Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Kérek javításokat és hibákat. Építő jellegű kritikát is szívesen fogadok, mert az kell na. Amit nem kérek az a flém és trágárság.

Ja és HSZ-eket, ki mit gondol :R

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#2) Psychonaut


Psychonaut
addikt

A forradalmár szó direkt szerepel benne ilyen sokszor, vagy véletlen szóismétlés? Mert szerintem ha nem szándékos, akkor helyettesíthetnéd szinonimákkal.

Illetve a cím így szerintem nem jelent semmit, nem megfelelő összetartó erő (pedig annak kellene lennie), sőt még csak nem is katafora. Ha kiegészítenéd az írást, úgy lehet értelmet nyerne, így (számomra) idegenül hat.
Természetesen értem, miért választottad ezt, de nekem akkor is kevés az a félmondat a cím megmagyarázásához. Amúgy meg egy nép szabadságát háborúval kell építeni? Nem inkább kivívni?

Mind magánvélemény persze...

SZERK: ja, és kis paradoxon: ha diktatorikus rendszert döntöttek meg, akkor miért van miniszter? A legfőbb ember tisztsége ritkán miniszter. Ha meg demokrácia...Race elmondta.

[ Szerkesztve ]

(#3) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ugyan nem derül ki az írásból, hogy ez egy demokráciában, vagy egy diktatúrában történt, de ha az előbbi, akkor így nem lehet és nem kell építeni! :(
Ez csak rombolás és anarchia. Nem szabadság. :U

u.i.: Elsőre én is azt hittem, ez egy kőműves blog... :DDD

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) JuliusCaesar válasza Racecam (#3) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Jó kérdés, de mint írtam egy rendszer bukott meg. Az hogy ki milyen időbe helyettesíti, milyen rendszert képzel el, azt mindnekinek meghagyom, bár nem egy utalás van ezekre. És mint írtam hazugság is megbukott. Lehet hogy egy hazug demokrácia volt :)

EDIT: nem kőműves, de lehet ahhoz jobban értenék :DDD

psychonaout: hát én név választásban nem vagyok jó, ezért itt a forradalmár egyben jelöli a nevét és hogy ki az. A cím... hát igen, az tényleg sután hatott. És ez nem háború, hanem forradalom.

Azért nem egészítem ki, mert elég utalás van arra, hogy ez (mint írtam racenak) mikor és hol játszódik. És milyen körülmények közt.

De köszi a véleményeket, :R :R

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#5) Psychonaut válasza JuliusCaesar (#4) üzenetére


Psychonaut
addikt

1984, Szép új világ? :)

SZERK: csak érdekelt, olvastad-e őket, nem forrásként utaltam rájuk. :N Bár így jobban megnézve engem emlékeztet az 1984-re hangulatában.

[ Szerkesztve ]

(#6) JuliusCaesar válasza Psychonaut (#5) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Nem. Máshol van a kulcsszó.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#7) Racecam válasza JuliusCaesar (#4) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom értelmezni az utalást, de ha direkt politikai felhangja van, akkor most töröld, mielőtt én teszem meg.

Általánosságban persze nyugodtan beszélgethetünk ilyesmiről. Például arról, hogy hazug demokrácia nem létezik, mert az nem demokrácia. Ahol szabad választások vannak, az demokrácia. Ezt pedig nem lehet forradalommal megdönteni, mert egyrészt az önkényuralomhoz vezet, a kisebbség diktatúrájához, másrészt értelmetlen is.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) JuliusCaesar válasza Racecam (#7) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Nincs szerintem politikai felhangja, szimplán egy helyzetet ír le. Mondom, minden ott van, de lehet csak magamnak egyértelmű, nem zárom ki.

Miniszter van és egy rendszer, egy hazug rendszer bukott meg. A háttértörténetet vagy kiolvasod a sorokból, vagy kirakod a fantáziádból.

És hidd el, nem keresem a bajt. Én a politikával úgy vagyok, hogy az egyik 19 a másik egy híján 20. Egyik kutya, másik eb...

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#9) gabor85 válasza Racecam (#7) üzenetére


gabor85
őstag

ÁÁ, lehet túl élénk a fantáziád :)

Tetszik az írás, a Szendi Gábor féle könyvből van, amit tegnap említettél?
Mármint az ihlette?

(#10) JuliusCaesar válasza gabor85 (#9) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Nem, Szendi tudományos könyv. Olvasd el, ajánlom, a vallásos tesóm szerint a legjobb műve.

Ez csak agymenés.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#11) gabor85 válasza JuliusCaesar (#10) üzenetére


gabor85
őstag

Akkor most már a Száll a kakukk fészkére című művet kéne még megszerezni és meglenne az őszi olvasnivaló. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.