Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Agyrém, ami itt folyik.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Narxis


Narxis
nagyúr

Kizártnak tartom, hogy erről ne tudott volna a kormány. A közember is sejti, hogy hol éri meg a szolgáltatóknak befektetni, fejleszteni és, hogy hol nem. Evidens, hogy ha tavaly arról volt itt is cikk, hogy fejlesztések állnak le akkor egy újabb adó ezt váltja ki. Lehet majd mobil internetezni aranyáron.

Thanos was right.

(#5) #51736960


#51736960
törölt tag

tökéletes példája az elmúlt évek intézkedéseinek: átgondolatlan adóemelés, majd rácsodálkozás a negatív hatásokra.

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tányéros nem játszik ilyenkor?
Elvileg az mindenhol elérhető az országban, az új adó sem sújtja+azzal dicsekszenek gyakran, hogy olcsóbban a kábel tv-nél.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Dilikutya válasza Zirowe (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az internetet nem oldja meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Zirowe válasza Dilikutya (#7) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azt valóban nem, de persze arra is vannak alternatívák, csak nem olyan olcsók.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) Myers


Myers
senior tag

Mikor értik már meg ezek a családok, hogy a 28ezer (*4) kevesebb mint a kétharmad.

http://www.muszaj.hu/

(#10) big-J


big-J
őstag

Lassan újra kutat kell ásni.. :D

(#11) Huma


Huma
addikt

Miért is nem lepődök meg. Ez előre borítékolható volt. Valamint az is, hogy a költségeket majd részben vagy egészben áthárítják majd a szolgáltatók az ügyfeleikre.

Az állam előállhatna már valami normális ötlettel is. Mindig csak plusz adó.
Ha pl drasztikusan csökkentenék a feketemunkát akkor azzal több pénzt tudnának szerezni az államkasszának mint bármilyen adóval.
De esetleg a másik felét is megfoghatnák a dolognak. Ne azt nézzék, hogy honnan szedjenek be még több pénzt hanem azt, hogy hol lehetne spórolni. Hol folyik el a sok pénz.
Pl BKV-nak MÁV-nak és az összes állami cégnek a körmére nézni. Valamint a parlamentben is kicsit sokan vannak. Nyugodtan feleződhetne a képviselők száma.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) VaniliásRönk válasza Huma (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"De esetleg a másik felét is megfoghatnák a dolognak. Ne azt nézzék, hogy honnan szedjenek be még több pénzt hanem azt, hogy hol lehetne spórolni. Hol folyik el a sok pénz."

A legtöbb pénz korrupcióra megy el, ami nincs azt pedig nem lehet ellopni, tehát a kevesebb kiadás nem opció, már csak azért sem, mert ha csökkennek a kiadások, akkor még feltűnőbbek lennének a hiányzó összegek.
Változásra max. egy teljes összeomlás után lenne esély, de 10 millió ember mentalitását szerintem még az sem változtatná meg.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Szóval sosem lesz itt nálunk szélessávó optikai kábeles net. Köszi. Ha nem tudok elköltözni sehova, marad az ADSL életem végéig. Pedig nem is lakom messze Pesttől. Köszi.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#14) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Ezt a kormány nem fogja hagyni. Kell nekik a TV,hogy hülyítsék a népet.

(#15) Dilikutya válasza kiskaktusz (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

És még az ADSL sem áll egyformán. Én most cseréltem le a régről maradt 4 mbites DSL Classic csomagomat (árban most lett kedvező a váltás), a T-Home oldalán MT és lakcímazonosítás után is a 10 és 20 mbites csomag választható csak, de a T-Pontban mondták, hogy a 20-ast nem tudja a hálózat. 6 évvel ezelőtt volt utoljára teljesítményteszt, amikor pl. az én vonalamra is rászabadítottak mindent, akkor kb. 7/0,5mbit volt a plafon, tehát az akkori nagyobb, 8mbites csomag sem lett volna elérhető. Szolnoktól 10km-re, egy nagynak mondható községben (azóta város). Szélessávú optika csupán álom... bár eddig sem a szolgáltató volt a gátja, hanem az, hogy nincs rá kellő igény. Bár az bosszantó, hogy bár kínálják kimondottan ide is, a 20mbites nem elérhető, 300Ft-al került volna többe.

AkosAkos: A kormány nem hülyít, nem ők csinálják a Barátok köztöt. Egyébként meg az a néhány tízezer ember, aki így kieshet a szolgáltatásból, nem számottevő szavazó egyik oldalnak se, legfeljebb MDF kaliberű bűnbandáknak, a férges narancsnak meg a kókadt szegfűnek nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#16) kiskaktusz válasza Dilikutya (#15) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nálatok legalább van lehetőség választani. Itt a hírhedt 29-es körzetben, csak a upc szolgáltat ugyebár és lószart sem fejleszt. Itt vannak konkurens nélkül, nincs szükség árversenyre, nincs szükség fejlesztésre. 2megbites netet szolgáltat 4 rongyért, 15-öset meg 13 rongyért..
Idén végre elkezdett a DiGi fejleszteni optikai nettel a környéken. 3 településsel/várossal végeztek. Kíváncsi vagyok fejlesztenek-e tovább, mert aki kicsit is tájékozott a témában, messiásként várja a 4rongyos 20/10-es netet.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#17) Dilikutya válasza kiskaktusz (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs lehetőség, eddig is T-Home netem volt. Van még helyben a Pr-Telekom, de az említésre sem méltó, az 4-5e környékén kezdi az 1mbites internetet, erre jön a tévé, telefon, simán elmegy 10 fölé, így meg a 10/05 net, telefon havi 3000 perccel és a tévé megáll 6700 körül. Ezzel érdemben nem tudna versenyezni másik ADSL szolgáltató, de azok is drágábbak. Nevetséges ez az egész. És most már nem is fog javulni a helyzet, én pont jókor kötöttem új szerződést.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) kiskaktusz válasza Dilikutya (#17) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A bátyám meg felköltözött Pestre és ott meg válogathat kedvére a szolgáltatók és az olcsóbbnál is olcsóbb áraik között. A Bp táblától egyébként 10Km-re lakom. Felháborító..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#19) Dilikutya válasza kiskaktusz (#18) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ott ez nagyjából ezután is így lesz, jóval egyszerűbb ugyanakkora lefedettséget sokkal kevesebb befektetéssel kiépíteni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#20) kiskaktusz válasza Dilikutya (#19) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Na igen. Pláne az után, amit ebben a cikkben olvastunk. :(((

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#21) adax01


adax01
tag

Én ha töbségi nagy szolgáltatólennék az adott órszágban ahol ilyen adótőrvényt hoznak ultimátumot intéznék az ottani vezetőknek vagy vissza vonják ezt a tőrvényt 3 órán belül hanem teszikmeg lekapcsolnám a hálózatot és kivonulnék az adott országbol.
De elötte még a nyomaték kedvéért 15 percre lekapcsolnák mindent a teljes hálózatot kivéve a tűzoltókat meg a mentőket.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#22) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A a hazai

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) VaniliásRönk válasza adax01 (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A Fideszt ismerve 10 millió magyart vezényelnének a cég főhadiszállása elé... :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) Dilikutya válasza adax01 (#21) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csakhogy azt nem teheted meg, hogy lekapcsolod a szolgáltatást tiltakozásképpen. A kivonulás már egy más kérdés, de az sem megy olyan egyszerűen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) MageRG válasza adax01 (#21) üzenetére


MageRG
addikt

...vagy vissza vonják ezt a tőrvényt 3 órán belül hanem teszikmeg lekapcsolnám a hálózatot és kivonulnék az adott országbol.

A szolgáltatóknak elég komoly szerződéseik vannak a nagy fogyasztóikkal (cégek), amiben vállalják pl. rendelkezésreállást is. Ott nem az van, mint a lakossági ügyfeleknél, hogy leírják a kimaradást a következő számlából, hanem elég nagy kártérítést is fizethetnek az ügyfélnek.
Nem mellesleg a szolgáltatók bevételeinek nagyobbik részét az ilyen szerződések adják.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#26) adax01 válasza MageRG (#25) üzenetére


adax01
tag

Én akkoris megtenném a helyük ben hogykivolnulnék egazdaságilag és pénzügy politikailag kiszámíthatatlan országbol és eléggé drasztikusan tenném meg gyakorlatilag egyik pilanatrol a másikra.
És akkor elgondolkodhatna az adott ország vezetése a dolgokon és az ilyen országot IT befektetésre nem ajánlottnak nyílvánìtatnám.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#27) Dilikutya válasza adax01 (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért az szép lenne, ha kivonulnának, romokat hagyva maguk után... leánykorában a T-Home/Com/Mobile és a Telenor is magyar cég volt, amíg el nem adták.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) adax01 válasza Dilikutya (#27) üzenetére


adax01
tag

Ja én ezt tenném a helyükben.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#29) Sofian válasza Dilikutya (#27) üzenetére


Sofian
őstag

A Telenor/Pannon sohasem volt magyar többségi tulajdonban...

(#30) Isn't it? válasza Dilikutya (#27) üzenetére


Isn't it?
csendes tag

Egyik sem volt magyar többségi tulajdonban sohasem

(#29) Sofian :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.