Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41360896


#41360896
törölt tag

A kérdés az, hogy megrendelik e tömegesen!
Mert a gyereknek tök jó lesz kategóriás akkuval még így is drága! Pláne egy "válság" közepén!
Szerintem :R

(#3) AxBattler válasza Mr Anderson (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

Mate 20 három napig bírja nálam. Problem?

Egyébként az elvárás az lenne, hogy masszív használattal bírja ki az 1 napot.
Nem több.

(#5) Plazmacucci
Engem viszont érdekel, ergo nem én vagyok a célcsoport.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#4) #41360896 válasza Mr Anderson (#2) üzenetére


#41360896
törölt tag

Legyen benne akkora!
De hova teszik vajon?

(#5) Plazmacucci válasza AxBattler (#3) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Annyit nem fog kibírni, de nincs ezzel baj. Soha senkit nem érdekel és milliókat eladtak belőlük.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) roli543 válasza Mr Anderson (#2) üzenetére


roli543
őstag

1821 mAh van benne, akárcsak az iPhone 8-ban

Amúgy valószínüleg sikeres lesz :))

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#7) Botnet64


Botnet64
csendes tag

Vinni fogják, mint a cukrot.
Amúgy nem értem , hogy az androidos gyártok miért nem csinálnak már kisebb csucsmobilokat (ebben az esetben inkább a chipsetre gondolok) . Pl kar , hogy idén nem volt S20e.

Nokia N9, Blackberry Z30, Huawei P9, iPhone 7 Plus

(#8) Juhaszatti válasza Botnet64 (#7) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Soha nem fordult még élő olyan, hogy a Samsung 1 év alatt kivezetett volna egy készüléket a hivatalos kínálatából. Hozzátéve ehhez azt is, hogy a 20-as szériában inkább már felfelé nyitottak a méretet illetően (Ultra), sejthető hogy borzalmasan fogyott sajnos az "e" variáns.
A Sony kompakt szériája sem volt egy sikertörténet, ami az eladásokat illeti, én annyira nem csodálkozom, hogy nem erőltetik ezt a vonalat.

(#9) altecsóka


altecsóka
tag

Messze nem vagyok egy Apple-guru,de azt biztos észrevették sokan---->az Apple cuccokat
jóval tovább használják a tulajok mint bârmely másik márkát.
A kisebb kijelzős mobilokat is sokan keresik,a bzs vonal meg adja ki a 6 collos Mt 6580-as
"gépeket" huszonötezeré' :)
Ez az Apple szinten occco teló meg pont ott erős ahol kell, a processzorban,a kijelző is jó.
Már csak egy sd 7szâzvalahányassal kellene megjelenni 5.5 collon 120ezerért android
12-vel,és nem csak taligával tologathatná a pénzt az Apple ,hanem Caterpillar billenccsel :)

DIN 14 040

(#10) balgab84 válasza Botnet64 (#7) üzenetére


balgab84
aktív tag

Sony gyart...nekem xperia compact-om van (5 col) nagyon gyors, pedig mar ket eves, es most kaptam meg android 10- es rendszert....eleg nagy akksi es full HD kijelzo.....160 ezeret vettem anno...de apple-t biztos vinni fogjak 180 ezerert...

(#11) whatwhatwhat válasza Botnet64 (#7) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Mert nincs rá igazán nagy kereslet, emiatt kevésbé éri meg ilyet gyártani.(Az s10e szerintem zseniális telefon volt, mégse fogyott igazán. Nem véletlen nem lett folytatása.) Aki pedig kis telefont akar, az valószínű, hogy nem csúcskategóriásat szeretne, így még kisebb lenne rajta a haszon. Plusz őket szétszednék ha ilyen kis akkuval adnának ki telefont, és senki se venné meg. Ha pedig vastag lenne, akkor az lenne a baj. Az meg főleg röhejes lenne, ha ilyen régi dizájnnal adna ki bármelyik másik gyártó telefont.
Az apple pedig azt ad el amit csak szeretne, definíció szerint az a jó amit ők árulnak. Ráadásul a legtöbben nem azért fogják venni mert kicsi, hanem mert olcsó és alma jel van rajta. Így azokon is hasznuk van, akik olcsó almás telefont szeretnének, és azokon is akik fent említettek miatt nincs lehetőségük kis telefont venni. RnD költsége gyakorlatilag 0 a telefonnak, lcd panel is szinte ingyen van, egyedül talán az A13 kerül pénzbe ezen a telefonon. Persze fizetsz az oprendszerért is, de az nekik nem kerül pénzbe, hogy a kész os-t rátegyék még egy telefonra, főleg, hogy ugyanaz a chipset. Ráadásul így rengeteg embert bevonzanak az apple ökoszisztémájukba. (Ahonnan köztudottan nincs menekvés.) Aztán majd veszik a kiegészítőket meg ipad-eket és páran még a macbookokat is. Nekem megvan a véleményem az apple-ről, de azt meg kell hagyni, hogy az üzleti érzékük megvan. :R

(#10) balgab84
Na igen, van néhány kis telefon a közelmúltból. Csak szinte alig érdekel valakit. A legtöbb ember nem is hallott róluk, annyira nem fogynak.

[ Szerkesztve ]

(#12) bali válasza #41360896 (#1) üzenetére


bali
tag

Az USA-ban átszamitva kb 130000 forint lesz. Ebben az árkategóriában nem nagyon találsz az Iphone - hoz hasonló, jó ajánlatot. A kínai telefonok nem mennek az USA-ban, nem kell velük itt példálozni, meg persze azok nem is kapnak több évig megbízható frissítéseket. Akik az olcsó Iphone - t megveszik, azokat nem érdekli az akku kapacitás, meg hogy csak ennyi, meg annyi a RAM, meg nem 100 megpixeles a kamera. Őnekik egy egyszerű telefon kell, ami gyors mint a villám és teszi a dolgát. És az IOS pont tökéletes erre. Lehet ezen vitatkozni, meg példálózni a kínai kacatokkal, de ezt most az Apple pont jókor lépte meg. Ebben az árkategóriában nincs olyan androidos, ami kenterbe veri. És ezt én úgy mondom, hogy nem vagyok Apple fan, mindig is androidos telefont használtam. Nekem egyszerűen az IOS nem jön be és kész, de attól még egy jó rendszer és megértem azt, aki használja.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#13) whatwhatwhat válasza bali (#12) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

"Ebben az árkategóriában nem nagyon találsz az Iphone - hoz hasonló, jó ajánlatot."
Pixel 3a.

(#14) Mustaros válasza balgab84 (#10) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Sony.. Jézus.. lehet , hogy gyárt kicsi telefont , de sajnos aki kicsit is jó telefont akar magának az nem fog Sony t venni.

(#15) nozs23 válasza Botnet64 (#7) üzenetére


nozs23
addikt

Amúgy nem értem , hogy az androidos gyártok miért nem csinálnak már kisebb csucsmobilokat

Azért mert nincs rá kereslet. Ha keresett lett volna az S10E, akkor lett volna utódja. Valószínűleg, aki vette is inkább a kedvezőbb ára miatt tette.

(#16) Petya88 válasza whatwhatwhat (#11) üzenetére


Petya88
tag

Elképzelhető, hogy azért nincs érdeklődés az elérhető kis méretű telefonok iránt mert gagyik és/vagy nincs normális support?
Én még ennél többért is lecseréltem volna az SE-t, de erre az SE 2020-ra nem fogom, mert nekem nagy. a SONY féle compacttal meg az volt a baj, hogy SONYék nem híresek a frissítéseikről.
Tulajdonképpen én most elég nehéz helyzetbe kerültem az igényeimmel, hisz olyan őskövület vagyok aki nem péklapáttal szeret telefonálni és tartalmat nagy képernyőn fogyasztok. A lassan 4 éves SE pedig már viseli magán az idő vas fogának nyomait...
(Engem a platform annyira nem köt, mert az iPhoneon is a google rendszereit használom.)

(#17) Petya88 válasza nozs23 (#15) üzenetére


Petya88
tag

A Samsung szerintem inkább olyan vallási kérdés, mint az Android vagy az iOS. Ami a családban volt Samsung, az nekem egyáltalán nem jött be, ezért sem ütötte meg az ingerküszöbömet például az S10e sem.

(#18) sohajda90 válasza whatwhatwhat (#11) üzenetére


sohajda90
tag

El lehetne már felejteni azt hogy az emberek a "logo" miatt veszik az iPhone-okat. Nagyon sok mást ad az Apple a logo mellett, pl. teljeskörű AppStore-t (ezt ugye jelenleg a Huawei nem tudja), kb. 4-5 év teljeskörű szoftveres támogatásokat és garantált frissítéseket (ezt meg egyetlen Andoidos telefon sem tudja), valamint egy teljesen más operációs rendszert / ökoszisztémát (ezzel meg szintén egyedül vannak). És akkor olyan részletekbe ne menjünk bele, hogy az egész Apple ökoszisztémát anno az iTunes alapozta meg, ami zene és film ott nincs fent (itt nem a helyi kiherélt lokalizációra kell gondolni, hanem mindjuk a US iTunes store-ra) az kb. nem létezik...

Azon elgondolkoztál már hogy ami mondjuk mégcsak nem is kell az első iPhone-ig visszamenni, de kb. a 4S-nél kezdett el tényleges tömegcuccá válni, mondjuk a 4S óta márkahű felhasználó, az lassan már 9 éve választ mindig iPhone-t. Tegyük fel elkezdte gimis korában 17 évesen mert akkor tényleg azt hitte, hogy az a "menő", azóta ez az ember már betöltötte a 26-ot, valószínűleg kinőtt már abból a korszakból, hogy "a telefonomtól leszek menő"...

Egyébként meg az iOS-t az Apple fejleszti, az Androidot meg bárki ingyen rárakhatja a telefonra amit gyárt, elég a Huawei-t nézni, aki a hivatalos GMS licenszet el is vesztette, a nyers droidot mégis használhatja. Az ok hogy fejlesztenek rá egy skin-t, de azért ez K&F költségben messze nem annyi, mint az egész ökoszisztémát fejleszteni és fenntartani...érdekes is lenne ha azonos harver melett azonos áron nyitna egy Andoidos (nem Pixel) meg egy iOS-es készülék.

Arról nem is beszélve, hogy tényleg mivel bárki rárakhat Androidot a mobiljára ezért a "normálisabb" androidos cégeknek ott van konkurenciának a sok kínai dzsunka, akik tényleg 10-20 ezerért működő (azt direct nem mondom, hogy használható) teljesértékű Androidos mobilokat adnak ki. Na nekik ők is konkurencia, ami korlátozza az ő árképzési lehetőségeiket az alsóbb kategóriákban. Na az Apple-nél ilyen sincs, náluk EZ AZ OLCSÓ iPhone, amikor beárazzák nem kell figyelembe venni, hogy mennyi is ténylegesen az olcsó droid...

[ Szerkesztve ]

(#19) Juhaszatti válasza Petya88 (#16) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Elképzelhető, hogy azért nincs érdeklődés az elérhető kis méretű telefonok iránt mert gagyik és/vagy nincs normális support?"

Az S10e is befürdött, pedig az nem gagyi, és a 2 év főverzió mellett 4 év biztonsági support is várható. Szóval valószínűleg nem ez az oka elsősorban.

(#20) #12901120 válasza Mustaros (#14) üzenetére


#12901120
törölt tag

LOL.
Tény, hogy nem ár/érték bajnok és vannak gyengébb modellek, de a kijelentésed ebben a formában nem helytálló. Továbbá minden gyártó kínálatában vannak hulladékok rendesen...

(#21) Wajk válasza nozs23 (#15) üzenetére


Wajk
addikt

S10e miért volt kompakt? a háza akkora közel mint az iPhone XS-nek. Én megvettem volna már akármelyik gyártó modelljét is, ha legalább az iPhone SE és a Samsung S10e között lett volna féltávon házméretben.

de az S10e pont nem lett kompakt csak a mai tepsi, 6 colosokhoz képest. ráaádsul a HW sem volt highend de az már más tészta.

Azért én megnéznék egy gyártót aki kidob egy full házkijelzős, max 5,5"-os mobilt min dual kamerával a hátlapon. hogy az mit villantana eladásokban.

igazán ráférne egy kis változatosság a választékra....

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#22) Feri bácsi válasza whatwhatwhat (#11) üzenetére


Feri bácsi
tag

"...Ráadásul a legtöbben nem azért fogják venni mert kicsi, hanem mert olcsó és alma jel van rajta..."

Ez annyira szánalmas vélemény, még arra se vettél erőt, hogy odaírd: szerintem. Csak így kinyilatkoztattad. El kellene vonatkoztatni attól, hogy valaki a logó miatt vesz iPhone-t, még ha valóban van sok ilyen.

Gondolom, nem csak én, több tíz millióan azért használunk almás telefont, mert a minősége, dizájnja mellet az a szoftverkörnyezet jön be. Nekem volt S9, 1 hét után a hideg kirázott, S10 dettó, egy Mate 20 Pro kibírta fél évig, nagyjából együtt is lehet vele élni, de visszamentem egy iPhone-ra, és azóta lelki békém van, és óriási megelégedésemre használom, még úgy is hogy ebben is vannak bosszantó hülyeségek, leginkább az iTunes.
Ezt nem mondhattam el a csúcs androidos telefonokról. Még egyszer leírom, hogy a Mate egészen elfogadható volt, 100x inkább, mint Samsung. de egyiket sem "szerettem meg".

Persze, én nem váltogatom óránként a háttereket meg a csengőhangokat, ezért nekem jó egy megbízhatóan működő iPhone (pedig az is tudja.. :) ). És igen, az USA árat kell nézni, ami ott lófütty.

(#23) whatwhatwhat válasza Petya88 (#16) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

"Elképzelhető, hogy azért nincs érdeklődés az elérhető kis méretű telefonok iránt mert gagyik és/vagy nincs normális support?"
Nem, mert a gagyi nagy telefonokat veszik mint a cukrot. Átlag Bélának nem kell kis telefon. Persze vannak akiknek kell, de a nagy többséghez képest kevesen vannak.

(#24) nozs23 válasza Wajk (#21) üzenetére


nozs23
addikt

A kompakt az elég relativ fogalom. Az iPhone SE közel akkora házban van, mint az az S10E, ami közel akkora, mint az iXS. Azért kompakt, mert ha a jelenlegi kínálatot nézed jóval nagyobbak a készülékek. Amik esetleg kisebbek meg közép-alsó kategóriába esnek. Tehát ezért.

(#25) #41360896 válasza bali (#12) üzenetére


#41360896
törölt tag

Te biztosan valami más oldalt olvasol mert nem láttam kínai telefonnal példálózást!
Vagy én példálóztam vele? Ja, nem :N

Kéretik elolvasni és értelmezni a leírtakat és csak feltett kérdésre válaszolni! Ha egyáltalán van kérdés!
Nem kell olyan dolgokat belefűzni mintha azt az a fórumozó írta volna akinek válaszolsz! :R

(#26) whatwhatwhat válasza Feri bácsi (#22) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

A legtöbben azért veszik. Igen, szerintem. Bocs, nem írom, oda minden mondatom mögé, hogy szerintem. Kicsit unalmas lenne. A nyelvtan tanárom meg csak azért visszajönne a sírból, hogy agyoncsapjon szóismétlésért. Meg sok minden másért is, de ezt most hagyjuk. :DDD Tehát: minden amit írok az szerintem van úgy, mivel nem tudom matematikai képletekkel, se kutatással alátámasztani. Attól függetlenül ez szerintem tény. De ettől ezt ne úgy tessék érteni, hogy csak a logó miatt veszi, hogy menőzzön. Csak próbáltam másképp megfogalmazni, hogy "azért veszi mert iphone". Ebbe beletartoznak akik megnőznek vagy csak szimplán státusz szimbólum nekik, de azok is akik vakon megeszik amit az apple eléjük rak, mert 5-6 éve még csak rá se néztek egy másik telefonra se. Tehát ők azok, akik a legtöbben vannak. Szerintem.
És igen. ott vannak azok is, akik körbenéznek néha, ISTEN MENTS ki is próbálnak egy másik márkát több mint 3 napig, és utána mondják azt, hogy "hmm, igen, én az apple telefonjait kedvelem és szívesen kifizetem a felárat". De szerény meglátásom szerint ők elég kevesen vannak/vagytok.
Nem tudom egyébként miért kell mindig leragadni egy-egy ilyen kijelentésen. Ne gondoljatok bele túl sokat. :U

(#27) domerator válasza Juhaszatti (#19) üzenetére


domerator
veterán

Igen, az S10e kvajo kis telefon, de mocskos draga volt. 250 korul nyitott azt hiszem es annak az akksija is kicsi volt, plusz melegedett is.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#28) szkaroly válasza Wajk (#21) üzenetére


szkaroly
senior tag

Komolyan nem értem egyeseket, miért nem értik meg miért nincsenek kisméretű mobilok. Ázsiában, ahol magasan a legtöbb darabot adják el, nincs az emberek többségének pénze hogy több eszközt vegyen, külön pc-t, külön fényképezőt, stb. Egy eszköz és kész. Böngészésre pedig a nagyobb képernyő jobb. Ha pedig valamelyik gyártó csinál egy kisebbet, akkor azonnal megy a rinya hogy ez meg az hiányzik belőle. Persze az sem tesz jót a helyzetnek, hogy a Sony, LG, HTC gyakorlatilag a teszthalott állapotban van.

Poco X3 Pro

(#29) Sgr_A válasza Wajk (#21) üzenetére


Sgr_A
addikt

és ezek a komponensek mellé mekkora akku férne be?
mint ebbe az SE 2020-ba

(#30) whatwhatwhat válasza sohajda90 (#18) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Előző kommentemet olvasd el te is kérlek. A logo-s felvetésedre válaszolva.

"Nagyon sok mást ad az Apple a logo mellett..."
Ad bizony, de ez nem azt jelenti hogy:
1. Az emberek tudják, hogy mivel ad többet az apple. A legtöbb embernek pl. fogalma sincs arról, hogy mi is egy szoftverfrissítés és mire jó, és melyik készüléken hogyan működik és meddig. Tehát nem ezekért veszik legtöbben.
2. Attól hogy valamiben mást ad egy gyártó, nem azt jelenti, hogy mindenkinek ugyanakkora érték az. Nekem az apple hozzáadott értéke egy telefonhoz a nullához közelít. Pont nem érdekel, hogy 4-5 évig van főverziófrissítés. Lehet, hogy ez neked felfoghatatlan. Ahogy nekem is az, hogy a legtöbb iphone használónak miért nem érték a testreszabhatóság. Mások vagyunk fogadjuk el.

"Egyébként meg az iOS-t az Apple fejleszti, az Androidot meg bárki ingyen rárakhatja a telefonra amit gyárt..."
Mint fogyasztó, engem abszolút, teljesen, 100%-osan hidegen hagy, hogy ki mennyit költött arra hogy kifejlesszen valamit. Az én életem semmiben nem befojásolja, hogy ő kiscsillió dollárt költött rá, vagy éppen ingyen volt neki. A termék árát nézem és azt, hogy milyen értéket ad nekem. Az hogy neki mennyi haszna van rajta az irreleváns. Ha jól csinálja több a haszna. Jó neki. Persze üzleti szempontból beszélgethetünk erről(ahogy én is tettem az első kommentemben), de mint fogyasztó, irreleváns. Nem lehet magasabb árat indokolni magasabb RnD költséggel. Kapitalizmus van, akkor veszek meg valamit, ha az nekem megéri. Nem akkor ha az eladónak.

"Arról nem is beszélve, hogy tényleg mivel bárki rárakhat Androidot a mobiljára"
Ahogy te is mondtad, a 10-20 ezres kínai készülékek használhatatlanok. Tehát nem konkurenciája egy 40-50ezres normális telefonnak. Csak azért mert 2 különböző telefonon android van, nem azt jelenti, hogy konkurenciái egymásnak.

(#31) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Nos ez kb. olyan mintha leporolnák a samsung S8 illetve Huawei P10 modellt és újra piacra dobnák frissebb chip készlettel. (ezek is 2017-esek).
Ti megvennétek ??
Annyira szánalmas ez apple-től de vinni fogják mert hú de olcsó....retro
Ezt a fantasztikus innovációt.......
Egy Redmi Note 8 is többre képes ennél 50-60 ért ? ,bocsánat ott nincs brand imidzs......ó jaj

[ Szerkesztve ]

(#32) joey04


joey04
titán

Bone aztán tud fogalmazni :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Wajk válasza szkaroly (#28) üzenetére


Wajk
addikt

én meg azt nem értem, miért nem lehet megérteni, hogy van még igény kompaktabb telefonra. ennyi, nem állok neki hisztizni, csak elmondtam a preferenciáimat. Ha lenne örülnék, de nincs, nem örülök. Nem sírom tele a topikokat, de figyelembe lehet venni, hogy nem mindenki szeretne péklapátokkal rohangálni, mert milyen jó rajta médiát fogyasztani.

(#29) Tapsi75 : az eredeti SE akkor az egyik legjobb képernyőidőt produkálta a Plus-okat leszámítva ;) nem a méret a lényeg.

(#24) nozs23 : az XS ami csúcshardver, ahhoz képest nem kompakt a méret. Ha kisebb lett volna gyengébb HW-val az ok. de a méret ua, HW-ban meg inkább középkategória volt.

Engem mondjuk úgy már majdnem nem érdekelne, hogy mennyibe kerül, de legyen valami kisebb telefon. Ha nem lesz persze akkor sem dőlök a kardomba és akkor egy XS vagy 11PRO lesz a befutó, de örülnék ha becsusszana valami. És nam csak valami "álkompakt" mint az S10E. Amikor hallottam róla megörültem neki, hogy végre, ha nem is egészen HighEnd, de valami kisebbség, de ebben a fizikai méret kategóriában azért van választék bőven.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#34) Juhaszatti válasza Kamikaze75 (#31) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Szerintem még ha az 5,1"-os S7-et adnák ki ehhez hasonlóan modernebb procival, jobb kamerával, újrainduló szoftveres támogatással, az eredeti megjelenési áránál olcsóbban, az is kapós lehetne. :B

[ Szerkesztve ]

(#35) Kamikaze75 válasza Juhaszatti (#34) üzenetére


Kamikaze75
tag

Háát nem hinném....
A piaci igények miatt nőttek egyre nagyobbra a telefonok az évek során,no nem a magyar hanem a globális...

(#36) roli543 válasza Kamikaze75 (#31) üzenetére


roli543
őstag

Azért elég merész egy iPhone-hoz hasonlítani egy 50-60 ezres Xiaomi (vagy bármilyen más) telefont, nem gondolod? :))

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#37) Mustaros válasza #12901120 (#20) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Valóban minden gyártónak vannak gyengébben sikerült modelljei, de van sony szervizes haverom tudom miről beszélek.
Én iphone-okat javítok és van típus hiba itt is, de közel sem annyira gáz mint a Sony fronton.
Amúgy 10 emberből hány vesz Sony-t egy hozzáértő fórumon? :))

(#38) #86564352 válasza Kamikaze75 (#31) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, megvennénk. Ahogy világszerte milliók fogják megvenni. Inkább az szánalmas ennyi év után mennyien nem értik az Apple-t.

6, 6S, 7, 8 userek válthatnak új vasra megszokott formában és méretben, nem muszáj XR péklapát és notch
első SE userek is meg tudják szokni a kicsit nagyobb méretet, van választék az Apple kínálatban
Az A13 chip miatt 5-6 évig támogatva lesz
Az A13 chip azt is jelenti AR appokat is bírni fogja
Ha félúton 2023-ban váltasz, akkor is értékálló marad jól elmegy használtpiacon
ESIM miatt ideális céges telefon (raklap számra fogják rendelni vállalatok)
XR szintű kamera fiataloknak is jó tiktokozni
USA-ban 12 éveseknek is olcsó iphone ideális mert ott iMessage "kötelező"
Árérzékeny piacokon tarolni fog (Indiában tavaly még i7-et is gyártottak)

Most megvett Samsung Galaxy S10e-vel mi lesz 2025-ben? (támogatás, használtpiaci érték)

"Redmi Note 8 is többre képes ennél" Tényleg??? Lesz rá támogatás 2025-ben is? Kétlem. Van benne ESIM? Nincs. Van olyan erős processzora? Nincs. Amerikában kutyát nem érdekel a nagyobb akku és kijelző, ha a Redmin értelemszerűen nincs iMessage...

(#39) Razzul válasza Juhaszatti (#34) üzenetére


Razzul
senior tag

Ez egy érdekes gondolat.

Android fronton egy S7 házban egy Snapdragon 865 vagy hasonló SoC 180.000 forintért lenne ilyesmi ajánlat mint az új iPhone SE.

(#40) bollokcs80 válasza #86564352 (#38) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

"Amerikában kutyát nem érdekel a nagyobb akku és kijelző, ha a Redmin értelemszerűen nincs iMessage..."

De van ám Mi Üzenet, bibiíííí :D

Komolyra fordítva, az összehasonlítás tényleg meredek. A Xiaomi/Redmi Android fronton a 60-80k kategóriában nagyon jó ár/érték arányú telefon, kb két évre kap supportot is. Itthon is egyre inkább ismertebb és elterjedtebb, de nyilván nem Iphone kategória.

Egyébként olvasom itt az M.A.-n mindhárom ezzel kapcsolatos cikket, napok óta megy a meddő adok-kapok tök feleslegesen, úgysem fogjuk egymást meggyőzni. Andorid és Iphone fronton is bőven van választék, mindenki megtalálja a magáét. Az hogy itt a mi csóri balkáni fizetéseinkhez képest mi drága, mi olcsó, még messzebb vezet. :U

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#41) bostone


bostone
addikt

Nem a méret a lényeg.
A mai mobilok legkevésbé telefon minőségükben szolgálnak.
A nagy kijelzőn minden kényelmesebb, mondom én a virsli kis ujjaimmal.

(#42) ILLDisPozed


ILLDisPozed
aktív tag

Sokan említik a logó miatti vásárlást. Szerintem pont hogy ez a készülék az, amit nem villogni meg mutogatni vesz meg az ember (hisz szemből összetéveszthető egy 6-ossal is akár).
Szerintem aki ezt veszi pontosan tudja miért teszi azt. Cserére érett a mostani és szeretne magáénak tudni egy sokáig használható mobilt.. esetleg

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#43) janeszgol válasza #86564352 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem kell varni addig, az S10e mar most kuka lett.

(#44) Ronan968 válasza Juhaszatti (#8) üzenetére


Ronan968
tag

Pedig nagyon jó a Sony Xperia XZ2 Compact, a páromnak van és remek kijelzője van,és sűrűn kap frissítést. Pld már az áprilisi biztonsági csomag van rajta még nekem az S10 liteon csak februári!

(#45) Wajk válasza ILLDisPozed (#42) üzenetére


Wajk
addikt

ellenben flottás/munkahelyi telónak tökéletes. DualSim, hosszú support. Brutál HW, Vállalható kamera...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#46) Ronan968 válasza altecsóka (#9) üzenetére


Ronan968
tag

Ne viccelj a HD kijelző már nem menő, androidnál már alsó/közép kategória szintje

(#47) Bdanyy válasza whatwhatwhat (#13) üzenetére


Bdanyy
addikt

Az is 399$on nyitott, de a már akkoriban is max középkategóriás sd670 teljesítménye töredéke az a13-nak. De a kamerája tökéletes.

Egyébként ha az s7 edge kijönne az amerikai s20 hardverével, rögtön venném ennyiért. De ebbe még most sem olcsó egy új kijelző sem

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#48) NGA válasza altecsóka (#9) üzenetére


NGA
addikt

Én azt látom, hogy 2 évig használják ismerősi körben az apple telefonokat. Az androidokat is.
Számomra ebben a telefonban a kijelző mérete és a felbontása az ami használhatatlanná teszi. Most elő kellett vennem egy régi 4,7 colos telefonomat, ami hd+ felbontású, és siralmas. Pedig amikor vettem valami hihetetlen szépnek tűnt, meg nagynak. Most meg katasztrofálisan kicsi, normálisan nem lehet böngészni, képeket nézni. Most biztosan nem mennék 6" alá, és fhd+ alá.
Az egyetlen apple termék, amit most használok az az ipad. Az tökéletes. Iphonjaim meg vannak a fiókba páran, ott laknak már régen :-)

(#49) sohajda90 válasza whatwhatwhat (#30) üzenetére


sohajda90
tag

Nem akarok veled vitatkozni, de azért vedd már észre, hogy saját magaddal hasonlasz meg...

Szerinted az átlag iPhone felhasználó azt sem tudja mit jelent egy szoftverfrissítés (LOL) ellenben azt minden szűkös anyagi lehetőséggel rendelkező ember tudja, hogy mi különbség van a 60ezres Huawei meg a 25 ezres UleFone között, amikor a GSM boltban minkettőről azt írják ki, hogy Android 9, 2-3 GM / 32-64 GB, 12 MP dual-camera system... ja biztos...

És az hogy neked nincs a szoftveres támogatottságnak hozzáadott értéke az nem jelenti azt, hogy ez univerzálisan kijelenthető. Ahogy fentebb leírta valaki pl. céges telefonnak azért nem szoktak bizonyos szint felett Android-ot osztogatni mert még a csúcskategóriában sem garantálható hogy legalább 2 évig normális üzemben megkapja legalább a biztonsági frissítéseket, főleg nem a mi régiónkban, ez pedig egy olyan security risk amit a nagyvállalatok nem vállalnak be. Na itt már pl. alapból több milliós piacot nyer az Apple, ezek az emberek pedig tisztában vannak azzal, hogy miért cask Apple telefont használhatnak céges mobilnak, és általában hasonló megfontolásból magán célra is megmaradnak az almánál...na itt jön be az értéktársítás: lehet hogy nem lenne rá szüksége, de tudja, hogy papíron mitől több vagy jobb és azért választja azt...

Az megint hülyeség, hogy az RnD (K&F) költségeket nem lehet beleépíteni a vételárba. Mindenki beépíti. Emiatt (és a marketing költségek miatt) drágábbak a "márkás" telefonok a "kínaiaktól". Ezeket egyik cég sem fogja "lenyelni", mert akkor kb. veszteségesen működnének. Azért fektetnek pénzt ezekbe a tevékenységekbe ezek a cégek, hogy azt visszakapják a vásárlóktól, és bár az árérzékeny vásárlók dönthetnek úgy, hogy ők ezt nem finanszírozzák és választanak egy olcsó kínai brandet ami minden megoldást a nagyoktól lopott össze, de valamiért a piaci trendek egyelőre azt mutatják, hogy ezek a márkák még mindig nem tudnak a globális piacon érdembe labdába rúgni a RnD aktív nagy márkák mellett. A Vivo, az Oppo és a Xiaomi is messze van már a "gagyi kínai" jelzőtől egyelőre viszont még GMS nélkül sem tudják megszorongatni a Huawei-t sem. Egyébként meg pont a Huawei a mesterpélda, hogy az RnD be less építve az árba: Huawei Mate X, Huawei P40 modellek, mindegyikben van érdemi fejlesztés, és meg is kérik az árát, még úgy is, hogy már alapból piaci hátrányból indulnak a GMS hiánya miatt. Akkor miért pont az Apple ne kérné meg???

(#50) whatwhatwhat válasza Bdanyy (#47) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Csak az SD670 és A13 különbség miatt nem vetném el az összehasonlíthatóságot. Mert akkor fordítva mondhatnám, hogy a pixelen usb-c van, újabb a design-ja és jobb a felbontása. Szerintem amíg az SD670 az általános használatot nem befolyásolja, addig egy kategóriának vehetjük őket, mármint a telefonokat. Mind a kettő erősen kompromisszumos "olcsó" telefon. Hasonló feature-ok, hasonló ár. Belemehetnénk részletekbe. De arra próbáltam csak reagálni, hogy a 3a igenis egy "iphone-hoz hasonló jó ajánlat". Persze kinek milyen feature a fontosabb, az alapján eldönti, hogy melyik a jobb neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.