Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nLali


nLali
senior tag

Kövezzetek meg, de szerintem egy telefon, az telefonálni kell. Zenét hallgatni, HiFi-n, fényképezni pedig fényképezővel kell. :F Mind1, legalább én olcsón megúszom... :)

(#2) yash válasza nLali (#1) üzenetére


yash
senior tag

meg vagy kövezve :) én az mp3 lejátszást, telefonálást használom, de legtöbbet a kamerát és bluetooth-t. igaza van a felmérésnek... egyébként szerintem manapság már hiba úgy gondolni a telefonra, hogy "csak telefon". ez kb olyan, mint mikor McDonalsban csak hamburgert kérsz... jó-jó, de egy idő után uncsi... menüben jobb! a változatosság gyönyörködtet :)

(#3) joey04 válasza nLali (#1) üzenetére


joey04
titán

na megint akkor: ezek csak nevükben telefonok már, tetszik vagy sem ezt be kell venni mindenki gyomrának.a telefonálás csak egy funkció a sok közül.
Telefonon zenét hallgatni utazás közben szoktak oda hogy jön a HiFi...
a fényképezés örökzöld téma, az teljesen világos hogy nem érik el egy olcsó gép minőségét sem, viszont azt is meg kéne érteni hogy van akinek ez elég.én középúton vagyok, van külön fényképezőm is de jó pár olyan képem is, ami telefonnal készült, ha nem zoomolok bele akkor még jól is néz ki.

a felméréshez: nekem is a BT a rádio a zenelejátszó és a kamera a legfontosabb szempontok.viszont én sokat használom a mobilnetet is.
WiFi és GPS számomra értelmetlen, előbbi azért mert alig találkozom ingyenes wifi hálóval GPS meg azért nem kell szerintem, mert ezt ugye kocsiban használja az ember.ott meg nem gond hogy egy külön kütyüt kell "cipelni" hiszen az a helyén van.mert a mobilban az a jó hogy minden egyben van de a GPS-t egyébként sem kellene külön cipelni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) AMD Power


AMD Power
titán

Zeneielg vannak olyan jók mint az MP3 lejtászók. Ezért ezt a funkciót nagyon fontosnak tartom. De fele olyan jók nincsenek még mint az igazi digit gépek. Ezért eza funkció már messze nem izgat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5) HardSanyeee válasza nLali (#1) üzenetére


HardSanyeee
őstag

na persze vigyek magammal állandóan egy hi-fi tornyot zenéléshez, egy fényképezőgépet fényképezéshez, meg egy laptopot netezéshez, még mit nem :D jó ez így ahogy van :) nekem a legfontosabbak a zene és a wi-fi, de a fényképező se utolsó szempont (fix fókuszosat nem vennék) :)

(#6) fixerx


fixerx
tag

Ezek a mai telefonok már csak névben telefon ,inkább már-már svájci bicskák,lassan már mindenre lehet őket használni csak telefonálni nem . :D :C

"Olyan vagyok mint az ügyetlen fazekas,összetöröm a köcsögöket"

(#7) HXY


HXY
addikt

Én már azt várom, hogy Cannon eos 450d szintű fényképező legyen bennük...
De az még hány év :F

(#8) copin válasza AMD Power (#4) üzenetére


copin
őstag

Ezt a megfelelő topikban bizonyítsd. ;) Amúgy nincsenek olyan jók, hogy meglegyen az ellenhatás is. A fülesek érzékenységét se tudják kihasználni rendesen... :U

(#9) --Nozbert--


--Nozbert--
aktív tag

A kamerán a zenelejátszón,és a rádión nem lepődtem meg,de a Bluetooth azért furcsa,hogy ilyen fontos... :U Én mindig adatkábellel teszek fel cuccokat a mobilomra,meg sztem az A2DP-headset is hülyeség,nagyon rosszul szól a zene így vezeték nélküli kapcsolaton keresztül.

/\/0zb3/27

(#10) joey04 válasza copin (#8) üzenetére


joey04
titán

Én nem értem miért ennyire nagyon fontos a hangzás, hiszen ezt nem otthon csendes környezetben hallgatod hanem úton. ott meg a külső zajoktól úgysem veszed észre a különbséget,a lényeg, hogy a gyári vacak füleseket lecseréld valami normálisra.

arról nem is beszélve ha megint az átlagembert nézzük aki a 6-7ezres lejátszóval rohangál akkor azt a szintet meg simán hozza sőt jobb is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) copin válasza joey04 (#10) üzenetére


copin
őstag

Amennyibe kerül, nem egy made in chiina szintet kéne hozni. A használat helye nincs előírva, szóval erre fogni a minőség romlást nem érdemes.

(#12) joey04 válasza copin (#11) üzenetére


joey04
titán

miért te otthon mp3 lejátszóról hallgatod a zenét? ez a kategória utazásra lett kitalálva ott pedig kiváltja őket a mobil már.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) copin válasza joey04 (#12) üzenetére


copin
őstag

Van amelyiket igen, de amennyibe kerül egy mobil, abból az árból már lossless (mp3) lejátszót kapok, ami ha tönkremegy, nem dől össze a világ.
Kit érdekel hogy hol hallgatok zenét? Ez számít? :))

(#14) coyote55 válasza --Nozbert-- (#9) üzenetére


coyote55
őstag

Azért a Bluetooth headset-nek is van előnye! És némelyik bizony nagyon jól szól!
Az tény, hogy rádióhallgatásra nem való ;]
Ne felejtsük el, egyre több olyan cucc kerül forgalomba, amiben a szokásos autórádió-CD lejátszón kívül navi, és Bt. kihangosító van.

Memento Mori!

(#15) joey04 válasza copin (#13) üzenetére


joey04
titán

Itt pont az a lényeg hogy MINDEN egyben van. nem kell külön cuccokat magaddal vinned.elfér a zsebedben az egész.van akinek ez megéri a magasabb árat és a kompromisszumokat.pont most van a logouton egy teszt mp3 lejátszó vs walkman mobil. ott is tól van már elemezve a dolog a szerző részéről mivel méregetni akar stb amit az átlag felhasználó sosem tenne meg de még így is a következtetése hogy csak egy orrhosszal vezet a samsung lejátszó.

ez lenne a lényeg:

valamikor réges régen én is napi 2x1 órát ingáztam, ekkor kellett valami zajt hallgatnom. eleinte volt külön mp3-lejátszó, meg külön telefon. otthon, vagy a suliban/melóhelyen vettem észre, hogy kerestek telefonon. oké, itt kell egy olyan teló, ami mp3-lejátszó is, nem vagyok audiofil, pláne nem egy zörgő buszon, úgyhogy lett egy nokia 6230. mmc-kártya bele, tele zenével, haccójjon. jó is volt, nem igazán volt összehasonlítási alapom. aztán jött a mostani sok az egyben készülék: eten x500. reggel, most már bicajjal megyek a melóhelyre, ebből szól az agysejtírtó a fülembe. megintcsak úgy, hogy azért a forgalom hangját halljam, meg az ismerős dallamok is eljussanak hozzám.konklúzió? nem maradok le hívásokról, és szól a zene...

Én speciel áttértem a mobilos zenehallgatásra, ugyanis, sport közben kényelmesebb egy cuccot cipelni. (bringa) Ott úgy sem a zene minősége számít, ivel a szélzaj elég szépen hallatszik, bármilyen fülhallgatót használok. Az MP3 erre teljesen megfelel. Otthon viszont nem MP3-at hallgatok, hanem losless formátumot, hallható a különbség, főleg egy jobb cuccon.

Amúgy szvsz hordozható lejátszók hangminőségén lovagolni kár, mikor a hetes buszon izzadt testek közé préselődve húgyszagban párolódom, úgysem tudom átadni magam a szertartásos zenehallgatás örömeinek. Arra ott a PC Audigy-vel meg AKG fülessel, 30GB mp3-mal... A buszon csak egy ismerős dallam kell, ami visszatart a tömegmészárlástól.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) AMD Power válasza joey04 (#15) üzenetére


AMD Power
titán

Kéne a halálnak még egy MP3 lejátszó még +a zsebembe.

Egyetértek a 15hsz-el. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#17) copin válasza AMD Power (#16) üzenetére


copin
őstag

200 gram sok, vagy folyton otthon felejted az egyiket, esetleg egyszerűen nem vagy audiofil? ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) joey04 válasza copin (#17) üzenetére


joey04
titán

na most olvastam a kommentedet az emlegetett topikban...
aki a820akkal dobálózik az az életben nem fogja megérteni hogy itt nem a minőség a lényeg az mindegy milyen egy zötykölődő buszon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) --Nozbert--


--Nozbert--
aktív tag

Gyerekek,komolyan ezen vitázunk,hogy a mobil leváltja-e az mp3-lejátszót?? :W Tök gázak már ezek a pendrive-mp3playerek,és még hogy jobban szólnak?? Hát ezt ehh...ááh,najó,ezt hagyjuk... :(((

[ Szerkesztve ]

/\/0zb3/27

(#20) joey04 válasza --Nozbert-- (#19) üzenetére


joey04
titán

itt az a baj hogy akik nagyon érzékenyek a zenére és profi cuccokat használnak nem veszik észre hogy nem is azzal akar vetekedni a mezei mp3 player és a mobil.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) --Nozbert-- válasza joey04 (#20) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Ja,ok,így már más. :K De azért egy ilyen "madeinchina"-t már teljesen kivált,de sztem már egy 2-4 giga körüli mp4et is.

[ Szerkesztve ]

/\/0zb3/27

(#22) joey04 válasza --Nozbert-- (#21) üzenetére


joey04
titán

szerintem is. simán

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) AMD Power válasza copin (#17) üzenetére


AMD Power
titán

1x utálom ha sok sza* van nálam. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#24) #16820480 válasza joey04 (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért számít valamit a minőség. nekem most egy Meizu M6-om van, egy Creative EP630-as fülessel. közepesnél kicsit kisebb hangerővel is már szinte teljesen kizárja a külvilágot (és még így is, sokkal halkabban is elég, mint a nem fülbedugós fülesek, amiket régebben használtam). viszont ugyanezzel a fülessel próbáltam egy régebbi Meizuval, meg még pár hordozható lejátszóval, meg telefonnal is. de nagyon hallható a különbség. a legtöbb eszköznél nincs elég mélyhang, és amúgy is leginkább egy dobozra hasonlít. normális lejátszóval (és pl. egy-két próba után az N78-at is már ide sorolnám, bár éppenhogy csak) pedig szépen szól, tiszta a hangzás, vannak mélyek is. és ehez nem kell audiofilnek lenni, én sem vagyok az, de iszonyat nagy a különbség.

(#25) joey04 válasza #16820480 (#24) üzenetére


joey04
titán

de írtam hogy ne 20k+ lejátszóhoz nézzük már hanem ami az átlagjúzernek van 6-7k szirszar.igen ilyet jóval többet látok buszon villamoson mint ilyen meizu féléket

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) #16820480 válasza joey04 (#25) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez még éppen 20k alatt volt :DDD
de ez most arra akart példa lenni, hogy nem kell a megizethetetlen kategóriába menni, hogy a mobiloknál jóval szebb hangzású eszközt találjon az ember. még méretben sem egy nagy dolog, nagyon praktikus darab.

(#27) joey04 válasza #16820480 (#26) üzenetére


joey04
titán

de annyival akkor sem fog nagyobb élményt nyújtani egy zajongó városban hogy érdemes legyen külön cuccot venni. otthon más de ott meg aki igényes nem meizu m6ot hallgat.

lényeg a lényeg amire az mp3 lejátszó született: hogy bárhol az úton tudjál zenét hallgatni arra jók már a mobilok is egy normális fülessel.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) asadasad22


asadasad22
őstag

szvsz a wifi-re azért nem volt sok érdeklődő, mert egészen egyszerűen tudatlanok, síkhülyék a témához, azt sem tudják talán, hogy mi az. vagy azt hiszik, hogy ilyen csak laptopban létezik és el sem tudják képzelni, hogy milyen előnye lehet egy telefonban.

(#29) --Nozbert-- válasza asadasad22 (#28) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Nem mondasz hülyeséget,de azért 1400 emberből nem hiszem,hogy az összes síkhülye. Inkább csak az egyre megfizethetőbb mobilnet miatt nincs rá szükség. :U

/\/0zb3/27

(#30) joey04 válasza asadasad22 (#28) üzenetére


joey04
titán

vagy mert egy darab használható wifi háló sincs az egész környéken.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) --Nozbert-- válasza joey04 (#30) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

USA-ban szerik a WLAN-t. Ott tele van az egész ország ingyenes hotspotokkal.

/\/0zb3/27

(#32) #16820480 válasza joey04 (#27) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem igazán szeretem kérdése, de jelenleg sajnos ez a legfejlettebb hangképző eszközöm (lévén külföldön egy koleszban lakom), így itthon is szoktam azt hallgatni, mert a laptopom hangkártyája nem ad olyan szép hangot összességében.

vlt róla szó pont másik topicban, hogy a wifi elsősorban akkor jó, ha távolsági hívásokat akarsz indítani (voip-on), például külföldről haza. ugyanis így egy reptéri ingyenes wifiről kicsit olcsóbb lebonyolítani a dolgot, mint roamingolni. (arról nem is beszélve, hogy nem mindenhol van roaming sajnos, még a mai napig sem)
de ugyanilyen jó, hogy otthonról hihetetlen olcsón hívhatok külföldi számokat, mobilt is (bár az nem mindenhol annyira olcsó). noha ez utóbbi működik 3G-ről is, de egyrészt előfizetés kell hozzá, másrészt meg ha te vagy külföldön, akkor az adatroaming még drágább, mint a hanghívásnál...

(#33) joey04 válasza #16820480 (#32) üzenetére


joey04
titán

Nem mondtam hogy nem jó a wifi, csak nekem nem kell mert alig van pár hely ahol használni tudom, és gondolom a felmérésben résztvevők is pont ezért tartják feleslegesnek mert nincs lehetőségük használni!Maga a technika jó és hasznos csak sokan nem tudják kihasználni ezért nekik(nekünk) teljesen felesleges.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) asadasad22 válasza joey04 (#33) üzenetére


asadasad22
őstag

sztem ez hülyeség, főleg külföldiek esetében. Pesten is gyakorlatilag bárhol találni WLAN-t max 5 perc gyaloglás alatt, külföldön pedig hatványozottan jobb WLAN lefedettség van ennél is. egyszerűen tudatlanok az emberek, ennyi.

(#35) #16820480 válasza joey04 (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk a másik fura nekem az, hogy ennyi ember nem adhat igazán reprezentatív felmérést. 1400 ember 7 országban? az azt jelenti, hogy országonként mondjuk 200 ember, nagyon kevés. 10-szer ennyi sem lenne rettenet sok, de már jobb támpontot adna.

(#36) joey04 válasza asadasad22 (#34) üzenetére


joey04
titán

Pesti vagyok, itt nincs wifi.
belváros más.
oda meg menjen aki akar én biztos nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) asadasad22 válasza joey04 (#36) üzenetére


asadasad22
őstag

én sem élek a belvárosban csak sokszor bejárok arrafele. de nem csak ott van WLAN, nem Budapesten élek, hanem mellette, gyakorlatilag van itt a házamban WLAN, ha lejebb sétálok az utcában egy 400m-t, ott van egy nyílt hálózat, odébb 200 méterrel a buszmegálló körül is van egy nyílt hálózat, egy másik buszmegállónál is van pár megállóval odébb biztosan. szóval itt is találnék sztem 10 percen belül, bárhol is járok.

(#38) joey04 válasza asadasad22 (#37) üzenetére


joey04
titán

hát akkor örülj neki! :)
nekem ettől nem lesz jobb én nem tudom kihasználni ezt a technikát hiába jó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) asadasad22 válasza joey04 (#38) üzenetére


asadasad22
őstag

ezzel scak azt akartam mondani, hogy a belváráson kívül is van WiFi-élet :)

(#40) joey04 válasza asadasad22 (#39) üzenetére


joey04
titán

értelek, csak ha 99%-os lenne a lefedettség és én pont az 1%-ban vagyok akkor ez engem nem boldogít.számomra ezért egy teljesen felesleges dolog mindenképpen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Kobe


Kobe
veterán

a kamera sztem már megjelenésekor is halott ötlet volt, és a technikai fejlődés szerint még ma is az. 5-6 év alatt sem forrott ki, nem hiszem hogy pont ezután jönnének rá a wasistdasra. Egyszerűen fizikai akadályai vannak. Telefonba soha nem fognak tudni egy olyan méretű lencsét rögzíteni, ami a fényképezéshez kell. A zenelejátszás viszont valós igény, mivel a flash memóriák úgyis kb akkora méretben és tárhelyben mozognak, hogy pont belefér a telefon méretébe.

(#42) asadasad22 válasza Kobe (#41) üzenetére


asadasad22
őstag

mindig le lesznek maradva a céleszközöktől, ez tény, de a mostani csúcstelók kamerái (N82) már felveszik a versenyt egy olcsóbb kompakt fényképezőjével, szép lassan el fognak jutni egy olyan szintre, amire ma azt mondanánk, hogy egészen jó, de akkor már vszínűleg kevésbé fog jónak számítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.