Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) luw2win


luw2win
őstag

Itt van az USB 3.0 a nyakunkon ezek meg ilyenen törik a fejüket...

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2) Hulk24 válasza luw2win (#1) üzenetére


Hulk24
aktív tag

:D:D
én még nem is láttam ilyen e-sata csatlakozást!!! nem rossz szerintem!!

(#3) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Ha korrekt sebességgel tud olvasni és bírja az írást, akkor kész a hordozható, gyors oprendszertároló :)
Ha 7es windows tényleg modulos felépítésű lesz, akkor talán meg sem butul, ha más konfigon használod. Akkor pedig a netcaféban bootolhatsz az otthoni windowsra :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Metalfan


Metalfan
senior tag

Végre valaki megvalósította ezt is... Elég sokat agyaltam, hogy mi a francnak van egyre több alaplapon egyre több eSata, és a pendriveok mért nem használják ki :U Egyébiránt kíváncsi vagyok a sebességére eSATA csatlakozással.

(#5) luw2win válasza Foglalt név (#3) üzenetére


luw2win
őstag

Hmm, milyen jo lenne :)
Elviszed és bebootolsz, ez tetszik :)

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#6) Hulk24 válasza luw2win (#5) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Tényleg, telepítesz egy win-t pendrive-ról!! Király, ez kéne nekem!:)

(#7) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Nekem nagyon tetszik ez az eSATA csatolós pendrive! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8) Hani


Hani
aktív tag

"The performance of the device is nothing to sneeze at, either: the company claims a read speed of up to 30MB/s when connected via USB jumping to a massive 75MB/s when using eSATA; write speeds aren't quite so dramatic, but still pretty reasonable at 20MB/s for USB and 25MB/s for eSATA."

Ez már nem is olyan rossz.

(#9) igi


igi
aktív tag

480 Mbit/s az 60 MB/s

Furcsa, hogy a min. 75 MB/s "belső" sebességű cucc az elméleti értéknek csaka felét közelíti meg...

Azért kipróbálnám...

üdv:igi

[ Szerkesztve ]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#10) shtml válasza luw2win (#1) üzenetére


shtml
őstag

Itt van az USB 3.0 a nyakunkon ezek meg ilyenen törik a fejüket...

Na persze, milyen hülyék is "ezek". :W

Az USB 3-as eszközök majd jó egy év múlva lesznek, vajon azonnal alaplapot cserélsz csak ezért? Na meg miért is veszel bármikor is egy gyors processzort, amikor sokkal gyorsabbat is vehetsz, ha vársz egy-másfél évet? Ami természetesen egy-másfél év múlva is érvényes lesz, vagyis akkor is kár lenne venned, hiszen újabb egy-násfél év elteltével... stb. stb. .

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#11) Metalfan válasza Hani (#8) üzenetére


Metalfan
senior tag

korrekt, ilyen jöhet nekem is :) Csak sajnos nincs eSata a laptopomon (6-7000 forint körül van express card 2 Sata csatlakozóval)

(#12) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

ez már majdnem ssd... vagy mégse? mert az is lényegében satás flashmemoria.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#13) shtml válasza dy_nmq (#12) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem inkább mégsem. A cikk nem szól ugyan róla, de nem hinném, hogy ebben meglenne az a wear leveling technológia, amely az SSD-kben ott figyel.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#14) Gabesz84


Gabesz84
őstag

bennem azért felmerült egy kérdés: eSata-ra csatlakoztatva honnan kap ez áramot? Be kell mellé dugni USB-be is?

(#15) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kanguru
Apukáám, mi ez a név? :DDD
Ok ez csak nekünk magyaroknak vicces.... :C

Ácsi, kinek a pendriveja közelíti meg jelen pillanatban az USB 2.0 elméleti sávszél határát?
Kezeket fel had lám! :))

Megint egy újabb Asrock féle mindent bele megoldás.... :U

...

(#16) Metalfan válasza Gabesz84 (#14) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ugyanonnan, ahonnan USB-ről. A csatlakozóból. Van 2 pár adat csatlakozó (2x +, 2x -) meg 3 földelés. Azt hiszem, ennyi bőven elég ahhoz, hogy valamelyik vezetékből felvegye a pendrive az áramot. A fesz. tüskék simítására meg jó 1 SMD kondi is, legalábbis az én véleményem szerint valahogy így csinálták meg.

(#17) shteer válasza Gabesz84 (#14) üzenetére


shteer
titán

erre én is kíváncsi vok :)

..szerintem jónak tűnik

(#18) Metalfan válasza Devid_81 (#15) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szerintem hosszú távon fog inkább meglátszani az eSata előnye, mert mire elterjednek az USB 3.0-ás pendrive-ok, addigra talán az eSata csatlakozósak is. És mint azt megszokhattuk az IT-iparágtól, előbb-utóbb mindent begyorsítanak, csak idő (meg pénz) kérdése. Már most is akad néhány pen, amelyik már-már súrolja az USB 2.0 határait, lásd Corsair Voyager GT. Később még több lesz.

Ha már Sata, meg eSata témakönél tartunk: kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz a következő Sata szabvány megjelenése, van néhány tárolóegység, aminek a 300 MB/s is kevés lehet (talán az Intel SSD-je is ilyen, de a hírek közt olvastam, hogy PCI-E x4 foglalatra is csinált egy cég valami űbergyors cuccot, persze csillagászati áron

(#19) shteer válasza Metalfan (#16) üzenetére


shteer
titán

az eSATA port nem közvetít áramot

..szerintem jónak tűnik

(#20) Sunzi válasza Metalfan (#16) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Idézek: "Includes Powered eSATA bracket + Cable for PC connectivity"
Innen: [eflash]

Ennyit erről...

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#21) KrAt


KrAt
veterán

először nem tetszett :)

(#22) Siera


Siera
senior tag

szerintem jó ötlet,de mindig ki-be rakosgatni a gépbe...:D
na de ezért van rajta usb2.0 :DD

(#23) Findzs válasza Metalfan (#18) üzenetére


Findzs
addikt

ez igy igaz a sata 2 kezdi kinőni magát egyre jobban terjed a blu ray is aminek igencsak kell a sávszélesség egy normális írási sebességhez

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#24) Sunzi válasza Findzs (#23) üzenetére


Sunzi
aktív tag

elolvasva [ezen oldal] "How fast can you read/write data on a Blu-ray disc" bekezdését egész egyértelműnek tűnik, hogy a sata2 önmagában soha nem lesz e tekintetben szűk keresztmetszet. de, ennek Te is utána nézhettél volna, még időben...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#25) rhen válasza luw2win (#5) üzenetére


rhen
senior tag

Már van ilyen rendszer, úgy hívják, h linux. :)

Ubuntu linux telepíthető pendrivera is és bárhová magaddal viheted. ;)

(#26) Alchemist


Alchemist
addikt

"az eSATA port nem közvetít áramot"

Ha ez igaz, eléggé el van izélve az eSATA csati szabványa... már az is elég ciki, hogy egy külső notivinyót USB-ről sokszor Y-kábellel kell etetni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) Cs_Laci válasza rhen (#25) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Mint megannyi live CD jellegű cucc..

(#28) WonderCSabo válasza dy_nmq (#12) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem az. Független attól, hogy most satás vagy sem.

luw2win #1: Ember USB 3.0-ás cuccok legkorábban 2011-ben várhatóak. :F

(#29) shtml válasza Alchemist (#26) üzenetére


shtml
őstag

Elvileg már késznek kell lennie a Power over eSATA szabványnak.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#30) NagyVillany


NagyVillany
tag

nálam ha az E-satákra kötök valamit, csak ugy ismeri fel rendesen, ha full ujraindítom az egesz gépet, amit én nem szoktam, igyhát nem használok e-satát. A belső saták rendesen felismerik készenlétes kikapcs után is buborékozva ha variálok rajtuk meghajtokat. De még ott is lekell menni készenlétbe.. oké ezek a dolgok biztosan satavezérlőtipus és oprencerfüggő dolgok is, de ojat még nemláttam és nem próbáltam hogy menetközben satát dugdosni, szoval elvileg ez is hátránya ennek a pendrájvnak az USBhez képest.
A gyári adatai szerint ez az eszköz is bizonyitja azt, hogy az elméletben 60 MB/s es USB2.0 a gyakorlatban soha nem müködik 30 MB/s felett, én sem láttam még ojant soha, hogy bármi is 30 nál gyorsabban müködjön USB2.0-án akarmien külsövinyos megoldas, vagy rezeshokedli mocsárilibikóka...

(#31) Gabesz84 válasza Sunzi (#20) üzenetére


Gabesz84
őstag

az rendben is van, hogy adnak hozzá kivezetest ami eSata-n keresztul ad aramot, de a legtobb kivezetes nem ilyen hanem csak siman ki van vezetve a sata csatlakozo, meg mas csatlakozopapucs van a vegen...
a sata csatlakozoban meg nincs tap, csak foldeles. [link]

(#32) Godefroy válasza NagyVillany (#30) üzenetére


Godefroy
senior tag

"ojan" "akarmien"

ezek nagyon fájdalmasak. :O

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#33) fordfairlane válasza Foglalt név (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha 7es windows tényleg modulos felépítésű lesz,

Az lesz? Mennyivel lesz modulosabb egy XP vagy Vistához képest?

x gon' give it to ya

(#34) Sunzi válasza Gabesz84 (#31) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Pont ezért írtam, hogy erről ennyit. :)
Én is eddig esata néven csak simán kivezetett satát láttam, azaz ez a kütyü csak abban a gépben fog esatán kommunikálni, amelyikbe beszerelésre került a poweres kivezetés.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#35) Gabesz84 válasza Sunzi (#34) üzenetére


Gabesz84
őstag

ja, hogy ja :DDD elneztem...

(#36) Metalfan válasza Sunzi (#20) üzenetére


Metalfan
senior tag

Affene, ezt benéztem... :B Pedig még utána is olvastam, és simán azt gondoltam, hogy pufferkondikkal megoldható a dolog, de ezek szerint nem :F

(#37) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

az a gáz, h ennyiért már ssd-t kapni, 32 gigást..

cantante di sampietrini

(#38) Findzs válasza Sunzi (#24) üzenetére


Findzs
addikt

hey vegyél vissza

én azt írtam hogy nem elég neki a sata2 ?
tanulj meg olvasni

az általad linkelt oldalról:

"This is why the Blu-ray Disc Association (BDA) already has plans to raise the speed to 8x (288Mbps) or more in the future. "

akkor mondjuk a 10x írás szerinted fog működni sata2-ön ?

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#39) Sunzi válasza Findzs (#38) üzenetére


Sunzi
aktív tag

lazíts, lehet hogy csak félreértettelek...

elolvastam újra, bár ezt így szó szerint nem írtad, de továbbra is úgy tűnik, hogy a blu-rayt, mint további példát hozod fel az ssd mellett a sata2 sávszél szűkösségét demonstrálandó. Vagy, nincs igazam, és még mindig nem értem....

Ezt az összefüggést próbáltam cáfolni. Igen, szerintem a 10-szeres írás működni fog sata2 csatolású blu-ray írón (majd persze, amikor ilyen írók kaphatóak lesznek).
A 12szeres írás 400Mbitet jelent másodpercenként. A SATA2 sebessége 3Gigabit/sec. Ezen nincs mit öbbet magyarázni.

Ha pontot tettél volna a "magát" szó után, akkor nem feltétlen tekintem összefüggésben a két mondat tartalmát, akkor csak szimplán nem értettem volna, hogy miért kezdődik a 2. mondat ugyanabban a sorban... ami meg nyilván az én bajom. :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.