Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) updog válasza #56573440 (#37) üzenetére


updog
senior tag

"Nem feltétlenül erőszakkal kell a tiszteletet kivívni"

Rengeteg tanulmány született már erről (google: kid slap fear or respect), de amúgy is egyértelmű egy minimális EQ-val belegondolva: az erőszak soha nem tiszteletet fog generálni, hanem félelmet. Ha "működik", tehát többször nem csinálja a gyerek azt ami miatt kapta, az csak azért van mert f*sik hogy megint felképelik, nem azért mert megértette hogy rossz amit csinált (hogyan érthette volna meg, amikor azzal van elfoglalva hogy ég az arcán a kéznyom és sípol a füle, nem logikai következtetésekkel...).

Hozzátéve hogy ha a szülőtől kapja, akire evolúciósan úgy tekint a gyerek, hogy tévedhetetlen, és követendő minta, még egy jó kis mentális zavarodás is történik, ebből lesz később az az emlék, hogy "biztos megérdemeltem".

"Első lépésként mondjuk a szülőknek kéne felvenni a kesztyűt és ha már gyereket vállalt, akkor nem mástól várni hogy nevelje" +++ tökre alapvetés, de mostanában egyre többen inkább kikérik maguknak, "azért van az iskola" címen. Miközben félig-meddig igaz, mert az életük felét ott töltik, de nem azért van, csak egész egyszerűen muszáj ezzel is foglalkozniuk - ne menjünk bele hogy pl. itthon mekkora $motivációjuk$ van rá a pedagógusoknak...

Kár szerencse hogy nincsenek már kószáló kardfogú tigrisek akik elviszik azt a gyereket akinek a szülei nem tanították meg hogy normálisan viselkedjen :D ;] Érdekes, párszázezer évig ment ez anélkül is hogy az iskolában megtanították volna.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.