Hirdetés

2020. július 4., szombat

Gyorskeresés

Legfrissebb anyagok

(#1) D1Rect

D1Rect
(félisten)
LOGOUT blog

Én PET palackot használok évente kb. 3-4-et, majd megy a szelektívbe.
Persze megértem, ha valaki tartósabbat szeretne, mindenképp jobb mintha akár csak hetente elhasznál pár darabot.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#2) Kalandor válasza D1Rect (#1) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Persze, az is jó, könnyebb is, olcsóbb is, de egy tea után már tea ízű a víz. Ez viszont ízmentes.

We depend on each other's dream coming true.

(#3) D1Rect válasza Kalandor (#2) üzenetére

D1Rect
(félisten)
LOGOUT blog

Akkor viszont tényleg jobb, de én csak simán vizet hordok benne.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#4) zsolt501 válasza Kalandor (#2) üzenetére

zsolt501
(veterán)

Nekem is fém termoszom van, imádom, mert jól tisztítható, és jól tartja télen a forró nyáron a jeges italokat, nekem van 0,5 és 1 literes verzióban is, illetve utazáskor és kórházi túrákhoz viszek még magammal egy katonai kanálkészletet is, az is hasznos tud lenni a magyar egészségügyben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) Cucuska2 válasza Kalandor (#2) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Én egyszer vettem ilyen fém palackot, ráadásul nem is szar helyről, de a belseje elkezdett felpattogzani, és amikor már sokadjára nyeltem apró, fémes ízű apróságokat, akkor feladtam.

Évi 3-4 pet palackos lettem én is. Azzal már úgyis a felső 1%-ba tartozom palackhasználat alapján, úgyis csapvizet iszok 24/7.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) Eastman válasza Cucuska2 (#5) üzenetére

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Évi 3-4 pet palackos lettem én is (...) úgyis csapvizet iszok 24/7.

Szintén.

Kimosom, kiöblítem, cserélgetem. Mindig játékban van 2-3 db. félliteres, 1,5-ös.

"Az interfész eléggé géphez kötött, és a számítógép a leggyengébb láncszem. Van aki csak összedugja a gitárral és játszik, más meg feltúrja a fél netet, a pokolra megy, meg vissza, holdtöltekor fekete kakas vérével locsolja, mégsem megy." - nap

(#7) zsolt501 válasza Cucuska2 (#5) üzenetére

zsolt501
(veterán)

Szerencsére az enyém nem ilyen, vagyis tényleg rozsdamentes acél, te valószínű valami olyat vettél ami olcsó biliacélból van... sajnos a minőségre már az sem garancia ha jó helyről vásárolsz.
Sokszor valami fém alapú festékkel kezelik vagy nikkelezik, sajnos egyik módszer sem jó, csak a natúr rozsdamentes acél.
Több mint 15 éve használom, egyedül a gyors zárós kupakot kellett egyszer cserélnem, de az is az én hibámból ment tönkre, mert túl forró volt az ital amit beletöltöttem, és ezt már nem bírta elviselni, és deformálódott, illetve a tömítést cseréltem nemrég, mert már nem zárt az új gyors záróval sem, de filléres tétel volt a tömítés, azóta is tökéletes.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) zsolt501

zsolt501
(veterán)

Pont így néz ki az enyém.

(#9) Kalandor válasza Cucuska2 (#5) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Ilyet vettél mint amit linkeltem?
Ezek acélból vannak és nincs rajtuk bevonat.

[ Szerkesztve ]

(#10) kuntics

kuntics
(tag)

Szállítást megúszták rendesen? Előző munkahelyen kaptam ajándékba fém kulacsot, de annak műanyag volt a kupakja,a szájánál meg belül egy rézből készült menetes anya. A sokadik lenyelt műanyag darab után “megváltam” tőle. Abban még mellékíze is volt a víznek.

Másfél literesből nincs ajánlott? :) 8 órás műszak alatt min 3l víz lecsúszik, meg az sem baj,ha tartós.

Sajnos én még több pet palackot használok,cserébe szelektíven gyűjtöm.

(#11) arnyekxxx

arnyekxxx
(addikt)

(#12) AxBattler

AxBattler
(félisten)

Szupi. Ilyenkor sajnálom, hogy nem tudok alizni... :(

Cable management is for the weak!

(#13) Kalandor válasza kuntics (#10) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Nagyjából igen.

Kétliteres van a posztban.

(#14) Vladi

Vladi
(nagyúr)

Bakker rozsdamentesből ez nem újrahasználható, hanem örökké használható. :DDD

A bögre azért túlzás, egy jól megcsinált üveg is kiszolgál.

(#5) Cucuska2:

Azért az, hogy fém elég tág fogalom. Miből volt, kalcium? :DDD

[ Szerkesztve ]

"If you dont read the newspapers, you are uninformed. If you do read it, you misinformed." Denzel Washington

(#15) Fred23 válasza AxBattler (#12) üzenetére

Fred23
(veterán)

Csak egy bankkártya kell hozzá, ha jól emlékszem.

Jók ezek az acél eszközök, nem is drágák!

Shakerből is érdemes lenne acélt keresni olcsón, talán nem büdösödne annyira, mint a műanyag. (Whey protein.)

(#16) D1Rect válasza Fred23 (#15) üzenetére

D1Rect
(félisten)
LOGOUT blog

Myproteinnek van fém, legalábbis nekem onnan van.

(#17) Castell

Castell
(aktív tag)

Üdv mki,

Pont jókor jött ez a bejegyzés, acél kulacs vásárlás előtt...

Erről esetleg vélemény, érdemes lenne megvenni?:

https://www.sportisimo.hu/crossroad/tex-800-u8a/186469/

(#18) cuebler

cuebler
(senior tag)

üveget senki? [link] nekem a fémmel csak az a bajom, hogy a kerékpár kulacstartójába nem fér bele tutira, meg jó időben egy óra alatt ihatatlan h*gy lesz a kulacsban :(

a pet-palackok "újrahasznosításáról" egyszer mintha valahol azt olvastam volna, hogy minden egyes feltöltéssel újabb mikrorészecskéket oldunk ki a palack belső oldalán. nem károgni akarok, de ha megtalálom a cikket, linkelem...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#19) cuebler válasza cuebler (#18) üzenetére

cuebler
(senior tag)

ez gyors volt és elnézést a flood-ért: [link] [link] [link] szaporítóképesség, hormonok :DDD asszem, ez elég ahhoz, hogy ismét csak a fém/üveg palackot részesítsük előnyben :K

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#20) Castell válasza cuebler (#18) üzenetére

Castell
(aktív tag)

ugyanez a kulacs a netharmonia webshopban 1500 pénz. Egyébként nem hülyeség, amit írtál.

(#22) cuebler válasza Castell (#20) üzenetére

cuebler
(senior tag)

csak kerestem valamit gyorsan példának, biztos vannak olcsóbbak meg jobbak meg szebbek :B

(#23) D1Rect válasza cuebler (#19) üzenetére

D1Rect
(félisten)
LOGOUT blog

Tehát ha a palackban hónapokig áll a szénsavas cukros lé, akkor nem oldódik ki belőle semmi.
De ha én néhány óráig vizet tartok benne, azonnal veszélyessé válik.
Ezt csak úgy tudom megakadályozni, ha megveszem a terméket újra.

Kár, hogy elfelejtették belinkelni a "Megalapozott kutatások"-at.
Az egyetlen ténylegesen belinkelt anyag pedig a palackozott ásványvizekkel foglalkozik, nem azzal, ha te pár órára beleteszed a vizet.
Ebben a papírban pedig megállapítja, hogy a PET palackok szinte teljesen biztonságosak(legalábbis megfelelnek az Európai Unió 98/83/EK irányelvének).

[ Szerkesztve ]

(#24) arnyekxxx válasza D1Rect (#23) üzenetére

arnyekxxx
(addikt)

Megelőztél:)

(#25) Cucuska2 válasza Kalandor (#9) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Alu volt, amit én vettem, nem gondoltam, hogy sokat számít az anyag.

Ilyet.

(#26) Kalandor válasza Cucuska2 (#25) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Szerintem a nemesacél jobb.

(#27) Cucuska2 válasza Kalandor (#26) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Ezeket amúgy fel lehet vinni repülőre?

(#28) Kalandor válasza Cucuska2 (#27) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Persze.

(#29) Cucuska2 válasza Kalandor (#28) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

És hogyan világítják át, mi van, ha ennek a falában csempészem a kokaint?

(#30) Kalandor válasza Cucuska2 (#29) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Látszik az, ha üreges.

(#31) cuebler válasza D1Rect (#23) üzenetére

cuebler
(senior tag)

"nem károgni akarok" :DDD

(#32) Agyturbina válasza Kalandor (#30) üzenetére

Agyturbina
(aktív tag)
LOGOUT blog

Akkor segítek, ha a viccet nem értetted:

Mint építő jellegű kritikát fogadd kérlek: Egyszer használatos a becsületes magyar neve, nem eldobható :R
Tudom nem bírod a formámat, de ez számomra lényegtelen, legyen a te problémád :P

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradoxon módon nem szép.............,

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.