Hirdetés

2021. május 14., péntek

Gyorskeresés

(#1) Hieronymus

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

A modern jogi felfogás szerint.:
A modemráció és hozzá tartozó büntetés nem közügy, ezért személyiségi jogokat sért a nyilvánosságra hozása.
Érthetőbben:
Ha engem X alkalommal, moderáltak, ahhoz rajtam és a moderátorokon kívül, senkinek sincs köze.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#2) djculture

djculture
félisten

(#3) D1Rect

D1Rect
félisten
LOGOUT blog

"A régi jó dolgokból nem marad semmi."

01110011 01101000 01101111 01110010 01110100 01110101 01110010 01101100 00101110 01100001 01110100 00101111 01101111 01111001 01000101 01010000 00111001

(#4) Just_Reboot válasza Hieronymus (#1) üzenetére

Just_Reboot
addikt

Tényleg? És ez eddig nem volt baj?

(#5) Kalandor válasza Just_Reboot (#4) üzenetére

Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Változik a világ.

(#6) Lauda válasza Hieronymus (#1) üzenetére

Lauda
félisten

Ha engem X alkalommal, moderáltak, ahhoz rajtam és a moderátorokon kívül, senkinek sincs köze.

Ez egyebkent teljesen igy van. Fuggetlenul attol, hogy idonkent en is beneztem oda, abszolute megertem a tortenteket. A masik ket moderacios topik is rejtett, csak ido kerdese volt a miert moderaltuk topik elrejtese.

(#7) Just_Reboot válasza Kalandor (#5) üzenetére

Just_Reboot
addikt

Csak rossz irányba...

(#8) Lauda válasza Just_Reboot (#7) üzenetére

Lauda
félisten

Nekunk semmilyen informaciot nem tartalmazott az a topik, egyebkent a modiknak sem, mivel az adatlapunkon latjak a szankciokat.

(#9) Just_Reboot válasza Lauda (#8) üzenetére

Just_Reboot
addikt

Én szerettem olvasgatni hogy kit miért és hány napra pakolnak ki.

(#10) Lauda válasza Just_Reboot (#9) üzenetére

Lauda
félisten

Az rendben van, en is be szoktam nezni. Ettol fuggetlenul nem tartozik a nyilvanossagra, hogy kit es miert tiltottak ki.

(#11) Syl válasza Lauda (#10) üzenetére

Syl
nagyúr

Na igen. Anno a wiskyst is suttyomban, titokban ítélték el, mert nem tartozott a nyilvánosságra, hogy mit művelt :U

Olyanok vagyunk, mint a kutyák. Van szájkosarunk, oltási igazolványunk és akkor mehetünk ki, amikor a gazdi megengedi.

(#12) Lauda válasza Syl (#11) üzenetére

Lauda
félisten

A ketto kozott en nem talalok osszefuggest es semmifele pahuzamot.

De most komolyan kerdem, milyen plusz info az, ha latod, hogy xy pistiket mar 5-szor kitiltottak?

(#13) Just_Reboot válasza Lauda (#10) üzenetére

Just_Reboot
addikt

Dehogy nem, már csak elrettentés képpen is. Ha olyan hülye volt hogy olyat csinált amiért kitiltották akkor hagy lássa mindenki.

(#14) Syl válasza Just_Reboot (#13) üzenetére

Syl
nagyúr

Így van :R

Olyanok vagyunk, mint a kutyák. Van szájkosarunk, oltási igazolványunk és akkor mehetünk ki, amikor a gazdi megengedi.

(#15) D1Rect válasza Just_Reboot (#13) üzenetére

D1Rect
félisten
LOGOUT blog

A legjobb elrettentés, ha csak megáll a fekete autó és elviszik az embert.
Persze soha nem kerül elő, de senki nem tudja miért.
:))

01110011 01101000 01101111 01110010 01110100 01110101 01110010 01101100 00101110 01100001 01110100 00101111 01101111 01111001 01000101 01010000 00111001

(#16) kentucky

kentucky
őstag

Sosem értettem miért kell besz*rni ilyen fenyegetőző gyökerekkel, meg hozzájuk alkalmazkodni. Ez az istant jogász vagyok dolog annyira dedós és, ha engednek feléjük, azt hiszik hatalmuk van, közben csak beböfögtek egy idézést a jogtar.hu-ról. Szánalmas, az ilyen ostoba embereket mellőzni kell és akkor nem pampognak. ÁSZF módosítással meg szerintem ki is lehet az ilyet védekezni, ha tényleg ennyire komolyan veszik, de szerintem még így is vicc kategória, hogy ilyenekkel foglalkoznak.

(#17) blackrulz válasza kentucky (#16) üzenetére

blackrulz
nagyúr

Az első hsz-t elküldtem az előző cégemnél dolgozó jogász cimbinek, ment is ki az "ezen beszarsz" falra, gyűjtik az ilyeneket. a finom összemosás a moderátorok által kiszabott büntetésnek és a btk szerinti büntetésnek eleve csillagos ötös. a többire annyit mondtak hogy hadházit kérték volna fel az egyetemi találkozóra, de ezek után lemondják :DDD

When you want a circus you exalt the clowns

(#18) DeFranco válasza blackrulz (#17) üzenetére

DeFranco
nagyúr

megsértetted az első hsz-t író személyiségi jogait és a méltósághoz való jogát, az accountodat sajnos törölni kell nehogy baj legyen. nem várhatod el, hogy miattad tartsa a hátát a moderáció.

addig is kapcsold ki az adblockot mert különben a kiscicák sírni fognak.

(#19) Rive

Rive
addikt

Aham.

Hát, az a topik volt az egyik első amit megnéztem, ha épp új tagot kellett káderezni a bolhán...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#20) TheLázs

TheLázs
csendes tag
LOGOUT blog (1)

Megjelent a miért moderáljuk a miért moderálunk topikot :D

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#21) blackrulz válasza DeFranco (#18) üzenetére

blackrulz
nagyúr

illetve visszaéltem a szellemi termékével, azt terjesztettem a megkérdezése nélkül.

no sebaj. lehet hogy 10 év letöltendő, de hogy rékára veszek minden nagykutyát a falakon túl ilyen ítélettel az is biztos. megtudják miért ülök arany életem lesz ;]

(#22) Lauda válasza Just_Reboot (#13) üzenetére

Lauda
félisten

Dehogy nem, már csak elrettentés képpen is.

Te komolyan azt gondolod, hogy van annak elrettento hatasa barkire is, hogy xy pistike ki lett tiltva xy dolog miatt? Szerintem nincs. Csak annak van nevelo hatasa, mikor magat az usert tiltjak ki, akkor van esely ra, hogy a kovetkezonel meggondolja.

Ha olyan hülye volt hogy olyat csinált amiért kitiltották akkor hagy lássa mindenki.

Nem kell ehhez hulyenek lenni, csak megszegni a PH! szabalyait, a ketto szerintem nem ugyan az. A kuldjuk ki a folyosora hogy szegyenkezzen modszert mar regen is rossznak tartottam. Itt viszont ez nem is mukodhet, mivel teljesen szemelytelen az egesz.

(#23) Lauda válasza blackrulz (#17) üzenetére

Lauda
félisten

Lehet ez nagyon viccesnek tunhet, mikor evekig jarkalsz birosagra egy okor miatt es a vegen kimondjak, hogy nem tortent jogsertes, akkor majd elgondolkodsz. De mire lezarulna az egesz, kozben meg 165-en jelentenek fel ugyan ez miatt. Rengeteg idiota van es iszonyat mire kepesek.

Olvasd el ezt a blogot: Évek óta van egy zaklatóm*

Szerinted az ilyen mire kepes, hogy kiidegeljen?

[ Szerkesztve ]

(#24) blackrulz válasza Lauda (#23) üzenetére

blackrulz
nagyúr

félreértetted amit mondtam :)

egyáltalán nem vitatom hogy ezt meg kellett e lépni vagy sem. pusztán jeleztem, hogy az a karakterhalmaz amit láthatunk azt egy bullshit generátor se fogalmazhatta volna meg.

hogy ezzel szűkíthető a támadási felület látom és belátom, azon túl persze meg erősen kétlem hogy bármilyen hasonló keresettel bírósági szakaszig lehetne vinni a történetet bárki legyen is a túloldalon. ettől függetlenül tartom hogy ha így látták jónak hát hajrá, én nem igazán nézegettem soha.

(#25) Kalandor válasza kentucky (#16) üzenetére

Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sosem értettem miért kell besz*rni ilyen fenyegetőző gyökerekkel, meg hozzájuk alkalmazkodni.
Addig én se értettem, amíg a heti esetszám át nem lépte az ingerküszöböt.

(#26) Hieronymus válasza Syl (#11) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

"..Na igen. Anno a wiskyst is suttyomban, titokban ítélték el, mert nem tartozott a nyilvánosságra, hogy mit művelt ..

Azért figyelembe kell venned, a tettek eltérő súlyát.

Az itteni figyelmeztetések és kitiltások nagyjából a blicceléssel azonos kategóriába tartoznak.
Nincs és nem lesz is olyan nyilvános adatbázis amiben a bliccelések, szabálytalan parkolások,,, tételesen felsorolása mellet egy életen át hozzáférhető lenne.

A "Viszkis rabló" tetteivel nagy nyilvánosságot kapott, mondhatni közszereplővé emelkedett egy időre.
A szabadulása után esetlegesen elkövetett szabálytalan parkolás miatti büntetését, nem hozzák címlapon az újságok. Már nem az a kategória, ami Ambruson kívül bárki másra tartozik.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#27) Viktor77 válasza Hieronymus (#1) üzenetére

Viktor77
félisten

Meg tudnád mutatni az erre vonatkozó paragrafust, szabályt, akármit?

(#28) Rive válasza Hieronymus (#26) üzenetére

Rive
addikt

Süketelés.

A PH berkein belül nagyjából mindet a PH szabályzata határoz meg.

Ha a PH szabályzatában benne van, hogy a moderátori intézkedések belekerülhetnek egy a felhasználók által megtekinthető topikba, akkor: kusch.

Elhiszem, hogy ez egyes embereknek kellemetlen.
Elhiszem, hogy egyes emberek ezzel kapcsolatban kellemetlenkedhetnek a PH-val szemben.
De pl. nekem hasznos volt az a topik, mer' ugye ha valaki notorious szabályszegő, azzal biz' az alapvető üzleti tisztességre voinatkozó szabályok betartását már nem szándékoztam tesztelni se.
Szóval ez megint arról szól, hogy néhány kellemetlenkedő miatt az összes többi kerül hátrányba.

Mindegy, eddig se nagyon üzleteltem újoncokkal, ezek után még annyira se fogok.
Visszajelzés/kibeszélhetőség hiányában lassan ott tartunk, hogy a vatera biztonságosabb is, személyesebb is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#29) Shokkolo válasza Kalandor (#25) üzenetére

Shokkolo
őstag

Ne haragudj, de ennek megint kicsit olyan szaga van, mint a beárazós topikok körüli történetnek.
Ignoráljátok a kreténeket és kész...
Nem azt tartom a jó irányvonalnak, amikor az idióták miatt változik meg, az amúgy jól bevált rendszer.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#30) Viktor77 válasza Shokkolo (#29) üzenetére

Viktor77
félisten

Biztos van a PH! üzemeltetőjének ügyvédje, miért nem kérdezik meg erről?

(#31) Kalandor válasza Rive (#28) üzenetére

Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha a PH szabályzatában benne van, hogy a moderátori intézkedések belekerülhetnek egy a felhasználók által megtekinthető topikba, akkor: kusch.
Tudom, hogy ez most neked ködösítés, üres magyarázkodás, aki szerint meg mi vagyunk itt az ÁVH-ba rendezett antikrisztus, azok meg elégedetten csettinthetnek, nekik ez tényleg kiváló "megmondtam". Nem célom senki meggyőzése, mert ennyi (semennyi) érvvel nem is lehet: vagy elhiszitek, hogy sokat rágódtunk, hogy mi legyen, és így döntöttünk vagy nem hiszitek el.

[ Szerkesztve ]

(#32) DeFranco válasza Viktor77 (#30) üzenetére

DeFranco
nagyúr

erre én is nagyon kíváncsi lennék.

gondolom egyébként nem a "nem szerkesztetted a hszedet 5 percen belül ezért 3 percre bannollak" meg "ne anyázz a wot topicban nem otthon vagy - 2 hét pihi, addig pont lejár a téli szünet" moderációkkal volt a probléma, ezek alátámaszthatók, könnyen bizonyíthatók és mivel nem fűződik hozzá anyagi érdek, nem is hiszem, hogy kettő sültbolondnál több elkezdene miatta anyázni

hanem a hardveraprós "netes képek mesés árak" meg "téglát küldtél az is törött volt, hirdetési jogodat az ügy rendezéséig megvonom" meg "p\/55yd3s7r0y3r666 felhasználói bejelentés miatt kitiltva" miatt, ott neccesebb a bizonyítás is, meg pistike hamarabb felkapja a cukrot ha nem jön össze a 15k hó végéig egy ilyen miatt, amiből fel tudná köhögni a 6s részletet.

@Kalandor: elhisszük. az nem lehet, hogy túlságosan elfáradtatok és emiatt már a farok csóválja a kutyát? csak kérdezem...

[ Szerkesztve ]

(#33) Just_Reboot

Just_Reboot
addikt

Amúgy milyen személyiségi jogokról beszélünk?

Csak egy nick név meg egy avatar társul minden felhasználóhoz.

(#34) @rglaaf válasza Just_Reboot (#33) üzenetére

@rglaaf
veterán

Ez jó kérdés, para van már mindentől no

(#35) hNp88

hNp88
aktív tag

megvan az :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#36) szabogabor10

szabogabor10
veterán

Rohadtul nem értek egyet ezzel a lépéssel. És akkor még finoman fogalmaztam. Itt legalább konkrétan utána lehetett nézni a gyanús tagoknak.
Egyébként meg milyen személyiségi jogok? Ismerjük konkrétan a nick-ek mögött megbújó személyeket? Nem. Akkor meg mi a francról beszélünk? Komolyan mondom nevetséges.
Mindentől azért tényleg nem kéne ennyire megijedni szerintem. Ha így haladtok, a végén még az egész fórumot bezárjátok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro

(#37) hNp88 válasza szabogabor10 (#36) üzenetére

hNp88
aktív tag

sose értettem én se, hogy hogy jönnek ide a személyiségi jogok

de komolyan, Kalandor főként ha van türelme, vagy aki rajta kívül érti ezt, kifejthetné

emlékszem, ezért nem lett pl. olyan se, hogy adott tag összes hozzászólására rákeresni

de mégis hogyan lehet úgy "személyiségi jogot" (annyira gyűlölöm ezt, hogy nem igaz) sérteni úgy, hogy azt sem tudjuk, kiről van szó tulajdonképpen?

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#38) CactuS válasza Rive (#19) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Szintén, sokat segített a tagok megítélésében. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#39) Syl válasza hNp88 (#35) üzenetére

Syl
nagyúr

Vagyis a bejelentéssel ellentétben nem szüntették meg a topicot, csak korlátozták a láthatóságát. Vajon miért? :U

(#40) Sirandrish válasza hNp88 (#35) üzenetére

Sirandrish
legenda

Ujjuj..lebuktak a nagybetűsök :C

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#41) szabogabor10 válasza Syl (#39) üzenetére

szabogabor10
veterán

Így még érdekesebb a történet...

iPhone 12 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro

(#42) Lauda válasza Syl (#39) üzenetére

Lauda
félisten

Hol olvastad a bejelentest, hogy megszuntetik?

Eredetileg is csak arrol volt szo, hogy nem marad publikus.

[ Szerkesztve ]

(#43) Lauda válasza Rive (#28) üzenetére

Lauda
félisten

Az egy dolog, hogy valaki a sajat foruman milyen szabalyokat hoz. Masik, hogy jogilag mennyire lehet valakit megcumiztatni. Visz egy papirt a birosagra, hogy skizofren es pereskedhetsz evekig vele, hogy most valoban rombol-e stb stb...

Ne felejtsuk el, hogy a nickek mogott emberek vannak. Legalabbis jogilag biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#44) CactuS válasza Syl (#39) üzenetére

CactuS
Arcképgyáros

Azért, hogy a moderátorok között nyoma maradjon a moderálásoknak? Visszakereshetőség, hogy ne fejből kelljen emlékezni mindenkinek az előéletére. Ezt nem lehet elérni publikusan, így a paranoiások is megnyugodhatnak, hogy "illetéktelenek" nem látják, hogy milyen dolgokat műveltek. Az lenne az igazi káosz, ha a moderálásoknak házon belül se lenne nyoma. Vagy lehet nem értem a célzásod. :F

(Kicsit lejjebb írtam, hogy nekem sem tetszik, mert ez egy remek felület volt arra, hogy információt szerezzen az ember egy adott nickről. Sőt, az indoklással sem értek egyet, hogy miért lett a nyilvánosság elől elzárva. )

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#45) Kalandor válasza Syl (#39) üzenetére

Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én azt mondtam, hogy nem lesz nyilvános.

Cactus: A moderátoroknak nincs szüksége erre a topikra, van rendes strukturált adatbázis.

(#46) Tikakukac

Tikakukac
titán

Sajnos priviket oda sem lehetett teregetni, de mikor az (azóta már nem) apród alá rakod a bizniszt hardveraprón és enrage után tolja a lila gőzt, aztán bevágja a figyelmeztetést, majd jön rá az indoklás amitől kiszédülsz a székből ;]

Régi szép idők. Telnek az évek, mindenki tanul ilyenekből. Nekem is megvan a kis adatbázisom, meg ahogy én tudom elég sokak vezetnek hasonlót, ilyen világot élünk :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#47) Lauda válasza CactuS (#44) üzenetére

Lauda
félisten

Visszakereshetőség, hogy ne fejből kelljen emlékezni mindenkinek az előéletére.

Fejbol, 610 ezer usernel? Ez most komoly?

(#48) Balika911 válasza Kalandor (#31) üzenetére

Balika911
nagyúr

Az miért nem működött volna, hogy létrehoztok egy Moderátor felhasználót, és azzal teszitek ki a szűrét az embereknek? Így senki nem tudná, hogy ki van az adott intézkedés mögött, nem lenne kit támadni.

Hasznos volt a topic, én arra használtam, hogy akiről azt sejtettem, troll, megnézzem, tényleg az-e. Ha több ízben kapott figyelmeztetést/kitiltást, akkor nem is válaszoltam neki.

Ezen a ponton pedig bedobhatnám, hogy biztos azért szűntettétek meg ezt a lehetőséget, hogy az embereket a prémium tagság felé tereljétek. ;]

(#49) Syl válasza Lauda (#42) üzenetére

Syl
nagyúr

A #2 hsz ebben a topicban ;)

(#50) Kalandor válasza Syl (#49) üzenetére

Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nézd meg a hsz-t is, amire válaszolt.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.