Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomate


Tomate
veterán

Érdekes, hogy már '14-ben is ilyen mértékű volt a barátkozás. Komolyan elgondolkodtam már rajta, hogy mondjuk mit csináltak volna a hatalmak ha az egyszerű harcoló katonák mindkét oldalról nemet mondtak volna és nem bánották volna egymást. :)

Ma is olvastam híreket, hogy a közel keleten a sok okos még most is öli egymást... Nagy fokú primitív csoportok ezek :(

(#2) webdeejay válasza Tomate (#1) üzenetére


webdeejay
aktív tag

Énis pont ugyanezen gondolkodtam el. Hogy egyszercsak hopp eldobják a fegyvereiket, és nem lőnek többé egymásra. Azért ez szép történet így karácsonyra :)

(#3) buchy


buchy
tag

megható

(#4) 7


7
addikt

Nem tudom, mit mondjak. Szeretem az ilyesmi történeteket. Köszönöm.

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ebből is látszik, hogy az emberek békét akarnak. A háborút nem az átlagpolgár csinálja.

Szép és megható történet!

(#6) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Ha az írás folytatása magyar akkor érdekelne, sajnos angol tudásom az elég hiányos.

Meglepő írás, vagyis inkább meglepő történet. :R

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#7) ladybug


ladybug
őstag

Hú, de megindító volt. A bőröm is borsózott.
A háború, ami mellett nem az egyszerű emberek döntenek, de ők vívnak meg. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#8) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nagyon jó írás! Köszönjük! :R

Sic Parvis Magna

(#9) Móci


Móci
addikt

Gyönyörű történet, köszönöm, hogy elolvashattam!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) Klemens


Klemens
őstag

Ebből látszik, hogy igazából nem a katonák akarnak harcolni.
PEACE! :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11) buherton


buherton
őstag

Örülök, hogy tetszik. Lehet, hogy az eredeti angol levél meg van valahol a neten, nem kerestem utána, én se vagyok túl jó angolból

Sajnos valakinek mindig érdeke hogy a Földön legyen valahol háború :U Katona csak egy eszköz, nem gondolkodhat, barátkozhat, csak a parancsot teljesítheti. Benne is van az írásba hogy "ne válaszoljanak vissza" a németeknek. Hiszen sokkal könnyebb katonákat csatába vinni ha nem tudják hogy kik állnak velük szembe. Nem véletlen hogy régen a halálra ítéltek fejére zsákot húztak, ne lássa a kivégző az elítélt arcát. Szerintem másnap mikor kiadták a támadás parancsot, biztos volt olyan ember aki nehéz szívvel húzta meg a ravaszt.

Régen ráadásul tényleg arról szólt amiről ma kéne, hogy szóljon. Szeretet, család, és a közös ünneplés.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) sHafiii


sHafiii
tag

Ebből a történetből is látszik, hogy nem a nép harcol egymással, hanem a vezérek, az Országok.

♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦shafish♥♣♠♦♥♣♠♦♥♣♠♦

(#13) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem tudjátok, szépirodalmi alkotás született-é már ez alapján?

(#14) norbi1992


norbi1992
tag

Látszik , hogy a harcoló emberek a háború első évében rájöttek , hogy az egész miről szólt , és mi volt az értelme:( (németek kezdeményezték)

a vezetőknek ez csak évekkel később és sok millió emberáldozat után esett le, HOGY GYAKORLATILAG SEMMI.

(#15) Franticfox válasza Crystalheart (#13) üzenetére


Franticfox
tag

Nem tudom, és azt se, hogy ez az első filmfeldolgozás-e, de: [link]

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#16) Crystalheart válasza Franticfox (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, ezesetben egészen biztosan van szépirodalmi leírása is. :) De ezt a filmet meg fogom nézni.

(#17) Viszlát válasza Crystalheart (#16) üzenetére


Viszlát
addikt

Én úgy tudom, hogy a forgatókönyv nem számít szépirodalmi műnek, de lehet, hogy tévedek.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) _XXXXX_


_XXXXX_
tag

Thx :R

"Rendszergazda vagyok, nekem mindent szabad."

(#19) Crystalheart válasza Viszlát (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az tényleg nem, csak ezek után nem tudom elképzelni, hogy valaki ne írta volna már meg. Mondjuk jó volna tudni a konkrét művet.

(#20) SAMYka válasza Franticfox (#15) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Köszi :R :R

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#21) 30z.Samu válasza Franticfox (#15) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszi! Szerintem ezt a filmet én meg is veszem! :R

Sic Parvis Magna

(#22) Geffry


Geffry
aktív tag

Az utolsó igazán emberséges pillanat a XX.-ik században... 1914-18 eltemette a régi világot és helyet adott annak amiben most ténfergünk...
Habár én is szívesen hinném az ellentetjét, szvsz egy háborúért sem vonható felelősségre egy ember...

A filmet én is láttam, eltekintve attól hogy részben francia, egész jó :K

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#23) buherton válasza Geffry (#22) üzenetére


buherton
őstag

Teljesen igazad, van. A "nagy" háború óta oda az igazság, és nem is sokan keresik azt. De ha jobban szétnézel ma is vannak ilyen pillanatok, csak ezt nem sokan látják mert a nagy forgatagban eltűnik, elvész, eltapposák és kisemmizik, mert nem ez a "trend". Ez a globalizáció, és a munka világa. Fontos ma az embereket számoknak tartják és nem polgárnak, és szerintem ez a legelszomorítóbb. :O

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#24) Geffry válasza buherton (#23) üzenetére


Geffry
aktív tag

Emberileg tekintve, a múlt század elején nagyobb mértékű volt a globalizáció mint napjainkban. Ezt nem csak én jelentem ki, olvastam egyszer erről... Elvégre akkor vállt a gazdaság világi színtűvé, azelőtt nem sok import-export létezett... és az emberek azóta se mozoghatnak olyan szabadon országok közt mint akkoriban...
Akkor az voltál aki voltál, és egy igazolványféle már sok is volt ahhoz hogy igazold magad. Olvastam egy újságíróról aki a névjegykártyájával járta be európa felét és ő csak egy volt a sok közül...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#25) buherton válasza Geffry (#24) üzenetére


buherton
őstag

Van benne vmi, amit mondasz. Akk ezek szerint nem véletlenül mentek ki tőlünk több százezren Amerikába. Nem volt kimegállítsa őket.
Igaz nem ekkora léptékben, de ez napjainkra is igaz. Németekhez rengeteg arab érkezik. Olaszokhoz Romániából nyomulnak. Franciaországba, a volt gyarmatairól mennek. Angliába, a lengyelek mennek jobb élet reményében.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.