Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) horush


horush
addikt

HÁZ: Fractal Design Arc Mini, halk ház, kapsz hozzá 3 halk ventit is, meg szabályzót.
TÁP: Be Quiet E9 400W pl, ez jó minőségű, s nagyon halk is.

De azt ugye tudod, hogy a legfontosabb, hogy a belső is megfelelően halk legyen. Ezt el tudod érni egy normális hűtéssel rendelkező VGA-val, valamint egy normális procihűtővel.

(#2) joysefke válasza horush (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szia, köszi a hozzászólást!

Az Arc Mini kép alapján egy gyönyörűszép házikó. És úgy tűnik, hogy mindenféle esztétikai kritériumaimnak megfelel, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy a lyukacsos tető illetve előlap jótékony hatással van a halkságra.

A Sapphire R4830 zaj szempontjából kritikán aluli. Le fogom cserélni valami értelmesebbre.

üdv
J.

(#3) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

háznak csak a legjobbat hagytad ki, az Antec p180 minit. jól hűt, halk, zseniális a felépítése, árban kb a határon.

a mennyit ér a zajcsillapított házra meg annyit mondok, hogy hugom egy codegenből (kis modding, papst és coolink ventik) egy Fractal R3ba költözött, telefonos hangmérő alapján 30dbAról 23-24re csökkent a gép zaja, pedig más nem változott. ja és az R3 szellőzik jobban, az egyéb featureokról nem is beszélve. igen, megérik az árukat.

nagyobb venti halkabb, bár nem mindig, nagyobb ventikbe erősebb motor kell, ami alacsony fordulatszámon néha morog. a p180 mini esetében mondjuk 400rpmen állítólag rá kell hajolni, hogy ezt hallja az ember.

ementáli házakat kerüld, hacsak nem full passzív a cél (oda ementáli kell), de az nagyon drága.

táp fontos, procihűtő fontos (12kért HR02 Macho p180minivel venti nélkül is elég kell, hogy legyen), videokártya tekintetében meg vegyél normális hűtésűt. hőcsöves, méretes hűtéssel akár még egy 200Wos kártya is lehet halk megterhelve.

ramot vegyél alacsonybordásat, magasbordás kb csak arra jó, hogy minden épeszű procihűtővel összeakadjon. kivéve a vízzel, de azt ilyen budgettel nem kapsz normálisat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4) Ringman


Ringman
nagyúr

spcr, frostytech, ha nézelődni akarsz, sok cikk/teszt van fent.

(#5) proci985 válasza Ringman (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

spcr +1, nagyon sok tapasztalat van ott, és a halk náluk tényleg halk.

frostytech mérőpadja szerintem eléggé fura eredményeket szolgáltat, de ők is értenek hozzá.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) horush válasza joysefke (#2) üzenetére


horush
addikt

Khm, elírtam. Define Mini akart az lenni.

VGA: itt a fő kérdés a pénztárcád. Van néhány jól sikerült gyári hűtőrendszer, amik megfelelően halkak, de megoldás lehet az is, ha apróról veszel viszonylag olcsón egy ref karit, s veszel rá valami Accelero hűtést, azok igen halkak és hatékonyak is. Egy átlagos VGA-hoz bőven jó akár a Twin Turbo II is.

[ Szerkesztve ]

(#7) föccer


föccer
nagyúr

Én nem a profi házban látom az elsődleges megoldást. Nagy hűtőbordák és nagy, alacsony fordulatú, halk ventilátorok. Inkább több, kisebb légszállítással, alacsonyabb fordulattal. Ezen kívül SSD. Ha lehet, akkor HDD nélkül. Tápból a korábban már ajánlott eléggé jó vétel, ha halk gépet akarsz építeni.

Mivel egy későbbi konfigot is ki kell szolgálni, így nehéz pontos összetevőket írni. GPU-ra én az Accelero S1 rev2-t ajánlom egy halk, 12 cm venti mellett. A borda nagyon hatékonyan hűt még alacsony légszállítású venti mellett. Ajánlom magamat.

A CPU hűtés az keményebb dió. Itt leginkább a minél nagyobb, 6-8 hőcsöves bordát kell venni 12-es, vagy 14-es ventivel.

A ház legyen teljesen zárt, lehetőleg valami vastagabb anyagból. Minél nehezebb, annál jobb. 2 nagyobb ventivel már ki lehet szellőztetni.

Nekem 5 ventim van a házban ( CPU, VGA, táp, elől befelé, hátul kifelé). Darabonként ne legyen 6-7 decibel-es hangnyomásnál nagyobb ventik, és akkor elérheted a közel hangtalan gépet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8) Kassadin válasza proci985 (#3) üzenetére


Kassadin
addikt

34 ezertől indul a p180, és az a határon mozog? :Y Finoman fogalmazva is rohadt drága szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9) proci985 válasza Kassadin (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

akkor irány az apró.

a piacon lévő egyik legjobb mATX házról beszélünk, gazdagon funkciókkal. ha drága, akkor ott az Arc mini, vagy ha zárt kell, akkor az R3. annál olcsóbb, halk és egyben megfelelően szellőző ház (mondjuk passzív alkatrészekhez) nincs. a cm450/550 szellőzése nem az igazi, bár a célra megfelelhetnek, de a Fractal/Antec azért azokhoz képest kicsit jobb minőségben (a 650 más tészta, de annyiért már p280 van).

amit elfelejtenek az emberek: a halk gép drága (vagy nagyon keveset fogyaszt, de pl a táp nem lesz olcsó), onnantól pedig a költségek exponenciálisan nőnek.

HR02 macho 12k, videokártyából érdemes valami jobb hűtéses halk darabot venni alapból (+5-10k, de ezzel megúszható a hűtőcsere), úgy a memek/vramhűtés se lesz macera, ház legalább 20k, táp legalább 15k (vagy 35 az x400), ventik darabja legalább 2-3k, nem árt egy szabályozó sem...

ha nem megfelelő a ház, akkor az egészet megette a fene.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) joysefke válasza proci985 (#9) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Fractal Desig Define Miniről (R3 microATX-es kistestvére) mi a vélemény?

J

(#11) proci985 válasza joysefke (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nagyon jó darab :K. az antecnál pedig sokkal jobb ára van. ventijei okésak (nem kell őket cserélni), jár hozzá egy pici szabályozópanel (tehát azt se kell venned, ezen nyersz 5-10kt), masszív, minimalista, 250Wot meg el kell bírnia.

ha van lehetőséged előtte nézd meg boltba, de szerintem a Fractalok a 30 alatti kategóriában nagyon jó vételek. előlap se ujjlenyomatófogó (na ebben pl a Cosmosomnál is jobb hugom R3ma), befér minden, pont elég restriktív, szellőzik is, zaj se szökik belőlük. ja és szerintem kifejezetten jól néz ki, egy kis fekete kocka:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) joysefke válasza proci985 (#11) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tippeket!

Tápot is tudnál javasolni? Az ajánlott Bequiet 400W az bizony túl drága 20E+ iponban. A házzal szemben a táp esetén nem kockáztatok meg egy használt vételt, mert ugye a táp amortizálódó alkatrész, ki tudja hogyan használták előttem...

J.

(#13) joysefke válasza föccer (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tippeket, elolvastam az irományodat. És valóban a jelenlegi Sapphire R4830-am kritikán aluli hűtés tekintetében, messze a leghangosabb komponens. Evidens, hogy le fogom cserélni valamire és akkor figyelmet fordítok a megfelelő GPU teljesítmény mellett a halk GPU hűtésre is...

J.

(#14) Ringman válasza joysefke (#12) üzenetére


Ringman
nagyúr

XFX ProSeries 450W, ha még olcsóbban - és nem érdekel, hogy néz ki, fsp-apn 80plus-os sorozatból válogass.

(#15) horush válasza joysefke (#12) üzenetére


horush
addikt

Pedig ezt vedd. Ezalatti tápok közt is van viszonylag halk, de kb. ugyanolyanok mind. Ténylegesen halk tápot ez alatt nem kapsz.

(#16) joysefke válasza horush (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a választ!

Bakker, ez nagyon drága...

Azt mondod, hogy a többi táp alapterhelés mellett (100W alatti fogyasztás) sem igazán halk?

Esetleg egy FSP Aurum 400W szóba jöhet "olcsó" alternatívaként (feltéve, hogy microATX-es házat választok)?

J.

(#17) horush válasza joysefke (#16) üzenetére


horush
addikt

Az aurum az nem egy kifejezetten halk táp. De mi olyan drága ezen a tápon? 18k szerintem nem túl sok.. :U Az aurum is ugyanannyiba kerül. Hogy ATX, vagy mATX házat választasz, az a táp szempontjából mindegy. (Maximum rövid kábelek zavarhatnának be, de mind az aurum, mint a be quiet e9 kábelei megfelelően hosszúak).

[ Szerkesztve ]

(#18) proci985 válasza Ringman (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

azokban nem yate loon van? fsp 650-egn (80+ gold) szimpatikus (20kért 80+gold és 650W?), de félek, hogy az is annyira hangos lenne, mint a jelenlegi 500GLN.

fspk elfogadhatók hangra, de a zen400 kivételéve olyan nagyon halk tápjuk nincs (300ból első széria cicergős, második ok).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) Ringman válasza proci985 (#18) üzenetére


Ringman
nagyúr

de az van benne, bár spec a 300-asnak nem nagyon hallottam a hangját, a corsair cx400-am szerintem hangosabb volt, nem hinném, hogy egy szigetelt házból

nem lehet, hogy az úajbb szériáknál alcsonyabb fordulatszámon megy alapjáraton a venti?
kép - nem saját

nekem xfx 550 van, az halkabb, mint a corsair, pedig azt hiszem, hogy mind2 adda ventis.

az xfx core széria meg seasonic, 5 év garral, szerintem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#20) horush válasza Ringman (#19) üzenetére


horush
addikt

Nekem is ilyen xfx-em van, szerintem egyáltalán nem halk. CTG500-am volt előtte, kb. ugyanolyan. Az fsp aurum mondjuk még hangosabb, de a be quiet e9 jóval halkabb. S az is 18k, 80+ gold, 14cm venti.

[ Szerkesztve ]

(#21) proci985 válasza Ringman (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ú, a corsair cx400ról annyit kell tudni, hogy kb 140Wig csendes, 180ig halk, aztán olyan 200-240 körül elkezdi pörgetni a ventijét, és üvölt. valahol volt teljes grafikon is, de a swedclocker mérése is sokat sejtet. 50%on az 1200rpm még épp elfogadható, 75%on az 1750 már nem. szóval magasabb idle fogyasztású AMDs rendszereknél elszúrt energiagazdálkodással (vagy egy régebbi highend vidkarival) megesett, hogy már üresben is kegyetlen hangja volt. emiatt is gondolták sokszor a milyen tápotban, hogy valaki kifogott egy rossz példányt, pedig nem volt azoknak semmi baja...

nekem az FSP 500GLN mellett van egy olyanom is itthon (átmeneti megoldásnak vettem), nem véletlenül hugom gépébe került a CX400: a sajátom idle olyan 150-170W körül mozog (eyefinity miatt sajnos elég magas a vidkari idle fogyasztása), a load alatti 300-360W körüli fogyasztásnál meg lehet idegbajt kapnék tőle:). ott már az FSP érzékelhetően halkabb.

szigetelt ház jó, de mindent az se old meg. bár az FSPm a Cosmosban elég elviselhető.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22) Ringman válasza proci985 (#21) üzenetére


Ringman
nagyúr

nálam is volt meglepetés, mikor megvettem a hd 5830-at. :)

alapjáraton meg zavaró morgó/morajló hangja volt, még teljes üresjáratnál is, én azért nyugdíjaztam.

xfx most jó - 550W-nak kb a 50-60%-a lehet a gépem teljes fogyasztása, bár 90%-ban zenét hallgatok, uh nem törekszem a teljes csendre, köv lépcső meg passzív/félpasszív táp lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek az értékes hozzászólásokat, csak így tovább!

___
@Fezlergabor: Hát én az ipon-nál az Aurumot azt hiszem 18K-ért láttam, a bequiet 400W-ot pedig talán 22-ért. Az azért nem mindegy...
___

Mindenhol azt olvastam, hogy az Aurum-nak kifejezetten magas a hatásfoka és ennek megfelelően halk is. Ez az info már nem állja meg a helyét? Elhúzott a konkurencia?

Azt tervezem, hogy mindig másodvonalbeli gémer-PCm lesz, előző generációs középkategóriás vagy alsó-középkategóriás alkatrészekből. És ennek megfelelő viszonylag spórolós fogyasztással.

Eddig ilyen gépem volt (1280x1024-re):
E6550 (Conroe) + HD4830

Most ilyen van (1280x1024-re):
G850+HD4830

Belátható időn belül ilyen lesz (Full HD-re, single player játékokra)
G850 vagy SNB-i3 esetleg IVB Pentium + HD6850

alapjáraton 100W alatt van és lesz a fogyasztás és max terhelésen sem lesz soha 250W felett. Olyan gépet egyszerűen nem fogok venni.

A legfontosabb az lenne, hogy alapjáraton, 100W alatt nagyon halk legyen a táp, mert ha netezek, olvasok valamit a gépen, igazából akkor zavar a zúgás.
(zenét nagyon ritkán hallgatok, a csöndet szeretem, háttérzaj nélkül, bár a bérházban mindig ordít egy csecsemő vagy cigány)
Amikor megy a játék, akkor nem baj, ha a táp, proci és házventi nem nagyon halk, hanem csak halk, hiszen ilyenkor általában úgyis megy a játék zenéje...

Tehát ilyen feltételek mellett fel tudnátok nekem állítani egy top 5 tápsorrendet, leírva előnyöket, hátrányokat? (zajszint, hatásfok, kábelhossz, gariidő)

Előre is köszönöm! :R

J.

[ Szerkesztve ]

(#24) horush válasza joysefke (#23) üzenetére


horush
addikt

20k jelenleg az iponnál, de nem csak ez a bolt van. 2k a különbség, ennyit kénytelen reszel rááldozni.

Az aurum hatásfoka jó, de nagyon halk tápnak nem mondanám. Egyébként ugyanaz a belső van mindkettőbe, de a be quiet hűtése halkabb.

Itt vedd meg, 18755Ft-ért, 5 év garival.

(#25) proci985 válasza Ringman (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, volt pár morajló is. ami fura, mert mégiscsak seasonicokról van szó.

hát, nekem a következő gyanús, hogy egy x760 vagy egy AX650/750 lesz. annyival nem drágábbak egy TX650nél erre. csak még szerintem pár hónapot agyalok a témán (egyébként már másfél éve ezt csinálom), mert belegondolok az árukba, és au.

fezlergabor: be quiet alapból fsp, de nagyon sok mindent cserélnek az alkatrészek között, szóval túl nagy hasonlóságok nincsenek, mégha rokonok is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Ringman válasza proci985 (#25) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha jól emlékszem az ax 650 is félpasszív (vagy csak a 850?), talán 20-30%-ig nem kapcsol be a venti

(#27) proci985 válasza Ringman (#26) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, mind az ax mind a seasonic... árban viszont nincs köztük különbség, garanciában sem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Végül egy Fractal Design Define Mini lett a befutó egy Be quiet straight p. E9 450W táp társaságában, ezeket már meg is vettem és bele is szereltem a többi alkatrészt.

Mindenkinek köszönöm a keresés során adott hasznos válaszait illetve tanácsait!

Mivel a gépem még mindig nem halk, köszönhetően a vidókártyának, illetve a sok HDD-nek, ezért elkalandozok másik releváns topikokba. Úgy érzem a jelenlegi házamnál, tápomnál ésszerű kereteken belül maradva nem lehetett volna a célnak megfelelőbbet venni, de a többi alkatrész halkítása még hátra van..

J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.