Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Ez egy nagyon kedves írás, jó hangulattal... a kalaphoz gratulálok! :)

V

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) Kazimír


Kazimír
őstag

Nagyon teszett az írás, a stílus, örülök, hogy elolvastam!
A kalapvásárlás utáni részben kicsit magamra is ismertem... :B

Viseld egészséggel!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3) 7


7
addikt

Gratulalok hozza! :D

En az elso szemuvegkeretemmel voltam igy. Nezegettem mindenfele mar elore, mikor tudtam, hogy el fogok menni szemeszetre, mert unom mar, hogy nem latok, es remenykedtem, hogy ezuttal nem azzal hajtanak el, hogy biztos csak elfaradt a szeme az urasagnak. Sokfele keretet neztem, sokat kiprobaltam, hogy tudjam, van-e jobb egyiknel meg masiknal, illetve mi az, amitol sem en nem kergulok meg, sem a kornyezetem. Vegul egy total egyszeru, alapkeret lett a dologbol, de megszenvedtem erte. :D

(#4) m3tr0


m3tr0
senior tag

grat a kalaphoz
egyébként baromi jó ez a kalap...de télleg...le a kalappal előtted és a kalap előtt :D :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#5) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Üdv!

Nagyon tetszett a cikk, beleéltem magam, a kalap pedig nagyon zsír. Használd jó egészséggel. :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#6) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó írás, kössz, hogy megosztottad az élményeid! :R
Jó kis feeling árad a kalapból. ;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) Shim


Shim
őstag

Nagyon tetszett az írásod, jó a stílus, a hangulat.
Jól áll a kalap, szép darab! :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#8) Omega81


Omega81
senior tag

Illik a pajeszodhoz. ;)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#9) waccamár


waccamár
senior tag

helo! grat. a kalaphoz ;)
én a baseball sapka híve vagyok, évek óta abba járok, télen nyáron,van egy kedvenc márkám, ami kicsit drága, de már kb védjegyem :D sajnos múltkor (szeptember körül) nem kaptam olyat, de vennem kellett egy sapkát, mert a régibe már nem járhattam olyan kopott volt. sokan meg is lepődtek, hogy hát ez a márka nem hozzám illik, miért nem a szokásosat vettem? :D történetesen ez egy adidas sapka volt, amit vettem, a kedvencem pedig a Flip, egy gördeszkás márka. Kár, hogy egy olyan sapka 6k. De nembaj, tavasszal kiadom rá a pénzt, nem sajnálom rá, úgyis mindenen spórolok :)
Tetszenek a kalapok amúgy nekem is, egyet-egyet néha felpróbálok ha corába vagy tescóba éppen van, és vásárolni vagyunk, de hát azok olyanok is. még annyira nem merültem bele a témába, de ki tudja, lehet egyszer annak is eljön az ideje :)

(#10) erdeif


erdeif
csendes tag

Tetszett a írás, érdekes a témája.

Nekem is van egy kalapom, nem hordom, a nagymamámtól hoztuk, elég régi lehet, de jópofa, és nagyon emlékeztet a westernfilmekben lévőkre.

[ Szerkesztve ]

(#11) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Komoly kalap, no egyszer majd már én is szétnézek. Szerencsére nálunknem nagyon hordanak. Ez a divat nem a rasta :P

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#12) barnam_


barnam_
nagyúr

Nekem ez a kalap tetszett meg: Trilby
Kép

Bár szerintem még fiatal vagyok hozzá (21).

szerk.: itt is vannak olyan kalapok.

[ Szerkesztve ]

(#13) Porcupain


Porcupain
aktív tag

5000 huf-t nagyon megért...

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#14) Sidaries


Sidaries
őstag

Én is már régóta keresek kalapot, de még nem találtam meg. Pontosan tudom milyet akarok és nincsen. Amolyan cowboy jellegű, de szélesebb karimával és kisebb hajlítással a széleken. Ha esetleg talál valaki az szóljon! :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#15) orbano


orbano
félisten

funky!!!! :C
én is szeretem a kalapokat, csak egyik sem áll jól, és még kevesebb passzol a stílusomhoz :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#16) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

"Az embert láttam akinek a cipője Londonban, a kabátja Bécsben, a nadrágja Amerikában, a kése Svájcban, az erősítője a hangfalai és a CD lejátszója Nyugat-Németországban, a fényképezőgépe és a TV-je Japánban készült"

Nekem szinte minden cuccom made in China (no lóvé), de mégsem úgy nézek ki mint egy csóró egyetemista.

[ Szerkesztve ]

PS C:\>_

(#17) L4mie


L4mie
veterán

Én is lenyúltam öregapám kalapját (nyúlszőr) picit pici volt, de nekem tetszett és elmentem benne a szokásos társasággal....amit ott kaptam :( azóta ott pihen a polcon és már megmolyolták a molyok is.... pedig nekem tetszett :(
Talán van remény, talán csak rossz kalapra tettem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18) Gave


Gave
addikt

Gratulálok a kalapodhoz ...:) nekem is vannak nagyon jó élményem egy régi kockás kalappal :) azthiszem veszek énis egyet ,ha megtalálom az igazit :DDD

(#19) orbano válasza Rickenstein (#16) üzenetére


orbano
félisten

de nem is fognak feltétlenül sokáig tartani a cuccaid :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Porcupain


Porcupain
aktív tag

ez komoly sipka: [link]

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#21) tiv83us


tiv83us
veterán

Vazze, nem vagy rokoni kapcsolatban Travoltaval? :DDD

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#22) Eastman válasza Rickenstein (#16) üzenetére


Eastman
őstag

Üdv Rickenstein!

Vártam már a hozzászólásod!
Sokat gondolkoztam azon, hogy benthagyjam-e az idézett mondatot.

Nem az volt a célom, hogy dicsekedjek a tárgyaimmal. Arról beszélek, hogy kis utánajárással - és szerencsével - olyan kincsekre lehet akadni ami lehet, hogy már valakinek nem kell viszont másnál tovább szolgál. Persze a fogyasztói társadalom nem erről szól.
Az én használati tárgyaim 20%-a is Ázsiában készült. Ezt nem tudom elkerülni.
Cipőt, zoknit és alsónadrágot pl. soha nem vennék használtan. Ez alap.
A cipőre nem sajnálom a pénzt. Főleg miután ortopédiát tanultam és tudom, hogy egy rossz cipő a fejem tetejéig gondokat okozhat. Járás, tartás, térd, derék, hát, váll, nyak, fejfájás.
Pólóból bármit veszel az lényegében kínai.
De mondok egy egyszerű példát: Katt ide! Miután átszámolgattad az árakat elmondom neked, hogy 4000 és 5000 HUF között vásárolok olyan amerikai 501-eseket amiről nem mondanád meg, hogy valaki hordta egy percig is az életben. A mai mosószerek meg sokszorosan túlbiztosítják az ember normális higiéniai igényeit. Miért amerikai? Mert más a szabása és az anyagminősége mint a !Magyarországon! készítettnek amit 20k-ért kapsz meg.

Tudnod kell, hogy a "no lóvé" rám is erősen jellemző. Tehát egy farmer útja nálam: utcai-> "játszó"-> melós-> a végén meg festek benne. Minimum 4 év. Jó, mákom van mert 10 éve 72 kiló vagyok. 5000 osztva 4-el? A nadrág amit 1250-ért kapsz meddig tart? Ha van 3-4 jó nadrágod az nem használódik annyira mint, ha egyet hordasz, de ez evidens. Tehát 20.000 egyenlő 4 farmer egyenlő sok év.

Azt vallom hogy a "drágább" sok esetben olcsóbb! Persze, ha körültekintően, ésszerűen vásárol és utána odafigyel a tárgyaira az ember.

u.i.: A nadrág példát behelyettesítheted kabátra, késre, erősítőre, fényképezőgépre. A TV-m 16 éves és gyönyörű a képe. ...jó, nem 2 centi vastag, de hiba nélkül működik. A CD-m 1995 óta megy, a hangfalak '98 óta.

u.i.2.: Egyszer menj ki a PeCsa bolhapiacra. Tavasszal, csak kirándulásképpen. Ott pl. minden van! Ami nincs azt meg jövő szombatra meghozzák.
De - remélem Tiv. megerősít benne, mert én csak a filmekben láttam - az USÁ-ban a kertvárosi részeken ki szokták vinni az emberek a megunt holmijaikat a ház elé és szinte "fillérekért" árulják egymásnak. ...és nem ciki, ha történetesen a szomszédod horgászbotjával ülsz le a folyópartra a kertészed ételhordójával a fiad osztályfőnökének a megunt kalapjában.

Recycling.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) Jarod1


Jarod1
addikt

A kalap igazán Bruce Wilisyes, utolsó emberig című, sössyenetbe láttam.

(#24) SLYM


SLYM
veterán

kicsit furcsa az összkép, dehát ha rajtam kívül mindenkinek teccik, akkor nem lehet rossz ;)

(#25) Gorombilla


Gorombilla
tag

Nekem is van egy zöldesbarna, kint vettem USA-ban egy Shepler's boltban Toby Keith márkájú, fával és gyöngyökkel díszített, nagyon tetszik kint szívesen is hordtam, de itthon pár hét használat után letettem, mert nagyon megnéztek az emberek, és azt utálom. Pedig szeretem ezt a kalapot, de itthon ez nem elfogadott, teljesen szokatlan, főleg ha fiatal hordja. Majd azért, ha jobb idő lesz hordani fogom szerintem megint. Engem mondjuk nem a hideg ellen védett, hanem a nap ellen vettem hasznát.

[ Szerkesztve ]

(#26) Gorombilla válasza Gorombilla (#25) üzenetére


Gorombilla
tag

Itt van kb olyan amilyen nekem van, azért csak kb, mert pont olyan mint ami nekem van, az most nincs nekik úgy néz ki. A középső az ami hasonlít az enyémre. Kár, hogy itthon ez nem annyira elfogadott, jó érzés hordani.

[ Szerkesztve ]

(#27) lopiko


lopiko
csendes tag

Szia!

Már régóta gondolkodtam, hogy én is kipróbáljak egy ilyen kalapot, de meglehetősen érzékeny a fülem (hamar begyullad), ezért mindíg sísapkában járok, általában hetekkel azelőtt és azután is, hogy bárki más felvenné a városban. Szóval az érdekelne, hogy egy ilyen mennyire védi a fület, mennyire számít, mennyire melegít.

Köszi

lopiko

(#28) Eastman válasza lopiko (#27) üzenetére


Eastman
őstag

Szia lopiko!

Sajnos bár a fejed melegíti a füled semennyire sem védi. :(
Ha tetszik, javaslom, hogy keress egy hasonló stílusú, de kifejezetten nyári kalapot. Azt tavasztól őszig hordhatod. [link]
Bár még nem volt a fejemen, de állítólag a Panama kalapok nagyon jól szellőznek. Vékony pálmalevélből szövik őket és a nagy melegben is kényelmes a viseletük. [link]

Közben ezt találtam:

"Valódi Panama kalapok

A legendás Panamák nyersanyaga a Cardoluvica pálma leveleinek szálai. A pálmalevelek leszedik és egy gyenge kénes oldatban kifőzik. Ezután a levélszálakat megszárítják, és finomság szerint szétválogatják. A panamakalapokat szintén kézi munkával fonják és Ecuador-ban állítják elő. A "Super Fino"-nál tapasztalt fonók dolgoznak egy fél éven keresztül. A Panama onnan kapta a nevét, hogy a Panama-csatorna építői ilyen kalapot viseltek. De a kalap Ecuador-ból származik, ahol a nyersanyagot Monte Christi és Cuenca környékén állítják elő." Forrás: [link]

Üdv: Eastman

u.i.: én pl. nyáron semmit nem tudok elviselni a fejemen. Ugyan olyan bosszantó tud lenni a tűző napon mint télen a fülmegfázás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) lopiko válasza Eastman (#28) üzenetére


lopiko
csendes tag

Ah, ez nagyon szép. Köszi...

(#30) RasHaN


RasHaN
aktív tag

Nagyon jó cikk, kiváló hangvétel, öröm volt olvasni. Elismerésem :K
Kíváncsi vagyok hány emberben váltottál ki kedvet egy kalapvásárláshoz =)
Én speciel vennék is ha nem lennék raszta ;]

Internet Explorer is the special Mircosoft® software that allows you to download and install Mozilla Firefox.

(#31) Dark Archon válasza SLYM (#24) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát igen, nekem is ez ugrott be. Bőrdzsekihez igen fura, öltönnyel más lenne az összkép :)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#32) nLali


nLali
senior tag

Jó a kalap,Grat hozzá!! Gondolom Te vagy a képen.Jól áll!! :K

(#33) Zewa


Zewa
senior tag

Pont a fejemre való. Pont ez a szín. Mosoly. "Igen! Ez az!
Mikor ezt olvastam akkor már-már úgy éreztem hogy nekem könyebbség hogy a te fejed nem fázik. :K :C Grt. :R
Neked tényleg jól áll a kalap. :) Van hozzá 6 lövetű is?

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#34) alitak


alitak
senior tag

Jó írás, grat hozzá!

Ha már itt vagyok, megkérdezném: Győrben, vagy Komáromban nem ismer vki egy helyet. ahol lehet kalapokat venni? Nekem is már régi álmom. Ha esetleg vki tudna segíteni... :U

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

(#35) Eastman válasza Dark Archon (#31) üzenetére


Eastman
őstag

Szerencsére inkább kabát mint dzseki. 3/4-es. Bördzsekihez nem venném fel.

Viszont van egy gyönyörű galambszürke hajszálvékonycsíkos öltönyöm a hozzávaló mellénnyel, azzal kegyetlen lenne! :) Majd tavasszal kipróbálom.

Amúgy ma legalább öt fiatalon láttam hasonló kalapot Budapesten. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36) SLYM válasza Eastman (#35) üzenetére


SLYM
veterán

ja az úgy már más. én teljesen ilyen sima, rövid bőrdzsekit képzeltem alá. hosszú bőrkabáttal jól nézhet ki. de zakóval az igazi

(#37) Dark Archon válasza Eastman (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, úgy már más, csak az nem látszik :-) De én még mindig a jó öreg fekete csövessapkára esküszöm, abban nem fázik a fülem se :-)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#38) Rickenstein válasza Eastman (#22) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Igen, elég egy rossz nap és egyből inkább negatív hozzáállás kerül előtérbe. Ne haragudj! :)

PS C:\>_

(#39) Eastman válasza Rickenstein (#38) üzenetére


Eastman
őstag

Nem haragszom. Sőt!
Mint a #22-ben írtam már vártam és meg is köszönöm.
Mindenképpen magyarázatra szorult az idézett mondatom és ilymódon lehetőségem lett rá. A cikkbe ez nem fért már bele.

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40) Geret


Geret
csendes tag

Na mindeggy előbb írtam bővebben: örülök hogy ma összefutottunk! De nem látom hogy megjelent volna
De ha legközelebb is ez lesz remélem több időnk jut majd, mondjuk a Bambi terszán mert az egy kellemes hely :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Eastman válasza Geret (#40) üzenetére


Eastman
őstag

Szeva Geri! ...Te itt? :)

Sajnos tegnap rohannom kellett. Sörözés jöhet bármikor!

Üdv: én. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) ttower


ttower
aktív tag

nem tudjátok véletlen hogy ez a kalap milyen kalap és hol lehet kapni?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#43) Eastman válasza ttower (#42) üzenetére


Eastman
őstag

De. Marcus Miller kalapja. :D

A cikk végén van egy-két link. Ott nézz körül és a típusa meg is lesz.

MOD: Itt is böngészhetsz: [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) ttower válasza Eastman (#43) üzenetére


ttower
aktív tag

talán ez? :F

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#45) Xpod


Xpod
addikt

Üdv

Én kb 2 éve foglalkozok a gondolattal, hogy kalapot veszek, mert állítólag jól állnak nekem, csak nem tudom milyen lenne az igazi.
Hol lehetne pesten ilyesmiket megnézni, felpróbálni?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#46) Eastman válasza Xpod (#45) üzenetére


Eastman
őstag

Üdv!

Írtam privátot.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#47) brownus válasza Eastman (#22) üzenetére


brownus
veterán

:R tetszett az írás, és grat a kalaphoz:)

mi szoktunk, főleg mamaszitám unszolására turiban vásárolni.
aki még nem járt jó turiban az nem is tudja elképzelni miket ki lehet fogni... még fel sem próbált ingek, felsők, stb.... (úgy értem, hogy ott a cimke a nyakában)
Cipőt, zoknit és alsónadrágot pl. soha nem vennék használtan. Ez alap. - szintén.

én könyveket szoktam ott venni, a pecsa-bolhapiacon. közép részen 300huf/db :K
legfrissebb szerzeményem: monte cristo 1-3 kötet 900 hufért mindössze....

(#48) Eastman


Eastman
őstag

Tehát a jó kalapok, 501-esek lelőhelye:

"Jajjcica" , Bp. Dohány u. 94. [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) Eastman


Eastman
őstag

Ma elővettem a Stetsonom újra. Örömmel látom, hogy nagyon sok fiatal jár kalapban idén is. :K Tegnap egy gyönyörű szemű lányt láttam egy gyönyörű kalapban. Nagyon izgalmas volt az összkép...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.