Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) 8th válasza vadkörte (#32) üzenetére


8th
addikt

"Volt olyan vevőm, akinek a pénze még meg sem érkezett, akkoriban az utalás nem 1-2 órás történet volt, de már nyomta a hisztit, hogy mit képzelek én, hogy még nem adtam fel az 500Ft-os(!!!) szarját."

Régebben főleg a sok adásvételt bonyolító embereknél sűrűn láttam a hirdetésben, hogy postázás kedden és pénteken. És ez jogos is. Senkitől sem várható el hogy minden kétszáz forintos vacakkal azonnal rohanjon a postára. Aki nem tud várni plusz két napot a cuccára az vásároljon mástól. Én sem ülök semmin napokig de engem is fel tudnak cseszni az ilyen add uram de azonnal emberek.

"Utánvét! Felejtős!"

Az eddigi tizenkilenc aprós vásárlásom közül bankszámla híján tizennégy esetben utánvéttel vásároltam/fizettem, a fennmaradó esetekben személyesen le tudtuk bonyolítani a dolgot. Véleményem szerint semmi gond az utánvéttel csupán előre tisztázni kell a feltételeket. Vagy előre el kell utaltatni a vevővel elővigyázatosságból az oda-vissza postaköltséget amit az eladó levon a termék árából vagy feladni neki jófogáson a cuccot. Drága a jófogás futár? Az hát. Ha valaki foggal körömmel ragaszkodik az utánvéthez akkor fizesse meg azt a plusz 1.9k-t. Ráadásul megvan az az előnye a dolognak, hogy ott ingyen visszahozza a futár a csomagot ha többszöri sikertelen kézbesítést követően sem veszik át azt. Innentől pedig tényleg csak csomagolás kérdése, hogy egyetlen forint pluszköltség nélkül egyben sértetlenül visszakapja az ember a portékáját. Persze bosszantó amikor így szórakoznak az emberrel de nézzük a jó oldalát legalább pénzbe nem kerül. Egy videokártyát adtam el úgy nemrég, hogy számlaszámot kért a srác és már azonnal utalt is volna. Mondtam neki nem tudok utalást fogadni feladom utánvéttel ha úgy is megfelel. Amennyivel drágább a jófogáson keresztül az utánvét annyit elengedek a kártya árából (~800 Ft) és így egy forinttal sem kerül többe neki mint ha utal + sima posta lett volna. Jó lesz így? Jó, persze. Ennyi. Három nap múlva már a gépében volt a kártya. Mindent meg lehet oldani csak akarni kell. Persze egy alapból kompromisszumképtelen emberrel nyilván nem tudsz mit kezdeni de lekopogom szerencsére eddig nem sok ilyennel találkoztam az aprón. :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.