Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Itthon nem lesz ebből tömegtermék. Azonban el kell ismerni, jól néz ki, én elfogadnám, a hardver elég lenne az igényeimnek.

#tarcsad

(#2) twollah1976 válasza Yutani (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

En meg az i7-6700-zal is elvagyok, amivel jatszok az elmegy az integralt VGAval is.

Sokat ker erte az MSI ennyi memoriaval, hattertarral (SSD meghajto).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) _drk


_drk
őstag

Ilyen kompakt gépek 300któl indulnak. Mi itt ha már eljutunk erre a fórumra akkor tudjuk hogy ez nem éri meg.
De aki konzolos ésszel gondolkozik csak kicsit feljebb akar lépni viszont gépet nem akar szerelgetni, vagy érdekli a 144hz-es monitor, simán jó lehet.
Pláne hogy médiás gépek sokkal szarabb konfiggal még drágább.

(#4) Dilikutya válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Még szép, tekintve, hogy a 7700, és úgy általában a 7xxx széria semmi újat sem hozott.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) Lacc


Lacc
aktív tag

Tetszik, viszont az alaplapi H110-es chipset esetében az az érzésem, hogy a raktáron maradt chipsetet próbálják elsózni... Lehetett volna 2xx-es chipsetet is alá rakni.

(#6) gianni85


gianni85
veterán

Ezt egy fractal node 202 vagy hasonló silverstone házban összerakja az ember konfigtól függően 200-300e között. Elég szép haszonkulccsal árulja az msi

(#7) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ez a fektetett dolog tetszik végre ott van a vga hűtés ahol lennie kell. :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#8) Olajka02


Olajka02
aktív tag

A hülyének is megéri...

(#9) Lacok válasza gianni85 (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Ott a pont.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) Televan74 válasza Lacc (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Valószínű! De mi olyat hozott a 2xx chipset amire egy ilyen masinának szüksége lenne?Az átlagfelhasználót nem fogja érdekelni hogy csak H110 chipset van benne. :)

(#6) gianni85 Ez igaz,és nálunk ez jobban alternatíva.Sőt egy fractal vagy egy silverstone házba jobban elfér az ssd-hdd páros. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) Lacc válasza Televan74 (#10) üzenetére


Lacc
aktív tag

Jobban teljesít a kaby-lake proci 2xx chipset alatt, mint 1xx. Tesztek alapján jobb az újabb chipset, de szó se róla, hogy az a néhány %, nem nagyon számít.

(#12) gege547 válasza gianni85 (#6) üzenetére


gege547
tag

Szerintem nem vészes a haszon kulcs. Ha mondjuk 200 ezerért összedobok egy hasonlót minimum 40 ropit felszámolnék mint összeszerelési költség, és ezt még gariztatni is kell 1-2 évig ingyen. Ezt nyilván tudják kalkulálni én most hasra ütésre arra meg is adnám a 60 ezret és akkor kijön a 300.

Ebben még csak hasznom sincs ha, nem nézzük a 40 ezres összeszerelési díjat ami jó esteben megvan 1 óra alatt. De akkor is marad 30. Azt ne felejtsük el hogy gyári szerviz órabérekben dolgoznak ami 2-3 évvel ezelőtt a laptopomnál 9 ezer volt/megkezdett óra. Garanciánál rájön aszállítási költség mert azt meg már elvárják az emberek hogy garis szállítás ingyenes legyen. Meg ha nem úgy akarok garizni hogy kérdés nélkül kidobom a rosszat hanem megcsinálom nekem minimum 1 villamosmérnököt foglalkoztatnom kell meg annak felszerelést adni a javításhoz. Úgy hogy szoftverre itt vagyok én. Marketing, customer supportról meg ne is beszéljünk. (Hamar eltapsoltam a 30 ezres hasznomat)

Ehhez nekem a garancián kívül alkatrész támogatást is kell nyújtanom mert ha nem tudom megcsinálni akkor ki kell cserélni egy minimum ilyen specifikájú készülkre ami meg nettó ráfizetés.

Nyilván az MSI legyártja magának az alkatrészeket de a nevet is meg kel fizetni mert ha én (a 82 milliomodik senki) kiadnék egy hasonlót úgy hogy én tákolom össze 300 ezerért az MSI meg 390-ért, meg veszik az emberek az MSI-t. Arról nem is beszélve ha valami elromlik az én 300 ezremmel nekiállok veszteséget termelni és még nem is adóztam.

(#13) Olajka02 válasza gege547 (#12) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Azt azért ne felejtsük már el, hogy az MSI az általad beépített alkatrészeket a nettó ár felért szerzi be...
Már is lett egy +100e árrés (azon felül, ami már egyébként is meg volt az alkatrészek bolti árai után).
És valljuk be őszintén ha nem balfékek a fejlesztők és mérnökök, illetve a gyártói háttér is elfogadható, akkor kb minden 10-ik hibásodik csak meg.
Nem kell sajnálni őket és túlzó az ár.
Meglátásom szerint ez az eszköz a konzolos generációt célozza meg, akiknek kell a teljesítmény, de nem értenek a szereléshez.
Kiveszik a dobozból, és megy.
Ebben a szegmensben van legnagyobb haszonkulcs (luxus).

Ebben utazik az alma is minimum 5-ös szorzóval.

Csak ne hozzuk ki a végére az MSI-t mártírnak, aki igazából szívességből építette ezt nekünk 10K haszonért...

[ Szerkesztve ]

(#14) pengwin válasza Yutani (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Nekem az tetszene, ha lehetne kapni ilyesmi elrendezésű házat ami mATX vagy ITX alaplapot fogad, és jár hozzá egy PCIe riser kártya, hogy szabvány VGA-kat is tudjon fogadni.
Akár álló elrendezésben is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) Bucsi13 válasza pengwin (#14) üzenetére


Bucsi13
tag

Node 202, feletted említve.

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#16) -Skylake- válasza gianni85 (#6) üzenetére


-Skylake-
addikt

-

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) gege547 válasza Olajka02 (#13) üzenetére


gege547
tag

Nem féltem én az MSI-t. Tudom hogy sokkal olcsóbb nekik az alapanyag. Csak a 200-300 ezres részre akartam rávilágítani hogy hiába lehet annyiból megépíteni nem lehet sokkal értelmesebb áron továbbadni. Üzleti szinten. Bár lehet rossz volt a megfogalmazás :D

Az MSI féle alaplapokkal eddig nekem személy szerint nem volt semmi bajom ha jól emlékszem az utóbbi 10+ évben talán ha egy ment tönkre. Egyértelműen nagy a haszon kulcs és persze hogy a konzolosokat célozzák meg mert már az exkluzívokon kívül nincs más a tarsolyukban csak az hogy ne tudnak gépet építeni és out of the box élmény kell. Az meg mindig drága és luxus cikk. Mártírnak meg végképp nem mártír. Az alien ware is ezen a szegmensen van. Ők is komplett gépeket adnak borsos haszonnal nem az MSI az első fecske (és az applet sem komálom emiatt de legalább az MSI naprakészebb terméket árul rohadt drágán). De ezek szerint érdemes belefektetni ebbe a piacba is.
Bár még mindig érdekes hogy egyik másik gyártó sem rukkolt elő (legalábbis nem tudok róla) hasonló cuccal csak jóval reálisabb áron úgy 250k körül. Nem akarok kartellt kiáltani csak érdekes.

Amúgy azt meg már végképp nem értem miért baj az ha nem értenek a szereléshez. Régebben bármelyik boltban összerakták a gépet volt hogy ingyen ha náluk vetted az egészet. Vagy ha nem 5-6 ezerért max. Ez kihalt vagy mi történt hogy a nem értek a szereléshez kifogás új piacot nyit?

(#18) Krill77


Krill77
őstag

Mennyit fogyaszt ez?

(#19) Olajka02 válasza gege547 (#17) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Ez a felgyorsult felhasználói világ...
Aki nem ért hozzá, az az alkatrészeket sem tudja összeválogatni a boltban, hiába rakják neki ott össze bagóért.
Erre meg rábök.

Erős?
Erős!
Menni fog rajta a Krájzisz?
Mint a vihar!
i7?
Ja...Sőt 8!
...Akkor az kell! Most!
(már aki megengedheti magának)

Az Apple Amerikából nőtte ki magát naggyá.
Ami az abszolút fogyasztói "ide nekem gyorsan" társadalom, ahol szinte csak a kész megoldások jöhetnek szóba, mert nem szerel csak a júzerek 5%-a.
Ezzel az erős hátszéllel terjedtek el a világon (részletekbe most ne menjünk bele, hogy oprendszer így, meg úgy).

Én az almán is mindig röhögök, meg az ilyen, most az MSI által prezentált dolgokon is.
De el tudom fogadni azt is, hogy valakinek ez kell.
Még én is elgondolkodnék rajta, ha az értékének megfelelő áron adnák.

De így én inkább az "összerakom magamnak" táborban dobálom a tábortűzre a hasáb fát.

(#20) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Mai NVidiás OFF: Jól vettem észre, hogy 1060-asból nincs is csak 3 és 6GB-os? 1050-esből meg van 4GB-os is? Ahha tök logikus (nekik)...

(#21) Peat;) válasza SunMount3r (#20) üzenetére


Peat;)
veterán

Valóban logikus ha utánaolvasnál, a felépítés miatt a kisebbik 2 vagy 4 gigás lehet, a 1060 pedig 3 vagy 6 gigás. A 3 gigás 1060-ast el lehetett volna felejteni, ebben igazad van.

(#22) dementor


dementor
senior tag

Gyönyörű és izmos is, de borzalmas az ára.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#23) mepet


mepet
addikt

Micsoda tápcsati! :U

(#24) _drk válasza Peat;) (#21) üzenetére


_drk
őstag

Ebben sokan vitatkoznának veled, De én egyet értek! :)

Marketing az egész! ha nem lenne 3gb-os akkor egyszerűen nem lenne a 60-80-as ársávban semmi.
Az 1050Ti így is necces 50 feletti árával!
Majdhogy nem épített gépnél is átbaszás az egész mert a használható i5 évek óta 50 körül mozognak.
Ahelyett hogy mondjuk 30-as ársávban már lenne mondjuk i5 2400-as féle 4 magos proci.
6 év alatt elvárható lett volna ennyi fejlődés!

Vidkarinál is ugyan ez van. Ha megnézed a régebbi jobb kártyákat most a gtx 770-et érte be az 1050TI
Aki már "komolyan" akar játszani napi 2-3 órát az leszarja a fogyasztást. Ami előnye lenne az 1050-nek...

Az RX 470-nek kéne lennie 50 körül 1060-as ahogy mondod csak a 6gb-osnak 60-70 körül (gyártótól függően)
480 ugyan így és mehetne 100-ért az 1070-es. 40 körül mehetne az 1050TI, belépőnek meg 30 körül az 1050.

Persze erre rájön a gyenge forint is. De nem hiába van itt az Aprós okoskodás de már ott is elég érdekes árak vannak...

[ Szerkesztve ]

(#25) Duree


Duree
veterán

Csak az ára nem tetszik.Kár hogy Ati kártyával nem készül.

duree54

(#26) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

Én is kiszámoltam, hogy kb. 300e ft-ból ki kell jönnie ennek a konfignak, amit itt adnak.
Azonban egész biztos vagyok abban, hogy a szűk réteg x százalékának pont jó lesz. Annak, aki 5 évre szeretne csúcs pc-t venni és van elég pénze, viszont kevés az ideje (vagy nyafog a poronty), annak ideális lesz.
Ha be megy majd az anyuka a boltba, hogy ennyim van rá és 5 percem és oldja meg, akkor ezt kell leemelni a polcról....
Szerintem jól eltalálta az MSI a piaci rést és azt, hogy mivel lehet nagyot húzni.
Nem utolsó szempont az sem, hogy egyedi a kialakítás.
Azt még hozzá teszem, hogy valami bill+egér kombó még nem ártana hozzá (külön pakkba, hogy még drágább legyen ;] ).

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#27) #20691712 válasza pengwin (#14) üzenetére


#20691712
törölt tag

Akkor nem vagyok egyedul.
A halalba kerestem valami jo matx cuccot.
Persze nincs itthon.
Van hagyomanyos nagy ronda dragan(nemelyik ugy nez ki mint ripley rakodogepe vagy valami cylon cirkalo), meg ronda otvar olcso.
Vagy elfogadhato kinezetu olya aron, hogy az ember haja egnek all.
Vannak kulfoldrol desingne-os cuccok.
Elbaszott specko tapok kellenek hozza.
Vagy gyarilag van bennuk valami fos.
Vagy olyan aron mennek, hogy az nem foldlakonak van kitalalva.

(#28) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tetszik, kár hogy drága

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29) ceia


ceia
őstag

Lehetne egy kicsit kevésbé drága, ha a 1050 és 1050Ti modell mellé egy jobb i3 kerülne.

(#21) Peat;) Szerintem nagyon is jó vétel a 1060 3GB. Olcsó és alkalmas a full hd játékra, csak egy i5 3,6GHz kell mellé. Viszont 4GB memóriával nem lenne olcsó.

        it's more fun to compute

(#30) Scholes9 válasza Yutani (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Biztos nem, jól írod :) De tetszetős kis masina :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#31) Dilikutya válasza SunMount3r (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az a memóriabusz miatt van, a GTX1060-ban 192 bites van, a 1050-ben 128 bites.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) ceia válasza Dilikutya (#31) üzenetére


ceia
őstag

Tényleg, 192 bites busszal nem is lehetne 4gigás. 128 bites busszal meg lassúbb lenne, 256 bitessel meg sokat fogyasztana és drágább lenne. Jó ez így, 3 gigásan és 6 gigásan. Kinek mire kell. FHD-re jó a 3 giga is dx11-hez. Aki dx12-n akarja tolni, vagy magasabb felbontáson, vehet 6 gigásat.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.