Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Noukoum


Noukoum
veterán

Kíváncsi vagyok mit kezdenek az IpadOS-szel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#2) bollokcs80 válasza Noukoum (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Új emojik? :))

B.Cs.

(#3) Noukoum válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez gonosz volt. ;] :O

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ha a híváslista kezelése kibővülne és az SMS kézbesítési jelentés elérhető lenne nem csak rendszeren belül, akkor vevő lennék egy iPhone-ra.

Mert lakni, muszáj.

(#5) wztsdsfes válasza Noukoum (#3) üzenetére


wztsdsfes
újonc

Nem, ez ostoba volt. Új emojik kapcsán nem az Apple, hanem a Unicode háza táján kell nézelődni. :U

(#6) bollokcs80 válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nem annak szántam, de tény, hogy mindig hangsúlyos az új tulajdonságok között. :) Kolléga gondolom arra utalt, hogy lesz-e macOS a tabletekre, de gondolom nem, mert azzal lâbon lőnék magukat.

B.Cs.

(#7) ddaydome


ddaydome
senior tag

Hát skaccok. 1 hétig használtam az Iphone 13 minit és nem bírtam tovább. Most költöztem vissza SAmsung A71 Android (12) ra. Különösen fájdalmas élmény az egész rendszere az iphonnak és annyira béna, hogy az rendesen kiborító. Még a tárcsázója is egyszerű, mint a faék.
Olyan élmény volt mintha W10-ről költöztem volna át W98-ra....
Kiváncsi vagyok mi az "új" fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#8) ddaydome válasza Hallosz (#4) üzenetére


ddaydome
senior tag

Inkább ne tedd. Gondold át 2x-r is. Főleg ha Samsungod van.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#9) sfefe


sfefe
őstag

Nyomogattam haver 13proját hááát a szifon elég faék....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10) gaucho válasza sfefe (#9) üzenetére


gaucho
tag

Köszönjük! :C :R

(#11) Parallaxis válasza ddaydome (#7) üzenetére


Parallaxis
addikt

iPhone 13 Miniről egy A71-re visszaköltözni olyan, mintha egy Porsche Taycan-ból átülnél egy full extrás, automata váltós Opel Astra-ba..
Az Opelben minden kényelmesebbnek tűnik, csak éppen a minőség és a teljesítmény messze nem ugyanaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) LosBlancosRM válasza gaucho (#10) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Sajnos igaza van. Ettől függetlenül van, akinek ez elég.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#13) joey04 válasza sfefe (#9) üzenetére


joey04
titán

de legalább működik, nem úgy mint a simple. ;]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) hekki89 válasza LosBlancosRM (#12) üzenetére


hekki89
csendes tag

Az emberek 99%nak valószínűleg elég. Nektek mire nem elég?

(#15) adamssss válasza Parallaxis (#11) üzenetére


adamssss
veterán

Epic. Ezt elmentem. :R :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16) nozs23 válasza ddaydome (#7) üzenetére


nozs23
addikt

Orulok, hogy a tarcsazoval nem lehet mast csinalni, mint tarcsazni.

(#17) LosBlancosRM válasza hekki89 (#14) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nincs rá normális billentyűzet, tárcsázó, böngésző, galéria, nem tud legördülő screenshot-ot(néhány appban tud, amit pdfbe(wtf) ment), nem tud többszöri/folyamatos értesítést, gesztusvezérlés is visszamaradott, az appok is össze vissza használják, alkalmazások beállítása is hol appon belül, hol a beállítások appban, szöveg kijelölés is kaotikus, több buggal találkoztam, mint droidon... + amik most nem jutottak eszembe.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#18) Fritz Teufel válasza hekki89 (#14) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Például jó lenne ha lenne benne asztali üzemmód (pl.: DEX). Nekem Samsungom van (S20+), amit a gyenge térerő miatt már 1000x elátkoztam, de ezt a hiányosságot nehezen emésztem meg.
Elromlott a notebookom és a javítása-eladása valamint az új beszerzése egy jó hónapos procedúra volt. Addig a telefont használtam quasi PC-ként. Mikor visszaálltam notebookra, azon gondolkodtam, hogy mi a frászért vettem, mikor mindent maradéktalanul meg tudtam oldani a zsebpécével, a munkát is beleértve (Word-Excel-Powerpoint stb.). Jó, az Assassin's Creed Valhalla nem futott rajta...
Nos, ez a feature a fél láb az Apple iPhone székén, ami nekem baromira hiányozna a váltanék.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#19) LosBlancosRM válasza Parallaxis (#11) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Amikor a Hungárián ülsz a dugóban, melyik a fontosabb? A 700le vagy a kényelem? Tudom. Az, hogy mehet a flex.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#20) xZer0kidx válasza LosBlancosRM (#19) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Talán az a fontosabb, hogy az Opel vezérigazgatója ne üljön suttyomban a hátsó ülésemen...:DDD

A cikkhez is: én egy Samsung féle rejtett mappát várok ahova képeket, appokat, doksikat lehet egyszerűen rejteni.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#21) Felesbandi válasza ddaydome (#7) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Honap vegen tervezek 13 Minire valtani, ne tord le a hype-omat. :DDD
Bar volt iPad-em, igy tudom mire vallalkozok...remelem.

(#22) NemMo válasza Felesbandi (#21) üzenetére


NemMo
őstag

Én adok neked egy ellenvéleményt. Én 2019-ben váltottam iphone-ra és előtte droidon imádtam témázni, mókolni és rengeteg widgetet kipakolni, amire amúgy nem is volt szükségem. Azóta már van watch-om és macbook-om is, szóval nekem nagyon bejött a váltás. Amíg nem volt macbook-om is én sem hittem az ökoszisztéma dologban, de be kell látnom hogy tényleg fenomenális vagy ha csak iphone minden más nélkül, akkor nekem a jelszókezelés amire azt mondom, hogy valami zseniális és baromi könnyen, gyorsan működik csak egyszer kell az eszközön apple id-val bejelentkezni és ott van minden egyből. Én amennyire olvasom a véleményeket a droidról váltók többsége elégedett, persze vannak olyanok is akiknek nem tetszik ezt olvashattad feljebb. Én azt mondom ne hagyjad, hogy a kedvedet szegjék várd meg a saját tapasztalataidat és csak aszerint ítéld meg.

(#23) janeszgol válasza Felesbandi (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Nyugodtan próbáld ki. Az igaz, hogy limitáltabbak a lehetőségek (bár ez sem mindenkinél egyforma), de sokat fejlődött az iOS.

(#24) kBika válasza NemMo (#22) üzenetére


kBika
csendes tag

egyetértek, a wallet is nagyon rossz hogy 100%-os megbízhatósággal működik és nem kell vele bénázni mint droidon :D icloud azonnali szinkronizálásról, mac és ipad közötti universal control-t inkább ne is említsük... de önmagában az airplay mint funkció ad annyit, hogy soha többet android.

(#25) hekki89 válasza LosBlancosRM (#17) üzenetére


hekki89
csendes tag

Többféle billentyűzet közül válogathatsz és nem gondolkodik, hogy felugorjon vagy ne ha egy beviteli mezőre nyomsz. Böngésző szintén. Gesztus vezérlés egyszerű és nagyszerű, android innen nyúlt mindent. Buggal szinte alig találkozok, míg androidon minden napos volt.
a dex az tényleg szimpatikus amit említettek.
Nekem a hosszú támogatás, az ökoszisztéma (iPad, iPhone, Watch, MacBook van), az, hogy megbízható és nem gondolkodik órákig, nem laggol 1 év után, többet ér minthogy pár widgetet kipakoljak meg mindent szinezgessek rajta. Ez a tárcsázó dolgot meg nem is értem :D

(#26) ddaydome válasza hekki89 (#25) üzenetére


ddaydome
senior tag

Akkor mondom:
Nincsen hivas előtti szerkesztés, nincsen olyan, hogy átmásolod hogy 20......34 és kitalálja, hogy 06-ot rak be elé és még sorolhatnám. Ez telefonálgatós munkánál igencsak bosszantó, de elismerem és látom, hogy sokakat nem zavar, hogy kb. egy windows 98 szinten van a rendszer, csak nem indul újra.
Elismerem, hogy vannak jó dolgai. pl a face id az nagyon jó. De összességében egy olyan fejletlen egy One ui 4.1 mellett, hogy az siralmas.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#27) ddaydome válasza hekki89 (#25) üzenetére


ddaydome
senior tag

Nekem 1 év után sem laggolt a Samsung. Lehet, hogy nem kellene xxx oldalakat csekkolgatni :)

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#28) hekki89 válasza ddaydome (#27) üzenetére


hekki89
csendes tag

Pont ez a lényeg, akármilyen oldalt csekkolhatok :) ;]

(#29) ddaydome válasza hekki89 (#28) üzenetére


ddaydome
senior tag

:DDD Az apple fanokat úgysem érinti ez a bejegyzés. Nekik mindegy, mi van :D

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#30) LosBlancosRM válasza hekki89 (#25) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Több billentyűzet, ami azt tudja, mint amit a gyár(+ skinek). Pár napja a SwiftKey elég szépen bebugosodott, újra kellett raknom(mindig vissza akart jönni a gyári, pedig kikapcsoltam). Note9-en se gondolkozott, szemben az iPhone-nal. Böngésző szintén évekkel van lemaradva. Nincs pl normális adblock, mert "visszára" felugrik a lap elejére. Opera többé kevésbé jó, de az meg új lapon nyit meg sok oldalt, utána nem az előzőre megy, hanem az üres kezdőlapra. Gesztus egy nagy nulla, nem nagyszerű. Majd ha az agyonhypeolt ökoszisztéma minden alkalmazása használni fogja(mint droidon), akkor hozza az elvárt szintet. Bug... Safari a képernyőre fagyott nem is egyszer. :D Szerencsére elkülönítve, mindent a saját rendeltetése szerint használok/használnk, így nem làtom értelmét az ökoszisztémának, igazából még senki se írta le, hogy mi benne a pláne. Note9 3,5 év után is jó telefon volt, sok tekintetben jobb, mint a 13PM, csak hát a legfontosabban nem(aksi). Widgeteknél itt spec azt nem értem, hogy minek van az oldalsó widget sáv. :D Na még1 lemaradás droidhoz képest, a "launcher". Vicc, hogy az appkönyvtárban nem tudok saját mappát csinálni, hanem kutatnom kell, hogy a rendszer hova teszi be random. :DD Az, hogy az ikonok elhelyezése is automatikus, meg se említem. Mókolást S3-mal elhagytam.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#31) LosBlancosRM válasza ddaydome (#26) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nekem az hiányzik, hogy elkezdem beírni valakinek a nevét számokkal és kikeresi a rendszer a telefonszámot.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#32) LosBlancosRM válasza kBika (#24) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Azért mert bénáztál, miért a rendszer a hibás? :F Airplay 😂 Nem tudom, hogy milyen net kell neki, mert az 1 gigabites digin alig tud átnyomni egy fullhd-s videót a tvre. Képnézegetésre is alkalmatlan, semmivel se jobb, mint az Androidos megfelelője.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#33) Linkin1994 válasza LosBlancosRM (#30) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Én vettem egy 6s-t megnézni a rendszert és kb ugyanezek voltak a kínjaim a gesztus vezérlés elég random hogy mikor hogy működik.De ami számomra érthetetlen hogy még a billenytűzet méretét sem lehet változtatni pedig nem hiszem hogy ez akkora kárt tenne az IOS-ben. Az ököszisztéma az biztos hasznos de én aki Windows+Google cuccokat használ full haszontalan.Azon kaptam magam,hogy a összes apple appot leírtottam a telefonról és mentek fel a google appok :DDD

[ Szerkesztve ]

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#34) Noukoum válasza LosBlancosRM (#32) üzenetére


Noukoum
veterán

Az Apple Pay tényleg mindig működik, ehhez képest a simpleről nagyon sok problémát hallani.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#35) ddaydome


ddaydome
senior tag

Nekem teljes a kiábrándulás az Iphone-ból. Nagyon nagy lemaradásban van a rendszer elég sok részen. Persze érthető, mert nagy fejlesztések nélkül is van értéke.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#36) hekki89 válasza LosBlancosRM (#30) üzenetére


hekki89
csendes tag

Anno nagyon regen nalam is elofordult visszara a lap tetejere ugras safariban de mar evek ota nem es adblockot is hasznalok. Droidon milyen okoszisztema van? Mivel is van abban? Pl telon latok valamit ctrl+c majd macen ctrl+v, ilyet tud mar alapbol android egy linux-al vagy windows-al? Vagy universal control pl egy android tablet es barmilyen keszulek kozott?
En nem mondom h tokeletes az iphone, egyik telefon se az. De nem jarok be samsungos cikkek ala lenyomizni a oneui-t, vagy huawei cikkekhez. Ahogy latom valamiert nalad is ott ficeg egy 13 pro max fel millas telefon :D. Windows meg Linuxot is hasznalunk cegben fejlesztesre es megvagyok veluk, otthoni meg maszekra meg macbook mert minden mas cuccom is apple, bolondsag lenne ezek melle androidot venni.

(#37) LosBlancosRM válasza Noukoum (#34) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Már van Google pay is. Nekem is volt bajom a Simple-el, de a fizetés akkor is működött.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#38) LosBlancosRM válasza hekki89 (#36) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Van valami különleges beállítása az adblocknak? Illetve melyiket használod?
Nem tudom, hogy hol tart a google és a win összemelegedése, én nem használom így a cuccaimat. :D Mind a 2 oldalon leírom a véleményem, az iPhone is tud olyat nyújtani ami jobb, mint amott, csak sajnos több a hiányossága. Ha lenne olyan droidos telefon, ami hozza ezt a szintet(hardver), nem ezt vettem volna. Inkább bosszankodok a hiányzó tudás miatt, mint a gyatra térerő, aksi, melegedés miatt.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#39) Felesbandi válasza NemMo (#22) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Parom iPhone-jat nyomkodtam eleget, igy nagyjabol sejtem, mit varhatok. A kerdes az az, hogy a mindennapokban mennyire fognak zavarni azok az aprosagok, amiket rovid hasznalat alatt zavaronak/furcsanak talaltam. Lehet, hogy megszokom oket, de az is lehet, hogy mindennapos hasznalattal csak jobban zavarnak majd. Idovel kiderul.

Android tobb szempontbol nagyon nem jo iranyba halad most, csak ezert veszem ra magamat a valtasra. (Na meg azert, hogy a budos eletbe ne kelljen Xiaomi telefont a kezembe vennem meg egyszer.)

(#40) hekki89 válasza LosBlancosRM (#38) üzenetére


hekki89
csendes tag

Adblock plus for safari - eyeo GmbH. Nem állítottam rajta semmit. iPaden meg macen se ugrik vissza.

(#41) Tibee86


Tibee86
veterán

Mily meglepő (ja nem), hogy megint a szaraszifonbezzegazandroid diskurzus megy... :DDD

(#42) NemMo válasza Felesbandi (#39) üzenetére


NemMo
őstag

Majd kiderül. Én együtt tudok élni a hiányosságaival. A tárcsázó tényleg nagyon fapados és a gyári billentyűzet is az, de a swiftkey egész élhető. Én droidon utáltam, hogy nyáron amikor hívásom volt és elővettem a zsebemből jó néhány másodperc eltelt amíg a fényerő felkúszott látható szintre, na ilyen szerencsére nincs iphone-on. Az üzemidő 13 pro-nak egészen parádés.

(#43) swayze válasza ddaydome (#35) üzenetére


swayze
tag

Valószínűleg te a tipikus menthetetlen vagy aki, azért váltott rendszert, hogy a régi dolgait használja (a beteg aki elmegy az orvoshoz, de a gyógyszert már nem szedi be, mert minek). Az érveid nagy része ilyen "ez sincs, ez sincs," de azt nézted-e vajon, hogy mi van helyette, hogyan oldották ezt meg?

U.i: Van nekem egy ismerősöm aki nemrég nyergelt át androidról soha nem volt előtte iPhonja és nála volt, hogy 1 hétig mondta, de sz@r ez az alkalmazás váltó sose jön elő stb, majd elkértem a telefonját és 4\4 szer megnyitottam neki, kb leesett az álla, mint utólag kiderült fogalma se volt, hogy az a gesztus, hogy működik csak az hogy az androidon így szokott hát az ide kevés volt. Ez arról jutott eszembe, hogy írjátok itt a gesztus vezérlést, hogy nincs meg nem jó, de igazából ez nem igaz nincs sok gesztus (nem csinál képernyőképet ha felette hadonászol), de amik vannak azok igazán jól működnek.

(#44) ddaydome válasza swayze (#43) üzenetére


ddaydome
senior tag

Szerintem èn nem személyeskedtem senkivel. Azèrt váltottam, mert volt egy jó lehetőség ès ki akartam próbálni. A telefon méretre ès külleme ès anygminősège is nagyon tetszik. Sajnos a szoftvere nem okostelefonos. Kipróbáltam már nokiat, xiaomit, huaweit stb. ès nem vagyok elvakult. Lehet, hogy neked is kell próbálni ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#45) xZer0kidx válasza Linkin1994 (#33) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

A 6s-en a gesztusvezérlés nem teljes értékű a home gombot nem váltja ki, csak egy kiegészítése annak. X vagy újabb készüléken egész más élmény...

Én windows és google cuccokat is használok iphone mellett és azt tapasztaltam, hogy sok esetben (ez lehet már nem így van) a google appoknak az ios verziója többet tud/előbb tud valamit mint a zöld robotosé pl. drive faceid, touch id zárolás. Icloud drive/fotók is teljesen rendben van beépül az intézőbe, jelszavak, könyvjelzők is szinkronizálódnak safari-chrome között, stb. Biztos van olyan ökoszisztéma feature ami hűha lenne, de eddig még valahogy túléltem nélkülük.

Nem neked:
Azért tényleg érdekes, hogy lejön egy hír a wwdc-ről és újra beindul az androidos felhasználók (tisztelet a kivételnek) önigazoló/összehasonlító kényszere. A kínai gyártók rossz szokása beivódott a vásárlók szokásaiba, miszerint rendszeres időközönként össze kell hasonlítani a két rendszert önigazolás céljából. Biztos, hogy jól döntöttünk ha ezt ilyen időközönként bizonyítani kell önmagunknak? :)

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#46) atiska007


atiska007
senior tag

TizenX év android után megvettem életem első szifonját, 13 Pro, mivel nem vagyok egy nagy telefonváltogató.
3 évig szerintem boldogan el leszek vele, utána majd megkapja a gyerek, 2 évig simán ki tudja még ő is használni.
Elég fura így android után, de megszokható. Xiaomi-ról váltottam (Mi 10T) de egyelőre nem sírom vissza.
Elég húzós volt a szifon ára, de kamatmentes részletre, a mostani inflációt számításba véve, 5 évre leosztva még mindig élhető. (Egyben SOHA nem adnék ki ennyi pénzt érte)
Xiaomit 1 éve vettem 160k-ért, most jó, ha 90-ért el tudnám adni, szóval megy emergency telefonnak inkább...
ui.: androidról váltás oka már 1 év után? Állandó reboot-ok, fagyások, crash-ek még full wipe után is, pedig mindent gyári sw-el használtam...

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#47) Linkin1994 válasza atiska007 (#46) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Én Oneplus 7 pro-val elvoltam 3 évig semmi lassulás vagy kín nem volt vele.Nézegettem én is az Iphone-t de nekem a méret miatt csak a pro max lett volna opció+ töltő és esetleg magsafe is kellet volna ha vezetéknélkül akartam volna tölteni emberi sebeséggel. így maradt a 10 pro amihez volt töltő, tok fólia +nyertem az Op-tól egy 50w-os vezeték nélküli töltőt így azt se kellet venni. :DDD árban jobban jöttem ki és faszán is megy szóval 3-4 évig ezzel se lesz kín.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#48) David75


David75
őstag

Én olyan 10 év androidozás után váltottam. Meizu M1 - Nexus 6p - s8 -Mate 20 pro. Semmit se tudok mondani ami hiányozna (a gyorstöltésen kívül :DDD ), viszont így hogy nincs Huawei biztos nem váltanék vissza. A samsung nekem nagyon nem jött be soha és ott sincs normális gyorstöltés, pedig az s8 volt a legutolsó samsung ami tényleg innovatív volt. A pixel széria a nyomában sincs a nexusoknak. Xiaomi nem az én világom és vagy tepsi vagy kiherélt telefont veszel. A one plus nem rossz, de az se ér annyit, hogy ne legyen apple wallet, airplay főleg mert van apple tv itthon, apple pay, iclould nekem jobban bejön mint a "skydrive" vagy a google drive(céges dolgokra mondjuk inkább google drive), de amúgy nekem a magsafe is nagy kedvenc, csak jó lenne ha töltene legalább 40 wattal.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#49) moleculez válasza LosBlancosRM (#17) üzenetére


moleculez
veterán

Neked nem való az iOS 🤷🏻‍♂️ Ennyi, pont. Nincs ezzel shemmi gond amúgy, használd egészséggel az androidot. Ugyanakkor azt gondolom helyesebb lenne azt mondanod, hogy NEKED nem tetszett a rendszer, nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, ahelyett hogy azt állítod (!) hogy szar ahogy van. Szerintem pl ez nen igaz, és bár messze nem tökéletes a rendszer, az én (és sokmillió másik) felhasználó igényeit tökéletesen és stabilan fedi le.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#50) Felesbandi válasza atiska007 (#46) üzenetére


Felesbandi
senior tag

"Egyben SOHA nem adnék ki ennyi pénzt érte"

Szabad megkerdeznem miert? Vegso soron ugye ugyis ugyanazt a penzt fizeted ki erte.

En Mi 9T-rol tervezek valtani kb. 3 ev utan, szoval picit tovabb huztam MIUI-val, mint te, de valoban siralmas a rendszer es mar csak menekulni akarok tole. Elso nagyobb frissitesig nekem is allandoan lehalt az egesz rendszer a rakba, utana azt kijavitottak, de cserebe kivettek funkciokat (vagy csak kenyelmetlenebb helyre pakoltak oket), valamint bugosabb lett a rendszer. Jelenleg neha eltunnek kepek a telomrol es csak egy fekete negyzet marad a helyukon, a kamera se mindig menti el a lott kepeket, beakadnak az ertesitesek ALLANDOAN, vagy nagy ritkan aktivalodik a zseb uzemmod mikozben a kezemben van es semmit nem takarok ki rajta sehol. Ja meg persze az ujjlenyomat olvaso is olyan, hogy ra kell keszulnom, hogy hibatlanul tegyem oda az ujjam, akkor kb 66% sikerrel felold.

Anyam Android One-os Xiaomi-ja, ami kerult kemeny 60 ezerbe bezzeg hibatlanul teszi a dolgat, soha nem panaszkodott meg ra es amikor rakerdeztem, akkor is mondta, hogy minden jol mukodik rajta. Pedig nala a 2000 megnyitott Chrome tab mindennapos jelenseg. Nyilvan nem maradtak memoriaban, de annak ellenere, hogy egyaltalan nem figyel ra, hogy hogy hasznalja es a bezaras gombrol meg csak nem is hallott, eleg jol fut neki a rendszer.

Kivancsi leszek, milyen lesz a mindennapokban az iOS. Szemely szerint en az Android-ot preferalnam, de kompakt meretben jelenleg nincs tul sok kompetens opcio a zold oldalon, igy marad az iPhone.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.