Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geller72


Geller72
veterán

Az a Dell noti nem rossz vétel ennyiért..;).

(#2) Pete55555


Pete55555
addikt

A Deepcool kiegészítők nem is rosszak ennyiért, és ötletesek.

Az Asrock Z97M OC Formula, ami meglehetősen fura egy megoldás...a központi processzornak 8 fázist, a memóriának 2 fázist biztosít ennél komolyabb megoldást is láttunk már. Elég meredek ilyen kis lapra három hosszú PCI Express aljzatot zsúfolni...

Valahogy ebből nekem az jön le, hogy ez a lap rossz...
Holott nem fura, hogy csak mATX-es, hanem végre valaki gondol azokra is, akiknek nincs teljes ATX méretű gépházuk...
Továbbá 8+2 fázis is teljesen oké egy mATX lapon, a 3 db PCI-E aljzattal meg nem is értem mi bajotok van, két szélre mehet a Corssfire/SLI rendszer, a középsőbe meg hangkártya, lehet örülni, hogy egy mATX lapban ennyi minden elfér, pláne, hogy M2, és SATA express is van rajta.

Szerk. Közben megnéztem, a 3. slotba mehet a videokártya, mert az az x8-as, az utolsó x4-es, de ettől még a megléte nem gond, max crossfire mellé nem fér be hangkártya.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) HREH


HREH
senior tag

"Asrock Z79-es alaplapok"

Ez az Asrock saját fejlesztésű chipsetje? ;] :D

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#4) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

"A Dell Latitude 15R sorozatának legutolsó tagja, az 5537 kódnevű modell rövidesen leköszön"

Érdekes egy latitude lenne ez, inkább inspiront akartál írni.

[ Szerkesztve ]

(#5) stratova válasza Geller72 (#1) üzenetére


stratova
veterán

Annak fényében végképp nem, hogy az 5547 csak R7 M265 (alias HD 8750M) VGA-t kap. Bár az új modell kapható FHD IPS-panellel, de azért a konfigurációért ~265e-t kell otthagyni a kasszánál (és a VGA is kevés a natív felbontású játékhoz). Utóbbi árba viszont már egy erősebb kiépítésű FHD PLS paneles Asus N550 is befér.

(#6) csendes válasza Geller72 (#1) üzenetére


csendes
őstag

Ja, nem rossz, de a lila mellett jó lenne rózsaszín vagy türkíz is, stb :DDD

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#7) Televan74


Televan74
nagyúr

Asrock alaplapokat elnézegettem.Mondom milyen jó színeik vannak, jól néz ki a sárga(mATX) és az Extrem6 a kék is. Ránéztem az árakra és már nem is kellenek. Úgy döntöttem még egy évet kibírok a 3770K -mal. Nem oly égető a váltás.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) Geller72 válasza csendes (#6) üzenetére


Geller72
veterán

A dög unalmas feketénél még a lila is jobb választás. Nekem személy szerint a szálcsiszolt alu, vagy a királykék tetszik, de ez egyéni. :U

(#9) stratova


stratova
veterán

A Travelmate P455 lelőhelyén kicsivel olcsóbban kapható a dVGA nélküli P643 is, ahhoz valamivel több bizodalmam lenne, bár a P645-ös utód sem tűnik rossznak (csak azt a billentyűzetet tudnám feledni). P455 számomra inkább egy matt képernyős, koca gamer képességekkel rendelkező, otthoni gép bár kínál pár extrát (HDD rázkódásvédelem, ujjlenyomat olvasó, bill. háttérvilágítás, véletlen s.gar.). Talán Probook 450/455 szintre sorolnám.

[ Szerkesztve ]

(#10) stratova válasza stratova (#9) üzenetére


stratova
veterán

P455 i5-tel már nincs rossz árban. A ház nagyon hasonlít az E1-re, igaz a fedlap kapott egy fémbetétet.

[ Szerkesztve ]

(#11) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

A Fatal1ty lapok egyre szebbek. :)

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#12) Baltásgyilko válasza Geller72 (#1) üzenetére


Baltásgyilko
csendes tag

Kár hogy ennyi pénzért a gigabites LAN nem fért bele :W

(#13) Taky


Taky
senior tag

Milyen olcsón lehet mar kapni TravelMate és Latitude notikat...Vajon méltóak a nevükhöz? :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#14) Luck Dragon

A DELL noti szerintem best buy ,most meg venném, ha nem rég vettem volna meg a Lenovo G580-at. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Még mindig nem javítottátok ki: a Dell Latitude 15R - inspironra.

(#16) Taky válasza Ice&Lime (#15) üzenetére


Taky
senior tag

Ugy mar ertheto az ara, na meg szine...:)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#17) stratova válasza Ice&Lime (#15) üzenetére


stratova
veterán

Bár az észrevétel jogos, kb. ugyanezt a gépet forgalmazza a Dell Latitude 3540 néven is kb. annyi eltéréssel, hogy arra 3 év helyszíni garancia vonatkozik és elérhető matt FHD kijelzővel (ill. nem lila a fémbetét :DDD ). Viszont hátránya, hogy a kiírthatatlan D-SUB portot kapta HDMI helyett (ilyen "úri hóbortra" csak USB 3.0-ás "dokkolóval" nyílik lehetőség).
Ahogy az XPS-ből is készült Precision M3800 névre hallgató kivitel.

[ Szerkesztve ]

(#18) Ice&Lime válasza stratova (#17) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Ez latitude?...hát ezt nem kellett volna nekik.

(#19) pusszycat válasza Baltásgyilko (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A Dell inspiron 7000 is csak 10/100 tud pedig az drága jószág ám. Az olcsó Acer-ben meg alap. Valaki meg tudja magyarázni mert nekem ez magas. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Az Asrocknál el felejthetnék már a 3 tűs venti csatlakozókat, pláne a drágább lapjaikon.

Lehet, sokakat nem érdekel, de nálam ez is szempont.

(#21) Geller72 válasza antikomcsi (#20) üzenetére


Geller72
veterán

+1

(#22) #65675776 válasza Ice&Lime (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi lenne ha inkább írnál a szerzőnek egy privátot? Sokkal inkább célt érnél vele.

(#23) Ice&Lime válasza #65675776 (#22) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem baj, jó lesz most már annak is.

(#24) Rica


Rica
senior tag

Tudom, hogy az Asrock lapok nagyon feljöttek minoségben az utóbbi években, miközben az áruk igen kedvezo maradt. Ez utóbbival most szakított a gyártó :F

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#25) Fr3eWar válasza stratova (#17) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Lehet hogy csak nekem zavarja az agyam de nincs olyan hogy lila fém, szóval ez így "15,6 hüvelykes gépnek lila fémből készült a burkolata" elég zavaró. Gondolom lila színre festett fémből készült akart lenni, vagy minimum vesszővel elválasztott "15,6 hüvelykes gépnek lila, fémből készült a burkolata."

[ Szerkesztve ]

(#26) antikomcsi válasza Rica (#24) üzenetére


antikomcsi
veterán

Bizony, egy jó ideje a "használhatóbb" lapjaik pont olyan drágák, mint a konkurencia termékei. Így felsőbb kategóriákban, már nem is éri meg Asrockban gondolkodni szerintem. :U

(#27) stratova válasza Fr3eWar (#25) üzenetére


stratova
veterán

Nem biztos hogy csak téged zavar, de mi lenne ha inkább pü-ben említenéd meg a cikkírónak?

(#28) #16939776 válasza Rica (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem nem hoz annyi pluszt az átlag-usereknek a Z97 hogy, túl nagy legyen a tolongás iránta.
Be kell pozicionálni a terméket a nem-átlag-usereknek: kell a csicsa és a "prémium" érzet, aminek az árban is meg kell nyilvánulnia. :)

(#29) vicces válasza Rica (#24) üzenetére


vicces
addikt

pont ez ugrott be elsőre..
kb 10 éve még a legolcsóbb volt. és mindig asrockot ajánlottak asus helyett, mert az is olyan jó. tényleg bagóért lehetett kapni. igaz, nem volt mindig lehetőség tuningra, de jó lapok voltak. na de ezek az árak.. .. :Y

:)

(#30) kromatika


kromatika
veterán

Javítsátok légszi."Dell Latitude 15R sorozatának legutolsó tagja, az 5537 kódnevű modell" :N Félrevezető info!!!!.Semmi köze a Latitude szériához,hiszen az a Dell felsőkategóriás üzleti modelljei.Itt pedig Inspiron 15R 5537 van szó.[link] Az Inspiron nam semmi köze a Latitude hoz.Közel sem azonos kategória.Bár tényleg jó áron van ez az Inspiron.

(#31) Ice&Lime válasza kromatika (#30) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Már 2x megemlítettem, te most 3x-ra, írj inkább privit a szerzőnek, nekem már jó így is ahogy van...

(#32) stratova válasza kromatika (#30) üzenetére


stratova
veterán

Bár ne lenne.
De már kitárgyaltuk.

(#33) kromatika


kromatika
veterán

A leglényegesebb különbség az Inspiron és a Latitude között,sosem a hardveres ,hanem az összeszerelési minőség volt.valamint a felhasznált anyagok,fém,alu stb...a lényeg hogy nem Latitude notiról van szó.Ez kb olyan mintha a hardveresen megegyező Lenovo Edge notit ThinkPad-nak,vagy a HP easy-t,Elite Book-nak titulálnánk,csak azért mert hardveresen megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#34) Ice&Lime válasza kromatika (#33) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nekem a latitude a hatezres széria.

(#35) kromatika válasza Ice&Lime (#34) üzenetére


kromatika
veterán

Pedig az 5 -ös is az.Hidd el volt nálam elég.Na ott van éppen minimális különbség

(#36) Ice&Lime válasza kromatika (#35) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Tudom, teszteltem abból is, de a hatezres az igazi.

(#37) #65675776 válasza Fr3eWar (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Felületkezelés nem csak festésben merül ki. Alumíniumot pl majdhogynem tetszőleges színűre lehet eloxálni. Ezerszer tartósabb és karcállóbb is lesz úgy bármelyik festésnél, de még az üvegnél is.

(#38) Fr3eWar válasza #65675776 (#37) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Jogos eloxálást kellett volna írnom, de a tényen nem változtat. Attól hogy van rajta egy felületi bevonatréteg még nem lesz maga a fém-jelen esetben az alumínium lila. Mivel fejlesztőmérnök vagyok (gépész és nem szoftver) így tisztában vagyok a felületkezelésekben, és pontosan tudom hogy mennyit bírnak ki.

(#39) #65675776 válasza Fr3eWar (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a szerzőnek jelezted már privátban?

(#40) Akula


Akula
őstag

Lila latitude? :F Hát nem tudom...

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#41) stratova válasza Akula (#40) üzenetére


stratova
veterán

Borzolom kicsit a kedélyeket. :DDD Vörös Precision.

(#42) Luck Dragon válasza stratova (#41) üzenetére

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) Rica válasza antikomcsi (#26) üzenetére


Rica
senior tag

Valoszinuleg ez volt a strategia, miota levaltak az Asusrol, piacot venni jo ar/ertek arannyal, utana meg johet a profit is. Duracellm...-nek van igaza, szerintem is mellelottek a pozicionalassal. Aki negy kartyas rendszert epit (ha van olyan egyaltalan), annak fontos lesz a markanev is.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#44) Geller72 válasza Rica (#43) üzenetére


Geller72
veterán

:K Ha megveszek mondjuk 4 karit 4 kilóért, nem fogok asrock lapon spórólni, ez tuti. ;).

(#45) #16939776 válasza Rica (#43) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez nem ad annyi sávszélt(16 Lane) hogy kiszolgáljon kompromisszumok nélkül 2db kártyát, inkább az M.2-es SSD által nyújtott "végtelen" sávszél és a még kisebb késleltetés, ami a Gamer-eket érdekelheti.

(#44) Geller_1972:Szerintem van nekik többprocesszoros komoly WS lapjuk is, 24 órás cserével meg mindennel. Be merném vállalni, gyomorideg nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#46) Rica


Rica
senior tag

Nem hagyott nyugodni a dolog, utananeztem az Extreme4-nek, ami szemely szerint nekem a legszimpatikusabb lapjuk volt az utobbi evekben. Nagyon jo a 97-es is, de 40 ezer Ft! A 87-es 32... Hova ugrottak ekkorat? :F

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#47) RECSKA


RECSKA
veterán

Ezek a premium asrock lapok koszonik szepen, jol vannak. En multheten raktam ossze par gepet. Z97 extreme4 es h97 pro4, valamint giga z97 gaming 5 es msi z97 gaming 3. Gyerekek, az Asrock lapok ezeket utottek. Gigan a vrm hutoje szinte hozza sem ert az ic-khez...
Gigat akkor sem vennek intel ala, ha fegyverrel kenyszeritenenek. Arrol nem is beszelve, hogy megbizhatobbak az asrock lapjai...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#48) Duree


Duree
veterán

Az Asrock lapok most már igazán szinvonalt képeznek.Régebben egy rémálon volt mindegyik,de mamár nyugodt szívvel megvenném én is,ráadásul az áruk is megfelelö.

duree54

(#49) VIC20


VIC20
őstag

,,lila fémből készült a burkolata"

Mondj egy lila fémet...! :U

(#50) antikomcsi válasza RECSKA (#47) üzenetére


antikomcsi
veterán

Oké, amit írsz, de egy 47-50K-s lapba nem férnek bele a pwm-es csatlakozók? Extreme 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.