Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

műanyag+karácsonyfaillatúkocsiillatosító = legjobb. illata is van, de nem is kell seperni utána

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

műfenyő, holnap megyünk venni egyet, sajna a 25 fokban nem sokáig bírja a "hagyományos", meg ugyebár védd a fát, egyél hódot elvet követjük :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) baluka26


baluka26
veterán

Nálunk klasszikus fa lesz :K

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#4) Kobe


Kobe
veterán

nem változott senki, csak baromi drága lett az igazi fenyő. Amennyiért meg lehet kapni egy 1,5 méteres fát, 500 fttal drágábban láttam szép, igényes kivitelezésű műfenyőt ugyanakkora méretben, és akkor évekre le van tudva a dolog. Tehát nem igazn van számottevő különbség a kettő között. És inkább végiggondolja az ember, hogy az évi hány ezer forinttal nyomja meg a büdzsét és inkább ajándékra költi

Amúgy nem feltétlenül kell az elit kategóriában nézelődni, nekünk pár éve sikerült 15-ért (25-ről leakciózva) kifogni egy 2 méter körüli darabot nagyon szép kivitelben (karácsony előtti utolsó napokban, 23-24-én érdemes körbenézni akkor nagyon lenyomják az árát). Szvsz ez még nem az überdrága kategória (láttam 30-40-ért sokkal csúnyábbakat - amin a külső ágak lucfenyőt mintáztak, 10 cmrel beljebb meg már hagyományos....kvagáz volt), kb 2 év alatt be is hozta az árát

[ Szerkesztve ]

(#5) dízelracer


dízelracer
senior tag

Az ok egyszerű. csak meg kell nézni a fenyőárakat. Én a piacon kérdeztem mennyi a fenyőfa. Az egyik árus azt mondta, hogy nála ez darabra van és nyugodtan lehet válogatni közte..

150cm alatt:

2800ft (luc)
3500ft (szürke luc)
4800ft (ezüst)

150cm felett:

4000 (luc)
5000 (szürke luc)
8000 (ezüst fenyő)

Ezek az elterjedtebb "proli" fajták. Normandra már rá sem mertem kérdezni, biztos volt vagy 15000.- egy két méteres. Eltelik a karácsony és január közepén lehet is kidobni.

20-25ezerért olyan 180-as műfenyőt veszek, hogy megszólal és annak nem 1hónap a szavatossági ideje. Úgy hajtod az ágait ahogy tetszik nem lesz "lyukas" a fa. Az ember mérlegel és dönt. Jöhet a műfenyő. Egy drágább fa is 4-5év alatt megtérül. Ha valaki (mint pl én) egy nagyáruházban az olcsóbb árkategóriájúból vesz egyet akkor lehet eleve olcsóbban kijön mint egy élő fával. Majd ha családom lesz biztos plafonig érő élő fám lesz a gyerekek miatt de addig nekem bőven megteszi a gagyi 6ezer forintos auchanos műfenyő is.

[ Szerkesztve ]

(#6) FPéter


FPéter
aktív tag

Nekünk 15 éve műfenyőnk van és túléltük valahogy:) Ha nem emlékszel, hogy milyen az igazi, akkor nincs is összehasonlítási alap, nincs mi után vágyakozni.
Innen nézve elég felesleges ez a hercehurca az igazi fával. Szállítani, talpba befaragni, stb.

Most 15 év után kidobtuk a műfenyőt mert kezdett elfáradni a fém váz, de vettünk újat.

(#7) TheShow válasza FPéter (#6) üzenetére

Nálunk földlabdás normannfenyő a kiválasztott. 5500 pénz, jövő tavasszal meg mehet a kertbe.

(#8) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Csak igazi, a műfenyő hülye szokás, a fenyőillat teszi az egész ünnepet olyan igazivá.

(#9) tkazmer válasza dízelracer (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

most érkeztem haza favásárlásból, 12-ért lett ~2méteres normann, 500ért belefaragták a tartóba. azok után, hogy az első helyen 22-ért adtak volna egy ugyanekkorát, jó boltot csináltam azt hiszem 10 km. többletautózással:)

a lényeg a lényeg: a műanyag karácsonyfa nem karácsonyfa legfeljebb annak imitációja. a karácsonyfa tehát élő, így nyilván emellett teszem le a voksom:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) saguaro


saguaro
tag

Mi 10 éve ugyanattól vesszük a fenyőt, mindig ugyanolyat, 3m-es normandot, de idén még olcsóbb is volt, mint tavaly, 34-ből házhoz is hozta az illető.

Gyönyörű, dús, és mindig bírja még január vége fele is, akkor szoktunk véget vetni neki.

Emellett lesz egy műfenyő is, de az csak kicsi, 1.5m-es, kell valami az irodába is. :)

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#11) #97544192 válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


#97544192
törölt tag

egyetértek, műfenyővel SZÁMOMRA nem lenne karácsony a karácsony :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Chaser válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


Chaser
titán

Mondod ezt te :P Sztem meg az illattól nem lesz ünnep :N Persze te azt gondolod, én meg ezt :R
Mi csak egy ágat akartunk - én személy szerint egy műanyag fát-, de mivel a velem élő többség -2 nő:D- másképp rendelkezett így lett egy kis töves fa, amit ha jól megy évekig lehet "karácsonyosítani", vagy mehet a kertbe...sztem neki az lenne az ünnep :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Crystalheart válasza FPéter (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekünk öt éve fenyőnk sincs. Ha elég rég volt utoljára, már nem is vágyakozol utána :D És még díszítgetni sem kell semmit.

(#14) ferensz


ferensz
senior tag

Mi is inkább igazi fenyő pártiak vagyunk, másfél méteres ezüst fenyő négyezer pénzért :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#15) mephi666 válasza Crystalheart (#13) üzenetére


mephi666
nagyúr

azt hittem, hogy én leszek az első ünneprontó, akinek nem lesz fenyője, de megelőztél ;]

műfenyő: szerintem gagyi... (ugyanaz a kategória nálam, mint a: guminő és az alkoholmentes sör)
igazi fenyő: drága és pazarló... kivágják a fát a szép környezetéből, megveszi az ember drágán, elb@sz rá több órát, mire feldíszíti... díszeleg egy darabig, majd több óra bontás és kuka... szerintem akkor lesz legközelebb fánk, ha gyerekeink lesznek :K addig megvagyunk nélküle...

ui: addig meg inkább veszünk kaját+piát az árán...

#16: akkor is szebben mutat szerintem az ég alatt a fa (főleg havasan), mint bent a szobában :) ...tudom, hogy üzlet az egész, de akkor is pazarlónak tartom... sokan azért növelik a fenyőket, hogy utána kivágja, valaki megvegye és 2hét múlva kidobja...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Crystalheart válasza mephi666 (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából a többséget a fenyőtermelők kertjéből vágják ki. :D

(#17) Lauda válasza Crystalheart (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Ez van nalam is. Francnak se kell, persze rokonoknal van most is mu es igazi is vegyesen.

(#18) EczkE


EczkE
addikt

Rendes fenyő a nappaliban + mini műfenyő a szobámban. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#19) Crystalheart válasza EczkE (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te meg még halmozod is. :DDD

(#20) EczkE válasza Crystalheart (#19) üzenetére


EczkE
addikt

Egyszer van karácsony. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#21) Lenry


Lenry
félisten

ez a legkomolyabb érv az igazi fenyő mellett, hogy illatos? :F
soha életemben nem éreztem semmiféle fenyőillatot semmiféle karácsonyfa mellett, ellenben elég sokat szoptam fenyőtűk szőnyegből való kicibálásával ahhoz, hogy a műfenyő mellé álljak. pont ugyanúgy néz ki, és 10 évente egyszer kell megvenni.

a fenyőillat meg egész évben ingyen és bérmentve tapasztalható apám asztalosműhelyében :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) mephi666


mephi666
nagyúr

ezt bemásolom ide, mert szerintem annyira nem off és nekem anno tetszett:

"Egyszer, nagyon régen egy karácsonykor Mikulás éppen hatalmas ajándékosztó körútjára készülodött... de problémák merültek fel. Négy manó segítoje beteget jelentett, a segédmanók pedig nem tudtak olyan gyorsan ajándékot gyártani, mint a foállásúak. Mikulás ekkor érezte meg, hogy itt meg bajok lesznek. Aztán Mikulásné váratlanul bejelentette, hogy kedves édesanyja náluk tölti az ünnepeket. Ez még jobban kiborította a már amúgy sem nyugodt öreget. Amikor kiment, hogy befogja rénszarvasait, rá kellett döbbennie, hogy három közülük vemhes, ketto pedig a kerítést átugorva ismeretlen helyre
távozott. Még nagyobbra nott a stressz. A szán megpakolásához kezdett, de az oldalsó merevíto eltörött, az ajándékos zsák a földre esett, tartalma pedig
ripityára tört. A síráshoz közel álló Mikulás, hogy idegeit megnyugtassa, a
konyhába ment egy csésze kávéra és egy kupica pálinkára. Amikor rájött, hogy a manók eldugták kedvenc pálinkás butykosát,csalódottságában ezer darabra törte a kávéscsészéket. Sepruért ment, de az egerek már rég szétrágcsálták a ritkán használt házi szerszámot. Ekkor szólalt meg a csengo. Mikulás kissé felpörögve indult ajtót nyitni, ahol egy angyalkát talált egy hatalmas karácsonyfával. Az angyalka nevetve köszöntötte:
- Boldog karácsonyt, Mikulás! Hát nem csodálatos nap a mai? Elhoztam neked
ezt a gyönyöru fát. Nézd, milyen szép! Hova állítsam?
Hát így kezdodött az a hagyomány, hogy a karácsonyfa csúcsára mindig egy angyalkát húznak... "

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Crystalheart válasza Lenry (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az a fenyő fájának illata, nem a tűleveleké :D Ha ez utóbbit nem érzed, akkor az enyémnél is rosszabb a szaglásod. :) És nem is néz ki pont ugyanúgy, legföljebb jó távolról.

Mondjuk tényleg megvagyok nélküle. Mindenféle fenyő nélkül. talán, ha majd lesz egy olyan családom, ahol nem volna álságos dolog örömöt meg boldogságot mutatni... ja, de hát nem lesz. :)

(#24) Lenry válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Lenry
félisten

nem tényleg nem érzem, de ha olyan Wunderbaum illata van, akkor maradok a fenyő fájának illatánál, mert az viszont tényleg jó és szeretem.

És nem is néz ki pont ugyanúgy, legföljebb jó távolról.
na és... karácsonyfa, díszekkel, szaloncukorral, ajándékokkal meg karácsonnyal. az érzés ugyanaz, akinek meg ennyire nem mindegy, az sokkal többet ad a külsőségekre, mint azt hinné.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) #04441088


#04441088
törölt tag

Én műfenyő mellett vagyok.

(#26) Crystalheart válasza Lenry (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Amúgy nem tökmindegy? :) Kinek mi tetszik jobban.

(#27) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sajnos műfenyő, mert imádom az igazit, de sajnálom azt az élőlényt. Statisztikai adat van arra vonatkozólag, hogy a műfenyő sokkal "környezetbarátabb", mint az a rengeteg kivágott fa. Igen furán hangzik de igaz.

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#28) 7


7
addikt

Nincs fa. :N

Egy-két évvel ezelőttig volt egy hatalmas fenyőnk a kertben, de kezdett elkorhadni, úgyhogy kénytelenek voltunk kivágni. Sajnáltam nagyon. Cserébe a helyén csak úgy szökik a magasba a növényzet tavasszal és nyáron. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) Crystalheart válasza CocooN-z (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyarországon már többnyire termesztik a fenyőt, nem kivágják az erdőből... Az már csak egyéni termelőtől függ, milyen eljárást használ, és az mennyire szennyezi a környezetet.

Amúgy meg a fa nem érez, szóval ha termesztik, nem kell sajnálni. :D

(#30) CocooN-z válasza Crystalheart (#29) üzenetére


CocooN-z
őstag

Csak tudod telepített erdőként is lehetne "termeszteni", akkor valamennyire kompenzálva lenne az erdőírtás. -Nem a Procedúra környezetszennyező, hanem a fa levágása-

Továbbra is sajnálatos dolog.

Sry Offért

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#31) vans?


vans?
őstag

Igazi van nalunk is. :)

hábm bábm

(#32) Crystalheart válasza CocooN-z (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nézd, ezeken a területeken - többnyire kis magánkertekről van szó - ha nem fenyőfát termesztenek, akkor mást, mondjuk kukoricát, vagy vágni való virágokat (ez utóbbi sem hasznosabb semmivel), gyümölcsfákat amiket ugyanúgy kivágnak, csak 15 évesen, mittudomén. :) Azok a gazdák ebből élnek, ők ültetik és vágják is ki a növényt. Ha nem foglalkoznának ezzel, nem is ültetnének, semennyivel sem vagyunk előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#33) moha21 válasza Crystalheart (#29) üzenetére


moha21
addikt

Mi az, hogy a fa nem érez?:O

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#35) Lenry válasza Crystalheart (#29) üzenetére


Lenry
félisten

meg nem keresem most a hírt vagy nem tudom mit, de egyszer olvastam, hogy kísérletképp mérték valamilyen egy kertészet/üvegház/nem tudom mi növényeinek elektrolitszintjét (vagy valami ilyesmit, tényleg elég homályosan emlékszem), hogy lássák, a növények éreznek-e?
amint megpörkölték egy növény egyetlen levelét, szinte azonnal megugrottak a mért értékek az összes növényben.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Halott.. Mert már kivágták.. :(

(#37) ABE


ABE
őstag

Cserepes igazi fenyő, évek óta ugyanaz a fa. :K

(#38) föccer


föccer
nagyúr

Én műfenyőt vettem jó néhány éve, amikor összeköltöztem asszonysággal. Nem volt drága, de még kitart. Amennyire sokat jelent nekem a karácsony, annyira pont megfelel. Nem kell utánna takarítani, nem kell cipelni, beszerezni, és nem utolsó sorban kidobni. Ha megjön gyerkőc, akkor lehet hogy vátok igazira, de ez majd csak jövőre lesz aktuális :)

üdv, föccer

mod: gyak kalandor +1

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#39) CocooN-z válasza ABE (#37) üzenetére


CocooN-z
őstag

Milyenféle? :U

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#40) Chaser válasza CocooN-z (#27) üzenetére


Chaser
titán

Nincs benne semmi fura. A műfenyőket újrahasznosított műanyagból csinálják általában - hát bizony nem viccből van a szelektív hulladékgyűjtés-, több éven keresztül fel lehet használni őket, akár 10-15 év is lehet ez, ha már nem tetszik mehet a szelektívbe megint. Az élő fát ki kell vágni és karácsony után megy ált-ban a kukába, onnan meg vagy szemétégetőbe vagy szemét lerakó telepre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) föccer válasza Chaser (#40) üzenetére


föccer
nagyúr

A budapesti fenyőfákból távhőt nyernek. ->tehát megy az eégetőbe.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42) ABE válasza CocooN-z (#39) üzenetére


ABE
őstag

Mittomén... zöld, és szúr. :D

(#43) Chaser válasza föccer (#41) üzenetére


Chaser
titán

Grat BP-nek ha tényleg így van :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Jhonny06 válasza Lenry (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor az orroddal van baj.

(#46) Crystalheart válasza moha21 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Mi az, hogy a fa nem érez?" - Nincsenek idegeik. Sem agyuk, amivel felfoghatnák. :)

Lenry: Ma már minden anyámkínját "bebizonyítanak". Csodálkozol ezen, amikor a szellemeket is elektromos műszerrel vélik érzékelni?

[ Szerkesztve ]

(#47) Crystalheart válasza moha21 (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#48) moha21 válasza Crystalheart (#47) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#49) Crystalheart válasza moha21 (#48) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, ezek nagyjából annyira relevánsak, mint az ezoterikus könyvek jó pár féligazsága. A gyökérnövekedés módjának logikus oka van, a gondolatolvasós pedig szóbeszéd, máskülönben tetszőleges hazugságvizsgálóval működne. Én tisztelem Bálint gazdát is, de egy vélemény mégiscsak vélemény, itt hitbéli dolog. Amellett nem azt mondtam, hogy a növények nem tudnak reagálni (mimóza, húsevő növények, stb.), hanem hogy nincs agyuk, amivel gondolkodhatnának vagy fizikailag érezhetnének.

Egyébként meg álszent dolog is emiatt kímélni akár egyetlen növényt is. (Főleg ha mellé még húsevő is az illető, és sokkal intelligensebb állatokat fogyaszt.) Egyetlen gazdasági parcella kaszáláskor több egyed sérül meg vagy pusztul is el, mint amennyi karácsonyfát összesen elhasználunk. Minden tavasszal az összes gyümölcsfát össze-vissza csonkítják. A zöldségeket majdnem mind élve szedik ki és eszik meg. Az erdőgazdálkodásról nem is szólva...

[ Szerkesztve ]

(#50) moha21 válasza Crystalheart (#49) üzenetére


moha21
addikt

Attól még éreznek. :>
Ezt én így is tanultam és ha kicsit is belegondolsz így is van.
Minden élőlény érez.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.