Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Na ezek nem is rossz ötletek :K

Z Fold 4

(#2) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Kíváncsi volnék, hányan hívják majd ezt a számot...
(Azokon kívül, akik v.milyen okvál fogva ingyen beszélnek T-Mobile hálózaton belül... :D )

Samsung Galaxy A54

(#3) Magimano


Magimano
aktív tag

Múzeumba telefonálni?
Hát én nem tudom de ez valahol picit szánalmas :(

Viktor0610: szerintem ez az egyik szám az amire az ingyen beszélünk pont nem érvényes :))

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#4) Mano78


Mano78
csendes tag

Egy kis nyelvtan: NINCS olyan, hogy MÉDIUMOK!!
A "média" a "médium" szó többes számát jelenti...javítani kéne!
"...aki a médiumok szót a tömegtájékoztatási eszközökre alkalmazza, ezzel halálra ítéli e szó hagyományos használatát: a médiumok ugyanis a magyarban révült szemű, sápadt nõk (ritkábban férfiak), akik a szellemek szavát közvetítik." forrás: Nádasdy Ádám: A Médiumok, 2004. február 19.

(#5) Cathfaern válasza Mano78 (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ez tipikusan az a terület, ahol a nyelvészetnek követni kéne a nyelv változását, nem pedig szabályozni azt. A magyar nyelvben idegen egy olyan szó, ami többesszám ragja nélkül többesszámot jelent, ezért a nép sohase fogadta be igazán ezt, sőt egy átlagember hibásnak is vélné azt a mondatot, ahol a média többesszámű főnévként szerepel, mert egyszerűen csak "alkalmazza" a nyelvtant.

(#6) Mano78


Mano78
csendes tag

OK, de minden csak a következetes használaton múlik.
Nem akarok erről parttalan vitát nyitni, de még a Magyar Tudományos Akadémia sem foglalt erről állást "A magyar helyesírás szabályai" című kiadványban.

A SZTAKI angol-magyar szótár fordítása szerint "media" = tömegkommunikációs eszközÖK...tehát többesszám...
Most akkor mi van???

(#7) fateless


fateless
veterán

Szerintem ez nem szánalmas, hanem zseniális. :R
A fiatalabb "hüvelykujj-generáció" is ellátogat talán a múzeumba, ha másért nem, poénból kipróbálni a dolgot.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Információs tábla a bejáratnál:
" Jegy ára: 1000Ft. Feltöltőkártyát a büfében vásárolhatnak. Ára 3000Ft
Jó szórakozást!"

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#9) PEPE85 válasza greeneye166 (#8) üzenetére


PEPE85
senior tag

Tehát 1.000Ft a jegy, ezt eddig értem és azt a számot ami meg van adva azt videóhívással kell hívni rendkívül kedvező tarifával?

Watch 4k movies with Netflix :)

(#10) luciferc válasza Mano78 (#4) üzenetére


luciferc
őstag

Ha már ennyire nyelvészkedsz és hivatkozol valakire, akkor tedd hozzá azt is (mondjuk a korrektség jegyében), hogy ugyanez a Nádasdy Ádám a média szót egyes számban lévő magyar szónak tekinti, tehát még véletlenül sem a médium szó többes számának. A médium szó többes száma az ő felfogásában (ha jól rémlik) a médiumok (révült szemű ... értelemben), míg a média szó többes száma médiák. És tegyük hozzá azt is, hogy az általad is idézett Nádasdy Ádám pont nem akarja (gyér ismereteim szerint) ráerőltetni másokra felfogását egyes szavakról. Annál azt hiszem sokkal jobban tiszteli a nyelvet.

Cathfaern: Régen rossz ha a nyelvészek szabályozni akarják a nyelvet. Azt hiszem ők nem is akarják. A nyelvművelők akarják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.