Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

A cikket köszönjük szépen, de azért egy megjegyzést tehetek?

A JRPG-k már sokkal korábban megjelentek PC-re. Én először a Knights of Xentar-al és a Cobra Mission-el találkoztam. Előbbi még mintha valamelyik CoV évkönyben is be lett volna mutatva (tán a '92-esben). Persze ezek is kvázi Hentai játékok voltak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na végre kitették. Mindjárt elolvasom. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) Hosssszu válasza Cifu (#1) üzenetére


Hosssszu
őstag

Imádtam a képeket a Knights of Xentarban. :DDD
Meg persze a sztori is jó volt.

De hogy a cikk végén feltett kérdésre is válaszoljak.

FFV, VI, VII. Ezekkel játszottam és talán a VI jött be a legjobban. Sokáig Zozo város zenéje volt a csengőhangom. :DD
A többi kimaradt, illetve már nem is nagyon lenne időm bepótolni.

[ Szerkesztve ]

(#4) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hoppá, rögtön az elején megemlítettél. Meglepődtem. :B

Sajna én elég kezdő vagyok még JRPG-k terén. És annyi játék van manapság, hogy nem szeretnék "visszafele" pótolni már. Ezért sok nagy JRPG ki is maradt nekem. Viszont a kedvencem egyértelműen a Persona5. Egy hónapja végeztem vele, de állandóan eszembe jut, szinte minden nap.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

Ha valaki kifejezetten egyedi univerzumot akar, ami még az összes FF játékot is veri, és ráadásul összefüggő... Menjen neki az Ar Tonelico játékoknak... 3 játék + 1 előzmény:
Ar noSurge (ps3, előzmény)
Ar Tonelico - Melody of Elemia (ps2)
Ar Tonelico - Melody of Metafalica (ps2)
Ar Tonelico Qoga - Kneel of Ar Ciel (ps3)
elsőre nem tűnnek túl nagynak, de annyira meg tudja fogni az embert hogy le sem akarja tenni a játékokat...

és akkor ott van még a Neptunia széria is ha valaki több komédiára vágyik életre kelt konzolokkal egyetemben...
Odin Sphere is egy másik nagy gyöngyszem...
Star Ocean-ok között is találni sok jót
Rouge Galaxy
Egyeseknek a Kingdom Hearts is bejön, én személy szerint utálom...

(#6) penge111 válasza Cifu (#1) üzenetére


penge111
addikt

Köszi, hogy elolvastad a cikket! :R Az általad említett játékokat, nem nagyon tartom jrpg-nek. A cikkemben említettem egy hasonló játékot Lightning Warrior Raidy ez is egy hentai jellegű valami, szóval szerintem ezek messze állnak azért a jrpg-től, ezért mertem azt írni, hogy PC-n az első igazi jrpg az FF VII volt.

@Hosssszú: igen a VI is nagy kedvencem volt, a zenék zseniálisak voltak benne, meg a történet is. A cikk végén is van egy kis blog, hogy egy emberkére, nyilván többre is, mekkora hatást tett az a játék. Kefka mekkora arc már, rengeteg ikonikus jelenet van benne, a fantom vonat, az operaház stb... Nekem mai napig a telómon csücsül, néha játszogatok még vele...

@.LnB: még szép, hogy megemlítelek. Főleg azért mert remélem egy picit én is terelgettelek a jrpg műfaj irányába. Örülök, hogy a Persona 5 tetszett, vitathatatlan, hogy a mostani "szegényes" jrpg generáció egyik legjobbja. A Persona 4 egyébként még ettől is jobb számomra, hátha egyszer az is kap egy új esélyt a mostani konzolokra, esetleg Pc-re is!

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#7) penge111 válasza Cythyel (#5) üzenetére


penge111
addikt

Az Ar Tonelico szorozatott pl nem ismerem majd ránézek, a többit, amit ajánlottál azokhoz volt szerencsém, és mindet ki is pörgettem. A Kindomhearts, háát az nálam is fekete bárány, kb. 4*, 5* futottam neki a sorozatnak, de mindig feladtam. Valahogy nekem nem jön be ez a Disney-s körítés. Egyébként irgalmatlan mennyiségű jrpg-vel játszottam már életem során, ajánlok én is pár kevésbé ismertet számodra, amelyek zseniálisak:

The Legend of Heroes sorozat, rengeteg része van, különösen a psp-re megjelentek nagyon jók, ezek közül soknak az elmúlt pár évben készült ez angolosítása, mert kizárólag Japánban került némelyik rész kiadásra. Mostani generációban ami ismert a The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel I-II és hamarosan jön a III. rész.

Lost Odyssey kizárólag Xbox 360-ra jelent meg, számomra ez a jrpg játékok csúcsa, nálam ez a játék a legjobb ebben a kategóriában.

Chrono Cross Ps1, sokan a Chrono Triggert ismerik inkább. Ez is egy zseniális alkotás, nem értem miért nem kapott anno több figyelmet, nagyon jöhetne ebből is egy felturbózott változat.

Snesre és Gba-ra meg kismillió nagyon jó cím van: Tales of Phantasi, Breath Of Fire, Lufia, Golden Sun I-II stb.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#8) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Köszönjük az írást! :R
Nekem az a véleményem, hogy a csili-vili technológia, az újabb és újabb grafikák nem tettek jót a játékoknak. Én szeretem a régi FF játékokat, de az új szériára rá sem tudok nézni. Teljesen elmentek ebbe a végletekig idealizált hermafrodita karakterdizájnba. Nekem gyomorforgató.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) Cifu válasza penge111 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az általad említett játékokat, nem nagyon tartom jrpg-nek. A cikkemben említettem egy hasonló játékot Lightning Warrior Raidy ez is egy hentai jellegű valami, szóval szerintem ezek messze állnak azért a jrpg-től, ezért mertem azt írni, hogy PC-n az első igazi jrpg az FF VII volt.

Ez azért visszás valahol, mert akkor ott kell kezdenünk, hogy mi is a JRPG. :DDD

Általánosságban a JRPG (illetve egy ideje a többi ázsiai fejlesztő miatt már a polkorrektség jegyében 'Kelet-Ázsiai RPG') a japánban fejlesztett számítógépes szerepjátékokat takarta. Ahogy a Manga a japán képregényeket, az Anime pedig a japán animációs filmeket.

A Knight of Xentar például eredetileg Dragon Knight III. néven látta meg japánban a világot, és még a JRPG-vel foglalkozó Wikipédia oldalon is említve van.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) ripla


ripla
őstag

Én egyszerűen képtelen vagyok ezeket hosszú távon érdekesnek találni. Ugyanaz a barokkos giccs jellemzi mindegyiket, ami annyira egyhangú és stílustalan, hogy gyakorlatilag bármelyik karaktert át lehetne vinni bármelyik másik jrpg-be, nem lógnának ki a sorból. Az anime-okat szeretem, de ezek a játékok nagyon nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

(#11) Cifu válasza ripla (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyenkor mindig Martin jut az eszembe az 576kByte-ból, aki szerint az volt a japán játékok (és anime-ok) előnye, hogy görcsölés nélkül képesek eredeti karaktereket alkotni. Eltelt azóta jó húsz év, és azért láttam pár Anime-ot, olvastam Mangákat illetve játszottam több japán (és ázsiai) játékkal, de így utólag már csak mosolyogni tudok ezen a megállapításon. Tényleg az a helyzet, hogy a karakterek nagyon nagy része annyira egy kaptafa, mint annak a rendje. Oké, ilyen szempontból egy átlag nyugati hősökkel foglalkozó képregény vagy film is hasonló problémákkal küzd (eredetiség hiánya), de ettől még sajnos a helyzet ez...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) penge111 válasza Cifu (#9) üzenetére


penge111
addikt

Amúgy ebből a szemszögből teljesen igazad van. :R Nagyon tágan is lehet ezt értelmezni, én elsősorban a "tipikus" jrpg-kel foglalkoztam most. Sok mindent ide lehetne azért még sorolni, de akkor 10 oldal is soványka volna, vizuális novellák, ajrpg, sjrpg stb...

@ripla: azért ezt könnyen meg tudom ám cáfolni. Nézd csak meg a Persona 5-öt, viszonylag friss cím, kb felér egy művészeti alkotással grafika, menű rendszer stb... Nem egy kritikus hasonlóan vélekedik erről a játékról. Sőt olyanok is ódákat zengnek róla, akik előtte hánytak ettől a műfajtól :K

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#13) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Elrakom későbbre, kicsit hosszú ahhoz hogy melóban elolvassam, de érdekel.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#14) .LnB válasza ripla (#10) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Teljesen fals általánosítás. Mint minden játékstílusban, itt is vannak kimagasló alkotások. És általában azért is lesz valami nagyon jó egy kategórián belül, mert egyedi. Nier: Automata, Persona 5, Dragon Quest XI. Ezek közül mind a három nagyon különbözik egymástól.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) smokin


smokin
tag

Nálam abszolút kedvenc a Vagrant Story,minden perce aranyat ér.

i'm too old for this shit

(#16) ldave


ldave
félisten

Számomra is fordulópont volt az FF VII, a már említett Martin, 576 Konzol magazinban megjelent cikke során hallottam a játékról először. Azóta is az egyik kedvenc műfajom a JRPG, de nem vagyok mindenevő a témában, sőt.

A Slime draws near! Command?

(#17) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Nekem a JRPG-ktől 2 dolog vette el nagyon a kedvem. Mind a kettőt említetted is az írásodban.
1. hirtelen megjelenő elkerülhetetlen kihívásmentes harc
2. Egy csomó dolog túlzottat teátrális megjelenítése

Egyszer-kétszer jó megnézni, ahogy felkészül a csapásra és megidézi a szuper erőt fél percen keresztül, aztán odacsap. De huszadjára már inkább idegesít. Ráadásul a gyenge ellenfelek elleni harcban meg kétszer is meggondolod, hogy használd, mert hiába menne ezzel egy ütésre, az egész sokkal hosszabb lesz.
A kettő kombinációjával is találkoztam, 'Úristen, megtámadtak minket, mindenki fedezékbe!" hozzá egy baljós zene. Erre jön 2 patkány színvonalú ellenfél és két ütésből meghalnak. Tovább tartott a megjelenésüktől a harc kezdetéig tartó közjáték, mint maga a harc.

Akartam szeretni a JRPG-ket, mert az animeokat szeretem, az RPG-ket szeretem, de nem sikerült.

(#18) Ghoosty válasza Cifu (#11) üzenetére


Ghoosty
őstag

Mikor megismerkedtem az anime világgal, én is ezt mondtam volna, hogy milyen eredetiek a karakterek, mennyire nem klisés a dolog. Aztán ahogy egyre többet láttam, rájöttem, hogy ezek is tele vannak klisével, csak a keleti világ kliséivel.
Persze vannak kiemelkedően sikerült alkotások. Mivel ezeket is megkedveltem, így már két kultúrkörből származó művekből szemezgethetek.

(#19) Cythyel válasza Cifu (#9) üzenetére


Cythyel
senior tag

JRPG az a Japanese Role Playing Game rövidítése, csak szeretik általánosítani a kívülállók úgy mint ahogy említetted, Kelet-Ázsiai RPG-nek, pedig kifejezetten a japán stílusú RPG-k a JRPG-k...

[ Szerkesztve ]

(#20) penge111 válasza Ghoosty (#17) üzenetére


penge111
addikt

1. hirtelen megjelenő elkerülhetetlen kihívásmentes harc:

Ez a régi jrpg játékokra volt jellemző. manapság már látod az ellenfeleket, rajtad áll, hogy harcolsz vagy elsunnyogsz mellettük.
Kihívásmentesség ez meg egy érdekes dolog, régen a snes, gba korszakban nagyon nehezek voltak a jrpg-k. Manapság ezt azzal próbálják megoldani, hogy raknak bele- néha sajnos utólag (lásd. Ni No Kuni 2)- keményebb fokozatokat is. A jrpg-k tipikus jegye a rengeteg harc, ha érdekes a harcrendszer részemről jöhet ezer csata is.
Abban valóban igazad van, hogy nagyon kevés olyan cím van ahol valódi kihívást jelent a harc. Megint csak a Persona sorozatot tudom felhozni, de ott is a régebbi részeknél volt mérvadó, hogy egyes ellenfeleknek megvoltak a gyengéi. Hiába sebezted tűzzel, fegyverrel, villámmal, ha az adott enemy csak fagy varázslatra volt érzékeny. A jrpg-kben amúgy mindig is a főellenfelek, mini bossok, secret bossok jelentették a kihívásokat. A kis random ellenfelek csak a tápolásodat szolgálják...

"Tovább tartott a megjelenésüktől a harc kezdetéig tartó közjáték, mint maga a harc" ez is igaz, ezért is próbál pár cég lépést tartani a mai kor elvárásaival pl a FF XII felújított változatában már 2*, 4* sebességet is be lehet állítani.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#21) Ghoosty válasza penge111 (#20) üzenetére


Ghoosty
őstag

Örülök, hogy sok dolgot 'javítottak' mára. Talán majd kapnak még egy esélyt, de idő közeben én is felnőttem és már nagyok kevés időm marad játszani.

(#22) Francis1980


Francis1980
csendes tag

Olyan JRPG-t tudtok ajánlani, amiben nem körökre osztott harc van (és persze jó is)? Sajnos egyszerűen nem bírom.
Világ életemben szinte csak FPS, TPS (néha egy kis RTS, ARPG) játékokkal játszottam. Nemrég végigjátszottam a Witcher szériát, és a Skyrim-et, így elkezdtek érdekelni az RPG-k.
A Japán stílus is érdekelne, viszont mint írtam a körökre osztott harcot nem tudja befogadni a gyomrom.

Szóval, ha vannak ilyenek, ne tartsátok magatokban. :)

(#23) penge111 válasza Francis1980 (#22) üzenetére


penge111
addikt

Final Fantasy XV, Tales of Berseria, Tales of Vesperia, Ni No Kuni 1-2, Nier:Automata stb.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#24) orion1025 válasza penge111 (#12) üzenetére


orion1025
őstag

Én még mindig hányok ettől a műfajtól, a sírba lehetne vinni vele :O Azért a vannak jó kis játékok, nekem a GameBoy vonal ment/megy, de ott is a Pokémon, DB széria, Zelda, aztán a többi kifulladt, főleg a PS2-nél. Az Okami még egy egészen jó kis játék lett, de én már a legtöbb ferdeszemű cím látványvilágától csillámpónit tudnék hányni, mellesleg számomra ez a sztori kérdés is olyan, hogy nincs maradandó élményt nyújtó darab, mert csak egy játék az összes, semmi több, időtöltés. Ha most pisztolyt tartanának a fejemhez, és mondanom kellene egy címet ami maradandó volt eddigi életem során, hát nem tudnék rá válaszolni, mert egyik sem volt meghatározó, maximum az átalogosnál kicsit jobbra sikeredett. Nem tudom mi ez a jrpg mánia itthon, vagyis ez már egy kicsit erőltetett ami kis hazánkban megy, mert kezd agymosásba átmenni. Szeretem a retro játékokat, de már igazából képtelen vagyok ilyenekkel játszani, szóval én nem is értem kit kötnek le a 15-20 éves példányok még ma is, mert csak a gyerekes jelzőt tudnám rájuk aggatni. Akkor jó volt, más nem volt, nagyot szóltak, de el kell engedni őket. Akkoriban a jrpg azért is lehetett jó, mert hozott valami újat, de a legtöbb egy kaptafa volt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#25) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Az RPG Makeres játékokról már ne is beszéljünk, azok is valamilyen szinten JRPG-nek számítanak, még ha sok esetben lokalizálták az egész játékot (pl. Amnézia, de az iskolás játék is jó volt, ahol végül az SZTK-s igazgatónőt kellett eltenni a láb alól).

(#26) Wesder válasza penge111 (#7) üzenetére


Wesder
félisten

Ha tudsz szerezni olcsón, vagy kölcsönbe XO-t, akkor BC miatt most is tudsz vele jàtszani.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#27) haxiboy válasza Tamás88 (#25) üzenetére


haxiboy
veterán

Kótergame? :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) Kansas válasza Tamás88 (#25) üzenetére


Kansas
addikt

A "Suli"(Revenge on School)? Az vicces volt, de nem rémlik, hogy JRPG lett volna...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#29) Tamás88 válasza haxiboy (#27) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, a Kótergame-re gondoltam.

(#30) hampidampi


hampidampi
senior tag

És említsük meg a legjobb, nem ázsiai jrpg-t, az Anachronoxot. :)

(#31) ldave válasza hampidampi (#30) üzenetére


ldave
félisten

Na meg a Septerra Core-t :)

A Slime draws near! Command?

(#32) penge111 válasza hampidampi (#30) üzenetére


penge111
addikt

Vagy ott van a Sudeki is.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#33) Rage47 válasza .LnB (#4) üzenetére


Rage47
veterán

Én is gondolok még mindig rá, igaz már nem minden nap. :D Néha eszembe jut, milyen lehet ennek meg annak az embernek a Palace-a, pl. egy korrupt politikusé :D

(#34) sztanozs válasza Cifu (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

KoX nekem is nagy favorit volt - bár csak később játszottam már vele, jóval a megjelenés után (95-96 környékén talán). FF7 rám is nagy hatással volt, végig játszottam PC-n, PSX emulátoron, és pár éve megvettem Steamen is.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#35) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sajnos a JRPG az a műfaj amit mindig messziről elkerülök, pedig alapvetően mindenevő vagyok ha játékokról van szó. Az hogy első csatákban ilyen több ezer életet sebzel, minden csata túl hosszú, ez a mesés eltúlzott stílus, a méteres szemek és a 20 perces átvezetőktől hamar bealszom.

(#36) Cythyel válasza Th3Ac3 (#35) üzenetére


Cythyel
senior tag

na én meg pont ezekért szeretem, ez a műfaj sajátossága, meg maga az anime műfajé...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.