Hirdet​és

2018. február 18., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Sethdobaloah

Sethdobaloah
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekünk volt egy öntöttvas grillünk, csak kidobtam, mert sosem használtuk. Kb ennyire volt hordozható, mint ez is. Ilyesmi mint a képen:

...csak én vagyok helikopter?

(#2) Kalandor válasza Sethdobaloah (#1) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Egyrészt hova dobtad?:) Másrészt azért ez nagyobb egy picit mint amire gondoltam, és úgy rémlik, hogy a hamukiszedés ezekből nem lehetséges, csak a használat végén. De hogy strapabíróbb, az tuti.

(#3) Sethdobaloah válasza Kalandor (#2) üzenetére

Sethdobaloah
(senior tag)
LOGOUT blog

Lomtalanítás :( kb 6 évig kerülgettem, mire tavaly kiraktam. Nehéz a határvonalat megtalálni a beteges gyűjtögetés, és a jó lesz ez még valamire között.
Igazából fogalmam sincs, családtól jött, mert sokat jártak ide grillezni. Nem is értettem, hogy képzelték hogy egy ilyen segítség lesz egy 20 emberes grillpartin, amit csinálni szoktunk.

...csak én vagyok helikopter?

(#4) bitpork

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekünk is volt kicsi öntöttvas. Semmire nem volt igazán jó.

#eci ~~~ secundarium verecundiam

(#5) Eastman

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog

Ugyan nem vödör, de ez így most 4000.

https://youtube.com/watch=?JIFdMbhCa94

(#6) batmanéhes

batmanéhes
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

gipszes perlittel szokták az olvasztókemencéket is.

de érdekes lehet az óvatosan formára vakart ytong is. vagy tördelt ytong gipsszel esetleg. azért a sima cserép meg agyag valszeg eltörik, mindig keverik valamivel. lásd primitive technologies srác is kever hozzá valami hamufélét, itt is.

a hobo stoveoknál csinálnak a csinézek sokkal hatékonyabb kétrétegű fagázos összecsukhatókat, nagyon komolyak.

amúgy meg nem olcsó, de a célnak eddig megfelelt ebből a nagyobb. e mellé már csak valami normális faszén (nem brikett meg fenyőfa meg ilyenek) és megy. bográcsot rendesen a vödör fölé se tudsz lógatni, legalábbis standard méretű 3 lábún nem.

amúgy meg grillezésnél nyilván megég valamennyi olaj, a rács meg túl forró lesz és belekozmálja a csíkokat. romantikus, de inkább ne mérgezze magát az ember, ha teheti. tárcsát meg bográcsot lehet, de szerintem vakteszten nem mondja meg az ember, hogy melyik hol készült. csak a szívás van vele hogy ott rohadsz a forró tűz meg a füst mellett, míg a többiek részegen fetrengenek valami kellemesebb helyen. ahol valid, az tényleg nagy mennyiségek (mittom 3+ kiló rekeszizom pöri), ahol be tudod bikázni alatta hogy színt kapjon de ne száradjon. magánvélemény ofkorsz.

[ Szerkesztve ]

(#7) sonar

sonar
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Azt olvastam, hogy Thai Girl :))

Ezt a csalódást... :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#8) bitpork válasza sonar (#7) üzenetére

bitpork
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Na az meg milyen szar lehet faragott samotbol, vagy osszecsukhato ontottvasbol...

#eci ~~~ secundarium verecundiam

(#9) tothbe

tothbe
(PH! addikt)

Én ebből vettem a nagyobbikat és nagyon bejött. Kellően hordozható. rámegy a bogrács, a tárcsa és a grillrács is ha kell. Sőt 6-an körbeülve szalonnát/saslikat/nyársakat is lehet sütni rajta.

By(e) Tothbe

(#10) Kalandor válasza tothbe (#9) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Ez nagyon drága :( És még méretre is nagy, nehéz.

Eastman: köszi, ismertem, de ez gyerekjáték, használhatatlan :)

batmanéhes:

gipszes perlittel szokták az olvasztókemencéket is.
csak kiégetik ezerpárszáz fokon, a tábortűz max 7-800

azért a sima cserép meg agyag valszeg eltörik,
nem biztos, de ezt ki fogom próbálni

lásd primitive technologies srác is kever hozzá valami hamufélét, itt is.
Igen, mert ő alacsony hőfokon éget, de egy lassan emelkedő 1200 fokos égetés más.

hatékonyabb kétrétegű fagázos összecsukhatókat, nagyon komolyak.
Van jó, de amit linkeltél az nem, próbáltam, vacak. Ami jó, az drágább és nagyobb.

a célnak eddig megfelelt ebből a nagyobb
Nem rossz, nem is nagy, nem is nehéz, de nem olcsó és a hőt nem tartja úgy.

romantikus, de inkább ne mérgezze magát az ember,
ritkán grillezek, mert kiszárad, stb., pár kaja van csak, amihez megéri.

[ Szerkesztve ]

(#11) tothbe válasza Kalandor (#10) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

szerintem ez mindkettő relatív, de rád erőltetni nem fogom és nem is akarom. Csak ötletként vetettem fel. ;) Ráadásul ehhez hasonlót meg lehet DIY is csinálni, akkor olcsóbb.
Cipelni meg nem fogom túrához, az biztos, de otthon simán odébb rakom, ha szükséges. Nekem nem a hordozhatóság volt a szempont vele, hanem az elpakolhatóság, ha másra kell a hely.

By(e) Tothbe

(#12) Kalandor válasza tothbe (#11) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Én is csak autóval cipelném. Kempingezéshez főleg, kevés helyen van tűzrakóhely, és ahhoz is sok fa vagy faszén kell, ez sokkal takarékosabb lenne.

Egy nagy virágcserép lesz végül, ezerpárszáz forint és fúrógéppel tudok másodpercek alatt lyukat fúrni rá. Remélem bírja a cserép a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#13) Eastman válasza Kalandor (#12) üzenetére

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog

...tedd be egy vasvödörbe. A kettő együtt - és a fül - tuti lesz...

https://youtube.com/watch=?JIFdMbhCa94

(#14) Kalandor válasza Eastman (#13) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Ekkora vödör már nincs :(

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.