Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D013


D013
aktív tag

Akárhogy is tiltakozik a legtöbb ember hogy "dehát fele ennyiből jobb pc-t". Azért van ezekben valami. Ismerősömnek most néztük notit, egy Lenovo Y700-as lett, abban csak egy 960M van mégis amikor kézbevettem akkor megszólalt bennem az a bizonyos "egy ilyen nekem is kell" érzés. Persze se szükség se pénz nincs rá, de a "gémer" notik - annak ellenére hogy mindig megkérdőjelezik a létjogosultságukat - elég vonzóak tudnak lenni annak aki erre hajlamos (külyümániás). Nézegettem pl a HP Omen-t 1070-essel, csupán 600 ezer forint. Arra gondoltam ha nem számítana a pénz, akkor lehet nem pc-znék, rá lenne kötve valami ilyen a tv-re ha meg utazom valahová jön velem a sok AAA cím, max-ra állítva

(#2) Scholes9 válasza D013 (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jah, csak egy ilyen "sóvárgás" után leszállunk a Földre és rájövünk, h esélytelen ilyeneket vennünk :DDD :(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3) #56573440 válasza D013 (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez a vita mindig parttalan. Teljesen más kategóriák, teljesen más célközönség, teljesen más igények. Egy gamer notinál fel lehet hozni a pc-t, hogy 6 kilóból mit össze lehet rakni. Csak akkor már használtban még jobbat is lehet. Aztán beesik a konzolos brigád, és jelzi, hogy okkéééé, de 600k-ból mennyi játékot kap egy box vagy ps mellé? A végén valahol 1000 komment után meg valakinek feltűnik hogy feléből elmegyek nyaralni, veszek egy kocsit, egy hónapig mekiben eszek mint az urak. Csak egyik se megoldás, mert nem az a kérdés hogy mit vennél ha lenne 600k-d, hanem mit vennél ha lenne 600k-d olyan notira amin játszani is szeretnél. Hogy miért azon, az kb irreleváns. A mobilitás, a kis helyigény, mert a haveroknak is az van, mert nekem ez tetszik, mer' csak.

Egyébként meg kéne egy ilyen, csak a minecrafton kívül nem sok játékkal ülök le mostanában, úgyhogy igazából fölösleges ;]

(#4) azbest válasza D013 (#1) üzenetére


azbest
félisten

ha kevés a gpu, még mindig mellé lehet csapni egy külső 1080-at is ;]

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagyon baba, de nem csak az ára miatt nem kéne; a képernyő túl kicsi, így játékra számomra vállalhatatlan, ha meg az nem jöhet szóba, minek ez a hardver?!

(#6) Scholes9 válasza azbest (#4) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Simán :D :D

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#7) Lacok válasza Fred23 (#5) üzenetére


Lacok
őstag

Nálam is kijelző méretén bukik el a történet.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) Joshi


Joshi
titán

A notik betegsége főleg ha csúcson vannak járatva, hogy kimelegszik a cpu/gpu és viszlát. Újra bgazni lehet, de csak szükségmegoldás. Én azt mondom aki játékra vesz gépet az maradjon a kaptafánál. ;]

(#9) kromatika válasza Joshi (#8) üzenetére


kromatika
veterán

Ja .de mi van akkor ha sokat utazok és ott is szeret játszani?nem értem ezt az értelmetlen asztapi pc vs noti összehasonlítást.

(#10) Joshi válasza kromatika (#9) üzenetére


Joshi
titán

Olvasd el még1x amit írtam, én nem hasonlítottam össze semmit, egyszerűen csak felvázoltam az esetleges hibalehetőségeket egy gamer notinál. Teljesítménynél nagyon melegednek a komponensek, nagyon komolynak kell lennie a hűtésnek ahhoz hogy ne károsodjon a hardver. Nem azt állítom hogy minden gyártó minden modelljeinél jelentkezik, de mindenképpen számítani kell rá. A fizika nem viccel.

(#11) Sinesol válasza #56573440 (#3) üzenetére


Sinesol
veterán

Off:
Azert ha sok pénzem lenne, kb legutoljàra jutna eszembe mekis kajàval mérgezni magamat minden nap...
Amúgy meg kicsit hülyén hangzik sok pénz kapcsàn beszélni róla, mivel relatíve nem is dràga hely...

[ Szerkesztve ]

(#12) kromatika válasza Joshi (#10) üzenetére


kromatika
veterán

Játékra való notikban általában komoly hűtés van.

(#13) bmakszim


bmakszim
senior tag

És itthon hol lehet ilyet venni?

(#14) Joshi válasza kromatika (#12) üzenetére


Joshi
titán

Akkor nem szóltam.

(#15) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Nem siették el az Alienware-nél már jó ideje elérhető a kaby. Arról nem is beszélve, hogy szinte lehetetlen beszerezni az eu-ban sajna :(

(#16) Tidus


Tidus
addikt

Én azt hittem hogy ebben az árban, már alapból g-synces.

(#17) Viktor77 válasza Fred23 (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Én sem ezt az összeállítást. 14"-re 1060? Minek? Aki 1060-nal játszik, az valószínűleg nem 14"-n szeretné tenni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) buherka


buherka
addikt

14"-on Full HD vagy UHD...szép. Főleg az utóbbi.
Ekkora méretű kijelzőn vállalhatatlan a játék, főleg egy fps.
Kikészül az ember szeme egy idő után.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#19) fuze


fuze
őstag

Legnagyobb baja ennek, hogy vállalhatatlanul hangos és csak fülessel lehet játszani rajta. Ettől függetlenül nekem csak nagyon tetszik

adms.hu | UI Designer

(#20) mcs válasza kromatika (#12) üzenetére


mcs
veterán

Ennek ellenére még mindig throttlingolnak, és akár a felükre is leesnek az órajelek.

[ Szerkesztve ]

(#21) [CsuCsu] válasza buherka (#18) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A magas pixelsuruseg folosse teszi az elsimitast. Ez a full HD eleg 14"-on pedig csak duma. Egy laptop kepernyot alapbol sokkal kozelebbrol nezel, mint egy PC monitort. Nekem rMBP van, ami ugyan nem UHD, de a kulonbseg pont eleg ahhoz, hogy a FHD laptopokat nagy ivben elkeruljem.

Egyebkent nem vallalhatatlan a jatek, es az is kerdes, hogy mit jatszol. Abban pedig senki nem akadalyoz meg, hogy otthon esetleg rakosd a monitorra. A 14" csak a hordozas eseten kot. Nekem Dota2-ben 5100-as MMR-em volt rMBP-n, amig jatszottam, mindenfele problema nelkul.

(#22) #56573440 válasza Sinesol (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

Segítek. Eltulzott, irronikus jellemzése volt egy jelenségnek. Így már megvan?

(#23) fuze válasza mcs (#20) üzenetére


fuze
őstag

Ez nem throttlingol

adms.hu | UI Designer

(#24) mcs válasza fuze (#23) üzenetére


mcs
veterán

Emelem a kalapomat, ha ilyen pici házban egy ennyire bivaly hardver mellett sikerült ezt megoldani. :)

(#25) fuze válasza mcs (#24) üzenetére


fuze
őstag

Viszont mint mondtam, eszméletlen hangos a hűtése :DDD

adms.hu | UI Designer

(#26) mcs válasza fuze (#25) üzenetére


mcs
veterán

Gondolom befigyel a Rakéta porszívó effektus. :D

(#27) citkar válasza Joshi (#8) üzenetére


citkar
addikt

Meg lehet oldani, elég kakaó van egy jó gamer notiban, nem fogja vissza a frekit. A bő 3 éves Alienware-m a mai napig megállja a helyét (nem csak 3-4 éves játékokkal kapcsolatban) és már szignifikánsabban erősebb is kapható, csak mélyen zsebbe kell nyúlni.

Úgy érzem a csúcs asztali hardware-ekhez mérhető a teljesítmény, persze a leges legnagyobb teljesítmény marad asztalin, de nem kell szégyenkeznie egy kemény vonalas gamer laptopnak, sokkal többet bírnak, mint a legtöbben feltételezik (már csak azért is, mert attól, hogy egy laptopban van dedikált VGA és lehet vele játszani, attól az még nem gamer kategória, hiába hiszik azt sokan, innen ered sok félreértés és téves képzet).

[ Szerkesztve ]

(#28) Formaster


Formaster
addikt

Ekkora méretben hova a 4K?? Főleg egy mobil 1060-al? Elég vicces... Talan low-on meglesz a 30 fps... :U

(#29) AxBattler


AxBattler
félisten

GYX 1060 6GB? Az milyen chip? :D

(#5) Fred23
Pontosan. Aztán görnyedhet a júzer, hogy jobban lásson.
Szerintem egyébként az igazi gémer noti 17.3"-on az igazi, csak azt meg győzze cipelni az ember.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) citkar válasza AxBattler (#29) üzenetére


citkar
addikt

Én a 14 colon is jól látok mindent, de nyugdij fele lehet nagyobbra kell váltsak :)
Tény, hogy otthon 24 colon használom, de sokat cipelem és fel sem merül bennem, hogy beáldozzam a kis méretet a nagyobb képernyőért.

(#31) AxBattler válasza citkar (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

A 14"-os alienware-t azért nem nevezném olyan mobilnak a vastagsága miatt - ennyi erővel 15.6"-ost vennék inkább, már azon is többet látok.
Persze ízlések és pofonok...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) citkar válasza AxBattler (#31) üzenetére


citkar
addikt

Egy 17, de még egy 15 coloshoz képest is több cm-rel keskenyebb. A 15-osnel kb 5 centivel rövidebb a 14-es, nekem ez fontosabb, mint az 1 collal nagyobb képátmérő . Könnyebb elpakolni és a táskája is elég kicsi, heti akár 4-5 napot cipelem. Ha lett volna keményebb 13 colos azt választom.

De az a jó, hogy van több méret, megtalalja mindenki, azt amire szüksége van.
Azt sajnálom, hogy 15 col alatti gamer notik elég kevesen vannak, de kétségtelen, hogy elég szűk réteg is keresi ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#33) Muerte válasza citkar (#32) üzenetére


Muerte
addikt

A mostani AW13 jól sikerült,jó hűtéssel,még az I7-es sem throttlingol ha le van cserélve a gyári fillért sem érő paszta.Az OLED panel brutális milyen kontrasztot és feketeszintet tud [link],[link],[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) citkar válasza Muerte (#33) üzenetére


citkar
addikt

Nézegettem már őket, jó ezt hallani. Azt néztem, hogy azokba bele lehet-e tenni egy SSD mellé noti Hdd-t, de nem volt egyértelmű, esetleg van infód erről?

Egyelőre a 4700 - as i7-es és az NV 765m jól teszi a dolgát. Nem hittem, hogy 3 év után is ilyen jól helyt áll. De ezen az új 13 coloson gondolkodom, bár nagyon hasonló a szélessége, de ha belefutok egy jó árba (refurbisht szoktam keresni), egy 7700 as procival, lehet cserélek, de ez még odébb lesz az az érzésem.
Meg korrekt áron tuladni a mostani sem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#35) buherka válasza [CsuCsu] (#21) üzenetére


buherka
addikt

Én próbálgattam FHD-n játszogatni a 15"-os ThinkPad-en amit használok, de nekem ez is már kicsi.... nem hogy még 14"-on nyuvasszam ki a szemem.
Az hogy a magas pixelsűrűség fölössé teszi az élsimítást...ez nem igaz. Igenis lehet látni a különbséget... :U

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#36) Tomassy00 válasza #56573440 (#3) üzenetére


Tomassy00
senior tag

:K

(#37) TaS1kaaa válasza AxBattler (#31) üzenetére


TaS1kaaa
aktív tag

Engem meglepett amikor megkaptam. 34mm (R2) helyett mar csak 25mm a jelenleg Alienware 15 R3.

Nem egy ultrabook, de akkor is :D

(#38) bmakszim válasza Formaster (#28) üzenetére


bmakszim
senior tag

A mobil GTX 1060 teljesítménye gyakorlatilag megegyezik az asztali verzió teljesítményével. Nem véletlenül hagyták el az M betűt a végéről.

(#34) citkar, a 13"-ba 2db M2 SSD-t lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#39) Formaster válasza bmakszim (#38) üzenetére


Formaster
addikt

És az asztali sem elég a 4k-hoz :U engem már azért is lehurrognak minden topikban h emellé 1440p monitort akarok venni :R

(#40) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

2k dollár egy homeuser notiért? Nó véj!

(#41) citkar válasza bmakszim (#38) üzenetére


citkar
addikt

Köszi az infót.

(#42) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Bármit is tudjon, azt el kell ismerni, hogy nagyon szép.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.