Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Pletykák szerint a Google idén „kiszáll” a héthüvelykes táblagépek túltelített piacáról
Amióta az Apple odapörkölt a minivel és kvázi létrehozta a nyolcas kategóriát, gombamód szaporodnak az ilyen készülékek, így nagyon hamar az is túltelített lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) C$abi


C$abi
aktív tag

Vajon ennek mi lesz a neve? Vagy marad KitKat?

(#3) aizen92


aizen92
addikt

nagyon helyes! bár én egy tavasz végének jobban örültem volna, de valahogy csak kihúzom a N7 '13-as tablettel. én tuti lecserélem, jobb a 8" a 7-nél sajnos. és ez az amivel a mini odatud pörkölni a nexusnak rendesen. Na meglátjuk majd :U

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4) Dr. X válasza C$abi (#2) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Sosem marad a név, mert így különböztetik meg.

(#5) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Lehet, ha előbb kijönnek vele akkor nem LG G Padot vettem volna. Szerintem a 7,9 és a 8,3 a legkényelmesebb méret.

(#6) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Várós. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7) kcsa válasza Dr. X (#4) üzenetére


kcsa
veterán

4.1-1.2-4.3 mind Jelly Bean név alatt fut. Ezért kérdezte kolléga, azt amit. (de Honeycomb is 3.0-3.1-3.2 volt)

(#8) arn


arn
félisten

En is erre varok... Bar nekem bejott a n7 merete is. Ipad airt akartam, de egy estenyi teszteles utan nagynak gondolom, mindenkepp tamasztanom kellett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) w333 válasza Dr. X (#4) üzenetére


w333
félisten

Szerintem Android 4.5 és marad a KitKat név :K

A következő főverzió a 5.0 lesz és Nov. 1 jelentik be az új Nexus -al ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10) gaben88 válasza joey04 (#1) üzenetére


gaben88
őstag

Igazából a 8-as a legideálisabb tablet méret, így nem csodálom. Kíváncsi leszek erre a Nexusra is. Remélem szemtelenül olcsó és bitang erős lesz, ahogy az eddigiek is.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#11) gzbotii


gzbotii
veterán

Mostanában mindenki 8"-al nyomul :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12) Paul119 válasza joey04 (#1) üzenetére


Paul119
addikt

Oda hát :D ;]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#13) #18567168 válasza w333 (#9) üzenetére


#18567168
törölt tag

Így lenne logikus. De az sem biztos, hogy 4.5 lesz a következő, 5-öt várta mindenki már tavaly is, aztán mégis a 4.4 jött.

(#14) vicze válasza w333 (#9) üzenetére


vicze
félisten

Vagy nem. ;)
Akkor adják ki ha kész, eddig is így volt, sose kötötték dátumhoz hálaég, a határidőre való fejlesztés egy fejlesztő rémálma, jó nem sül ki belőle.

(#15) randras


randras
veterán

Nagyon helyes.

(#16) halkow


halkow
őstag

valamit nem értek snapi 800 úgye 2,3ghz a samu ezt emelte 2,5ghz-re ,és úgye a snapi 805 2,5ghz es lesz vagy több?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#17) kcsa válasza halkow (#16) üzenetére


kcsa
veterán

Ez a snapi. Amúgy emelhetik az órajelet, gyári tuningnak hívják.

(#18) tonerz


tonerz
aktív tag

Jól hangzik ez a nyolcas verzió.
Ha az ára is megfelelő lesz számomra akkor lecserélem a nexus 7 2012 erre.

(#19) halkow válasza kcsa (#17) üzenetére


halkow
őstag

:) Snapi= snapdragon

Avagy

topszotar.hu/m/angolmagyar/snapdragon

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#20) Ali G. válasza C$abi (#2) üzenetére


Ali G.
senior tag

milka lesz :D :DDD

(#21) kcsa válasza halkow (#19) üzenetére


kcsa
veterán

tudom. Csak szekszuálja a szemem.

(#22) Griff55


Griff55
senior tag

Asszem beruházok majd egyre :D

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#23) cairojack


cairojack
aktív tag

Ha 8 (vagy több) col akkor részemről csak és kizárólag Windows (és nam, még csak véletlenül sem a ratyi RT). :DD

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#24) Griff55 válasza cairojack (#23) üzenetére


Griff55
senior tag

Mi az az RT? (Részvénytàrsaság?)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#25) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ha jó áron lesz egy LTE verzió, akkor majd esetleg elgondolkodok rajta.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#26) aizen92 válasza Griff55 (#24) üzenetére


aizen92
addikt

Windows alapú tablet OP rendszer

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#27) sajo13


sajo13
senior tag

A 8"-os tablet tűnik a legideálisabbnak(egyelőre), lásd LG G Pad 8.3 Elfér akár egy kézben is, de szemmel láthatóan nagyobb a kijelző, így kényelmesebb a böngészés, olvasás, stb.
Remélhetőleg a Nexus 8 esetén a designon is faragnak kicsit és nem lesz fél mérföldes alsó és felső káva a kijelző alatt és felett :)

(#28) aizen92 válasza sajo13 (#27) üzenetére


aizen92
addikt

de káva nélkül meg használhatatlan szinte. Nem lehet megfogni, mert belelóg a képernyőbe a kezed, így már nem fogod stabilabban kiesik a kezedből stb....
Aki ilyet ír annak volt már tablet a kezében? :F

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#29) randras válasza aizen92 (#28) üzenetére


randras
veterán

Egy kézzel sehogy sem tudsz kezelni egy tabletet, max görgetni, két kéznél meg tökmindegy, mekkora a keret, mert a kezeden fekszik. Igen, iPad Miniről írok.

(#30) vicze válasza halkow (#16) üzenetére


vicze
félisten

Nem emelt senki semmit sehova.
S800: Krait400,Adreno330
8974-AA - Up to 2,26 GHz
8974-AB - Up to 2,36 GHz
8974-AC - Up to 2,5 GHz

S805: Krait450,Adreno420
APQ8084 - Up to 2.7 GHz

Remélem ennyi elég...

(#31) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tutti valami 64 bit-es Qualcomm lesz benne. :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#32) pepe091 válasza Ali G. (#20) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Előbb még egy L betűs jön. Talán Lollipop.

(#33) assemble


assemble
addikt

Mintha a 8" egy kulon termekkategoria lenne a 7"-hez kepest. Rohadtul nem az. Kis tablet kategoria mindketto. Az emberek 80%-anak rohadtul nem a +/- 1"-on mulik, hogy mit valaszt, max jobban preferalja kicsit az egyiket/masikat, tisztan izles kerdese a dolog.

(#34) Ali G. válasza pepe091 (#32) üzenetére


Ali G.
senior tag

szerintem ennyire egyszerű édességet nem választ a google :D

[ Szerkesztve ]

(#35) pepe091 válasza Ali G. (#34) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Eddig is egyszerűek voltak. Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice cream sandwich, Jelly bean. Szóval csak a KitKat lóg ki a sorból.

(#36) Ali G. válasza pepe091 (#35) üzenetére


Ali G.
senior tag

szerintem még marad a kitkat, nem véletlenül szövetkeztek azzal a gyártóval hogy ilyen hamar eldobják,majd az ötös verza lesz más nevű, jelly bean is 4.1-től 4.3-ig volt :D

(#37) Luck Dragon

Akkor a nexus7-tol elbulcsuzhatok? ,kar akkor varom az uj jovevenyt sok sok szeretettel es annal is jobb ar cedulaval :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#38) sajo13 válasza Ali G. (#36) üzenetére


sajo13
senior tag

Mindegy minek hívják majd a 4.5-öt, azért vastagon tehet a Google is az Android verziók töredezettségéről. Évente kétszer adnak ki új verziót, ki bírja ezt követni?
Tavaly 4.3, és 4.4,
idén 4.5 majd 5.0(??).

(#39) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Helyes,7 az túl kicsi,olyan mint egy telefon,el is adtam anno 3 hét után a francba, ipad mini a tökéletes méret

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40) Vadmeggy válasza assemble (#33) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Főleg, hogy a kerettel simán lehet annyit trükközni, hogy a nagyobb kijelző sem kerül feltétlenül nagyobb házba. Az egység sugarú user úgyis az alapján dönt, hogy a Media Marktos tapizás után szimpatikus-e vagy sem.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#41) ferob


ferob
őstag

Furcsa is lenne, ha nem növelnék a méretet, mert lassan már a telefonnak reklámozott mérettel a gyártók teljesen utolérik a tabletként emlegetett 7"-os kategóriát.

(#42) pengwin válasza sajo13 (#38) üzenetére


pengwin
addikt

Nem az ő hibájuk, hogy a gyártópartnerek kiadnak kismillió típust android rendszerrel, amiket aztán lehetetlen mind frissíteni, mert annyi szoftverfejlesztő nincs egész Koreában a világon, hogy minden telefont frissítsenek. ;]

Asztali linux disztribúciók között az Ubuntu meg a származékai a legelterjedtebbek, és azok is 6 hónapos release cycle-t használnak, szóval nem ritka a jelenség. :K

Egyébként meg szerintem sokkal ésszerűbb lenne, ha egy gyártó kiadna 3 telefoncsaládot(alsó-közép-felső kategória), családonként azonos hardverrel, 4 méretben(4", 4,5", 5" és 5,5"), és akkor gyakorlatilag lefednék a teljes termékpalettát 12 modellel, viszont az azonos hardver miatt elég lenne 3 rendszerfrissítést összerakni egy ciklusban... így garantálhatóak lennének a frissítések két évre (Epölnek ha van esze meglépik ezt a szifonnal a felső kategóriában, szerintem sokkal többet adhatnának el).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#43) sajo13 válasza pengwin (#42) üzenetére


sajo13
senior tag

Nem a gyártók védelmében mondtam, mert ők is hibásak a lassú frissítésben, de mire elkészítenék a 4.3-at, már javában kint van a 4.4 és így tovább...
4.2, 4.3, 4.4-nek alig látom értelmét, kevés újdonság van, bőven elég lett volna a három helyett 1 db verzió.

A 4.4 is csak parasztvakítás, azért kiadni egy új verziót, hogy átlátszók legyenek a szoftveres gombok(már amelyik telón vannak) és a notification bar ikonjai pedig fehérek legyenek..hát, ezért kár volt. Az ART csak Nexus 5-ön van, ott is csak béta, az pedig nem bizonyított tény, hogy 512 Mb-os telók repülni...akarom mondani hasítani fognak. Kizárt! Hiába eszik kevesebb memóriát az op. rendszer, ha a programok, pl Chrome 90Mb-ot "zabál", és így tovább...igencsak szűkös lesz az az 512 Mb...de marketing szövegnek jó duma :)

(#44) pepe091 válasza sajo13 (#43) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, a 4.4 csak az átlátszóságot hozta. Ja, nem... :U :U

"Frissített kezelőfelület: a főképernyőn átlátszó állapot- és navigációs sáv, továbbá fehér állapotjelző ikonok és szövegek (az alkalmazások megváltoztathatják az átlátszóságot az olvashatóság érdekében)[86]
Teljesítményoptimalizálás, alacsonyabb rendszerkövetelmények (kevesebb RAM szükséges a rendszer futtatásához)
Nyomtatási keretrendszer[87]
NFC Host Card Emuláció a smart cardok emulálásához
Chromium-on alapuló WebViews (a funkció a Chrome 30-cal egyenértékű)[88]
Kiterjesztett funkcionalitás az értesítési szolgáltatásokhoz
Publikus API a szöveges üzenetek fejlesztéséhez és kezeléséhez, lehetőség van meghatározni az alapértelmezett SMS-alkalmazást[89]
Új keretrendszer a felhasználói felületek áttűnéseihez[90]
Tárolóhozzáférés-keretrendszer: más forrásokból is vissza lehet keresni tartalmakat és dokumentumokat (pl. DropBox)[91]
Lépésérzékelő és lépésszámláló API
Teljes képernyős mód: az állapot- és navigációsávot a kijelző szélén végighúzott mozdulattal lehet előhozni[92]
DSP audió csatorna[93], audió monitorozás, hangerő növelés
Beépített kijelzőfelvétel[94]
Natív infravörös blaster API[95]
Kiterjesztett elérhetőségű API-k, rendszerszintű closed captioning beállítások
Új kísérleti futásidejű virtuális gép, az ART[96]
Bluetooth MAP támogatás[97]"

A 4.3 újdonságai:

OpenGL ES 3.0 támogatás
Felhasználói fiókok korlátozása
A rendszer aktiválását megkönnyítették
A fájlrendszer írási sebességét úgy növelték, hogy az eszköz nyugalmi állapotában az fstrim parancsot futtatják
Gyorsabb felhasználóváltás
Továbbfejlesztett DayDream funkció
Bluetooth Smart, más néven Bluetooth Low-Energy támogatás[75]
Bluetooth AVRCP 1.3 támogatás
Helymeghatározás Wi-Fi kapcsolat segítségével
Könnyebb szövegbevitel
Tárcsázáskor automatikus kiegészítés funkció, ami telefonszám beütése esetén a névjegyekben megadott telefonszámokból lehetőségeket javasol
Tiltott alkalmazások fül az alkalmazásbeállításokban
Kiegészített nyelvi támogatás
Átrajzolt kamera-kezelőfelület[76]
Fejlesztések a Photo Sphere-ben[77]
Hibák javítása[78]
Egyszerre több felhasználó létrehozása táblagépeken
A keresés mindig elérhető mód (bekapcsolásával az alkalmazások akkor is használhatják a vezeték nélküli hálózatokra épülő pozicionálást, amennyiben a felhasználó kikapcsolta a WiFi-t)
Project Butter továbbfejlesztése
DRM kezelése
VP8 támogatás (Google saját fejlesztésű videótömörítő eljárása)
Ultra HD (4K) támogatása, mellyel együtt hüvelykenként 640 képpont jelenítődik meg (XXXDPI, Extra Extra Extra High DPI)[79]

De igazad van, nem változik semmi. :U

[ Szerkesztve ]

(#45) vicze válasza sajo13 (#43) üzenetére


vicze
félisten

ART minden 4.4-es eszközben ott van, a köv. verziótól pedig default lesz, ha minden igaz.
Valamikor pedig el kell kezdeni hogy a fejlesztők optimalizálni tudjanak rá.

Mivel fogalmad sincs mi az a zRAM ezért nem is érted, hogy a 512MB RAM használat mit jelent, és felszín alatti változások 99%-át se érted, így neked valóban értelmetlen.

(#46) pengwin válasza sajo13 (#43) üzenetére


pengwin
addikt

Azért hoztam fel az Ubuntut, mert ott az LTS-en kívül a többi 6 havonta kiadott verzió csak amolyan "itt áll most a fejlesztés"-jellegű cucc, vannak benne mindig befejezett újítások, de bétaverziós dolgok is, de mindkét fajta általában "motorháztető alatti" változásokat jelent . Az Android is pont ilyen, míg az UI minimálisat változik, addig maga a rendszer szépen fejlődget verzióról verzióra. Ha nem tetszik, használj más rendszert! WP8, BB10, iOS mind gyorsan megkapják a frissítéseket.

Üdv, pengwin

(#47) Garada


Garada
őstag

Kíváncsian várom :D

(#48) Ali G. válasza pepe091 (#44) üzenetére


Ali G.
senior tag

változás van de töredezettnek tényleg töredezett, én egységesíteném a sok android verziót :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.