Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Elég jó az ára.
Már gondolkozom egy ideje egy nagyobb SSD vásárlásán, de nem tudom, hogy hozna-e érezhető gyorsulást a nagyobb programok, játékok indulásában.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2) akoska07 válasza MrPetya19 (#1) üzenetére


akoska07
nagyúr

Játékokhoz ajánlott.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3) Scholes9 válasza MrPetya19 (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hogyne hozna. Én biztosan nem futtatnék játékot már csakis SSD-ről. Ezt tapasztalatból írom :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4) MrPetya19 válasza akoska07 (#2) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sokat dob a betöltésen?
HDD-ről a Just Cause 3, a GTA 5 például egy örökkévalóság.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#5) akoska07 válasza MrPetya19 (#4) üzenetére


akoska07
nagyúr

Minden gyorsabban történik.

Én is gondolkodtam már egy nagyobb ssd-n.
Lehet ezt fogom venni én is.

Jelenleg 160gbp körül van.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#6) Scholes9 válasza MrPetya19 (#4) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Csak egy példa: anno BF4 multi SSD-ről kb 15 másodperc alatt betöltött, vinyóról meg kb 1 perc lehetett, de már nem emlékszem pontosan, több, mint 1 éve volt, de nagyon jelentős a különbség :K Sajna - vagy éppen szerencsére - a merevlemezeknek lassan leáldozik :B Én most vettem egy 480Gb-os Corsair SSD-t 37-ért, ami játékra is bőven elegendő szerintem :) Arról nem is beszélve, h nekem a leghangosabb cucc egy notebook WD Red volt a gépemben, az SSD cserével pedig teljesen néma lett :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#7) MrPetya19 válasza akoska07 (#5) üzenetére


MrPetya19
addikt

Tudom, de már azért is jó lenne, mert legalább nem lenne olyan zavaró a játékok frissítése. (kb a HDD a leghangosabb a gépben)
Ennyi pénzért bőséges a hely, szóval engem is gondolkoztat a téma.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8) -=RelakS=- válasza MrPetya19 (#1) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

SSD-ről és vinyóról pont ugyanolyan gyorsan indult a Serious Sam 3 BFE :((( ... mondjuk stopperrel nem mértem.

viszont a kezdetben 1 perces windows teljes talpraállás tetszett :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9) Scholes9 válasza -=RelakS=- (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem biztos, h minden játéknál van jelentősége, de soknál biztosan :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) Reggie0


Reggie0
félisten

Azert tegyuk hozza, hogy a 850 Pro MLC, szoval egy fokkal magasabb minosegu kategoria.

(#11) 04ahgy válasza Reggie0 (#10) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha azt nézed, a szintén 3D NAND TLC-s Samsung 850 EVO meg gyengébb egy kicsit a teljesítményét tekintve, és arányaiban nem olcsóbb, pedig már beállt az ára. Ez meg még tud olcsóbbodni, ahogy az szokott is az MSRP esetén lenni.

A 2 TB-os változat lesz majd érdekes, mert ott alig növeli valami a fajlagos költséget, csak több szilícium lesz ugyanannyi flashtokban. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#12) Bodor válasza 04ahgy (#11) üzenetére


Bodor
veterán

Mivel eddig nem volt más 3D NAND TLC-s SSD a forgalomban, csak a Samsung, megengedhették maguknak a drágább árat, de most, hogy itt a konkurencia, beindul az egészséges árharc és szerintem a Samu is lejjebb fogja vinni az árakat.

(#13) eszgabor válasza -=RelakS=- (#8) üzenetére


eszgabor
aktív tag

1 perc?
Az enyémnek friss win telepítés után a bios eltűnésétől addig hogy látszottak az ikonok az asztalon 14 másodperc kellett csak.
Iszonyat fürge egy SSD a merevlemezhez képest.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#14) -=RelakS=- válasza eszgabor (#13) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ideje egy teljes win újrahúzás tiszta Win10-re, egy kb 10-szer fürgébb SSD-re, meglátom, akkor mit fog csinálni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#15) MrPetya19 válasza eszgabor (#13) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem kb 30 másodperc, gyors boot nélkül, addig míg feláll a Dexpot, a post utántól mérve.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#16) -=RelakS=- válasza MrPetya19 (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Post után mérve...

Start menü, újraindítás, indulhat a stopper :P :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17) MrPetya19 válasza -=RelakS=- (#16) üzenetére


MrPetya19
addikt

De a bios se sok, csak a postnál van 10 másodperc várakozási idő. (lusta vagyok átállítani)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18) 04ahgy válasza Bodor (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azért az nem egy csúcskategóriás megoldás a 850 EVO sem, sokat nem hiszem, hogy már csökkenne az ára, de persze, valamennyi tartalék még így is van benne.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#19) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Trükközhetnek a gyártók,de a jelenlegi technológiákkal sokkal lejjebb már nem mennek az ssd árak.Legfeljebb a minőség rovására,akkor meg minek? :(

Wasabi...

(#20) Bodor válasza 04ahgy (#18) üzenetére


Bodor
veterán

Sosem mondtam hogy az, sőt én nem igazán ajánlom.

(#21) 04ahgy válasza Bodor (#20) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is a nála olcsóbb, de hasonló teljesítményű konkurenciát szoktam. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#22) Cathulhu válasza -=RelakS=- (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nekem a friss ein10 kb 5 percig bootol, nevetséges. Bootlogba meg nem rak timestampet, nehogy tudjam hol malmozik sokat. De amúgy tényleg remek az ssd, a linux másodpercek alatt feláll (grubtól login screenig ha 5 másodpercet mondok, az már sok szerintem) szóval kb az a normális.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.