Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) mbalint987 válasza joysefke (#4) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Oké, félreértettem a posztod célját. :) Amúgy hozzáteszem, hogy a kereskedelmi TV-ken is vannak színvonalas tartalmak szerintem (pl. RTL Klub XXI. század c. műsora), csak elég kevés.

"Hogy éppen mi megy az állami TV-n azt nem tudom (lévén nem nézek TV-t), de az totálisan biztos, hogy az államilag finanszírozott TV-t (meg úgy általában az összes TV-csatornát) mindig fogja terelni a politika valahogyan."
Ebben igazad lehet (bár ne lenne), a kérdés a mértéke ennek a befolyásolásnak. Mert ha éppen egy-két hír narrációjába csúszik bele, és mondjuk az ellenzéki/kormányzati megjelenések arányát az utóbbi előnyére változtatja, teszem fel +10%-kal, az még beleférhet. De az, ami ma Magyarországon megy, annak köze sincs ehhez. Az arány kb. 97/3% lehet, ami enyhén szólva is vérlázító.

(#6) lezso6:
"A médiának hatalmas felelőssége van a társadalom alakulásában."
Ezt nem vitattam. Viszont nem tudok jobb rendszert, mi amilyet ma követünk. Vannak a közszolgálati adók és vannak a "független" kereskedelmi adók. Nyilvánvalóan az utóbbiaknak is vannak tulajdonosaik, akiknek van saját politikai vallásuk és gazdasági érdekük.

"Ennek következménye pedig a színvonal és a társadalom értelmi képességeinek folyamatos csökkenése."
Utóbbi állítással vitatkoznék. Akinek ezek a tartalmak nem elég színvonalasak, azok szimplán elkapcsolnak.

Egyébként meg a fentiektől függetlenül itt egy általános igazság: Független média soha nem volt, most sincsen és soha nem is lesz!

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.