Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Igazából szívesen vennék egyet. Ez a gyártó gyártja a (számomra) legkényelmesebb egereket. Akármennyi egeret próbáltam eddig életem során, a Mad Catz volt mind közül a leginkább tenyérbe illő nekem. Mintha pont az én kezemhez öntötték volna. Az állítható méretezés miatt van ez. Akik próbálták, azok tudják miről beszélek szerintem. A probléma csak az, hogy kettőből kettő elég hamar (1-2,5 év használat után) megadta magát, pedig mocsok drágák. Illetve rengeteg helyen láttam, hogy tömegesen számolnak be róla az emberek, hogy rövid az élettartama... így aztán nem merem megvenni kurva drágán....

Ha tudnám, hogy 10 évig bírja, akkor nem érdekelne az sem hogy 70.000 Ft vagy mennyi, mert megérné a kényelemért és a pontosságért. Sajnos a Mad Catz nem tudja véleményem szerint kinőni egyik egerével sem ezt a megbízhatósági problémát.... :( Tényleg csak ez az egy bajom van a gyártóval semmi más. Ezért nem tudok tőlük jó szívvel vásárolni. A Mionix Naos Egerem már 7 éve bírja, előtte Logitech volt az is bírt vagy 10 évet, meg párhuzamosan vele volt egy Microsoft Intellimouse ... az meg elnyűhetetlen a mai napig gyakorlatilag, pedig már muzeális. Nem értem hogy ennyire rengeteg pénzért miért nem fér bele a kompromisszumok nélküli minőség és megbízhatóság....

Tartok tőle hogy ez sem lesz másabb, limitált kiadás ide vagy oda....

Többiek, akik ezt olvassátok, nektek van valami tapasztalatotok a gyártó termékeivel? :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Ez a cég még létezik? :U

Viccet félretéve, tőlük vettem tavalyelőtt Dolby 7.1-es fejhallgatót. Ha ilyen trehány minőségű a többi termékük is, akkor még zsömlét se vennék a Mad Catz-től, nemhogy évekre szóló elektronikai eszközt...
Azt hittem prémium-félprémium márkáról van szó és jókat olvastam a fejhallgatóról. A hangzással nincs is gond, félreértés ne essék, de:
1) recseg, ropog a szerkezet
2) a fejpánt alsó része (puha ál-párna műanyag) el van válva a műanyagtól mintha rossz lenne a mérete (így vettem)
3) a párnák műbőr borítása konkrétan vízre ( azaz egyben izzadságra is) oldódik. Komolyan. Pár hete megelégeltem, hogy hónapok óta fekete szmötyik maradnak a fülemen/fülem mögött, ruhámon és a párnámon, így leszedtem őket és elkezdtem leborotválni. Hamar rájöttem, hogy nem a borotva viszi le a cuccot, hanem a folyóvíz. GG
4) van egy hangerő állító potméter a jobb fülesen, ami mindenre jó, csak hangerő beállítására nem. Hihetetlenül pontatlan és 6-os lépésekben állít. Ja igen, a hangerő 10-12 (a 100-ból) között élvezhető, fölötte megsüketül az ember. Utánanéztem, nincs mód állításra se szoftverből, se hardverből. Azaz, ha véletlenül hozzáérek a hangerő tekerőjéhez, akkor hirtelen ugrik 6-ot random irányba...

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#3) #06658560 válasza Lord Dragon (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mindkettőt megjelenés után pár hónapon belül vettem. Lassan tíz évesek lesznek. A RAT 7 a backup, a másik napi használatban.

(#4) GodGamer5 válasza #06658560 (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

Nagyon szép egerek. :D:R
Nekem is kéne már venni egyet, évek óta szemezek már vele. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) Lord Dragon válasza #06658560 (#3) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Úgy látom a 2. hsz-ban is DETTÓ ugyanaz a vélemény alakult ki, mint bennem. Teljesítmény és dizájn csillagos ötös, minőség 1-es alá. De ezek szerint ellenpélda is van. Akkor inkább olyanok a gyáró termékei, mint annó a DFI alaplapok még nagyon régen? (Értsd: baromi sok elromlott, de ami nem romlott el az elején, az után elnyűhetetlen volt... :D )

Az a bajom, hogy egy lutrira nem áll módomban ennyit áldozni sajnos... :( Nem vagyok annyira eleresztve, hogy ezt megengedhessem. Megbízható termékre hajlandó vagyok áldozni természetesen. Szívem szerint gondolkozás nélkül vennék egy ilyet , de a józan ész visszatart tőle. :U

2 egerem volt tőlük. Mindkettő hamar meghalt, pedig tényleg nem kínozom az egereimet. Átlagos használat mellett 1 illetve 2,5 évet bírtak. Továbbá volt egy billentyűzetem is tőlük. Az meg olyan volt, hogy szó szerint letört a sarka mint valami mézeskalácsnak, annyira gyenge volt az anyagminősége... (és nem, soha nem szoktam ütni!) Egyszerűen csak arrébb akartam rakni, hogy kényelmesen álljon és a kezemben maradt a sarka. Még egy 1500 Ft-os billzettel sem jár így az ember, nemhogy egy 18.000 -ressel. Ezen felül a szoftvere olyan szinten hulladék volt, hogy semmit se lehetett normálisan beállítani rajta, továbbá mintha egy TXT-t néznék olyan volt az egész szoftver (tehát ronda, buta és még azt a keveset sem csinálja amit elvileg tudnia kéne.) A billzet nem húzta sokáig nálam. Eladtam elég hamar, mert csalódás volt. (persze az új vételár töredékéért...) Sokat buktam azon is... de még mindig kevesebbet mint az egereken, amiknek 0-ra csökkent az értéke, miután lejárt garival tönkrement.

Én mindig nagy reményeket fűzök ehhez a gyártóhoz. Ha egyszer gyártanak nekem egy prémium minőségű terméket hosszú élettartammal, akkor már veszem is meg és ajánlom másnak is. De ez így valahogy komolytalan, hogy az árazás az egekben van, a minőség meg annyira rossz, hogy még pesszimistaként sem gondolna rá az ember ilyen árazás mellett.....

Azért örülök, hogy van akinek bevált. Tényleg lehet, hogy csak szimplán akkora hiba %-al dolgoznak, hogy minden 2. termék szar, de ami nem szar, az meg 10 évig bírja... :)

U.I.: AZ egy Logitech G19 ott ami befigyel oldalról? :) Nekem rengeteg ideig volt G19-em. Pont a Mad Catz billentyűzet után vettem, és vagy 7 évig használtam. Azután is működő állapotban adtam el a következő gazdának mechanikusra váltás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#6) nyunyu


nyunyu
félisten

Ezek vajon hanyadik életüknél tartanak? 9.?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) Tian66


Tian66
senior tag

Nekem egy RAT 7em van tőlük. Duplaklikkes lett 2 év alatt. Pedig nagyon kézre áll! Sajnálom.
Ha valaki tudja hol lehet javíttatni, szóljon.

(#8) Lord Dragon válasza nyunyu (#6) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Eredetileg azt hiszem Saitek volt a gyártó neve (Cyborg nevű termékcsaláddal). Aztán egybeolvadtak vagy nevet változtattak vagy fogalmam nincs, de valami más lett... aztán pedig abból lett a Mad Catz, ami elvileg a harmadik neve a gyártónak. De azóta már jó ideje Mad Catz. A termékek azóta is jellegzetesek. Senki más nem gyárt ilyen formájú \ kinézetű egereket.

Saitek Cyborg egér (még 8-9 évvel ezelőtti termék) Régen gyártották.

Mad Catz RAT-ről meg az egyik fórumtárs már tolt ide képeket. Teljesen hasonlít a Saitek Cyborg-ra. Annak az utódja \ továbbfejlesztett változata szerintem.

De szóljatok ha rosszul tudom \ látom....

[ Szerkesztve ]

(#9) #06658560 válasza Lord Dragon (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Saitek márkája volt, majd szépen csődbe ment, a Saiteket megvette valaki, a MAD CATZ most önálló. Sajnos nem akarnak az MMO-nak utódot hozni. Vennék azonnal kettőt. Egyébként lehet az előre és a vissza gombok lettek most duplaklikkesek, bár elég hektikusan viselkedik úgy.
Másik érdekesség, az MMO oldalgörgője keményebb a RAT 7 megoldásánál. Nekem jobban tetszik úgy.

Igen, az a klavi. Cserélni tervezem, mert hangosnak tartom és nem túl kényelmes. Bár ezt is használom tíz éve. Újabban mintha egyre jobban akadnának az ujjaim, egész furcsa karaktersorrendeket írok néha. Viszont a mindiget mindignek írni bármin bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#10) egoistus


egoistus
tag

Nekem a rat7 kibírt vagy 5 évet is, én imádtam,kb mindenki lehülyézett akkor mikor vettem, kényelmes piszkosul, de utolérte a duplaklikk, a mostani logi g603 nincs egy éves és már néha dupláz, lehet hogy megérné újra beszereznem egy patkányt...

asse tom mi van sokszor, hát még most

(#11) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, de néhányan itt a totyikban (meg máshol is ez a jellemző amúgy) azt sugallják, hogy egy mikrokapcsoló csere vagy egy kábeljavítás nem egy szó szerint filléres tétel, és ha eljön az ideje (márpedig eljön, ráadásul az utóbbi 6-8 évben egyre előbb - nekem legutóbb pl. a 7 hónapos Logitech G Pro Wirelessnél; hol van már a ~10 évet bíró Logi MX300...), akkor egeret kell váltani.

Nálam éppen KETTŐ darab Ninox Aurora teljes renoválása (3-3 japán Omron kapcsoló, 1-1 szett friss talp és 1-1 paracord) lesz összesen 8 pénzbe (amiből a két paracord 5 ezer). Konkrétan a japán Omronok darabja ~250 Ft..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) Tian66 válasza egoistus (#10) üzenetére


Tian66
senior tag

Nincs senki aki a dupla klikkes hibát javítaná. Megérné nekem is meg neki is.
Vagy bonyolult?
Látom hogy sokaknak lesz duplás az egere.

(#13) Tian66 válasza Synthwave (#11) üzenetére


Tian66
senior tag

Az nagyon jó ár. És ki csinál ilyet? Vinném a 7est renovaltatni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Synthwave válasza Tian66 (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Bárki tudja javítani, aki ért a forrasztáshoz és vesz pár mikrokapcsolót egy zacskó szotyiért.

Még itt a PH!-s egeres totyikban is biztos találsz valakit, aki némi anyagi juttatás fejében megcsinálja neked.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Tian66 válasza Synthwave (#14) üzenetére


Tian66
senior tag

Köszönöm, beírok az egeres topikba, hátha segít valaki. ☺️

(#16) Synthwave válasza Tian66 (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van amúgy alternatív megoldás is bizonyos csillagok együttállásakor; léteznek már olyan egerek is (én ASUS-okról tudok), amikben hot swapos a mikrokapcsoló ----> nem kell forrasztani semmit, csak kiszeded a házából a kapcsolót és berakod a helyére az újat.

Az egyik ilyen pl. a ROG Gladius II; fullos szenzor, Razer DA-féle méret/forma/tömeg, hot swapos kapcsolók ugye (gyárilag jön hozzá +2 db japán Omron), két lecsatlakoztatható kábel, hordszütyő, kutyafüle. Elég drága, de igényes pakk, ha valakinek kézre áll a patkány.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) Puma K válasza Lord Dragon (#1) üzenetére


Puma K
veterán

"... tömegesen számolnak be róla az emberek, hogy rövid az élettartama..."

Ehh szomorú az ilyet olvasni egy ilyen árkategóriájú terméknél :(

Ilyenkor örülök a fejemnek, hogy anno 2007. december 28-án vettem ~17k Ft-ért egy Logitech G5 V2-es egeret amit azóta is használok :K

Eddig kapott 2015-ben egy új kábelt, és talán tavaly ment egy görgő újrazsírozás, aminél azt hittem megőrülök, mikor a görgőnél lévő kis golyó (ami kisebb mint egy gyufa feje) eltűnt, de aztán meglett :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) scdlsc


scdlsc
aktív tag

Nálam egy Mad Catz Rat 5 2013 óta van napi használatban. Legjobb egerem ever.

(#19) forgonati


forgonati
őstag

Nem értem miért ekkora gond ez a duplaklikk. Ez csak egy kapcsoló. És főleg azt nem vágom hogy valaki emiatt lecseréli a patkányát. WTF? Alin pár centért van minőségi Omron kapcsoló, és nemár hogy nincs egy haver aki ki tudja forrasztani... Az én Logim is duplás lett de meg sem fordult a fejemben hogy lecseréljem emiatt. Kb. fél óra volt a javítása, meg 0.50$ kemény anyagi ráfordítás...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#20) nexplo válasza Lord Dragon (#1) üzenetére


nexplo
őstag

Mintha én írtam volna szó szerint. Imádtam az egerüket és brutál kényelmes volt. Csak épp megkotlott szerencsére még garancián belül (2év). Amikor visszavittem finoman jelezték hogy szívesen cserélik de 100 eladott egérből 95 visszajön két éven belül gariban... Ez az egy bajom van velük egér téren. Más terméküket nem próbáltam. Nagyon sajnálom mert engem megvett volna kilóra a kialakítás és a technikai paraméter. Csak épp nem tartós. Sajnálom nagyon :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) hemaka válasza forgonati (#19) üzenetére


hemaka
nagyúr

Aki nem tud forrasztani annak elég nagy probléma tud lenni.
Ráadásul agyatlanul nem lehet már gányolni ruszki cuccokkal, mint a régi egereknél, mert a pcb több rétegű és hajszálvékony a lemart rész, emberünk az ónnal együtt simán leszedi/letépi azt is, aztán meg kuka az egész. (Oké, az is javítható, csak ő az életben nem fogja azt megcsinálni.)

(#22) nexplo válasza hemaka (#21) üzenetére


nexplo
őstag

A forrasztás egy dolog. Pl a Logitech "gémer" egereknél a görgő pusztult el mindig. Ez a gyors görgetés "ficsőr" miatt, egy elég gyengécske rész tartja a görgőt, ami meg is adja magát sajnos. Na azt pl nem egyszerű cserélni. És ami vicces hogy van olyan hogy még az első évben pusztul el, ami a szerencsésebb legalább. Én is szeretek forrasztgatni, de azért nem mindegy, hogy megveszel valamit méregdrágán és utána forrasztgatnod kell hogy menjen évek múlva is. Ráadásul ezt nem lehet mindenkitől elvárni. Én azt mondom, hogy amiről kiderül hogy sz@r, azt inkább újra kéne tervezni hogy működjön. Csak ezt nem teszi lassan egyik cég sem :)
Mondom ezeket úgy hogy RAT és logi egereim is voltak,m ert imádom őket. Logi most is van pl néhány :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) #16939776 válasza nexplo (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

"Én is szeretek forrasztgatni, de azért nem mindegy, hogy megveszel valamit méregdrágán és utána forrasztgatnod kell hogy menjen évek múlva is. "

Érdemes. Ha valamivel hosszú távra tervezek, azon elővigyázatosságból minél hamarabb cserélem az ROHS ónt, rendes ólmosra, mindenhol, kivétel a BGA-a tokok alatt.. Eddig egész jó eredményekkel, mert nem akarnak többet elromlani, mellékhatásként, az érzékszervekkel észlelhető "produkció" minőségére is pozitív hatással van.

Sajnos a "szürke túró" ennyit tud nyújtani, a gyártók meg nem törik magukat a lecserélésre, hogy utána kevesebbet kelljen termelni...

[ Szerkesztve ]

(#24) Lord Dragon válasza Synthwave (#11) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hát én nem tudom, lehet, hogy csak én vagyok peches srácok, de nekem egész életem során AKÁRHÁNY egerem beszart, kivétel nélkül mindig a "szeme" vagy az elektronikája halt meg. Soha nem volt még hibás gombom vagy hibás kábelem. Kopott talpam már volt, de nem próbáltam cserélni, mert nem volt annyira létkérdés. Szóval örülök, hogy ezeket könnyen ki lehetne cserélni, ha ez lenne a baj... forrasztani én is tudok, de ha meghal a szeme vagy a nyákon valami tönkremegy, ami kívülről nem látszódik, akkor sajnos baszhatom ki a kukába az egész egeret és eddig MINDIG ez történt, amikor meghibásodott az egerem. Vagy tudtok erre is jó megoldást? :U

Ezért nem merek bevállalni Mad Catz egeret, mert sok hibásodik meg belőle.

[ Szerkesztve ]

(#25) nexplo válasza #16939776 (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Az nem állapot hogy megveszem méregdrágán aztán meg forrasztgatom mert trágya minőségű lassan az egerek fele. Van amit én is javítgatok csak már a hócipőm tele van vele :(
RAT egeret sosem veszek már többet... Mindegyiknél az optika halálozta el az egeret.... :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) #06658560 válasza nexplo (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

"RAT egeret sosem veszek már többet... Mindegyiknél az optika halálozta el az egeret...."

Azt hogy?

(#27) Dragon3000 válasza nexplo (#22) üzenetére


Dragon3000
veterán

Érdekes a 9 éves logitech g9x-em görgőjével semmi gond, lehet nem állat módjára kellene használni. A kapcsolók minden egérben megdöglenek egy idő után, mindegy milyen árkategóriában vásárolsz. Itt aprón lehet venni japán omron 2db+posta 500Ft-ért, aki megtudja csinálni vagy ismer olyant, aki kitudja neki cserélni még mindig jobb megoldás, mint venni egy másik egeret méregdrágán.

(#28) #16939776 válasza nexplo (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

IT-ben nem teheted meg, hogy csak 2000 vagy 95 előtt készült dolgokat veszel, marad tömegfogyasztás.

Ha mind ugyan abban halt meg, lehet elsőnek érdemes megmérni hogy a stabilizátor, SMD kondik halnak-e le, nincs tápfeszültsége. Az érzékelő halála inkább tünet, vagy valami komolyabb következménye lehet.
Életemben eddig 1x kellett cseréltem egy ADC-t, az összes többi hibát mindig műveleti erősítő szintű vagy valami még kevésbé komplex dolog hibája váltotta ki. Így ezekre a tapasztalásokra hivatkozva kételkedem abban, hogy egy optikai érzékelő bonyolultságú dolog, csak úgy kiváltó ok nélkül beadja a törölközőt.

[ Szerkesztve ]

(#29) 5150 válasza hemaka (#21) üzenetére


5150
aktív tag

Ott a pont. Meg az sem mindegy milyen felszereléssel lát neki az ember... A sok hulladék praktikeres meg hasonló olcsó "szett" a hasznavehetetlen "ónokkal" amiket hozzájuk pakolnak kb csak arra jó, amit leirtál, hogy szétégessék a panelt, meg a fólia rájuk égjen.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#30) forgonati válasza hemaka (#21) üzenetére


forgonati
őstag

Talán ezért írtam hogy van olyan haverja/ismerőse. Esetleg egy szerelő olcsóert megcsinálja, mindenképp több értelme van mint kukázni az egeret.

Keelah Se'lai!

(#31) #06658560 válasza #16939776 (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért kérdeztem rá nála, miképp jelentkezett neki a szenzor halál, mert az MMO-mnak van egy érdekes tünete. Néha csak egyik tengely mentén hajlandó mozgatni a kurzort. Megoldás: ujjbeggyel megdörgölöm az egér alját a szenzor körül, így az megint tiszta lesz és rendesen funkcionál.

(#32) #16939776 válasza #06658560 (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Lehet ez akár statikus feltöltődés is, ami kiakasztja az érzékelőt. A műanyag lencse az érzékelő műanyag tokjára van pattintva, olvasztva. Ha a lencse másik vége alatt, a műanyag felület súrlódik a padon, akkor az közvetve a lencsében is tud töltés-szétválasztást csinálni, ha van köztük rés, kimaradt közüllük a kis rugó.

Van olyan érzékelő dokumentáció, amin külön felhívja a figyelmet, hogy a polikabonát lencsét a burkolatba kell ragasztani, statikus feltöltődés ellen. Gyártó meg leszarja.

(#33) #16939776 válasza #06658560 (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Abbahagytam az OFF-ot.

[ Szerkesztve ]

(#34) ceia


ceia
őstag

Eddig azt sem tudtam, hogy van ilyen nevű egér. De ahogy elnézem, már értem, miért. Ingyen sem kéne. Nem szeretem, ha valami úgy néz ki, mintha éppen szét akarna esni. Hogy lehetne EZ kényelmes? Engem zavarna minden kis rés érzete, ahol fel van szabdalva a normális egér formához képest. Most először van oldalsó gombokkal egerem, és azok is eléggé zavarnak.

        it's more fun to compute

(#35) #06658560 válasza ceia (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például úgy, hogy teljesen a kezednek kényelmesre tudod alakítani, milyen eleme hol legyen. A kisujj melletti elemet is tudod más formájúra cserélni, sőt, ha nagyon akarod még tudsz a helyere tervezni egyedit. a görgő elég széles, hogy kényelmesen feküdjön rajta a középső ujjad, miközben a mutató és a gyűrűs a két gombon ül.

[ Szerkesztve ]

(#36) Synthwave válasza Lord Dragon (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Több tucat egérrel volt már dolgom (tartós, saját használatra is volt már 18 - nem dzsunka! - gaming-grade optikai csodám), de még soha, de soha nem találkoztam ilyennel. Mindig csak mikrokapcsolók vagy kábel - és ez az emberek túlnyomó többségére is igaz, ha nem kukaszökevényt birtokolnak.

Szerintem nálad három lehetőség áll fenn:

1) valami kontakthibát benéztél
2) irdatlan kókány egerek
3) irdatlan unmák

"Ezért nem merek bevállalni Mad Catz egeret"

Szerintem se erőltesd (max., ha vitrinbe szánod). Silány quality control mellé kb. túlárazott féltégla az összes. Az, hogy egy pár embernek évekig nem volt velük baja, csak valamiféle csoda lehet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) #06658560 válasza Synthwave (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem az egyetlen kényelmes egér a piacon.

(#38) Synthwave válasza #06658560 (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A formából adódó kényelem végtelenül szubjektív dolog - a tömegből adódó is az valamennyire, de már kevésbé, hiszen a velejáró fiziológiai hatások objektíven vizsgálhatók.

Én csak azt nem értem, hogy miért kell őket terméskő súlyban gyártani.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) #06658560 válasza Synthwave (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kiveszed a plusz súlyokat, pille könnyű. Az állíthatósághoz a tartós, nem recsegő ropogó illesztésekhez kell a fém váz, alap. A nem elkopó menetekhez kell a fém.
Az összes extra súly benne van az egeremben, plusz a kis imbusz is. Nekem ezzel a súllyal kényelmes.

105g egyébként nehéz?

[ Szerkesztve ]

(#40) Synthwave válasza #06658560 (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha egy egérben fém van, már régen rossz. Az meg csak humbug, hogy ez kell a fizikai tartóssághoz vagy a recsegés-ropogás nélkülözéséhez; számos régi nagy rácáfol erre.

A 105 gramm már bőven "középsúlynak" számít. (Személyemre levetítve pedig nagyon nehéz és szó szerint fizikai fájdalmat indukál percek alatt, ha nem csak desktopon toládozom gyökketővel.)

A könnyű egerek 70-80 grammosak (vagy kevesebb, de az nagyon ritka az értelmes példányok közül) - számomra a ~70 grammosak (és az alattiak) az ideálisak (+ Logi MX300 / Ninox Aurora forma).

Talán valahogy így lehetne osztályozni:

0-70 gramm: pehelysúly
71-85 gramm: könnyű
86-110 gramm: "középsúly" (de hülyén hangzik ez)
111-125 gramm: nehézsúly
126 gramm+: terméskő

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) #06658560 válasza Synthwave (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Eddig bármi papíron tartós, minőségi egeret fogtam mind recsegett, ropogott. Plusz azok nem állíthatóak, így állítási tartósság fel sem vetődik náluk. Nekem a tele pakolt MMO tökéletes tömegre is.

(#42) Synthwave válasza #06658560 (#41) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Példát tudsz mondani ilyen papíron tartós, minőségi egérre?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#43) #06658560 válasza Synthwave (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ott van lenn fényképen kettő.

(#44) Synthwave válasza #06658560 (#43) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Műanyagot, ami recseg-ropog..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) #06658560 válasza Synthwave (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Eddig bármi, ami a kezembe került. Logik, a legdrágábbak is, a CAD egerük is, horpadt a kezem alatt érzésre.

(#46) Synthwave válasza #06658560 (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát ez nem túl konkrét.

A másik dolog: a magas ár nem feltétlenül predesztinál egy bizonyos minőségi szintet - és ez az utóbbi években talán igazabb, mint valaha (ill. a Logi sem az már, mint egykoron volt) - bár hogy közvetlen példával éljek, az éppen kezemben lévő Logi G Pro Wireless egyáltalán nem recseg-ropog - és ez csak egy a jópárból.

Én az értem, hogy összepárosítottad a minőséget a fémekkel, de igazából egy alapvetően jól megtervezett, igényes egérnél ezek használata mindössze két dologra jó:

1) vételárat növelni
2) tömeget növelni

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) rumkola


rumkola
veterán

érdekes :)

"Mad Catz ceased operations on March 30, 2017, and filed a voluntary petition for relief under Chapter 7 of U.S. Bankruptcy code to initiate an orderly liquidation of its assets.[26]

Return
On January 4, 2018, Mad Catz Global Limited (a new company headquartered in Kowloon, Hong Kong), with new ownership of previous Mad Catz trademarks, announced the return of the Mad Catz brand and the launch of a new line of products at CES 2018."

(#48) #06658560 válasza Synthwave (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gyakorlatilag ha beszabadulok egy Saturnba, MM-be, végig szoktam tapogatni az egereket, mi van ami alternatíva lehetne, ha rezek megmakkannak. Roccat, Logi, Steelrseries, Razer, mindegyikkel van bajom. De a Logi CAD egere is egy fos volt számomra.

#47 rumkola: Mi az érdekes benne? Ráadásul nem dobták az új cég részéről a támogatást a régi egerekhez, drivert, szoftvert tudsz letölteni. Van komplett új portfólió, sajnos már kevésbé értelmes a klavi kínálat, nincs MMO utód, a fejesük elég furcsa lett.

[ Szerkesztve ]

(#49) Synthwave válasza #06658560 (#48) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért ezekre a helyekre nem a széleskörű, igényes választék a jellemző, azt ugye tudod (nem beszélve a már nem gyártott, de még újonan beszerezhető, régebbi modellekről)?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#50) #06658560 válasza Synthwave (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem a lepusztult magyar boltokba szoktam járni. Pláne, hogy alternatív beszerzési forrásnak az online boltok vannak, magyarul más kipróbálási mód nincs. A csúcs Logik, Roccatek és Razerek kinn szoktak lenni.

(#51) Synthwave válasza #06658560 (#50) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amit akarok mondani, az az, hogy az messze nem a teljes választék (se nem gyártóból, se nem konkrét modellekből - azt még bele sem véve, hogy van olyan, amit közvetlenül csak a gyártótól tudsz rendelni).

Ha érdekel annyira a dolog, az egeres totyikban sem fognak mást mondani, mint én.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#52) Lord Dragon válasza Synthwave (#36) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Akkor valszeg a 3. lesz a nyerő, hogy kurva nagy pechem volt eddig az egerekkel. Ha kontakt hibás lett volna, azt azért ki tudtam volna szűrni, maradjunk annyiban. Ha kellett volna, akkor forrasztottam volna, de nem kellett, mert az elektronika hibával nem tudok mit kezdeni. Haladjunk időben visszafelé: Ilyenek voltak, hogy az egyik egerem szó szerint "meghülyült" egyik napról a másikra. Este kikapcsoltam a gépet, minden fasza, reggel be, amint kezdeném használni mindent csinál randomra. Kattint, görget, kijelöl, mozog a kurzor, stb... Először azt hittem a billzeten beragadt vmi gomb, de sajnos az egér halt meg. Más gépekre rákötve is ugyanezt produkálta. Ez egy Mionix Naos 5000 volt. 2 év 1 hónaposan. 1 hónappal a gari letelte után. Ráuntam, hogy mindig benézem... vettem még egy ugyanolyat újonnan, kicseréltem a vonalkódos matricákat és visszaküldtem a régit gariba az újnak a "mindenével". Kicserélték simán, aztán eladtam amit visszakaptam gariba újat. Amit pluszba vettem azt meg azóta használom 5 éve. Azóta még semmi baja nem volt, el ne szóljam. Előtte Saitek egerem halt meg 1 évesen. A gyári szoftvere szólt, hogy frissíteni kéne a firmware-t az egéren, mert van új. Csak rányomtam egy OK-t és már csinálta is, aztán onnantól nem éledt fel az egér. Visszaküldtem gariba. Adtak egy újat. Az kb 2 év 4 hónaposan halt meg. Használat közben (asszem épp Diabloztam) egyszer csak nem reagált. Kihúztam visszadugtam... áramot kapott, mert világítottak a "díszek" de a korzor mozdulatlan maradt. További tesztelés \ szerelés után arra jutottunk, hogy meghalt a szeme és kuka. Sehol nem látszott semmi hiba külsőleg rajta. Előtte Razer Diamondback Acid Green egerem volt. Azt nem nagyon szerettem, mert a szimmetrikus egerek nekem nem kényelmesek, de az is a gari letelte után kb 3-4 hónappal adta meg magát ugyanúgy, hogy leállt és se kép se hang. Kuka. Előtte Microsoft Intelimouse 4.0 volt. Annak is a szeme halt meg 3 évesen 1 évvel a gari letelt után. Sajnos én eddig kivétel nélkül kényszerből cseréltem csak egeret, nem azért mert akartam cserélni, javítani meg soha nem lehetett. Ja tényleg még egy rövid ideig Logitech G500 is volt szintén nyákján halt meg valami. Azt használtan vettem és kb 8 hónapig örvendeztetett meg mielőtt meghalt. Sokszor volt, hogy már azt hittem hogy biztos szar a tápom vagy az alaplapom vagy az USB portom, akármi, de nem. Csak az egerekkel nézem be folyton. Billentyűzetből meg minden egyéb hardver téren kb 95 %-ban az van, hogy megveszem, használom évekig aztán eladom, mert cserélni akarok nagyobbra, jobbra, másmilyenre stb. Egyedül egérből nem sikerült még olyan találnom, ami tartós lenne. Pedig ha valaki akkor én aztán tényleg vigyázok a hardvereimre. Az összesre. És szeretek egy-egy hardvert sokáig használni. Ritkán szoktam cserélni a cuccokat, ha csak el nem romlik és muszáj. Ha viszont cserélek, akkor a jó minőséget igyekszek megcélozni minél jobban. Pedig nincs nagy elvárásrom egér téren. Annyit szeretnék, hogy minél kényelmesebb (ergonómikus) legyen, tartós legyen és legalább 5 gombos legyen. Ezek a fő szempontok nekem egy egérnél! Ez a mostani Mionix Naos 5000 már majd 5 éve bírja, szóval el ne szóljam messze egyéni rekord gyanús már jó ideje. Elég kényelmes, de a Mad Catz kényelmesebb volt, meg a Saitek is. (tényleg a Mad catz-et, mint a téma főszereplőjét kajak kifelejtettem az előző felsorolásból, de korábbi hozzászólásaimban talán már írtam róla). Hát nagyjából ennyi. Úgyhogy röviden összefoglalva: Szerintem ez az irdatlan unmák kategória lesz, mert jó rég óta semmi más hardverrel nincs bajom csak az egerekkel. De azzal mindig is volt.... jó lenne már találni egy minden szempontból tökéleteset. :) Sajna nem vagyok annyira eleresztve pénzzel úgyhogy mindig nagyon fáj, amikor egy hardvert váratlanul kell cserélni, mert elromlik ... :( Igyekszek mindent úgy intézni hogy mindenre legyen folyamatosan gari... csak az egérkékre mindenki keveset ad úgyhogy azzal nem lehet ezt megjátszani úgyhogy marad a béka amit le kell nyelni :W

[ Szerkesztve ]

(#53) nexplo válasza #06658560 (#26) üzenetére


nexplo
őstag

Az optika (vagy az egér elektronikája passz) egyszer csak nem világít. Konkrétan egyik percről a másikra az egér nem reagál már semmire. Nekem több darab járt így más gépekben. A gariban megsúgták hogy ez sajnos ilyen típus. És mindezt egy éven belül... Erre értettem. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#54) nexplo válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig típus betegség a görgőbe épített kapcsoló pusztulása loginál. A mai napig eléggé gagyin és hasonlóan van megoldva.... Ez tény. Fiatalon amikor este 2-3 órát játszottam a gépen napi szinten akkor a görgő pár év után elhalálozott vagy jobb esetben csak egy két funkció múlt ki. Ez mindegyik G9-et érintette nem én találom ki. Az hogy megúsztad az vagy kevés használat vagy olyan extra megóvás amit egy átlag felhasználó nem tud kivitelezni :) Te vagy a 100-ból egy :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.