Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Hogy hova viheted, azt megkerdezheted a honlapon levo elerhetosegek egyiken.
Igazat ettol meg nem valoszinu hogy fognak adni.

Az en meglatasom. A garancia lejart, tehat mar csak szavatossag johet talan a kepbe. Ezesetben neked kell bizonyitanod a termek rossz tervezeset, tehat a fuggetlen szakertot is neked kell fizetned. Mind idoben, mind penzben egyszerubb ujat venni. Foleg, hogy igen nagy valoszinuseggel "hasznalatbol eredo elhasznalodast" fognak megallapitani.

A honlapjan mas is panaszkodott a problemadra.

[ Szerkesztve ]

(#2) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Ha nem utcai cipőt utcaiként használtál az automatikus garanciavesztés, mindegy hova viszed bevizsgálni. De egyébként ezekre a helyekre viheted a cipőt (utolsó kategória, lábbelik), bár általában a kereskedő maga szokta felajánlani, hogy ha fizeted a díjat, akkor ők segítenek az ügyintézésben. Természetesen pucold ki, mert ilyen koszosan kihajítanak vele mindenhonnan (hideg Ultrás víz).

(#3) joysefke válasza Feketelaszlo (#2) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Minimálisan használtam utcán, általában földesúton (futóútvonal) gyalogoltam vele.

(#4) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem nagyon van olyan ami fél évnél tovább bírja, egyre silányabb minden... Nekem a Pumát megvarták, pedig nyilvánvalóan anyaghibás volt. A "szakértő" mégis javíthatónak mondta...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) total90


total90
veterán

Mennyibe került ez a cipő?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) joysefke válasza total90 (#5) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Elég nagy akcióval 22E-be

Ennek az eggyel régebbi kiadása:
https://www.decathlon.hu/gel-cumulus-19-ferfi-futocipo-id_8393105.html

[ Szerkesztve ]

(#7) Freiherr


Freiherr
őstag

Vágd le a körmöd normálisan a lábujjadról! ;]
De tényleg

XXX

(#8) Hieronymus válasza Freiherr (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Láttam már hasonlót.
Az esetben a körömgomba emelte meg annyira a körmöt, hogy sorra mentek tönkre a cipők.

Kissé viccesen hangzik, de az ilyen reklamációhoz érdemes csatolni, egy igazolást, hogy körömgomba mentes a vásárló.

Másrészt ez valós probléma, gomba nélkül is. Erre reagáltak a gyártók és vannak modellek, amikben a cipő felsőrészének anyagát a nagyujj fölé engedik, ezzel kímélve a vékony szövetanyagot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Feketelaszlo válasza joysefke (#3) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Szerintem a földutat már nem fogadják el rendelettétszerű használatnak aszfaltra specializált cipőnél. Nagyon háklisak ezeknél a drága csukáknál, hogy hol/miképp használod, mert ugye nem feltétlen az időtállóságuk miatt drágák, hanem mert nagyon specializáltak (mondjuk ha neked van ilyen Asicsod, akkor lehet, hogy jobban értesz hozzá, mint én :) ).
Így második blikkre egyébként ha csak a hálós szöveten van egy lyuk, akkor szerintem simán használhatod még - a varrásnál szokott csak rögtön folytatódni a szakadás, de ebbe így még lehet, hogy pár hónap belefér, én sokkal viseltesebb állapotban hagyok fel egy-egy sportcipő használatával (nyilván utcára már lehet, hogy gáz lenne). Különben is sokkal meggyőzőbb hatást lehet gyakorolni garanciális ügyintézés során a vevőszolgálatra, ha egy cafatokban lógó cipővel állítasz be és közlöd, hogy 3000 kilométert futottál benne (természetesen csak aszfalton, száraz időben és szűz lányok csókját használtad cipőápoló szernek), de sajnos nem bírta a strapát, mint ha csak egy tök átlag vevő jön be akinek annyi a baja, hogy van a a cipője orrán egy lik (vagy még csak lik-kezdemény).
Szóval félreértés ne essék, az eladónak nem érdeke, hogy ezzel a fogyasztóvédelmi bevizsgálással szívasson téged (s a bevizsgáló sem fog jótündérként a pártodra állni) - ha világosan látja, hogy egy cipő tényleg az előírás szerű használat közben kopott el, akkor a 6 hónap után (de még 2 év előtt) is zokszó nélkül cserélni fogja. Ez a procedúra téged is véd, hogy ne szívj a selejt áru miatt, de őt is - hogy ne verjék át azon vásárlók, akik bicskával felvagdossák a már nem tetsző cipőiket, hogy visszakapják az árát (a két véglet között végtelen számú lehetőség elképzelhető).

[ Szerkesztve ]

(#10) joysefke válasza Hieronymus (#8) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Körömgomba mentes a vásárló...

[kép]

(#11) mickemoto


mickemoto
őstag

Ez szerintem általános hiba az asics cipőknél( de volt már adidas cipőm is hasonló problémával).Nekem is van egy és ennél sokkal rosszabb állapotban van a felső gyöngyvászon, de még mindíg használom.Futásra, sportra szerintem nem gáz a lukas cipő.
Egyébként ma már tényleg nem gyártanak olyan strapabíró cipőket mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#12) tomazin


tomazin
veterán

Őket ajánlom. Kint van a 'csában, de ha nem lesz jogos, akkor megmondják és nem kell fizetned, ha pedig az lehet, akkor is normálisabb áron dolgonak, mint a többiek. Más helyen felveszik a zsetont, majd max kapsz egy sajnos nem jogos papírt.
Mellesleg én náluk döntöttem el, hogy többet nem költök 10knál többet egy cipőre, mert semmi értelme.

(#13) total90 válasza joysefke (#6) üzenetére


total90
veterán

Egy 22k-s cipőtől elvárod, hogy 1000km-t kibírjon? Szerintem 2017-ben ez nem nagyon reális...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#14) joysefke válasza total90 (#13) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

22-ért vettem meg amikor kifuttatták, egyébként a cipő normál ára 30E környékén volt. És igen, elvárom, hogy bírjon 1000-et. Attól függetlenül, hogy én mit várok el, nem hiszem, hogy lenne benne jelenleg 300 futott km, és gyalog sem sok.

(#15) total90 válasza joysefke (#14) üzenetére


total90
veterán

Pedig ennyiért nem nagyon kapni (sajnos) olyat, ami jobban bírja.
Én most futásra egy Adidas NMD R2-t használok és ez az első olyan futócipőm, ami több mint 4 hónapja bírja a gyűrődést.
A legtöbb 3, de max 4 hónap után futásra nem nagyon alkalmas...
Ez az Adidas viszont kb. 150 euró/45 000 forint környéke.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.