Hirdetés

2022. május 19., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) bkercso

bkercso
nagyúr
LOGOUT blog

Nem sok köze van a hifihez, kivéve, hogy valamiért ezeket is így hívják.
Ha örömöd leled benne, tisztogasd meg!

[ Szerkesztve ]

Természetes hangú HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?stext=&buying=1&selling=1&usrid=341946

(#2) #90088192 válasza bkercso (#1) üzenetére

törölt tag

Hivatalosan Music Center a neve, amennyire tudom, nálunk így ment. :K

(#3) Runo

Runo
veterán

Na ja, egy mai BT hangsugárzóhoz képest masszív... :DDD

Hozzászólásommal a "szabad véleménynyilvánítás" jogával szeretnék élni!

(#4) Jack Hunter

Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog (1)

A kérdésedre válaszolva: ha emlék, vagy szükség van rá, mert a meglévő zenecuccod úgy érzed nem túl jó, illetve ha szeretsz ilyesmivel molyolni, akkor bátran ragadj csavarhúzót. Ha viszont nincs rá igazán szükség, elég ha kívülről áttörölgeted, aztán mehet dísznek a szekrényre. Nekem is van egy régi Panasonicom, hasonló felépítésű, igaz, nem sok köze van a hifihez, de egy mai, olcsón kapható mikrorendszerhez, aktív hangfalhoz képest fényévekkel szebben szól. Azonban ez megint csak szubjektív, hiszen a hangzást nem lehet leírni, plusz függ a forrástól(yt mp3 vs flac) A műfajtól (odabszós coronita vs Vivaldi) és egyéntől is, milyen hangzásvilágot szeret( tökigbasszus, haddszóljon vs tágas, levegős színpadtér). A javítás költségei pedig megbontás után jönnek elő, hogy mennyit szánsz rá, illetve csak azért hogy kipróbáld, hogy szól, nem biztos hogy megéri talicskázni bele a pénzt, viszont én személy szerint nem bánnám, ha lenne a szétszedéséről egy cikk. ;)

(#5) Kampó válasza bkercso (#1) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem is high end több 100e ft os holmiikhoz hasonlítom, de annak idején szerintem ez sem a 3 hurkapálcás darab volt.... egyéni megítélés... Nem 1 db 5centis hangszóró van egy buzi nagy dobozban azt a látszatot kelltve hogy fuhhaa... hanem valós 3 utas dupla mély nyomos hangfalai vannak.. már amennyire egy 13,5 centis hangszóró nevezhető mélynyomónak.. Hangfalai is dupla bekötésüek külön mély és külön a magas tartományhoz... A mai kefires doboz hangfalas 2kilós kacatokhoz képest ez egy szörnyeteg... De egy Panasonic SA-AK27 amit jelenleg gépre kötve használok, is úgy szól mint állat... Nyilván vájtabb fülü fél milliós cucchoz szokott embernek biztos "gagyik"....De akkor legyen egy MUSIC center :R :R Nem a megnevézési viita volt a kérdés, hanem hogy a MUSC CENTER kategorián bellül komolyabb darab e....

AMD volt AMD van AMD lesz

(#6) Kampó válasza Jack Hunter (#4) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nagy Baja nem lehet, mármint reményeim szerint, 1db cd zörög az aljában azt ki kellene bányászni, aztán ha hozzáférhető az olvasó fej alkohollal megtisztítgatni, a hátlapi aux csatlakozó-s panel ha külön kiszerelhetö van a csalásban aki olyan helyen dolgozik ahol rá tud forrasztani.. de lehet csak retkes :R:R :R :R

(#7) GreatL

GreatL
senior tag

CD-s kínlódás még most is? Ez komoly? Lehet olyan koszos a lencse hogy nem bírod lesuvickolni és lehet gyenge a lézer is már, arról nem beszélve hogy a színét nem tudod és egy rakat lemezt nem is fog megenni.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung Galaxy S22+ 256 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#8) bkercso válasza Kampó (#5) üzenetére

bkercso
nagyúr
LOGOUT blog

OK, jogos érvek! :R Akkor elkók csere, kapcsolóknak kontaktspray, ha kell.

Természetes hangú HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?stext=&buying=1&selling=1&usrid=341946

(#9) Kampó válasza GreatL (#7) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem nem kinlódok cd-vel... egyebkent audio cd hangminőségre semmi baj nincs... valaki hasznalja.... venni is lehet mai napig zene cd-t.. akik valoban szeretik az x-y zenekart megveszik a cd-t. Attól még lehet hogy mp3at hallgat vagy Flac formátumot de a favorit bandák zenei anyaga kézzel fogható formában ott van a polcon. Valamint nem szoktam valamit eldobni csak.mert régi;) ezt a Music Centerrr is kidobtak volna. Most szedem szét a hangfalait éppen puculom. Elöl zártkosaras közép és magas hangszoro, plusz a.mélyközép, oldalan gumiperemes szövet szál eeősitéses membranos mély hangszoró, dobozon bellül salyát légtérrel, szeeintem korrekt a 2 hangfal is magában egy erősitövel hasznalva is.. :U :U sajnáltam volna ha kidobják...

[ Szerkesztve ]

(#10) Kampó válasza bkercso (#8) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog (1)

:R :R
Repedt egy két forrasztás a panelon :R :R javitva lesz :R :R

(#11) bkercso válasza Kampó (#10) üzenetére

bkercso
nagyúr
LOGOUT blog

Elkóból jó a Teapo is a Lomexből, nem kell elszegényedni. Én szeretem őket "jó" (értsd jó) kapcsolásokban is. Most amúgy is hónapokat kellhet várni külföldi rendelésre.

(#12) Ellia válasza Kampó (#9) üzenetére

Ellia
őstag

Nagyon sokan vesznek lemezt még mindig. Kollégám meló mellett veszi és adja el ezeket és ú úgy, hogy csak az eurodiscora utazik. Némelyiket undorító pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#13) Kampó válasza Ellia (#12) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog (1)

na akkor ugye hogy ugye :D

ez a Kalszifer "profil kép" ez adja :D

(#14) bkercso válasza Ellia (#12) üzenetére

bkercso
nagyúr
LOGOUT blog

Gameboy kazettát és telefonkártyát is vesznek jó pénzekért.

(#15) mötálhed válasza Kampó (#5) üzenetére

mötálhed
csendes tag

Egy ugyanilyen Pana volt évekig az otthoni gépre kötve, szerettük amíg az erősítője meg nem adta magát. Ma már egy másik erősítővel vannak hajtva a hangszórói, bár anyámék nem sűrűn használják.

(#16) Hieronymus válasza mötálhed (#15) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Én a szemétből mentettem meg egy hasonló Philips csodát.
Az eredeti tulajdonosa primitív módon oldotta meg a 3 három tálcás CD meghajtó hibájának javítását. Egy facsavart beletekert a tálcába és a burkolaton is átcsavarozta. Többet nem mozdult a tálca. Viszont folyamatosan kattogott a megakasztott mechanika.
Lecsatlakoztattam a meghajtó áramellátását és csend lett. Rövid ideig használtam PC kihangosítására. De nem vált be. Sokat villogott. Kapcsolgatni kellett és a hangja sem tetszett ... A két hangszóróját megtartottam, a center ment a hulladékudvar megfelelő gyűjtőjébe.
A két hangszóródoboz, három utasnak álcázott kétutas és dobozhangú izé. Ez később derült ki, amikor konyhába akartam beállítani őket. Most retro szobadíszek. :D

A következő megmentett eszköz egy harman/kardon AVR 235 A/V Receiver. Satellite hangfal szettel, mélynyomóval és DVD lejátszóval.
Egy házasság felbomlása előtt vásárolták meg és éveket töltött használaton kívül a berendezés.
Amikor kipróbáltam az erősítőt még új szaga volt. De még nincs rajta HDMI, ennek sem volt kényelmes a használata. A satellitek átmenetileg leváltották egy belépőszintű Samsung házimozi erősítő dobozkáit. És kinyílt a hangzás világa. A Samsungot váltotta egy Denon AVR-X1600H. A front oldalhangszóróknak, az addig zenehallgatásra használt sztereó hangszórópár lépett elő. A hangzás változása katartikus volt. Annyira, hogy a centert is cseréltem normális méretűre. Felmerült bennem egy további upgrade gondolata. Az első hangszórók mennyek hátra és előre egy "márkásabb" hangszórópár kerüljön. De benyomtam a féket. Nem használom annyit zenehallgatásra a rendszert, hogy érdemes legyen több, százeuróst betolni a projektbe.

A tanulság egyértelmű. Vagy ne költs a szükséges javításon kívül az ingyen kapott eszközre vagy ne fogadd el.
Ha elkezded upgradelni, többe fog kerülni a végeredmény, mintha mindent újként vásárolsz egyszerre és átgondoltan.

ruszkik, haza!

(#17) Kampó válasza Hieronymus (#16) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hát pár db elpattant forrasztás meg egy kis takarítás ... Esetleg a dobozok butorfoliaval pofasabba tètele azért nem egy anyagi csőd... Nem egy leèlt kibelezett hulladék.. szimplán garázsban tartottak...

"A két hangszóródoboz, három utasnak álcázott kétutas és dobozhangú izé"

Esetemben mint feljebb írtam... Valódi hangszórókat rejt a doboz... Összesen 4db /doboz. Van egy zártkosaras közép egy dóm szerü magas... Egy hab szélű 13centis mèlyközèp ès egy gumi peremes 13cm es mely . Mind Kenwood márka nem buheralt... Dobozon belüli külön légterrel a melynek.

(#18) bkercso válasza Kampó (#17) üzenetére

bkercso
nagyúr
LOGOUT blog

Attól még szólhat szörnyen, ha az embernek a füle hozzászokott egy szinthez. :R

(#19) Kampó válasza bkercso (#18) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nem hinném hogy minden ilyen termék szörnyen szól, De olyan még nem szólt hozzá akinek volt is ilyen , csak a feltételezés és a elmélkedés megy :R

(#20) bkercso válasza Kampó (#19) üzenetére

bkercso
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ezek után én se állnék sorba tesztelés kedvéért vásárolni egy ilyet. ;]

Maradjunk annyiban, hogy én alapvető minőségi különbséget látok az amerikai / európai, valamint a kínai tervezés között. Az elsőekben nincs az a permanens "zsákbamacskafaktor".
Persze nem kell ezzel egyetérteni; csak mégis szokás. :B

[ Szerkesztve ]

(#21) Kampó válasza bkercso (#20) üzenetére

Kampó
senior tag
LOGOUT blog (1)

Pénzt nem is adtam érte...
Egyébként az AMERIKAI ipartól én nem esnék hasra... de ez is szubjektív. A legtöbb menő cucc egyébbként keleti.. na nem a tucat kínai bóvli.. hanem a Japán motyók nem tudom maradt e valami ténylegesen japán márka.. AKAI és JVC-re gondolok... vagy a Hitachi

[ Szerkesztve ]

(#22) bkercso válasza Kampó (#21) üzenetére

bkercso
nagyúr
LOGOUT blog

Seiko, Orient, Citizen, Nintendo :)

Amerikaiaknál mások a követelmények, de attól még maximalisták és képzettek. Legalábbis nekem ez jön le; dolgoztam amcsi multinál 7 évig, ill. tuningoltam amcsi hifit is párat.
Meg SW-ben jók még az amerikaiak nagyon.

Copyright © 2000-2022 PROHARDVER Informatikai Kft.