Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Jó cikk, a gép meg rohadtjó... :R Ez a 13" Air pont jó lenne nekem minden téren, csak a bővíthetőség még mindig para... :O A grafikus lassító itt azért még oké, de pl a Pro-ba is ugyanezt rakták... így meg erősen az Air felé dől a mérleg musthave-ség terén. Ha a következő MBP 13" is ugyanezt fogja tartalmazni tavasszal, akkor Air-em lesz - akármennyire is Pro-t akarok, ez sokkal jobb ajánlat annál.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2) Thome


Thome
addikt

Ekkora nyálverést eddig nem sok helyen láttam.

"Az Apple legyőzhetetlen teljesítményt és minőséget ad ma a 2011-es, ULV Core processzoros Macbook Airrel"
Legyőzhetetlen teljesítményt ad most 2011-ben? Hol szarassam körbe a notimmal az Apple egyik legerősebb Macbook Pro-ját?

"neked egy töltődő telefonod lesz, nekem pedig egy workstationöm"
Ez hol munkaállomás? Ott, ahol egy átlagos notebook? Inkább egy használható asztali gép, mintsem munkaállomás. Vagyhát, ha a word meg az excel a munkád, akkor igen, munkaállomás.

"Ez lesz a jövő. Minden más elavult"
Lál.

"nem ékszer, hanem igásló"
Dehogynem.

(#3) JulWCZar válasza tDr1v3r (#1) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ne félj a grafikus bővíthetőségtől:

A Thunderbolttal közvetlenül van PCI Express csatlakozás:
[link]

A többiről meg valami ilyesmi gondoskodna (ViDOCK):
[link]

Persze ez elég extrém, de a ThinkPadesek is ráfanyalognak. Mindenesetre nem lehetetlen, a Thunderbolt sok mindenre jó lesz még.

(#4) JulWCZar válasza Thome (#2) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Természetesen az ultrahordozható szegmensről van szó. Ha figyelmesebben elolvastad volna, láthatod hogy ennyi pénzért olyan ThinkPadet is kapsz ami megeszi reggelire.

Ha figyelmesen elolvasod mielőtt idehánysz, láthatod hogy nem Word/Excell a munkám: ezen a gépen egy teljes webszerver is gyönyörűen elfut a Virtual Boxban, miközben a több mint egymillió soros kód (ami a szerveren fut) villámgyorsan böngészhető.

Ezt adja a Core i5 és az SSD. Egy ekkora gépben pedig ez elképesztő teljesítmény, tavalyi normál méretű laptopok szintje.

(#5) JulWCZar válasza Thome (#2) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Még valami: a laptopod bizony elvérzik az én munkakörömben, mert nincs benne SSD.

(#6) tDr1v3r válasza JulWCZar (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ja, csak kérdés, hogy mikor lesz rá megvalósítás... fél éve már hogy van TB-s MBP, de még szinte semmi kiegészítő se jött ki hozzá.
Ha meg jön, kíváncsi vagyok hogy az Air-rel mi lesz - mivel az iFixit szerint gyengébb Thunderbolt vezérlő van a gépben, lehet hogy 2 kijelzőt se tudna kezelni önmagában az alma spórolása miatt.

(#2) Thome: Kategórián belül értette szerintem, a gépeddel meg felesleges összehasonlítani - az egyik nagyobb (és olcsóbb, kelendőbb) minden téren, a másik meg kompaktabb (és - aránytalanul - drágább, prémiumabb) minden téren

Ennyiből lehetne egy workstation magas árú Thinkpad-nek is (hardverileges) konkurenciája a sok konzumer gép, de nem az...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7) JulWCZar válasza tDr1v3r (#6) üzenetére


JulWCZar
senior tag

A legnagyobb Cinema Displayt (vagy már Thunderboltot? Mindegy is) kihajtja, az pedig 2560x1440, márpedig ahhoz kell sávszélesség.

Nekem nem létszükséglet az erős videó, Civ 4 nagyon szépen fut, más nem számít. Az biztos hogy egy Radeon HD 2400 XT-nél gyorsabb, nameg a Sandy Bridge chipjével már békét kötöttem mielőtt megvettem az Airt.

Azért is nem mentem rá a használt ThinkPad X201s-re, mert az még nem SB volt.

A Thunderbolt akkor lesz izgalmas ha rámegy Kína. Jelenleg horror áron láttam még a sima kábelt is.

(#8) bLaCkDoGoNe válasza Thome (#2) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Warning, troll sign!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#9) Thome válasza bLaCkDoGoNe (#8) üzenetére


Thome
addikt

Sámli.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tim82


Tim82
nagyúr

A Thinkpad T szériában van rollcage.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#11) JulWCZar válasza Tim82 (#10) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Valóban, akkor valami rumor maradt meg még régről. Javítom.

(#12) Tim82 válasza JulWCZar (#11) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyébkéntaz sem teljesen helyes, hogy a Lenovóra hárítod annak felelősségét, hogy a vele szerződésben lévő panelgyártók nem igazán hajlandóak 16:10 arányú IPS paneleket gyártani. Hidd el, nem azon a panelenkénti 50 dodón és a Lenovo feltételezett sóherségén múlik, egyszerűen kénytelen beadni a derekát a trendnek.

A rumor valóban régi lehet egyébként, mert utoljára a 2005-ös T43-ban nem volt még rollcage. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) JulWCZar válasza Tim82 (#12) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az Apple sem maga gyártja, hanem gyártatja, nekik sikerült. Igaz nem IPS, de abból meg gyártattak az iPadba. Azt láttam hogy a ThinkPad-es közösség inkább akart más felbontást mint IPS-t. Úgyhogy én bevésem a fekete pontot. :D

A másik fekete pont meg azért jár nekik, mert átaludták ezeket az ULV procikat. Ez sem volt Apple exkluzív, Samsungnak is jutott meg ki tudja még kinek (volt aki már júniusban bejelentette hogy arra épít gépet). Pedig az X220-asnak jót tenne, főleg mert a hűtésére panaszkodnak (fel-fel süvítő venti), nameg sosem jön rosszul na.

A T-s dolog még onnan maradt meg mikor a legújabb széria még csak pletykaszinten mozgott, volt egy-két review, de még azt sem tudták biztosra melyikben lesz ThinkLight.

(#14) Syl válasza JulWCZar (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Na igen. Aki kitalálta ezt a 768 soros felbontást.... :W

Valahol olyat olvastam régebben, hogy az Applenek van valami exkluzív szerződése az Intellel, és a legújabb technikát ők kapják meg először.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) JulWCZar válasza Syl (#14) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Biztos hogy kiemelt partner, de a Samsung 9-ben is Sandy Bridge ULV van.

(#16) Syl válasza JulWCZar (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Amíg be nem perli őket az Apple :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) Tim82 válasza JulWCZar (#13) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt láttam hogy a ThinkPad-es közösség inkább akart más felbontást mint IPS-t.

Ööööö, az X220 kérhető IPS-sel/AFFS panellel, illetve nem véletlenül van a tablet-vonal... Másrészt meg a Thinkpad-es közösség az egyik legkonzervatívabb felhasználói csoport, amelyik létezik az IT világában, így kíváncsi lennék, hogy hol olvastad ezt... 2007-től csak a tableteket és egyes mobile workstation modelleket szerelték IPS-sel, mert a Lenovo panelgyártó szerződéses partnerei (pl. Philips, BOE-Hydis stb.) vagy bedobták a törölközőt, vagy kiszálltak az IPS-es cuccok gyártásából akkor - ennek megfelelően évekig panaszkodtak az user-ek, hogy miért nincsenek már jó kis IPS-es Thinkpad-notik pl. a T szériában. (Vagy az R-ben, amíg még volt R széria.) Ugyanez áll a képarányra is, a Lenovo jóval tovább ragaszkodott a business szériákban pl. a 4:3 képarányú kijelzőkhöz, mint bármelyik másik gyártó, a T szériában a T61-gyel, az X-ben az X200-zal tértek át teljesen a 16:10-re (bár még volt olyan T61 modell, amelyik 14" 4:3 kijelzővel volt szerelve, ennek megfelelően ritka és keresett darab is szokott lenni az olyan).

A másik fekete pont meg azért jár nekik, mert átaludták ezeket az ULV procikat.

ULV procikat 2004-2005 óta használnak az X szériában (X40, X41, X6xs, X2xxs, X30x), bár valóban, az X220 generációjában nincsen ilyen modell, amelyik ULV Sandybridge processzorokra épülne.

A T-s dolog még onnan maradt meg mikor a legújabb széria még csak pletykaszinten mozgott, volt egy-két review, de még azt sem tudták biztosra melyikben lesz ThinkLight.

Ha van valami, ami fix több, mint egy évtizede, a T és X szériákban lévő Thinklight (kivéve a tablet-vonalat).

*
Félre ne értsd, nem magának a cikknek szól a kritika/pontosítás, csak úgy érzem, a Thinkpad-ekről szóló rész, mondjuk úgy, lehetett volna körültekintőbb és megalapozottabb.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) JulWCZar válasza Syl (#16) üzenetére


JulWCZar
senior tag

:D tényleg túl hasonló. Használjanak inkább Atomot.

Viszont az tény hogy leDOSolják az alumínium megmunkálási kapacitást:
[link]

(#19) JulWCZar válasza Tim82 (#17) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Én ezt értem, csak azt mondom, hogy a közösség inkább adta volna fel az IPS-t, ha ez kell hogy maradjon a képarány. Tele van a sírásukkal minden fórum. Szép dolog hogy tartották sokáig, de ez nem vigasztal ha most nem. És az Apple tartja, úgyhogy meg lehet csinálni. A Lenovo meg nagyon nyereséges ahogy hallom, úgyhogy ez sem lenne kifogás. De kétlem hogy megcsinálják.

Az meg hogy a múltban ULV volt, az megint irreleváns. Ott a kész gépük, rakják bele. Az Apple bele tudta rakni. A Samsung is. Sőt, a ThinkPad már eleve Sandy Bridge, úgyhogy nem lehet kifogásuk.

A ThinkLight-ot is csak a pletykákra mondtam. Akkor még semmi nem volt biztos. És tényleg konzervatívok, ezért is vannak úgy beszarva minden frissítéskor hogy vajon melyik tradíciót rúgják fel a kínaiak.

Nincs bajom a ThinkPad-del, mindegyik ami az évek során a kezeim közül megfordult hosszabb-rövidebb ideig arról győzött meg hogy nekem ez kell, de 768 pixelre nincs mentség. Ha nem lenne az Air 1440x900-as kijelzővel, lenyelném a békát. De van. :)

(#20) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

A blogbejegyzésből azt kihagytam hogy optikai meghajtóval engem a világból ki lehet kergetni. Ezért is tetszett hogy a ThinkPadekbe lehet rakni HDD fiókot.

(#21) Tim82 válasza JulWCZar (#19) üzenetére


Tim82
nagyúr

És az Apple tartja, úgyhogy meg lehet csinálni. A Lenovo meg nagyon nyereséges ahogy hallom, úgyhogy ez sem lenne kifogás. De kétlem hogy megcsinálják.

Egyedül az Apple az a gyártó, amelyiknek elég súlya van ahhoz, hogy a kívánalmaihoz igazítsa a piacot és ne kelljen kompromisszumot kötnie a beszállítókkal. (Hogy ezt hogyan éri el, az más helyre tartozik, a közelmúltig mindenesetre elég volt a piaci súlya. :) )

Bármennyire is nyereséges egy Lenovo, egy Dell, egy Acer, ők nem tudják ezt elérni.

Az meg hogy a múltban ULV volt, az megint irreleváns.

Én nem mondanám irrelevánsnak, de az igényeid szempontjából valóban az. A megfogalmazást akartam pontosítani, mert abban a formában megtévesztő volt: ULV Sandybridge-re valóban nem épül egy jelenlegi Lenovo business class modell sem.

de 768 pixelre nincs mentség.

Messzemenően egyetértek, én még a 16:10-től is tartózkodom, igaz, az én igényeimnek az öt-hat éves modellek is megfelelnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22) zsolidodd válasza tDr1v3r (#1) üzenetére


zsolidodd
senior tag

A bővíthetőség tényleg hiányzik, főleg a tárhelyé. Jó lenne lecserélni az SSD, amikor majd csökken az áruk.
Nekem az a furcsa, hogy a 13"-as Pro annyiba kerül, mint a legerősebb 11" Air. Viszont ha választanom kéne a 13" Pro és Air között esélyes, hogy az előbbit választanám, mert elég nagy a 256-os SSD felára.

(#23) Xero válasza Thome (#2) üzenetére


Xero
nagyúr

"Legyőzhetetlen teljesítményt ad most 2011-ben? Hol szarassam körbe a notimmal az Apple egyik legerősebb Macbook Pro-ját?"

Egy low budget Acer? Komolyan? :DDD
AMD mobil proci? 1366-os felbontás 15"-on? Minimál aksi? Műanyag ház? Érezd már hol a helye...

Maximum körbe tudod rakni Acer-ekkel a 15-ös MBP-kat és akkor valóban körbe vannak véve szarokkal. :P

Talán a 4éves MBP-mtól valóban gyorsabb az Acer, de ennek még mindíg alu háza van, és még mindíg körberöhögi az Acer kijelzőjét. Arról az apróságról már nem is szólva, hogy OS X fut rajta. :U

[ Szerkesztve ]

(#24) Xero válasza Xero (#23) üzenetére


Xero
nagyúr

Lemaradt:
Ha teszem azt egy patent kis Thinkpad vagy egy jó EliteBook lett volna az adatlapodra vésve, azt mondom ok. De így... :U

(#25) JulWCZar válasza zsolidodd (#22) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az SSD nincs az alaplapra forrasztva, úgyhogy akár még cserélhető is lehet :D
Itt is egy opció, az árát ne nézd: [link]

A 13"-es Pro és a 13"-es Air nagyon közel van egymáshoz. (1000-1300 GBP vs 1000-1350 GBP).
Mivel nekem nem fontos az alma, Pro-t sosem vettem volna, de akinek az volt az eredeti kiszemeltje, az jó ha megfontolja az Airt.

[ Szerkesztve ]

(#26) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Alakul ez:

A Sony beáll a Thunderbolt mögé
[link]

(#27) Z86


Z86
őstag

Érdekes írás, lehetne belőle valami szakmai cikk is. A air-es rész elé jó húzás volt az a kis apple (user) fikázás és AMD fanboykodás, mert anélkül túl szirupos lenne és kevésbé tűnne objektívnek véleményed. :)

Én tuti a W520-at választottam volna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28) JulWCZar válasza Z86 (#27) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Csorgott rá nagyon az nyálam, de bőven elég nekem ez a teljesítmény is. A W520 egy kifogástalan laptop. Csak Amerikából kell rendelni, különben a gatyád is rámegy (főleg az eBay-en, "W520 FHD"-re vannak jó ajánlatok).

(#29) Thome válasza Xero (#23) üzenetére


Thome
addikt

Szerk: Semmi, még ennyise. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) nuke7


nuke7
veterán

ez a napi lol...
elhiszem, hogy jó a gép.
jó, hogy neked tetszik, ezt is elhiszem.
de egy ilyen nyálverést produkálni... no. :))
van egy kegyetlen drága, gyors, viszonylag hordozható géped, örülj neki.
de azt mondani, hogy mindenkinek ilyen kell, mert ez a legjobb laptop az kb. akkora tévedés, mint amit kb. columbus produkált...
(ugyanis az 5-6óra még nem egy nagy teljesítmény, és nagyjából a teljesítménye is az ssd miatt jó, amit máshol meg sokkal olcsóbban kapsz)

AMD fanboykodás - hol..? :F

Xero: "Arról az apróságról már nem is szólva, hogy OS X fut rajta" JESUS milyen büszke vagy a kis kipofozott unix/linux rendszeredre :DDD anyádék tudják? :))

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#31) nuke7 válasza Xero (#23) üzenetére


nuke7
veterán

arról az apróságról nem is beszélve, hogy azzal a low-budget acer-el lehet játszani, a macbook pro-val meg nem...
3dmark06
5600 vs. 6700 pont... hm... és ez az idei MBP ellen, amit 1800$-ért adnak... hm :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) Xero válasza nuke7 (#30) üzenetére


Xero
nagyúr

Kipofozott?
Linux?

UNIX 03 certif-es rendszer, a lehető leghasználhatóbb GUI-val jelenleg a piacon. Ráadásként jelenleg csak Apple gépeken lehet legálisan a három mainstream desktop OS-t futtatni (Win, Linux disztribek, OS X) natívan.

Ha nem értesz valamihez, akkor ne kezdj vitába. :U

(#31) nuke7: Mégis ki a bánatot érdekel játék? Nem mindenki gameboy. Arra vegyél egy konzolt, vagy egy asztali PC-t és pont.

szerk: Ráadásul a 15"-ös belépő MBP 10000 pont fölött van 3dmark 06-ban! :K

[ Szerkesztve ]

(#33) JulWCZar válasza nuke7 (#30) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Légy szíves mutasd meg mi a jobb ennél. (ami nem a W520 szegmense)

Átlagfelhasználók szempontjából az ultrabook koncepció, és annak a jelenlegi királya (ez a laptop itt fent) mindenképpen kiemelkedő. Ekkora SSD-vel szerelt laptopot pedig nem fogsz venni olcsóbban. Ilyen kijelzőt sem fogsz kapni, pedig igény van rá. Ilyen összeszereltséget nem kapsz (még egy ThinkPad is nyeklik, főleg 9 cellás akksival).

Próbálj ki egyet ha van rá lehetőséged. Gondolom Budapesten van bolt ahol ezt meg lehet tenni.

És bármennyire napi lol, nem kegyetlenül drága. Nem fizettem prémiumot az alma logoért. Mondjuk jó helyről kell venni, ez tény, de ez a ThinkPadekre is igaz.

(#34) JulWCZar válasza nuke7 (#31) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Volt budget Acerem, lehetett vele játszani, játszottam is. De kegyetlenül megérezni mekkora kompromisszum ez súly/méret/melegedés/zaj/stabilitás/akkumulátor idő szempontjából amikor nem játszik az ember.

De aki komolyan :) játszik, annak Macbook Air árban kell vennie gépet, aki meg csak koca játékos, annak a HD 3000 is elég.

(#35) Xero válasza Xero (#32) üzenetére


Xero
nagyúr

Elnéztem bocs. :R
3Dmark 06-ban a belépő csak 6000-6200 pont körül teljesít. Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy aki gameboy az vegyen konzolt. :U

(#36) nuke7 válasza Xero (#35) üzenetére


nuke7
veterán

nem.
15-inch: 2.0 GHz

2.0GHz quad-core
Intel Core i7
4GB 1333MHz
500GB 5400-rpm1
Intel HD Graphics 3000
AMD Radeon HD 6490M with 256MB GDDR5
Built-in battery (7 hours)2

Ships: Within 24 hours
Free Shipping
$1,799.00
financing available

ez a belépő mbp és ebben a vga bizony 5600-at tud, nem 6000-6200... :N

konzolon nyilván nem lehet játszani, gratulálok...
ha nem értesz valamihez, ne kezdj vitába..? :U :DDD

(#33) JulWCZar : ekkora ssd-vel nyilván nem veszek olcsóbban, hanem veszek egy ultrabook-ot és belerakok olcsóbban egy ekkora ssd-t. :K

"Próbálj ki egyet ha van rá lehetőséged. Gondolom Budapesten van bolt ahol ezt meg lehet tenni."
- dolgoztam rajta, mert ezzel foglalkoztam előző munkahelyen... :U
meggyőző volt, a 300k-ig max. ha annál több pénzem lenne, nem vennék apple-t... ;)
(ez ilyen tipikusan ha több mint 220k-m és kevesebb mint 320k-m van gép. ennél többet nem ér meg, mert vannak jobbak)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#37) Xero válasza nuke7 (#36) üzenetére


Xero
nagyúr

"ez a belépő mbp és ebben a vga bizony 5600-at tud, nem 6000-6200...
konzolon nyilván nem lehet játszani, gratulálok...
ha nem értesz valamihez, ne kezdj vitába..? "

Vannak eredmények 5400 és 6100 között is, de ez kb teljesen mind1 is, nem azon az 500 ponton múlik a boldogság.

Komolyan úgy gondolod, hogy konzolon nem lehet játszani? Érdekes gondolatmenet. :F

Egyébként azzal, hogy kipofozott linuxoztad az OS X-t, számomra azon a vonalon egyértelmű, hogy gőzöd sincsen róla miről is van szó pontosan.

Egyébként szemben veled én beláttam, hogy hülyeséget írtam, miután utána néztem... :U

(#38) nuke7 válasza Xero (#37) üzenetére


nuke7
veterán

én meg dolgoztam os x-el meg probáltam játszani konzolon - nyilván dragon ball, meg mortal kombat meg autoversenyre jó a haverokkal.
és nem írtam hülyeséget. ;)

a 3dmark-ot meg csak azért mondtam, hogy a low-budget acer-el mégis jobb játszani, és van, akinek az fontos, amikor notit vesz :P

https://youtube.com/user/nuke7

(#39) Xero válasza nuke7 (#38) üzenetére


Xero
nagyúr

Én meg napi szinten használom az OS X-t, munkára (Java, OBJ-C, DTP, hálózat modellezés) és hétköznapokban is. Mellette használok alsó hangon még 3 OS-t (Win, AIX, Debian). Nagyjából tudom miről beszélek, mikor azt mondom, hogy a "kipofozott linux" állítás egy marhaság.

A konzolt valóban játéka válogatja, bár nekem boxon kb minden tetszett (nincs saját tulajdonú konzolom, nincs rá szükségem), egyedül a CS hiányozna róla.
Ettől függetlenül, ha valaki gameboykodni akar, akkor is töredék áron építhet egy komolyabb asztali konfigot.

Azt viszont viccesnek tartom, hogy a játékokban nyújtott teljesítményt vesszük alapul a notebookoknál. Inkább a kijelző minősége, a zajterhelés, az aksi kapacitása és az egész kidolgozás aminek szempontnak kellene lennie az alapvető teljesítmény mellett.

(#40) JulWCZar válasza nuke7 (#36) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Biztos hogy ezen dolgoztál? Ez nincs kint olyan régen, és az egész lényege a proci.

A Core2 Duo-tól én sem estem hasra.

(#41) JulWCZar válasza nuke7 (#36) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Nameg: 320K fölött mi jobb?

Szóval értem én hogy bedobálsz ide dolgokat, de én jóval efölött is kerestem és nincs.

Én csak az olcsó Aceres sértődöttségét látom nálad, mint a kollégánál. Amit azért sem értek mert leírtam hogy nekem is az volt 4 évig, és a végén nem gyújtottam fel hogy áldozatot mutassak be Steve Jobsnak.

[ Szerkesztve ]

(#42) Thome válasza JulWCZar (#41) üzenetére


Thome
addikt

Engem tán nem kéne belekeverni a piti kis vitátokba, leírtam a véleményem, te válaszoltál rá, én elfogadom, ennyi.

(#43) JulWCZar válasza Thome (#42) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Thome te ugyanúgy köszönés nélkül bevágtad a trollhammert, mi több, ugyanúgy az izom Acerrel jöttél. Egy darabig azt hittem megint te vagy.

Szóval ha már ekkora a közönségigény, had foglaljam össze.

1. Van ez a csoport: összecsukható számítógép kell, amiben az akksi max szünetmentes táp, minél olcsóbb legyen, minél nagyobb teljesítménye legyen (grafikus is), az sem baj ha hajszárító üvölt a billentyűzet alatt. Lanparty-ra hurcolászni jó, vagy koliban laksz, mit tudom én.

Ennek a csoportnak én is az izom Acert ajánlom. Nekem is volt, mert megfelelt az igényem annak ami most leírtam.

2. Van ez a másik csoport, nem árulok zsákbamacskát (így jó modorosan), ők a túlnyomó többség:
- Kedves szüleink, és egyéb koca felhasználók: neteznek, szöveget szerkesztenek, filmet néznek, zenét hallgatnak: nekik bármilyen 15"-es megfelelt. Sőt, az izom Acer áráért egy fokkal jobban összerakottat is kaphattak, még akár ThinkPadet is.
- Hölgyek akik olyan laptopot akartak ami belefér akár egy női táskába is: nekik való a netbook. Nem azok akik olcsóságból vették, azoknak az ultrabook nem fog alá licitálni egy jó darabig.
- Szoftverfejlesztők, akik ezt a csodálatos virtuális világot alkotják nekünk: ők a koca userektől annyiban térnek el, hogy a 768-as felbontástól azért több kell nekik, valamint az erős processzor és a gyors háttértár sem hátrány.
- Üzletemberek + HWSW szerkesztőség: ők az ultrahordozható gépeket keresik, amelyek ugyan drágák, de jól összerakottak, és lehet őket hurcolászni, hogy szebbnél szebb PowerPoint prezentációkkal bírják rá az embereket a devizahitel felvételre.

Na kéremszépen, ezeknek MINDNEK megfelel a 2011-es MacBook Air. Egy spirálfüzet méretű, 1,35 kilós, 6-7 órát bíró, villámgyors és nagy SSD-vel és izmos processzorral felszerelt strapabíró, csöndes gép. Itt van a cikk lényege elásva (képzavar?).

Ráadásul, és nem fogjátok elhinni, nem hogy nincs alternatívája, de még ami a közelébe ér (Samsung 9), az sem olcsóbb, ellenben a fenti nagy halmaz egy jókora részének nem felel a megkötései miatt.

A hozzászólásaitok másik része pedig valami kisebbségi komplexusból fakadó irigység. Azon nem tudok segíteni, de nem is témája a blogbejegyzésnek.

(#44) Thome válasza JulWCZar (#43) üzenetére


Thome
addikt

Természetesen, duplareget használok...

Nekem ez a gép jelen állapotában tökéletesen megfelel, mobilis, nem fossa magát össze az after effects, mi több, még gyorsan is dolgozik a GPU-nak köszönhetően, egyedül a felbontás zavar, bár ehhez minimum 2db 1080p monitor kellene. Arra meg elfogyott a kedv.

Irigység nincs, ha nagyon akartam volna, megvehettem volna ezt a bizonyos MacBook airt, de éppenséggel én pont a másik közösségbe tartozom, nagyobb teljesítmény kellett (az SSD-t hiányolom is, kapni is fog egy mini SSD-t az OS). az a bizonyos 15,4-es MBP a HD6750-es GPU-jával felelt volna meg az igényeimnek az Apple szériában, de ekkora többletet (+500 rongy) valahogy nem ért meg nekem.

Nyilván, ha ráfordítok erre a gépre még 100 ezret (4 magos Phenom bele, nagyobb SSD), hasonló teljesítményt megkapom, a fém külsőt leszámítva. Ez nekem nem igényem, mi több, még csak nem is süvít a gép, szóval nekem ez megfelel.

Mielőtt Applehaternek titulálna bárki, volt Apple cuccom, lesz is, kicseszett jó cuccokat gyárt... prémium áron.

(#45) JulWCZar válasza Thome (#44) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Örülök hogy így is lehet veled társalogni.

Igen, az igényeidnek megfelel az Acer, az Air meg nem fog egyhamar.

Az Apple-t meg felőlem lehet gyűlölni, ahogy le is írtam, itthon rászolgál a közösség hangosabbik fele.

A MacBook Pro-tól nem vagyok egyáltalán hasra esve, nagyon drága, és a ThinkPad W/T széria minden szempontból (ár/teljesítmény/felépítés/imho design) jobb nála, feltéve hogy nem kell az OS X.

(#46) Thome válasza JulWCZar (#45) üzenetére


Thome
addikt

Az Air kategóriájában nincs is olyan szerkezet, ami megfelelne az igényeimnek, az a probléma.

Egy dologban irigylem az OSX felhasználókat (el is tekintgettem az Hackintosh felé emiatt, mostanság), az a videoszerkesztő programjaik, Final Cut Pro, iMovie. Ezek valahogy iszonyatosan hiányoznak.

Az MBP lehet hogy irreálisan drága (nem csak lehet, az is), viszont a design, a teljesítmény, illetve a szoftveres támogatottság (ami az Airnél is megvan) végett mindig is a szívem csücske lesz. De egyszerűen ennyit nem ér nekem.

A magyar Apple társadalmat inkább nem kommentálnám, ezt a bejegyzést is első végigolvasásra nyáladzásnak tartottam, ezért is született az a bizonyos hsz-em.

/Először én is játékra vettem ezt a gépet, de aztán kijátszottam vele 2-3 játékot, és nekiálltam videókat vagdosni, effektelni./

(#47) JulWCZar válasza Thome (#46) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Valamit csinálnia kell a MacBook Pro árával az Apple-nek, mert jelenleg saját maguk alatt vágják a fát.

A 13"-es már eleve labdába sem rúg (esetleg az miatt hogy belegányolható még egy meghajtó, és akkor lehet HDD+SSD kombó). Durván elpicsázza az Air házon belül: 1780 font ha 256 GB SSD-vel választod, és ebben is csak integrált videó van. A felbontása pedig kisebb. És nehezebb is.

Mindemellett azok akik eddig a 15"-est választották, azok is elhajlottak az Air felé. Ha már külső monitoron dolgoznak javarészt, és az Air képes hozni a tavaly Pro-k teljesítményét akkor a szexibbet és olcsóbbat választják.

De van az irodában egy 2009-es 17"-es Pro is, ami heroin árban lett véve, és lassabb mint az Air.

Sőt, én az iPad-hez sem nyúlnék, több okból sem, de ha nagyban élném az iLife-ot, akkor sem kellene még egy kütyü, mert amire tabletet használnék, arra ez + az androidos telefonom is jó.

(#48) Xero válasza JulWCZar (#47) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha valaki munkára veszi a Pro-t, akkor azért nem olyan veszélyes az ára, egy EliteBook vagy top ThinkPad sem olcsóbb. Anno amikor az enyémet megvettem (499e volt - csak később kapott memóriát és új winyót) csak az egyetem mellett foglalkoztam DTP-vel, de 3 hónap alatt behozta az árát.

Aki nem termel vele, annak valóban nagyon sok az a pénz amit kérnek érte, de megszolgálja. Az öreg PowerMacemen kívül ez az egyetlen olyan hardwarem (PC és Mac együtt) ami ilyen sokáig húzta. A többi mobil gépem jellemzően fél évet töltött nálam. Így négy év távlatából is kiválóan teszi a dolgát, egyedül egy SSD-t kell a közeljövőben vásárolni és ki fog még szolgálni 1-1.5 évig.

(#49) nuke7 válasza JulWCZar (#40) üzenetére


nuke7
veterán

igen, nem mondhatom meg, hogy kinek dolgoztam, de mindig a legújabb os és hardver volt nálunk. nem jött be, sőt nekem még fagyott is... (a lion, és nem air-en hanem iMac-en is!)

és nem vagyok sértődős acer-es -> soha nem volt acer-em, valsz. nem is lesz.

de 320+k-ból tuti, hogy nem apple-t vennék, nagyon-nagyon limitált és egyáltalán nem jött be.

nyilván számodra egy rosszabb gépet vennék, ami nekem jobb lenne, csak ezért modtam, hogy HATALMASAT tévedsz, amikor azt mondod, hogy a legjobb gép, és hogy a jövő meg satöbbi.
én mondjuk ennyiből dell-t vennék, az tuti :P ;]

"ezeknek MINDNEK megfelel a 2011-es MacBook Air. Egy spirálfüzet méretű, 1,35 kilós, 6-7 órát bíró, villámgyors és nagy SSD-vel és izmos processzorral felszerelt strapabíró, csöndes gép. Itt van a cikk lényege elásva (képzavar?)."
nekem azzal van bajom, hogy ennek a közönségnek olcsóbban lehet ugyanilyen, vagy jobb gépet szerezni mint a legújabb air... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#50) nuke7 válasza JulWCZar (#47) üzenetére


nuke7
veterán

"arra ez + az androidos telefonom is jó." respekt :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#51) JulWCZar válasza nuke7 (#49) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Megint csak mellébeszélsz.

"de 320+k-ból tuti, hogy nem apple-t vennék, nagyon-nagyon limitált és egyáltalán nem jött be."

Mutass kérlek egy jobb gépet 320+Kból, max 500K. De felőlem a csillagos ég is lehet a határ.

"én mondjuk ennyiből dell-t vennék, az tuti"

Erre a Dellre is kiváncsi vagyok.

"nekem azzal van bajom, hogy ennek a közönségnek olcsóbban lehet ugyanilyen, vagy jobb gépet szerezni mint a legújabb air... "

Mutass. Ne csak beszélj. Nekem itt volt egy valag pénz, hónapok óta, ha lett volna jobb, megyek és kifizetem aznap. De nem találtam az istennek se.

De ne felejtsd (ha nem olvastad el bejegyzést): hordozható (14" alatt), nem 768 pixel, és az árban legyen benne az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#52) nuke7 válasza JulWCZar (#51) üzenetére


nuke7
veterán

én alapból külön venném az ssd-t, mert a gyártók drágán adják...
én ennyiből egy ilyet vennék: (de az sajnos nem 14" alatti, az igaz)
de alu és eléggé egybe van

PROCESSOR 2nd generation Intel® Core™ i7-2630QM processor 2.00 GHz with Turbo Boost 2.0 up to 2.90 GHz edit
OPERATING SYSTEM Genuine Windows® 7 Home Premium, 64bit, English edit
OFFICE SOFTWARE Microsoft® Office Starter: reduced-functionality Word & Excel w/ ads. No PowerPoint or Outlook edit
SUPPORT 2 Year In-Home Service after Remote Diagnosis edit
VIDEO CARD NVIDIA® GeForce® GT 540M 2GB graphics with Optimus edit
MEMORY 6GB Shared Dual Channel DDR3 Memory edit
HARD DRIVE 750GB 7200 RPM SATA Hard Drive edit
SECURITY SOFTWARE McAfee SecurityCenter, 15-Months edit
HD DISPLAY 15.6 FHD B+RGLED TL (1920x1080) and Skype-Certified 2.0MP HD Webcam edit
INTERNAL OPTICAL DRIVE Tray Load Blu-ray Disc BD-Combo (Reads BD and Writes to DVD/CD) edit
WIRELESS + BLUETOOTH Intel® Centrino® Wireless-N 1000 edit
BATTERY OPTIONS 56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Battery edit
SOUND OPTIONS JBL 2.1 Speakers with Waves Maxx Audio 3 edit

mondjuk ez 15"-ös az igaz, de optimus-al meg ssd-vel elég jól bírja akksiról is, plusz full hd...
ez 235k és még 90ből vennék hozzá egy 256GB-s ssd-t :U
ez még tök jól hordozható és nekem szempont a 14" ha egy kicsivel nagyobb méretben sokkal jobb gépet kapok, ami majdnem annyira hordozható :U

ha lenne 400+k-m, és a hordozhatóság + teljesítmény lenne a lényeg, akkor ilyet vennék...
és ennek tényleg mindene jobb mint az air-nek...

thinkpad-et nem biztos, hogy vennék, mert amelyik abból jól hordozható, annak nincs akkora teljesítménye, de mivel nem is akarsz nagy teljesítményt - mert szerinted az air elég jó teljesítményt ad - ezért ha valakinek ilyen igényei vannak, akkor érdemes egy kisebb thinkpad-et vennie - esetleg x220-at- és utolag bele egy ssd, amivel azért jobban jár mint egy air-el, szerintem.
mert kb. 270-ből megússza 256-os ssd-vel és erősebb a proci is benne, ráadásul kisebb mint 13"... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#53) JulWCZar válasza nuke7 (#52) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az a nagy dög Dell SSD nélkül lassabb lesz mint az Air. Azzal meg már egy árban van vele, de egy nagy dög (nem tudom melyik típus, mert kulcsszavakra kerestem, találtam mindenféle XPS-t, meg XPS 15z-t). De a W520-as ThinkPadhez képest is max egy konzumer gép, viszont az ára már a közelében van.

Az meg hogy szerinted tök jól hodozható, egy dolog. Végülis asztaltól asztalig, nem egész nap a válladon hordozva biztos hogy kényelmesen hordozható.

Tömeget nem látok, a mérete nagy, de ami biztos hogy az akksi ideje jóval kisebb lesz, mivel az akkumulátora 56Whr-ás, az Air-ben pedig 50Whr-ás van, és nem 10%-al fogyaszt többet, az fix.

A Sony Z baromi drága, főleg ha 256 GB-os SSD-t akarsz bele. És abban sincs grafika, csak a dokkolóban. Emellett még műanyag is. A kijelző szempontjából tetszik.
De ez egy baromi drága Sony laptop amit már az Engadget tesztjében sem mondtak annyira összerakottnak, és jövőre ugyanúgy nyoma sem lesz a Sony birodalomban, mint a tavalyi Z-nek. A dokkoló meg maximum a most kiadott cuccokkal fog menni, amik ugyanúgy mennek le a WC-n jövőre (mindig ezt csinálja a Sony. Veheted a legdrágább cuccukat, ugyanolyan hitvány sorsod lesz mintha csak egy kazettát vettél volna tőlük). De mindenképp egyéni lesz vele az ember, mert egy marha drága laptop.

Ha pedig olvastad a blogbejegyzést, láthatod, hogy az X220-asoknak 768-as kijelzője van, ezért kiesnek az érdemi felhasználásból.

(#54) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Alakul a Thunderbolt bővíthetőség:

[link]

(#55) nuke7 válasza JulWCZar (#53) üzenetére


nuke7
veterán

oké, hogy 768, de 12,5"-ön az azért elég jó pixel density már szerintem... :U
amugy a sony dokkoló sony-n belül csak működik,nem..? - ezt mondjuk nem tudtam, hogy lehúzza a wc-n a sony a gépeit egy év alatt...
amúgy abba is vehetsz kis winyot/ssd-t és itthon veszel bele - vagy ebay-ről - egy 256osat olcsón...
a kijelzője meg a teljesítménye veri az air-t, mondjuk akkor valsz drágább is.

Az meg, hogy DELL lassabb ssd nélkül, az lehet. VISZONT!
ssd-vel meg sokkal jobb, full hd kijelző 15colon, plusz brutál teljesítmény.
tény, hogy az egy DTR és asszem valahol 2,5kg körül van...

sok lesz az a pci-e sáv...
a thunderbolt két darab 2.0-ás pci-e sávot se tud teljesen átengedni :U
(ez mondjuk egy x4-es 1.0-ás felületnek elég lehet)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#56) tDr1v3r válasza nuke7 (#55) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem a pixel density a lényeg (ilyen méretben már lényegtelen is szvsz), hanem az hogy hány sor fér ki pl. Dreamweaver-ben egyszerre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#57) JulWCZar válasza nuke7 (#55) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az x201s 1440x900-as kijelzője teljesen jó egy élesen látó embernek. Mivel minden tartalmat lehet zoomolni, ezért a hangyapiszok betűs oldalak sem jelentenek problémát. De ha 768 pixeled van, ott nem tudsz varázsolni.
(OS X + Air touchpad párossal még kevésbé zavaró zoomolni, mert baromi jó. A három újjas multi desktop kezelése is gyógyír klausztrofóbia ellen)

Igen, a Dell amit láttam 2.6 kiló volt, ami pont az Air kétszerese. És DTR-nek 300-350K-ért Amerikából világgaris W520-ast kapsz, ami strapabíró, van benne UltraBay (optika helyett HDD fiók, vagy akksi), lehet belerakni eSata SSD-t, mindehhez van egy nagy, kísérletező kedvű, maximalista közösség, ezért az ilyen hekkelést nem neked kell súlyos pénzekből kitapasztalni. Nem véletlenül erős brand a ThinkPad.

Vékonykának vékonyka a pci-e sávszél, de biztos jobb mint csak a HD 3000.
Azért azt megnézném mit tud a Sony a saját dokkolójával, az sem lehet gyorsabb, és abban is HD 3000 helyett ül egy VGA, úgyhogy kb. megtudható belőle mire számítson az ember a jövőben MacBook+Thunderbolt vonalon.

(#58) k. válasza JulWCZar (#53) üzenetére


k.
őstag

Amikor a MAcbookomat néztük, néztem Vaiot is-az volt elötte.-
Egy hasonló szintű Sony 150kval volt több, mint az apple. Jó, i5 proci volt benne, nem core 2, de minden másban megegyezett, az aksi pedig "csak" 5 órát bírt.
Írtó minőségi azis, de én a macbookot ezek után nem tartom drágának.
Ez a kategória drága alapvetően, de a macbook még mindig a relatíve olcsók közé tartozik.

nuke7:
Az miért lényeg, hogy a Sony 1 évig gyárt valamit?
Attól neked jobb, ha tovább vagy mi? Szerintem tökmindegy, folyamatosan fejlesztenek.

[ Szerkesztve ]

(#59) nuke7 válasza tDr1v3r (#56) üzenetére


nuke7
veterán

értem, zoom..? ;]

(#57) JulWCZar:
a dokkolónál nem tudom, hogy mit használtak, de az acer/fujitsu pl. egy külső pci-e dokkot használt anno az sa3650 idejében ami 8 sávot tudott kezelni, szemben a thunderbolt 3-4 sávjával... ha sony is hasonló módon gondolkodott és nem a szabványokban - akkor lehet, hogy az ő dokkjuk azért jobban teljesít majd.

"OS X + Air touchpad párossal még kevésbé zavaró zoomolni, mert baromi jó. A három újjas multi desktop kezelése is gyógyír klausztrofóbia ellen"
- linux + multi touch pad..? :U :P

(#58) k.: nem én mondtam, hogy baj, valsz. supoort meg gari van tovább is, hanem a cikkíró kolléga hozta fel, mint problémát - miért nem jó sony-t venni...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#60) tDr1v3r válasza nuke7 (#59) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A natív felbontásnak mi köze van a zoomhoz? :U

(#61) Xero: mert abbó vana zóezigz!4!!!44nyég

Ő jobban tudja ám mint Te, hiszen dolgozot epösztóba is!

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#61) Xero válasza nuke7 (#59) üzenetére


Xero
nagyúr

Már megint hogy jön ide a linux?

(#62) k. válasza nuke7 (#59) üzenetére


k.
őstag

Azért nem értem, hogy miért szempont, mert most attól nem lesz az adott cucc szarabb :D Szóval gari él-én is vittem már 5 éves Sony cuccot-már gari sehol mondjuk- és simán megcsinálták.

(#63) JulWCZar válasza k. (#62) üzenetére


JulWCZar
senior tag

A ThinkPad és a Macbook is annyiban több mint a Dell/Sony páros, hogy vannak hozzá aftermarket cuccok és közösség is.

Nekem pl. a Lenovo nem kínálja azt amit akarok, de tudom hogy megvehetem a fent felsorolt dolgokat, és már van aki letesztelte.

A mostani Air meg eleve kiforrottan jött a világra tavaly, és a mostani csak egy frissítés volt. A Sony pedig fröccsöntött egy teljesen új dolgot, aminek a helyére jövőre fröccsönt még egyet. Ráadásul drágább mint az Air. Szerintem ez nem versenyképes.

(#64) JulWCZar válasza k. (#58) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Igen, a Core 2-es is már versenyképes volt, de ezzel az ULV Core-ral brutális. Ezért is írtam ezt az egészet. Ezt látni kell.

Az Apple most árversenyt csinál, ami azért elég szokatlan. Azzal a szemmel amivel most én nézem a számítógépes világot, azt látom hogy mindenki kapkod hogy választ adjon erre, egyre másra jönnek a bejelentések amik az Airnek szólnak és az ultrabook szegmensébe tartoznak.

Biztos vagyok benne hogy a fent emített Sony és a ThinkPad X széria is hamarosan ULV procikat kap. Ez mondjuk az eleve aranyban mért Sony-nak nem tesz jót, mert méregdrágán adja az Intel, és ezért is ment más gyártóktól a rinya hogy nem lehet ultrabookot csinálni 1000 dollárból.

[ Szerkesztve ]

(#65) nuke7 válasza tDr1v3r (#60) üzenetére


nuke7
veterán

a cikkíró applestore-ban dolgozott..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#66) JulWCZar válasza nuke7 (#65) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Isten ments

(#67) nuke7 válasza JulWCZar (#66) üzenetére


nuke7
veterán

csodálkoztam is volna :DDD
amúgy meg kell nézni, hogy mi lesz ultrabook-ból 1000$ környékén szerintem,
mert egyelőre elég kicsi az a "piac" amin az air versenyez... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#68) tDr1v3r válasza nuke7 (#65) üzenetére


tDr1v3r
veterán

[link] :U

Dunno, de nekem az "ezzel foglalkoztam" (jópár hsz-el ezelőttiben) alapján nagyon annak tűnik.
Az meg, hogy a cikkíró... ember, nézd meg hogy én mire válaszoltam és Xero meg kinek.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#69) nuke7 válasza tDr1v3r (#68) üzenetére


nuke7
veterán

lol nyilvan nem apple store, magyarorszagon nincs is, csak viszontelado...
azt meg nyilvan mondtam volna, h melyik viszonteladonal.

https://youtube.com/user/nuke7

(#70) tDr1v3r válasza nuke7 (#69) üzenetére


tDr1v3r
veterán

APR, AppleStore... nem mindegy? Ugyanazt a szolgáltatást nyújtják. :))

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#71) nuke7 válasza tDr1v3r (#70) üzenetére


nuke7
veterán

NAGYON nem mind1, mert MESSZE nem ugyanazt a szolgaltatast nyujtjak... nem veletlenul nem adja az apple a nevet az ilyen boltokhoz.

https://youtube.com/user/nuke7

(#72) tDr1v3r válasza nuke7 (#71) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ahhoz képest hogy itthon már szinte ugyanazt kapod (Training Center, Genius pult, a teljes géppaletta, kiegészítők tárháza, etc etc) mint egy kinti Apple Store-ba, szinte csak az arculatban tér el az "igazitól"... :U
A névadásról meg, nem tudom hogy mit jelent nálad az Apple Premium Reseller... azért nincs Apple márkabolt itthon mert még nem látnak nagy piacot itthon (változni fog hamarosan), de ettől függetlenül hasonló (személyzet szintjén inkább jobb) minőséget képvisel az APR.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#73) nuke7 válasza tDr1v3r (#72) üzenetére


nuke7
veterán

aha... hát retail store az nem lesz, az tuti.
a személyet nagyon más mint a rendes apple store-ban... szerintem.
itthon nem nagyon megy a demo, meg a sales nyomatás sztem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#74) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

(#75) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

(#76) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

(#77) gofry


gofry
senior tag

Nagyon jó cikk, a befejezés kifejezetten tetszett. Pont ilyen érzést éltem át most, amikor eladtam a t410et és igaz late 2010-es verzióra, de air-re váltottam. Hihetetlen nagy a különbség, pedig papíron a t410 egy kigyúrt kopasz a mac-hez képest, de mégis olyan érzés az egész mint amikor a kigyúrt kopasz meg a felkészült fele akkora sprinter összecsap 100 méteren, 50-et kap a lenovo. :C

(#79) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

"...Hazajöttem, beléptem az Appstore-ba, kattintás és egy óra múlva már a Lion futott a gépen. Semmi fizetési, letöltési vagy telepítési probléma. Most már nyugodtan elutazhatok a Tour de France-ra...."

"...Aztán eszembe jutott: amióta kivettem a dobozából és bekapcsoltam, azóta megy. Még nem kapcsoltam ki soha. 26 napja, munkában, ágyban filmet nézve, repülőn, nyaraláson jött velem..."

Ez utóbbi pont olyan émelyítő mint az első...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#80) JulWCZar válasza Tigerclaw (#79) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Most mar 51 napja megy, igazabol ki akarom huzni a kovetkezo Tour de France-ig.

(#81) Tigerclaw válasza JulWCZar (#80) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

:-)

Egyébként egy éve majdnem rávettem magam egy MBP-re, de aztán nem mertem belevágni. Túl nagy kiadásnak tűnt, persze ha munkára venném, akkor teljesen más lenne a leányzó fekvése.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#82) HPservice válasza JulWCZar (#80) üzenetére


HPservice
csendes tag

Nincsen párja az Air-nek.De.
Csak a lényegről nem beszélsz.
(2010 Air-em van,cégnél még egy 2010 Pro,sok Sony,Acer...
Naponta 6 órát kell gép előtt ülnöm.)

Hozzám HD 3000 nem jön be,BOOTCAMP-en a 2011 Air lassabb,mint a tavalyi modell.
Sajnos csak a Vaio Z maradna (rá lehet tenni OSX-et),de az 3000 usd.
Jó az U36SD Asus,drága SSD-vel.
Acer 3830 nehéz.

Jelenleg nem tudok jobb gépet (ha sokat hordozod),mint a 2010 Air.

Apple az a BMW kategória,a Vaio az Lexus,nem rossz,de más.
Samsung műanyag feeling (Hyundai sem rossz,de nem Mercedes)
Az új Ultrabook kategória kivétel nélkül Air klón,de izgalmasak lesznek.
Ha nem a fos HD3000 lesz bennük,mert én játszani is szeretek.
Jelenleg nálam DIRT 3 30FPS stabil!! nem elég?

Ez nem sznobság,csak a minőség szeretete,megbecsülése.

(#83) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nagyon sikeres az ultrabook a saját árszegmensében.

MacBook Air supplies almost one-third of Apple notebook sales

"MacBook Air sales were hovering at about 8 percent of Apple's notebook sales in June and July, but shot up to 25 percent following the Sandy Bridge update in July. MacBook Airs have continued to increase their share of Apple's portable mix, climbing to 28 percent in October, according to IDC data."

"The combination meant that many users could abandon heavier MacBook Pros or desktop Macs for ultimate portability without significantly sacrificing performance."

(#84) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Kommentek ugyanonnan:

"I've had a series of business laptops and netbooks since 2004, and the 11" MacBook Air 2010 hit all the sweet spots: great screen, great keyboard, small, thin, light, no space wasted on an optical drive, fast performance (thanks to the SSD and despite a slightly anemic CPU), runs Windows like a champ either in Boot Camp or virtually.
The 2011 model's backlit keyboard and zippy CPU just make it that much better. There really isn't much competition out there. I was a pretty hardcore Windows user but I just couldn't find a Windows PC that could match the Air in all the ways that mattered to me. Amazing little machine."

"I'm by no means an Apple fanatic, and have previously owned 6 laptops, all PCs. The ultraportable Sony VAIOs were my laptop of choice until I picked up a MacBook Air. It's leaps and bounds better than any previous laptop in terms of battery life, build quality, heat dissipation, and stability. "

(#85) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Uptime: 101 nap :R

(#86) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

150 napig birta. :(

De azert igy sem rossz

(#87) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Es itt egy hatalmas negativum: egeszen egy nem reg kihozott frissitesig az Air gyilkolta a routert.

Nem tudom mit ronthattak el a wifi driverrel, de instabil volt tole tobb wifi router is.

Most mar nem csinalja, de egy nagy fekete pont jar erte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.