak jól kell társítani a fogásokat meg a köreteket. :)

Nekem inkább azzal van gondom ha túl sok lassan emészthető étel kerül egyetlen étkezésbe. Aztán ha ennek tetejébe a nagyanyád szolgálja fel és úgy töm vele mint a libát, akkor aznap már lefeküdni sem érdemes este. :D

(#11) schawo válasza Stauffenberg (#10) üzenetére


schawo
titán

Jó részének én voltam az elkövetője. :DD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) mrhyper


mrhyper
csendes tag

Abszolute vállalható a menü, viszont azt a hekk baromságot felejtse már el mindenki, olyan, mint a pangasius filé, egy trágya "hal" mindkettő!
Ha már annyira gond a szálka, akkor tudom ajánlani a süllőt rántva. Drágább, de össze sem hasonlítható az előző kettővel..vagy olcsóbban a ponty halfilé, bőr nélkül, az is nagyon finom!

(#13) Stauffenberg válasza mrhyper (#12) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pangasius... az egyik legundorítóbb dolog amit csak vásárolni lehet. Meg azt sem értem miért jó ha a halnak nincs hal íze. Aki nem szereti a halat, ne egyen halat.

(#14) schawo válasza mrhyper (#12) üzenetére


schawo
titán

Fehér húsú import halak közül a tilápia a nyerő. (Ami nem tengeri, hanem trópusi tavi hal.)

Sötét húsúak közül meg a vadlazac.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hú. Ez a cikk nagyon tetszett.

Amit megkritizálnék, avagy "miért nem 100%-os" :D :
- 1% levonás a húslevesbe rakott erős pista miatt, mert az könnyen korrigálható. Én inkább őrölt borsot javasolnék hozzá.
- 10% levonás a hekk miatt! Az egy szemét. A szemetet ne terjesszétek. Legyen ponty, harcsa, süllő, kecsege, csak ne hekk. Amellett, hogy nem is őshonos hazai hal, ráadásul tényleg hulladék kategória a fentiek mellett.

Igazából a hekk miatt többet vontam volna le (az nagyon felbosszantott) de a lila káposztás kacsa és a saláta pluszos lett :DDD

(#16) Stauffenberg válasza lugosi (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Amellett, hogy nem is őshonos hazai hal..."

A paradicsom, kukorica meg nem is őshonos zöldség. Azt se együnk? :D Az érv nagy részével egyetértek, csak azzal nem, hogy valami pocsék csak azért mert nem őshonos magyar... :)

(#17) e=mc² válasza lugosi (#15) üzenetére


e=mc²
őstag

Az Eros Pistat csak en fogyasztom itthon, egyebkent van jo par fele szaritott csipospaprika is. Bors pedig van kello mennyisegu a levesben.

A hekket en nem gondolom szemetnek, es mivel a fo kitetel az volt, hogy "szalkamentes" hal legyen, igy ez lett. Szemely szerint en jobban orultem volna tonhalnak, vagy mondjuk harcsanak, iden ezt dobta a gep.

Ambulimax Provider

(#18) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Halászlé hol maradt? :DDD
Rántott ponty?

Izgatott lennék ha nem lenne karácsonykor.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#19) schawo válasza lugosi (#15) üzenetére


schawo
titán

+1 Erős Pista, azaz a "paprikás só" az egyik legádázabb ellenségem. A Vegetával egy szinten van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) rayoliviero válasza schawo (#7) üzenetére


rayoliviero
veterán

Fácánleves, szarvasbélszínsült aszalt szilva mártással, krokettel.

Komoly kaja, én is nagyon szeretem a vadat. :K Amit Te ettél, azon kívül az őzet áfonya mártással és krokettel, vaddisznó pörköltet, vadnyúl pástétomot is nagyon szeretem.

De ezeket mi nem karácsonykor szoktuk, karácsonykor kb. hasonlót, mint a cikkben is van.

[ Szerkesztve ]

(#21) BoB


BoB
veterán

Hehh minden évben van bejgli de senki sem eszik belőle :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#22) schawo válasza rayoliviero (#20) üzenetére


schawo
titán

Ez így van, de idén elhatároztam, hogy szakítok a szokásokkal, legyen idén kicsit más és különleges, stílusában mégis hagyományos a karácsonyi menü. (töltött kápszta helyett székely káposzta, kacsa helyett vad, csirkeleves helyett fácánleves) Osztatlan siker volt. :D Viszont a halászlé szent és sérthetetlen. :))

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) dragonfx


dragonfx
veterán

húsleves, babgulyás, töltött káposzta, hekk"pörkölt" krumplisalátával,stefánia vagdalt, bejgli, pápaszem,zserbó,kokusztekercs...ez így 4 napig különféle kombinációkban elég szerintem.....napi 3x. :C ....ugy érzem a tömegnövelés megvolt. :))....a kacsát nem szeretem de lehetett volna... a fantaszelet most kimaradt.de ismerős szeretős.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#24) Jeanne d'Arc

Jó lett. :)
Én már nem is idegesítem magamat a kalórián... Amennyit mi ettünk az eszméletlen. :DD

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#25) haxiboy válasza Sub-ZeRo (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem elég ha rá gondolok :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) batai15


batai15
félisten

Huha jó kaják! mondjuk még ott töltött pulyka dagadó stb na ezek is nagyon finomak! jövőre valamit ezekből is kipróbálok!
igaz nem karácsonyi, de a tepsi füles, vagy borba főt nyuszi is nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

(#27) Drone86


Drone86
tag

A hekket én nem mondanám trágya halnak, azért mert olcsó még nem kell lenézni. Számomra a ponty és társai értékelhetetlenek, a szálka mellett a pocsolya iz ami zavar bennük.
A pangasiusnak elég rossz a sajtója, de ott ugye az olcsó az amitől óvakodni kell, szeméten nevelt, antibiotikumokkal kezelt "halgyárból" származnak. Ugyanakkor lehet kapni majdnem kétszer annyiért friss pangasiust is, az semmivel sem rosszabb, mint a többi hasonló árkategóriájú hal.
Nálam az új hazai kedvenc a pisztráng, de ott is bele lehet futni gyengébb minőségűbe. (a múltkor egyszerre sütöttem két különböző forrásból származó pisztrángot, ég és föld volt a kettő :S )
Fogas még ami itthoni és jó minőségű, a balatoni köröket ver a viktória tavira... :)

(#28) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kéne valami jó kis ph-s gasztro eszmecsere topic.
nemrég el kezdtem gyűjtögetni a képeket néhány főzésemről.
érdemes lenne némi eszmecsere, hátha tudunk jó ötleteket nyerni egymástól.

mert némely kockák is tudnak főzni, nemcsak a pizzarendelés a tudományuk....

csak 2 pl.

fokhagymás, kápiás, répás karaj, petrezselymes rizzsel.

[link]

[link]

(most már lisztes szűzérmével készítem.)

0.25-ös dobozokban jól fagyasztható.

****

óriás kagylótésztába töltött, "carbonara típusú" szósz.
sorrendben: bacon, füstölt-főtt tarja, zöldpalrika, reszelt sárgarépa, póréhagyma a zöldjével, cukkini, füstölt krém és kockázott sajt, tejszín.
fűszerek: só, őrölt színes bors, kapor, sok petrezselyem, lestyán,
tálaláskor reszelt parmezán.
folyamtképek egy régebbi verzióról készültek, de itt a legújabbról a végeredmény:

a régebbit sült mellkockákkal készítettem, de tarjával jobb.

[link]

ez a szósz is jól fagyasztható.

[link]

[ Módosította: bnss ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) schawo válasza szab.tam (#28) üzenetére


schawo
titán

Szép

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) dragonfx válasza Jeanne d'Arc (#24) üzenetére


dragonfx
veterán

na igen :DD
látom elég sokan adtak az érzésnek.... :DD

a ph.s gazstróba benen avgyok lenne is pár kép egyből feldobni.

szerintem a hekk és a tőkehal totál okés.na mega riomare.aki szálkanélküli megoldást akar.én is utálom a normál halat egy értelmeset nem lehet beleharapni.
pamngasiut eddig se vettem ezután se fogok miután a cikkeket olvastam.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#31) Stauffenberg válasza szab.tam (#28) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyiss ilyen topikot ha még nincs. De szerintem ne csak főzésről szóljon, hanem jó éttermekről, borokról, meg ami még a témához kapcsolható. :)

(#32) e=mc² válasza szab.tam (#28) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha esetleg megirod onallo cikkent/blogbejegyzeskent, akkor akar a PH! hivatalos receptgyujtemenyebe is bekerulhet.

Ambulimax Provider

(#33) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:R :))

****

nem is tudtam, hogy van már hasonló.
de elég halott a topikja...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34) djgeg válasza szab.tam (#28) üzenetére


djgeg
őstag

Ez az :D Főzős kocka topikot (de inkább tényleg egy Gastro topikot ha nincs még. Kaja Pia élet. ! :C
Pár Itteni :) :

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#35) DeFranco válasza djgeg (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, saját gyűjtés a netről, mi? :DDD

(#36) dragonfx válasza djgeg (#34) üzenetére


dragonfx
veterán

diétás mind látom... :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37) djgeg válasza DeFranco (#35) üzenetére


djgeg
őstag

Az első fent van más helyen is de saját ;)

djgeg (#34)
:B

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#38) szab.tam válasza djgeg (#34) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39) szab.tam válasza djgeg (#34) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megérdeztem Kalandor kollégát, (házigazdász), hátha összeütünk valamit...
:))

****

(akár ki is nőhetné magát egy kaja + életmód lapnak is a lapcsaládban. antinorbi... ) :DDD

*****

1x egy filben láttam, hallottam ezt a szöveget. valahogy így szólt:
- tudod mi a koleszterin?
- ???
- az az az izé, ami az ételek ízét adja....
:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#40) djgeg válasza szab.tam (#39) üzenetére


djgeg
őstag

"1x egy filben láttam, hallottam ezt a szöveget. valahogy így szólt:
- tudod mi a koleszterin?
- ???
- az az az izé, ami az ételek ízét adja...."

:C

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#41) djgeg


djgeg
őstag

Hmmm
nyamm

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#42) mickemoto


mickemoto
őstag

Nálunk ez volt a karácsonyi ünnepi vacsora.
Akárki akármit mond, én ennél finomabbat :(

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a két sütemény, a bejgli és a másik, természetesen nem kalács, egyrészt azért, mert a kalácstészta sokkal édesebb, másrészt sokkal lazábbra kelesztik.

töltöttkáposztába meg nem szokás (ennyi) paradicsomlevet rakni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) szab.tam


szab.tam
nagyúr

tegnap készítettem egy 5 adagos, instant halászlét.
előregyártott, (sűrítmény + kocka), alapokból, mirelit halfiléből. stb.
tesco-ban jártam, szirt-szart összevásároltam.
de kb. csak 35-40 perc volt a főzés. tésztával, krumplival, hallal.
fényképek megvannak, és igen jó lett, 2 napig ezt zabáltam, +1 adag lefagyasztva.
recept később...
:))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45) CaNNa3IS válasza mickemoto (#42) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

NYamm :DDD Hurka kolbász rulez

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#46) vittorio7


vittorio7
őstag

Hát szépen elmúlt a Karácsony...

(#47) FFairlane


FFairlane
csendes tag

Sziasztok!

Nekem volt lehetőségem megkóstolni az eredeti cikkből pár dolgot (főleg a sütiket), és állíthatom, hogy valami fenomenális volt minden :) A kalács, a méteres, a diós süti, minden :)

Biztattam e=mc2 kollégát, hogy a szilveszteri menüről is gyártson cikket, mert amit a malacsülttel műveltek... Valami fergeteges volt :)

BÚÉK mindenkinek utólag is :)

Not ready olvasni meghajtót (F:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.