Hirdetés

2020. április 5., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) nullpoint

nullpoint
(senior tag)

(#2) UnA

UnA
(Korrektor)

És honnan van a frappáns elnevezés? :)

(#3) arelim

arelim
(tag)

ezt úgy mondják amerikaiul, hogy cat burglar.

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#4) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Miért olvastam először azt hogy macskakrém?

Komolyra fordítva, ha true story, akkor két eset van: vagy valami elmebeteg, akkor be kell zárni valahova. Ha meg nem, akkor ugyanez, csak máshova.

El Hopaness Rom Tic || "Success is my only motherf*ckin' option, failure's not" - Eminem || "I feel bad about the bad things, I feel good about the good things. But I wouldn't change a thing." - Dave Grohl

(#5) hokuszla

hokuszla
(aktív tag)

macskamém

8700 16GB 1050Ti 256+1024GB

(#6) nullpoint

nullpoint
(senior tag)

macskaprém

(#7) Met

Met
(veterán)

A budakeszi Facebook csoportok felrobbantak ma reggelre
Hát nem vártam hogy ezt így leírod :(

Hogy tud egy FB csoport (vagy az internet) felrobbanni? Képet, videót kérek.

A másik amitől elől van a hátam az a bréking, lapáttal vágnám tarkón amikor leírja. Rendben hogy trendi (vagy trendy) idegen szavakat használni de tényleg erre van szükség?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8) Klaus Duran

Klaus Duran
(senior tag)

Profilkép?
Mert nem vagy vegán?
Mert a te ablakod alatt is is szoktak verekedni éjfélkor?
Mert fáradt vagy?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://www.youtube.com/watch?v=v0uSOjnRm3U

(#9) RudY válasza doeeg (#4) üzenetére

RudY
(őstag)

Elnézve az avatarod, megértem hogy krémezel. ;] :DDD

Xbox Gamertag: RudY HUN; PSN ID: RudY_HUN

(#10) t72killer

t72killer
(titán)
LOGOUT blog

Levest főz belőle?

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#11) Samus

Samus
(addikt)
LOGOUT blog

Vajon erre az esetre ráillik az előre kitervelt nagyértékű betöréses rablás? Kíváncsi vagyok, lesz-e valami belőle. Van bizonyíték, felvétel a tettesről, akinek az arca is látszik...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12) Gdi válasza Samus (#11) üzenetére

Gdi
(senior tag)

Én személy szerint erről a felvételről maszatmamát csak a sapkája alapján tudnám azonosítani, meg hogy van-e nála macska.
:)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#13) Kiki18

Kiki18
(őstag)

Facebook messengeren nem tudom elküldeni a bejegyzésed linkjét, elv. tiltólistára (?) került. :U
Amúgy frappáns írás. :K

(#14) lomposfarkas

lomposfarkas
(tag)

"(visszament a macska), tehát tag a csoportban"
Mi más oka lehetne, a macska nyilván nem akart magától hazamenni :)

(#15) Kalandor válasza Kiki18 (#13) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog (1)

Ismeretlen okból, értesítés nélkül a logout.hu és a gamedpod.hu domaint blacklisteli a facebook évek óta, válasz nincs.

We depend on each other's dream coming true.

(#16) villamos

villamos
(őstag)

Magam részéről abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán emberi lény látható e a képeken, vagy sem... :U

az idők szavára hallgatva, március 30-án a fürdőkádat televettem benzinnel. Na az agyam, az mindjárt lelökte a szíjat, képzeld el, ott a kádban a benzin, gondold el. Jajj! Anyósom meg leengedte, azt hitte, öblítővíz! Hogy nem szakad rá a... Leengedi a benzint!!! Úgy sajnáltam, hogy nem gyújtott rá.

(#17) icemad válasza villamos (#16) üzenetére

icemad
(veterán)
LOGOUT blog

Alf van a képen.

Az élet egy nagyon szar videojáték, de baromi jó a grafikája...

(#18) Ceree válasza icemad (#17) üzenetére

Ceree
(senior tag)

Alf konderba rakna, nem borondbe. :DDD

Másolat_eredetije

(#19) Narxis

Narxis
(nagyúr)

Ez kegyetlen gyerekek, mivé lett a világ? :O

(#20) xxmen

xxmen
(tag)

Én nem bánnám ha az összes macskát ellopná a környékről. Nem lenne lehu@gyzva a bejárati ajtó, nem lenne oda x@rva a virágoskertbe, etc.

(#21) Lauda válasza xxmen (#20) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Én azt imádom, mikor valamelyik szomszéd macska bent nyávog nekem a szobában, mert épp szellőztettem, ő meg úgy döntött, hogy bejön. A másik amit imádok, hogy nem hagyhatom nyitva a konyhaablakot felügyelet nélkül kész ételekkel az asztalon , mert xy szomszéd macskája beugrik és beleeszik. Ha nem szeretném ennyire az állatokat már rég elkezdtem volna mérget kitenni, had egyenek...

(#22) dugo_ válasza Lauda (#21) üzenetére

dugo_
(veterán)

Jajj, ismerős. :D

Másfél éve arra keltem fel hajnali 5-kor, hogy bent van egy hatalmas macska az ágyban és farkasszemet néz velem. Apró probléma, hogy nincs macskánk és az 5. emeleten lakunk... :))

Mivel nem volt hajlandó a lépcsőházon keresztül hazamenni, kiraktam nagy nehezen a tetőre, aztán visszatalált a szomszéd nyitott ablakán.

(#23) Bird

Bird
(addikt)

Nagy a baj, már a macskákat is lopják... Ma a macskák, holnap az egész világ?!

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#24) sonar válasza Met (#7) üzenetére

sonar
(addikt)
LOGOUT blog

Ez egy metafora vagy hasonlat ahogy tetszik. Irodalom órán se lehetett kritizálni a költőt... Fogadd el :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#25) Fáraó

Fáraó
(őstag)

VIGYORRRGAZMUS.....

(#26) xxmen

xxmen
(tag)

Nekem akkor durrant el az agyam (végleg a macskákkal kapcsolatban), amikor szülinapra készülődtünk és a terasz asztalra 10 percre kihelyezett oroszkrém torta közepén egy cicus falatozott. A farkáig tiszta krém volt, hasa, lába, mindene. Elsőre szinte megfagytam, majd a feleségemnek szóltam, hogy ezt ő is nézze meg a tortának már úgyis mind1. Az állat többszöri tessékelésre sem távozott el, fújt morgott, agresszív volt és csak tolta be az arcába a tejszínt. Mi elmentünk azonnal egy másik tortáért egy közeli cukrászdába, amikor a rendezvény után hazaértünk, a tortát teljesen szétmajszolta, plusz még cserébe az egész teraszt összekente és több helyre odaokádott/fosott/hugyozott. Nyilván bezabált, amerra távozott tejszínes léptei voltak láthatók. (A ~2 méter magas kerítésen keresztül)

(#27) t72killer válasza Fáraó (#25) üzenetére

t72killer
(titán)
LOGOUT blog

Frenetikus részletesség, simán hozza a 80as években készült UFO-képek részletgazdagságát. Be is azonosítottam a gyanusítottat, ő lesz az sapkában:

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#28) E.Kaufmann válasza Fáraó (#25) üzenetére

E.Kaufmann
(őstag)

Ez inkább Ronald McDonald kiszőkítve. Esetleg a postGallai időkből származó Besenyő Maaargit.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29) Narxis válasza Lauda (#21) üzenetére

Narxis
(nagyúr)

Aztán fel is jelentettek volna teljesen jogosan.

(#26) xxmen
hehe, szegényke. :D Amúgy eszembe nem jutna kitenni kaját teraszra, még a mai napig is látok napos időben legyet és büdös bogarat a teraszomon.

[ Szerkesztve ]

(#30) Bird

Bird
(addikt)

Itt az elérhetősége:

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#31) Lauda válasza Narxis (#29) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Mi lenne a feljelentés? Semmi sem tiltja, hogy a konyhámban olyan dolgokat tartsak, ami egy macska számára mérgező lehet. Ezen kívül soha senki nem tudná meg, hol evett ilyesmit a macska. Szóval csak az állatbarát szemléletem miatt tehetik ezt meg azok a macskák büntetlenül.

(#32) ncc1701

ncc1701
(addikt)

Nem mondom, h jó, követendő példa, de amcsiknál ezért simán lelőhetem a kertemben egy sörétessel.

(#33) Egon válasza Narxis (#29) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Aztán fel is jelentettek volna teljesen jogosan.

Na ez a gáz ezzel a világgal. Ő miért nem jelentheti fel a macska gazdáját, hogy a nyávogó bundásgecije kis kedvence által okozott kárt (pl. tönkrement ételt) térítse meg? :U
A macskatulajok gondoskodjanak róla, hogy az állatkájuk maradjon kerítésen belül (igen, megoldható). Ellenkező esetben lehessen pl. egy olyan protokoll, hogy befogom a birtokomra tévedt kóbor állatot, elviszem az állatorvoshoz, aki a chipje alapján beazonosítja a tulajt, a rendőrök visszaviszik a macskát a tulajdonosának, majd utána kiszámlázásra kerül az állatorvos munkadíja, a rendőrök költségei és a macska által okozott kár a tulajnak... Ez lenne a normális... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) ncc1701 válasza Egon (#33) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Olyan messze állsz a természettől, hogy az elképesztő. Macskát nem tartod vissza egy 3m magas kerítéssel sem. Egy macska "területe" simán lehet egy 5km sugarú kör. Ilyen a természete, ilyennek született.

Mi lesz a következő agymenésed? A méz termelő korlátozza a méheit adott területre? És a vadon élő farkas/medve?

(#35) Egon válasza ncc1701 (#34) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Olyan messze állsz a természettől, hogy az elképesztő. Macskát nem tartod vissza egy 3m magas kerítéssel sem. Egy macska "területe" simán lehet egy 5km sugarú kör. Ilyen a természete, ilyennek született.

Óriási tévedés, pont ezért tart itt ez az ország, mert az állattartás kultúrája mínusz nulla. Befelé dőlő kerítésre a macska nem mászik fel, alul pedig nyilván meg lehet zártra csinálni a kerítést. Jah, lehet ám a lakásban is tartani, ha nem bírod a kerítésen belül marasztani... :U
Egyébként meg milyen jogon kellene eltűrnöm, hogy a szomszéd macskája telesz*rja a kertemet, odah*gyozzon a lábtörlőmre, megegye a teraszra kirakott kaját?!? :U Szerinted ez teljesen rendben van?!? :U
Ezen az alapon, ha tartok egy gepárdot otthon, széttárhatom a kezem, hogy "de hát három méteres a kerítés, tehetek én róla hogy átugrotta?"? :U

Egyébként hogy jön ide a vadon élő állat? Arról volt szó, hogy a saját telkemen/lakásomban mit kell eltűrnöm, és mit nem... :U Szerencsére időnként már remek birtokvédelmi perek vannak, szóval a hozzád hasonló felfogású macskatulajok felkészülhetnek... :C

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) Narxis válasza Lauda (#31) üzenetére

Narxis
(nagyúr)

De tiltja, konkrétan állatkínzás és te vagy a felelős azért, hogy mérgező anyagokat megfelelően tárolj az ingatlanod területén. Az ott felejtettem magyarázat már a fagyállós gazdánál se működött, itt se fog. Az, hogy ki lehet-e nyomozni, hogy nálad evett mérget már valószínűbb de olyan macska is kerülhet hozzád akin nyomkövetős nyakkörv van. Ez nem állatbarát kérdés hanem lelkiismereti, törvényi is egyben. Mi lesz legközelebb? Zavarnak a madarak aztán azokat mérgezed? Fel se kellene, hogy ilyen merüljön. Csukd be az ablakodat.

(#35) Egon:
nekem olyan kerítésem van amin nem tudnak kimenni de azért mert féltem őket, nem azért mert vannak olyan agyamentek akik szellőztetik a kajájukat az udvaron vagy az ablakban vagy tököm tudja hol. :D Kutyára vonatkoznak ilyen szabályok, macskára nem. Nem csak Magyarországon hanem máshol is így van.

(#37) Egon:
naponta 100 ilyen feljelentés születik, találtál egyet amiben a feljelentőnek adtak igazat, ettől még fordítva ülsz a lovon kisgyerek!

[ Szerkesztve ]

(#37) Egon válasza Narxis (#36) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Csukd be az ablakod, LOL. Durván el vagy billenve. Szerencsére már ennél fejlettebb a jog: [link]
Egyébként a fagyállós gazda példája sem áll: azt nyilván nem lehetett magyarázni, hogy miért volt fagyálló a borban: a véletlen elég karcsú érvelés ez esetben. Ugyanakkor ha a szomszéd macskája megeszi mondjuk a patkányoknak kitett mérget magánterületen, azért a Földön nincs bíróság, aki bárkit elítéljen, nyugodj meg... :U

[ Szerkesztve ]

(#38) ncc1701 válasza Egon (#35) üzenetére

ncc1701
(addikt)

Az enyém mindene átmászik, nyugodj meg. Ha más nem, fáról átugrik a tetejére, onnan a magas kerítés csak arra jó, h ne tudjon visszajönni.

Teraszra nem teszek ki kaját. Már csak a legyek/bogarak végett sem. A macsekom ivartalanítva van, nem jelöl, kakálni meg nálunk a homokba kakál. A macska nem lakásba való állat, annak nagy terület kell, kevered a kutyával.

Perek nem érdekelnek, sosem voltam az apucihoz szaladgálós típus, magam oldom meg a gondjaim. Ha valaki bántja valamelyik állatomat, család tagomat, az engem bánt. És én nagyobb, erősebb, és durvább vagyok, mint az emberek 99,9%-a. A többit összerakhatod. Van, mikor nem érdemes köcsögölnöd.

[ Szerkesztve ]

(#39) Narxis válasza Egon (#37) üzenetére

Narxis
(nagyúr)

Ráadásul ez kutyaugatás te meg a kertedbe mászkáló macskára panaszkodtál, kevered a szezont a fazonnal apukám.

(#40) Egon válasza ncc1701 (#38) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Az enyém mindene átmászik, nyugodj meg. Ha más nem, fáról átugrik a tetejére, onnan a magas kerítés csak arra jó, h ne tudjon visszajönni.

Ez miért az én problémám? Tarsd lakásban, vagy rakj rá pórázt... ;]

Teraszra nem teszek ki kaját. Már csak a legyek/bogarak végett sem.

Mondjuk ott a fenti példa: kerti partira készültek, szülinapozni. De ha rárakok egy fedőt, akkor a bogarak ellen védve van, a macskák ellen nem. De megintcsak: az én kajám, azt csinálok vele amit akarok, és jogom van hozzá, hogy más macskája ne piszkálja.

A macsekom ivartalanítva van, nem jelöl, kakálni meg nálunk a homokba kakál.

Sajnos a szomszédaim macskája meg nem.

A macska nem lakásba való állat, annak nagy terület kell, kevered a kutyával.

Érdekes, ezt sokan másképp tudják, legalábbis elég sok lakásban tartott macska van világszerte.

Perek nem érdekelnek, sosem voltam az apucihoz szaladgálós típus, magam oldom meg a gondjaim. Ha valaki bántja valamelyik állatomat, család tagomat, az engem bánt. És én nagyobb, erősebb, és durvább vagyok, mint az emberek 99,9%-a. A többit összerakhatod. Van, mikor nem érdemes köcsögölnöd.

Most erre mit mondjak? A bizonyítványodat mindenesetre kiállítottad magadról... :C De hogy értsd, lemegyek a szintedre. Elvonatkoztatva a macskádtól, ha mondjuk a gyerekem nem bír aludni az éjszakai kutyaugatástól, akkor az a kutya a családtagomat, azaz engem bánt. És bár nem vagyok nagyobb és erősebb az emberek 99%-ánál, megvannak azok az eszközök, amivel ilyen elavult, evolúciós hátrányokat ki lehet egyenlíteni (valójában már az őskorban is megvoltak). A többit összerakhatod, és nyugodtan köcsögölhetsz... ;]

(#41) Carlytoo

Carlytoo
(aktív tag)
LOGOUT blog

A képlet egyszerűnek tűnik: Nincs pénze ilyen cicára, de brutálisan tetszik neki a fajta és kellett egy.

Problem solved. Meg hát generált egy sor újat, de az most mellékes.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#42) Egon válasza Narxis (#39) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Most apukám vagy kisgyerek, eldönthetnéd: ha már személyeskedsz, legyél konzekvens, ha nehezen megy is... ;]
A lényeg a birtokvédelem, hogy mi számít birtokháborításnak. Macskás pert valóban nem találtam még, de ami késik nem múlik (pl. az egyik rokonnál a medence lyukadt ki macskakarom által; ha majd lesz ott is kamera, akkor tartok tőle hogy a macskatulajnak egy idő után drága lesz a macskatartás... ;] ).

(#43) Egon válasza Carlytoo (#41) üzenetére

Egon
(nagyúr)

Lehet nem tudta hogy herélt: tenyészállatként nyilván sokat érhetett volna.

(#44) samujózsi válasza Egon (#35) üzenetére

samujózsi
(tag)

:U

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#45) Carlytoo válasza Egon (#43) üzenetére

Carlytoo
(aktív tag)
LOGOUT blog

Nem feltétlen a tenyésztésre gondoltam. Otthon tutujgatni. Én állatbarát vagyok. Szeretek minden állatot kivétel nélkül. A stafink viszont kevésbé. Átjött a macsek(bengáli), ami nem is az olcsó mutatvány. Már csak darabokat találtam meg belőle. Persze ha ott vagyok időben megakadályozom, hogy bántsa, de nem voltam ott. A szomszédnak persze beszámoltunk róla, hogy a cicát ne várja haza, mert megpróbált bemutatkozni Gullimann nagyúrnak. Persze ő azonnal sikítógörcsöt kapott és követelte a cica árának megtérítését. Őőőőő. nem.

Ja igen, hogy mit akartam belőle kihozni: Ne bántsd az állatot, akkor sem ha betéved a kertedbe, viszont ha valami történik vele, ami rajtad kívül álló okok miatt következik be, akkor a tulajdonosa ne ugráljon.

[ Szerkesztve ]

(#46) aero. válasza xxmen (#26) üzenetére

aero.
(veterán)

Figyelj, most ez lehet váratlanul fog érni meg ilyenek, de az csak a te hibád volt. Sőt, szerintem ő is utált téged. :(

(#47) Lauda válasza Narxis (#36) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Mi állatkínzás? A saját konyhámban lévő patkányméreg például, amit az egereknek tettem ki? Vagy az édesség, alkohol, kávé stb stb?

Mi lesz legközelebb? Zavarnak a madarak aztán azokat mérgezed?

Ha értelmesen elolvasnád amiket írok, eleve ilyen hülyeségeket nem is kérdeznél.

[ Szerkesztve ]

(#48) Carlytoo válasza ncc1701 (#38) üzenetére

Carlytoo
(aktív tag)
LOGOUT blog

És én nagyobb, erősebb, és durvább vagyok, mint az emberek 99,9%-a.
Ez a kijelentésed után azért kíváncsi vagyok, hogy mekkora darab lehetsz. Illetve hány embert ölhettél, mészárolhattál le. Jelenleg is a fegyházból ph-zol? vagy a durvát milyen kontextusban kell itt értelmezni?

(#49) samujózsi válasza xxmen (#26) üzenetére

samujózsi
(tag)

Legközelebb viszel egy pohár vizet és leöntöd vele a macsekot. :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50) Kisgépkezelő válasza Lauda (#47) üzenetére

Kisgépkezelő
(aktív tag)

Igazából patkányméreg sem kell. Aki tartott már kutyát, macskát, az tudja, hogy egész szép lista van olyan élelmiszerekből, amit az ember szívesen és gond nélkül fogyaszt (lévén mindenevő), de szegény húsevő házikedvenceknek nem szabad adni mert összeomlik tőle az anyagcseréje és/vagy károsodik tőle a májuk, veséjük.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.