Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) adlersson


adlersson
aktív tag

Ilyet én is szoktam "főzni" néha, mikor lusta vagyok. :DDD Van egy jóféle, szingapúri instant laksa, majdnem 1400 forint egy zacskó (tudom, ennyi pénzért miért nem veszek normális kaját?), de ez olyan, hogy önmagában is élvezetes, és viszonylag autentikus is. Na, ebbe szoktam még beletolni egy-két lágytojást, meg az itthon lévő zöldségekből valamennyit.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Ezt a tojásos trükköt nem ismertem, ki fogom próbálni.

XXX

(#3) fatpingvin


fatpingvin
őstag

hibátlan. sokan fújolnak ezekre az instant ramenekre, aláírom magában leginkább csak a fájdalmas másnap esetén vonzóak, ellenben kiváló levesalap. egy bajom van csak velük, hogy rendkívül sósak, pont emiatt a fűszertasaknak általában csak a felét szoktam felhasználni, az olajat meg egyáltalán nem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) joghurt válasza fatpingvin (#3) üzenetére


joghurt
addikt

+1.

Jobb kínaisoknál (vagy az Ázsia Centerben) öccáé van a 130-150 g-os csomag. Már csak a csípősség miatt sem szoktam a felénél többet belerakni a porból.

Az autentikusból a koleszos irányba elmenve egy fél pohár tejföl is sokat lágyít rajta.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem vagyok szákács, de a tojásnak nem sütötted meg mindkét oldalát. :)

Bár mikor a Rokyt néztem ahogy a nyers tojást megissza futás előtt, én is kipróbáltam eleinte rossz volt de megszoktam.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) Luck Dragon

De rég volt Kalandor blogbejegyzés

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) Hieronymus válasza pusszycat (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem vagyok szákács, de a tojásnak nem sütötted meg mindkét oldalát."

A szakács nem süti meg a tojás minkét oldalát.

A tükörtojást, ami tyúktojásból készül, egy oldalról sütik. A sütés célja a fehérje megszilárdulása, a sárgája folyékonyan tartása. Az ízeket javítja, ha a tyúktojás sütése közben alulról kap egy hősokkot és egy kicsit megpörkölődik a fehérje. Extra aromát kap a tükörtojás.
Más szárnyasok esetében a fehérje pörkölődése kerülendő, mivel a kellemetlen ízt ad a tükörtojásnak.

A kétoldalas sütés csak elvesz a tükörtojás sárgájának zamatából.
A mesterszakácsok szoktak trükközni a tojás készítésével. A céljuk az, hogy a tojás sárgájának folyékony tartása mellett, a fehérje kicsapódjon, ám maradjon nagyon lágy a textúrája.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) pusszycat válasza Hieronymus (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mikor katona voltam, egy pincér mellé kerültem a konyhán, az mutatta, h úgy is lehet.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) Freiherr


Freiherr
őstag

Szó sem volt sütésről. Beleönti a nyers tojást, és az szépen megfő a levesben.

XXX

(#10) kenwood3 válasza Hieronymus (#7) üzenetére


kenwood3
őstag

Nuncs az a penz amiert megennem ugy, hogy nincs megsutve rendesen mind a 2 oldalan.....mar a nyers sargaja gondolattol is hanyingerem van

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#11) Hieronymus válasza kenwood3 (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Magyar specialitás.
A tésztát agyon szoktuk főzni. A húsokat keményre sütni. Kulináris katasztrófa a magyar konyha. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) UnA válasza Hieronymus (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Bezzeg a német! ;)

(#13) Somatom válasza kenwood3 (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Ez komoly? Imádom, amikor a tükörtojás sárgája ráfolyik a sült sonkára. Kenyérrel is tunkolom.

UNA:
Na, az ultragáz. A rántotthúst leöntik barnamártással. Nemááá... Alig várom, hogy hazamenjek rendes kaját enni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) Kalandor válasza kenwood3 (#10) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én se szerettem sokáig, de csak mert így lettem szocializálva. Aztán megszerettem, mert tényleg finom a folyós. Ebbe a levesbe különösen jó a folyós, mert besűríti a levet és tompítja a csípősséget is.

(#15) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Ha nincs kedvem főzni

Sütsz, pirítasz, forralsz, főzöl, pihentetsz, tálaláshoz előkészítesz. Én ezt főzésnek nevezném...

(#16) ergoGnomik válasza kenwood3 (#10) üzenetére


ergoGnomik
tag

Folyékonyról beszélt, nem nyersről. Lágytojásról nem hallottál még?

Ha rosszindulatú lennék megkérdezném: Elosztotta valaki az eszedet egy egynél nagyobb egésszel? De nem vagyok, így a felmerült gondolatért is bocsánatot kérek! Sorry. :(

(#17) Kalandor válasza ergoGnomik (#15) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez csak egy készétel némi extrával, ez nem főzés :)

(#18) Flashback válasza adlersson (#1) üzenetére


Flashback
addikt

Huh hol lehet ilyet beszerezni? :)

Kalandor: Samyang tésztákkal hogy állsz? A light pl még ehetö fél adag szósszal és zöldségekkel.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#19) Kalandor válasza Flashback (#18) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van mindenféle :)

(#20) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Én is szoktam hasonlót, csak teljesen házi készítésűt. Amikor húslevest, vagy nagy adag zöldséglevest főzök, mindig fagyasztok le a levéből 1-2 litert és azt használom ilyen célra. Gyömbér, fokhagyma, fűszerek, esetleg szójaszósz. Valami alkalmas tészta mindig van itthon, aztán megnézem, hogy mi van a hűtőben és azt beleteszem. Csináltam már borjúmájjal is, amit pont aznap vettem a hentesnél későbbi felhasználásra. Így is kész van 15 perc alatt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#21) Flashback válasza Kalandor (#19) üzenetére


Flashback
addikt

Ismerem kb a felét, de ezek lightosak :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22) fatpingvin válasza Hieronymus (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

unironikusan egyetértek. a magyar kispolgári konyhánál (mondjuk úgy az elmúlt 30-40 évből) egyszerűen alig tudok unalmasabb és felejthetőbbet elképzelni. ennél már majdhogynem a brit konyha is jobb, pedig az már tényleg egy sértés.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) KISDUCK válasza Somatom (#13) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én azon voltam kiégve hogy a zsömlébe négercsókot raktak, mondták hogy kóstoljam meg de inkább passzoltam.

(#24) pusszycat válasza KISDUCK (#23) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ej hát kiveszed a zsömléből a négercsókot. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) KISDUCK válasza pusszycat (#24) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az úgy bele volt paszérozva hogy ott minden csoki meg hab volt. :)

(#26) Luck Dragon válasza KISDUCK (#23) üzenetére

Nem tetszik elég ínyenc lenni . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) KISDUCK válasza Luck Dragon (#26) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ettem már babgulyást lekváros buktával, de azért mindennek van határa. :DDD

(#28) kenwood3 válasza ergoGnomik (#16) üzenetére


kenwood3
őstag

De hallottam, csak nem eszem meg...

Mi az az ekezet dragasag??

(#29) Luck Dragon válasza KISDUCK (#27) üzenetére

Most hogy írod a lekváros buktát, hűű de ennék most. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Hieronymus válasza UnA (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Bezzeg a német!"

A németek étkezési szokásait nem lehet általánosítani teljesen. A keleti tartományok sokkal elzártabbak voltak mint a többi tartomány. Ez az étkezési szokásokban is nyomot hagyott.
A többi német tartomány megtartotta a saját hagyományait, de átvette a más országok finomabb ételeit. Illetve a nemzetközi konyha is teret nyert. Az olasz tésztaételek nagyon közkedveltek.

A magyar - osztrák - bajor vonalon van közös konyha hagyomány. Sajnos Magyarországon ez elsorvadt. Tafelspitz, bécsi szelet, sült csülök,.... Ami a másik oldalról jött. Pörkölt és gulyás, amit mi küldtünk nyugatabbra.

De vissza térve a kiindulóponthoz.
Wikitól vettem kölcsön a képet. A tükörtojás így néz ki az egész világon.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) Somatom válasza Hieronymus (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Csak egyetlen echte német étel van, amit ott országszerte lehet kapni és fínom. A döner. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) Hieronymus válasza Somatom (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Jelen formájában tipikus német étel.
Törökországban nem ennyire közkedvelt és nem is ezt a változatot készítik.
Néhány éve korlátozták a sütési hőmérsékletét. Illetve minden ételét, amit a vendéglátásban felszolgálnak. Ezért kevesebb pörzsölődött ízanyagot tartalmaz. :(( A görögök sertéshúsból készítik, ezért a görög a legkevésbé egészséges változat. (Magasabb a zsírtartalma.)
Ha jól emlékszem fagylalt formájában is bepróbálták, ám nem hozott átütő sikert a döner fagylalt. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) adlersson válasza Flashback (#18) üzenetére


adlersson
aktív tag

Tavaly pl. itt találkoztam vele, de azóta nem jártam arra.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#34) aero. válasza kenwood3 (#10) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Engem most kicsit sokkolt, hogy emberek mindkét oldalát megsütik a tojásnak.

(#35) Somatom válasza aero. (#34) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem is fura. Még sosem láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) UnA válasza aero. (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez ilyen családi hagyomány lehet. Ezekkel akkor lehet találkozni igazán élesben, ha összeköltözöl valakivel és rácsodálkozol, hogy ez meg az másképp is működhet... :)

(#37) Somatom válasza UnA (#36) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben van valami. Régen, egyik barátnőmmel megbeszéltük, hogy felváltva főzünk. Én addig a Theo Papából főztem, de kiderült, hogy lehet másképp is, mert ő meg a Pizzaparadicsomból főzött. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#38) FLATRONW válasza kenwood3 (#10) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én is tisztában vagyok vele, hogy klasszikus értelemben a tükörtojás félig van átsütve.

Azonban én is teljesen átsütve szeretem, ezek szerint vagyunk jó páran, akik szeretik, ha az étel nem taknyos. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.