Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Várom már amikor itthon is elterjednek ezen az eszközök. :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) 7Heads Drago válasza Fecogame (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azonnal meg is fog ugrani a szeszes ital fogyasztás. :P

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#3) 0xmilan


0xmilan
addikt

Eh, es meg mindig lidarral. Nice.
Felpattintasz negyet a tetore, kettot meg a lokharitora es maris ott vagy, hogy a szenzorkeszlet dragabb, mint maga az auto.
Ez igy nem fog elterjedni.
A Tesla / comma.ai peldajat kellene kovetni.

[ Szerkesztve ]

(#4) gabor7th válasza 0xmilan (#3) üzenetére


gabor7th
addikt

A Tesla csak idén már legalább három ember életét vette el.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) 0xmilan válasza gabor7th (#4) üzenetére


0xmilan
addikt

Az eredeti kommentem az volt, hogy "Hol vagy Gabor?? :O "
Aztan rajottem, hogy nem szeretnek gunyolodni, igy atszerkesztettem a fentire.

De igy sokkal autentikusabb is, hiszen nem a provokaciora bujtal elo. :B

#Stop Musk! Alicsuk meg a teszlat!!

(#6) gabor7th válasza 0xmilan (#5) üzenetére


gabor7th
addikt

Pont most van a 444 címlapján, hogy mennyire siránkoznak a Boeing miatt, hogy mindenki tudta, nem szabadna engedni repülni, mert sz@r az automatizáltsága. Mégis engedték és emberek haltak meg.

A Teslanál sincs ez másként. Szép dolog a bizalom ha van alapja, de maguk a Tesla készítő nem tartják olyannak, hogy kiengednék az utakra.

http://pcforum.hu/hirek/19822/tudta-hogy-veszelyes-lehet-megis-kiadta-az-autopilot-ot-a-tesla

Emiatt csak idén legalább 3 milangfx-hez hasonló markeing anyagokban feltétlenhívő ember halt meg. Biztos nekik volt igazuk.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#7) 0xmilan válasza gabor7th (#6) üzenetére


0xmilan
addikt

Tevedtem. :( Igazad van! :)

(#8) gabor7th válasza 0xmilan (#7) üzenetére


gabor7th
addikt

Akkor még ezzel is bővítheted a tudásodat. A Tesla hamisítja a balesetei statisztikáit. Tavaly három külön cikk volt róla.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#9) 0xmilan válasza gabor7th (#8) üzenetére


0xmilan
addikt

Koszonom!

(#10) akaido


akaido
addikt

Azt hittem Bosch feladata a nyomozás nem a fejlesztés-gyártás...jaaaa (a bosch gyertyától szikrát kaptam), hogy ez nem a Harry Bosch... :)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11) #06658560 válasza 0xmilan (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

A LIDAR már nem drága. Létezik 1k$ alatt is.

A Tesla példáját jobb nem követni senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#12) 0xmilan válasza #06658560 (#11) üzenetére


0xmilan
addikt

Mennyi lidar szenzor van a koponyadban?

(#13) #06658560 válasza 0xmilan (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az miért fontos? Pláne, ha az embernél jobb rendszert akarunk csinálni?

(#14) 0xmilan válasza #06658560 (#13) üzenetére


0xmilan
addikt

Mert az emberek nagy resze tud anelkul vezetni, hogy lezer szenzor lenne bekotve az agyaba.
360 fokos kameralefedettseg + elore nezo radar + 12 ultrahangos szenzor mar eleg, hogy az embernel jobb rendszert epits. [link]
Az embernek csak 2 kameraja van, amik egy idoben csak egy iranyba tudnak nezni.

(#15) gabor7th válasza 0xmilan (#14) üzenetére


gabor7th
addikt

A Tesla nem épített az embernél jobb rendszert. Csak tavaly háromszor szóltak rá legalább, hogy ne hazudjon arról, hogy ők milyen jók, mert igazából sokkal rosszabbak az embernél...

"Nem igaz a Tesla által autói egyik legnagyobb előnyeként hangoztatott tény, ami szerint az azokba épített önvezető technológia csökkentené a súlyos közúti balesetek számát, és így segíthetne emberéleteket megmenteni - derítette ki egy most nyilvánosságra hozott elemzés. A valóságban ugyanis az adatok azt mutatják, hogy a balesetek száma nem hogy nem csökken, de durván nőtt az Autosteer felvértezett Tesla-kban az önvezető technológiával nem rendelkező társaikhoz képest."

"Legalábbis ezt állítja a Quality Control Systems (QCS) nevű cég, ami tüzetes elemzésnek vetette alá a Tesla által a még korábban az amerikai közútfelügyelet (NHTSA) számára átadott baleseti adatokat. Ezekből a hivatal korábban azt silablizálta ki, hogy az Autosteer 40%-kal csökkentette a baleseteket, az elemzés azonban kiderítette, hogy ezt az eredményt csak nagyon durva számítási hibák eredményezték - és valójában az adatok mintegy 59%-os romlást mutatnak a baleseti statisztikákban."

"A Tesla az új elemzéssel kapcsolatos megkeresésre válaszul nem cáfolta annak megállapításait, mindössze közölte, hogy szerinte "az AutoPilot csökkenti a vezetők terhelését és a két szem által biztosítotthoz képest plusz biztonságot nyújt" a közlekedők számára."

Aki mindezek ellenére marketing anyagokban hisz legalább gondolhatna arra, hogy másokat is megölhet nemcsak magát.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#16) #33253120 válasza gabor7th (#15) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nyugodj meg.
A mindenre is van tanulmány.
Lehet nem jó a Tesla, ahogy állítod, de inkább helyén kellene kezelni a dolgokat, és felelősségtelljesebb sofőrök kellenének a jelenlegi lusta vagy az önvezetést túlértékelők helyett.
Annyiban tényleg lehetne jobb, hogy jelenlegi állapotában nagyobb kontrolt kér a vezetőtől. De az meg unalmas. Nem te vezetsz, de mégis majdnem. Tipikus koncentrációvesztésre alkalmas helyzet.

(#17) gabor7th válasza #33253120 (#16) üzenetére


gabor7th
addikt

Ezt a dolgot a Tesla is elismerte, egy másik alkalommal meg pl. az amerikai közlekedésbiztonsági felügyelet (NHTSA) utasította a Tesla-t, hogy rájuk hivatkozva ne hazudjon, hogy milyen biztonságos a kocsijuk. De pl. másik független szervezetnek is az jött, ki, hogy sokkal rosszabb mint az ember.

Úgyhogy abba kéne már hagyni, hogy azt állítjuk, hogy biztonságosabb mintha ember vezetne. Az csak vágyálom és félrevezető marketing... ami ember életekbe kerülhet.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) #06658560 válasza 0xmilan (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ettől még nem emberhez fejlesztünk, hanem géphez, amelyikhez jelenleg a LIDAR térképez fel a legjobban. Ráadásul minél több hullámhosszon térképezel fel, annál kevésbé tudja a környezet megzavarni ezt, mert marad használható hullámhosszod. Az ember ritka rossz konstrukció ilyen szempontból is. Nem azt kéne referenciának venni, ha lényegesen jobbat is tudunk készíteni.

(#19) 0xmilan válasza #06658560 (#18) üzenetére


0xmilan
addikt

Tevedtem. :( Igazad van! :)

(#20) PuMbA válasza gabor7th (#17) üzenetére


PuMbA
titán

"ami ember életekbe kerülhet."

A repülés is csomó emberi életbe került, míg ennyire biztonságos lett, mint manapság. Vagy amikor az amerikai autópálya rendszert építették régen, mennyi ember is halt meg közben? Vagy hány ember halt meg az okostelefon összeszerelő gyárakban, mert öngyilkosak lettek? Sok cégre ráhúzhatod ugyanezt, szóval nem értem, hogy miért kell kipécézni a Tesla-t.

[ Szerkesztve ]

(#21) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ezek a járgányok látnak nagy ködben, vagy felhőszakadásban is megfelelően?

(#22) FlashLed


FlashLed
senior tag

Talán a Teslatól pontosabb lesz a vezérlése.

The Mechanic

(#23) B.i.L válasza CounterBoci (#21) üzenetére


B.i.L
senior tag

Infra,hőkamera,ultrahang....talán igen,de sok függ az összegzéstől,és a kielemzésektől...
Koromsötétben,fekete ruhában mászkálnak emberek az útszélén,te biztos nem látod,én nem látom,a feleségem látta.... :K hát nem sokon múlott :Y

Horgászni mentem...B.i.L

(#24) 7Heads Drago válasza gabor7th (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A vége úgyis az lesz hogy a jövőnk teli lesz ilyen autókkal.
A fegyverről is mindenki tudja hogy kerti dísznek készül, mégis az egyik legnagyobb biznisz. Ezt is meg fogják csinálni.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25) FlashLed


FlashLed
senior tag

Teslarol érdekes cikket olvastam tegnap. Esőben, pici ködben nem volt ura a helyzetnek. Nyilván nem árt ilyen időjárási körülmények között odafigyelni.

The Mechanic

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.