Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rottenbull


rottenbull
senior tag

Erre en is kivancsi leszek. Esetleg biztosithatnanak valakit a kamera melle, aki megnyomja a gombot. Vagy gomb sem kell, bizzak azt is mesterseges intelligenciara, ha mar az szelektal meg szerkeszt a felhasznalo helyett. Igazabol felhasznalo sem kell. Rakjanak ra 4 kereket, es megy majd magatol.
Az elofizeto meg kaphatna 4 random kepet naponta. Havi 100 dollarert.

(#2) próbakocka


próbakocka
senior tag

Ezzel itt van a legnagyobb hiba;

"és ott egy "mesterséges intelligencia" (MI) eldönti, hogy mely képeket tartsa meg és milyen képfeldolgozási eljárás illene leginkább az adott képhez,"

Tehát simán lehet, hogy egy napnyi kattintgatásból az MI azt gondolja majd, hogy minden kép használhatatlan... merthogy aki nem tud magától minimálisan fotózni, azt semmilyen algoritmus nem fogja kompenzálni ...

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#3) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Hmmm... lássuk csak:
- fix objektív, ami vagy elég fényerős vagy nem, ellenőrizni nem tudom,
- autofókusz, ami vagy odatalál vagy nem, ellenőrizni nem tudom,
- automata záridő/rekesz/érzékenység, ami vagy betalál vagy nem, ellenőrizni nem tudom,
- automata fehéregyensúly, ami vagy összejön vagy nem, ellenőrizni nem tudom,
- egy MI (vagy néhány nyálát csorgató betanított segédmunkás) minden képemet látja és szelektálja, hogy a pl. röptében elkapott pillanat épp nem kompromittáló, kínos vagy jogsértő, ellenőrizni nem tudom,
- az eredményről (ami egyébként lehet, hogy egy üres halmaz) egy nap várakozás után értesülök,
- gondolom, az adatforgalmat is nekem kell állnom,
- és még elvárják, hogy fizessek is érte ... havi 30 rugót!!!

:C :DD :)) :O :W

És mibe, hogy még lesz is előfizetőjük! Hogy miért nem nekem jut eszembe az ilyen... :F

[ Szerkesztve ]

(#4) Cathulhu


Cathulhu
addikt

ennyi penzbol vesz az ember egy korrekt compactot vagy ultrazoomot meg egy jo fotos szoftvert. Ennek megvasarolhato szoftverkent vagy pay/use alapon latnam ertelmet, igy semmikeppen sem.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#5) zka67


zka67
őstag

Ha lefényképezem a pöcsömet, nekem nehogy már egy MI mondja meg, hogy túl kicsi :D

(#6) xmaas


xmaas
őstag

Egy az egyben egy vicc , nehogy mar egy szerencsetlen AI vagy ha mar itt tartunk barki masik ember eldontse helyettem melyik kepet akarom megtartani....

A masik mivan ha turazni megyek vagy barhova varoson kivul ahol egy deka internet sincs akkor feltolti a kepeket a jo edesanyjaba?

Aki ezt kitalalta egy retardalt annyit tudok mondani rola feltalalta ujbol a legyen "gyenge" kliens gepunk ami itt egy szinte hasznalhatatlan kamerat jelent amit majd kiszolgal egy szerverfam ugymond szoftveresen meg minden hokusz-pokusszal es ezert perkaljon a "luzer" havonta x osszeget .

Mar akkor ezerszer inkabb veszunk egy bika gepet 1000 dolcsiert peldaul amit majd hasznalni fogunk 5-10 evig szoval ne vicceljunk mar mit is akarnak ezek .....

(#7) Tian66


Tian66
senior tag

Hát az egész elképzelés több helyen is minimum sérti az ember alapvető jogait. A döntést arról hogy mi érték és mi nem. A személyiségi jogok teljesen figyelmen kívül hagyása se semmi. Az ár pedig, hát... Elképesztő hogy van aki szerint ez jó!
Elképesztő!

És majdnem lefelejtettem: RONDA!

[ Szerkesztve ]

(#8) ThodEE


ThodEE
őstag

Köszönöm a vidám délutánt ! :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#9) gergejly


gergejly
aktív tag

Haha pontosam tudom ki fogja ezt megvenni

Aki villogni akar, az a fontos, elmondhassa, ezt is ő csinálta, milyen ügyes, ehhez is ért.

(#10) Chris Kiki


Chris Kiki
senior tag

Ebből az egész sz@rból a szolgáltatás halmazt lehetne megtartani. Kattintgatok a saját jól megszokott kis gépemmel egész nap, és a retusálni vágyott képeimet feltöltöm nekik, hogy a szuper algoritmusuk kijavítsa őket. Ezért még lehet, hogy megérné fizetni is.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#11) optikus


optikus
senior tag

"Ezek fényében kíváncsian várjuk mi sül ki ebből."

bukás.

Buy books not gear.

(#12) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Az még ok,hogy mit vehettek ezek be,de tényleg nem kellett volna még ráinni :DDD
Halvaszületett ötlet,és még csak nem is az ár vagy az idő miatt,de egyáltalán ki az a marha aki nekiáll az életét ilyen szinten kiadni?Én a saját fényképezőgépemnek nem néznék el annyit,ha nem lenne kijelző,és csak otthon,wifin nézhetném vissza,minden szerver nélkül,mert már van sebezhetősége a dolognak...
Ingyen sem kéne.Ott a teló fényképezni,mellé meg nyugodtan bárki be tud,és már be is szerzett valami kis fényképezőt az ember...
De ha arra van igény,hogy valami kis vacak,és bármikor bevethető,akkoris ott egy akciókamera.Vagy például nekem ott van a Gear okosórámban a 2megapixeles kamera,remek buliképeket lövögetek vele,jó az autofókusz,jól lát félhomályban,rögtön látom az órán a képeket,és szinkronizál rögtön a telón levő mappával akár.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#13) Hiroshi87


Hiroshi87
csendes tag

Ezt olyan emberek veszik majd meg, akiknek a kreativitása meghaladja egy botét, de még cserébe túl sok pénzük is van :D

Üdv.: Gyula

(#14) BalanceR


BalanceR
addikt

Hülyeség, meg lehúzás, de nem tartom lehetetlennek, hogy lesz rá kereslet...
Ma már mindenki odaírja a neve mellé, hogy photography, aki vesz egy belépő DSLR-t egy kitobival....
Virágkorát élik itt Magyarban is a "fotóiskolák" ahol, ha becsengetsz pár százezret, megtanítják, hogy nyomd meg a gombot, azt kapsz egy papírt, hogy remek fotós vagy....
Márpedig, én soha nem leszek szobrász, akármilyen sulit is végeznék el, mert nincs hozzá kézügyességem, énekes sem leszek mert nincs hangom, sem ritmusérzékem, és a fotózás is olyan művészeti ág, ahol hiába tudsz mindent a fényről kompozícióról, technikáról, ha nincs hozzá érzéked, fos képeket csinálsz, néha talán egy-egy középszerűt...
Namost ha tele vagyok pénzzel, és az ilyen fotósiskola után is szar képeket instázok, twittelek, facebookozok ki, az ciki, viszont ez a kütyü valószínűleg többet hoz ki, a képből, mint a júzer tudna...

Nagy szenzor, valószínűleg fényerős obi, optikai stabi, és szerintem expókor fókuszsorozatot lő rawban, az algoritmus meg simán eldönti, van-e éles részlet a képen, a rawból az expót, meg a WB-t lazán korrigálja,egész jó autómata scriptek vannak már, de azt sem tartom kizártnak, hogy pár képeket egy irodányi fizetett retusőr Lightroomban megpiszkálja ( napi 200 képet simán egy ember is akár)
és mivel nem olcsó, biztos nem kell olyan sokkal bajlódni...
A júzer meg örül, mert milyen jó fotós, egy nap után meg úgysem emlékszik, hogy ő rakta-e a starbucks poharat aranymetszésbe, vagy a retusőr vagy hogy a komplementer színek tényleg ott voltak-e az őszi naplementében... Bolgogság, lesz a köbön, azt jónapot.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15) Tian66 válasza BalanceR (#14) üzenetére


Tian66
senior tag

Értem amit mondasz, de ez így is úgy is katasztrófa.
Ha működik a dolog akkor a sok dilettánsból "farag" fotóst a rendszer, ha meg nem
akkor marad a lehúzás faktor.
Miért kell ehhez egy olyan hardver amire semmilyen befolyással nem rendelkezünk?
Miért nem lehet a javító algoritmust árulni olyan módon, hogy a saját magam gépével lőtt képeket
dolgozza át?
Még ezer meg ezer kérdés merül fel. Ebben a formában ez nem lehet sikertörténet!
Vagy ha mégis, akkor bocsánat, de bolygót tévesztettem!
:R :DD

(#16) ledgeri


ledgeri
nagyúr

A videó elég volt hogy kerüljem a márkát... vagy szegény marketingesnek/médiásnak van baj a szemével, agyával, látásmechanizmusával...esetleg galamb, vagy korallszigeteki rák...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) fairi


fairi
addikt

Sztem a lencse a 30mm f/2 lesz a samsungtól.
Egész szolgáltatás gyenge pontja maga a netkapcsolat lesz. Mi van ha nincs a környéken megbízható mobilnet? Mennyi képet tud tárolni.
Egész dolognak bukás szaga van.

(#18) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Hat ha elmegyek amellett, hogy az egesz otlet retardalt, akkor meg mindig ott van maga a vaz. Nemtudom, talan a Teletabiknak lehetett ilyen gepuk, ha volt olyan resz ahol pillangot fotoztak. Ez annyira nevetseges otlet, hogy ha ugyved lennek keresnek valamit, amiert az egesz csapatot elozetesbe zarhatom.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) nubreed


nubreed
veterán

Ezt az über baromságot. Nem hiszem el, hogy ezt a f*szságot komolyan gondolják ennél a cégnél. Ennek semmi jövője nincs, és semmi értelme. Az egész koncepció úgy sz*r ahogy van. nem gondoltam, hogy egy It portálon lesz még olyan hír, ami kiveri a biztosítékot nálam, de ennek sikerült.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20) .mf


.mf
veterán

Komolyan, valakinek ilyen ordító hülyeség nem csak eszébe jut, de még céget is alapít rá, banki / befektetői finanszírozást kap hozzá, és terméket is készít, anélkül, hogy belátná, vagy bárki a szemébe mondaná, hogy "öcsém, full kretén vagy"? :W

Másfelől viszont nyugtat, hogyha előállnék néhány saját ötlettel / találmánnyal, amik valóban értelmesek és hasznosak, akkor azoknak is talán van esélye.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) aginor


aginor
addikt

Máris április elseje van?! :W

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#22) weres78


weres78
senior tag

Véleményem szerint pedig lesz sikere a dolognak. Nagyon is van az réteg, akinek ez szól...
Nemrégiben vettem egy D810-et, kizárólag eladási célra. Az előző tulaj azért adta el a gépet pár száz expo után, mert elégedetlen volt vele. Állítása szerint az egyszerű Nikon kompakt amit addig használt sokkal jobb képeket készít, és "nem kell annyit buzizni vele".
A pénz nyilván nem érdekli, hiszen a gyakorlatilag vadonatúj vázat a bolti ár feléért adta el nekem, a hozzá vásárolt obikat pedig ajándékba adta valamelyik ismerősének.
Na neki például ez egy csodálatos lehetőség. Kattintgatok, másnap pedig jönnek a feljavított nagyszerű képek. És nem bántani akarom, mert tényleg nem, de nem fog emlékezni másnap arra, miről készültek a képek, milyenek voltak a színek, vagy hogy volt-e közöttük olyan kép ami számára fontos. Abból fog fontos és jó képet választani amit visszaküldenek.

(#23) fpeter84


fpeter84
senior tag

Ez így ebben a formában nyilván egy ordas nagy csalás - bepalizható befektetőktől beszednek pár millió $ támogatást, meg még a röhejes áron eladott eldobhatós fényképezőgépeikből is lesz némi bevétel - nyilván nem adják oda ezt a 10$-os xart 1 hónapnyi lóvéért, biztos ki kell előre fizetni érte fél-1 évet... Pár hónapig még tolják papíron a fejlesztést, majd hagyják hogy magába roskadjon ez az egész bohóckodás... Hogy ez nem nekem jutott eszembe... :W

Bezzeg ha iLófaxnak hívnák és lenne rajta egy rágott almacsutka, akkor tuti üzleti siker lenne belőle többszörös havidíj mellett is :C

(#24) .mf válasza weres78 (#22) üzenetére


.mf
veterán

"Az előző tulaj azért adta el a gépet pár száz expo után, mert elégedetlen volt vele. Állítása szerint az egyszerű Nikon kompakt amit addig használt sokkal jobb képeket készít, és "nem kell annyit buzizni vele"."

:Y Aztaq... Ekkora nyomorék hülyét. Hol találni ilyen sügéreket?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) weres78 válasza .mf (#24) üzenetére


weres78
senior tag

Ezt a srácot egy edzőteremből ismerem, ahová mindketten járunk. Az gyakorlatilag egy nagy akvárium, de sok ott a sügér ez tény. Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy neki ez párszázezer bukta meg sem kottyan, miközben számomra az a haszon amivel túladtam a gépen komoly bevétel. Szóval onnan ahol ő úszkál inkább én vagyok a sügér... :DD

(#26) aginor válasza weres78 (#22) üzenetére


aginor
addikt

Értem amit mondasz de nekik ez sem lesz a jelen állapotában az igazi megoldás, mert ugyan nem kell vele buzizni, de mi van ha a rendszer azt a képet törli, ami neki kiemelten fontos volt? Vagy csak szimplán nem úgy hívja elő, ahogy szeretné és nem tetszik neki a végeredmény? Szerintem ez túlautomatizált.
Sokan valóban nem tudják, hogy mit szeretnének, de azt viszont azonnal, hogy mit nem, ha meglátja.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#27) weres78 válasza aginor (#26) üzenetére


weres78
senior tag

Próbáltam belefogalmazni, hogy neki biztos vagyok benne, hogy nincsen kiemelten fontos képe. Ami tetszik neki arra rákattint vagy ötször, ami nem annyira arra csak kétszer, ez valahogy így működik arrafelé.
Az pedig számára, hogy nem úgy hívja elő ahogy szeretné, nem hiszem hogy ő tudná hogyan szeretné. Szerintem ha neki küldenél egy képet ami viszonylag élesnek mondható, jó kontrasztos, jó melegek a színek, magas a színtelítettség, akkor az tetszeni fog... Ja, hogy az köszönőviszonyban sincs a valósággal? Ez a srác sincs köszönőviszonyban számomra, mégis létezik, sőt, sok szempontból elégedetteb magával és az életével mint mondjuk én, vagy általam "normálisnak" titulált ismerőseim.
Abban azonban teljesen egyetértünk, hogy egy normális világban semmi kereslet nem lenne egy hasonló szolgáltatásra. Abban is maximálisan egyetértek Veled, hogy túlautomatizált. Viszont abban is biztos vagyok, hogy sokaknak ez pont így jó.

[ Szerkesztve ]

(#28) Tian66 válasza weres78 (#27) üzenetére


Tian66
senior tag

Sajnos simán lehet hogy igazad lesz, és az elég elszomorító...

(#29) Snoop-y válasza weres78 (#22) üzenetére


Snoop-y
veterán

810-en mar nincs P mod? :D

Szerintem legkozeleb vetess vele egy D5-ot egy fenyeros sorral. En szivesen megveszem feleben meg aznap :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#30) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Amugy hogy on is legyek.

A reklam igazi telitalalat. Maradj nunuke majd mi megoldjuk helyetted a problemaidat.

Van egy draga kameram es szar kepeket csinalok. Mit csinaljak?

Tanulj meg fotozni B+ :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31) BalanceR


BalanceR
addikt

Az lesz majd a poén, ha elterjed ez a cucc, és majd olyan arc nyer Natgeo fotósdíjat, aki azt sem tudja, mi az a blende, de kőgazdag, és szerencséje volt, amikor véletlenül elkattant a gépe ibizán egy nagykócsag-raj felé forulva...
Olyan lesz ez a fotózásban, mint az autotone a zeneiparban...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#32) gergejly


gergejly
aktív tag

egyszer az élet minden területére be fog törni a mesterséges I és
akkor az embernek már semmiről nem kell majd döntenie

(#33) optikus válasza gergejly (#32) üzenetére


optikus
senior tag

na az lesz cssk a kanaan, en mar ugy varom.. :W

Buy books not gear.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.