Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Ideje lenne!
Valami ertelmes meretu modul mar tobbe kerul mint egy alaplap. :U

(#2) arn


arn
félisten

en is 32gigat akartam gepfejlesztesnel, de kivarok, ennyiert "nem kell".

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) carl18


carl18
addikt

Na végre valami fejlődés :D Ilyen ram árak mellet nem is nagyon logikus gépfejlesztésbe vágnI :D
Engem ezek a ddr4 ram árak taszítottak el egy platformváltástól :D

Talán ezek után már lehetséges merek platformot váltani, de még az is lehet kivárom a ddr5-őt :D
Egy Ryzen 5-2600 vagy egy I7-8700 lesz a soros a forgató könyvbe, de lehetséges egy Sapphire Rapids 2022 táján.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#4) Slack


Slack
tag

ON: Végre... Remélem tényleg látszik majd az árakon.

OFF: Nem értem a magam memória árakat miért nem vizsgálja az EU. A Microsoft -ot és a Google -t tudják csesztetni minden sz*rság miatt. 8GB RAM 25-30 ezer Ft, itt fel sem merül az árkartell?

(#5) Yutani


Yutani
nagyúr

Ezek közül melyik gyárt GGDR5 és GDDR6 memóriát? Gondolom Micron igen, de a Finghuang meg az Innovisiontron fog?

#tarcsad

(#6) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezekkel a termékekkel, minőséggel amit előállítanak milyen kategóriákat akarnak lefedni? mobil/desktop/server?

(#7) carl18 válasza Slack (#4) üzenetére


carl18
addikt

Lehet nekik is csuszott a zsebükre érte valami :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8) Silεncε válasza #16939776 (#6) üzenetére


Silεncε
őstag

A kínaiak valszeg a mobil szegmensre lőnek, oda kb mindegy, milyen RAM megy, a lényeg a mennyiség meg a méret

(#9) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Az árak miatt lett "csak" 16GB, pedig 32-t akartam a haswell mellé. remélhetőleg a következő platformváltásnál nem lesz egy vidéki ház árához fogható a 64GB :DDD

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#10) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

"Jövőre túltermelésbe fordul a memóriahiány...", vagy nem és marad minden a "régiben", mert mégiscsak jó jaz a zsíros profit - meg kell vmennyit a büntetésekre is félretenni...!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#11) syberia válasza Kotomicuki (#10) üzenetére


syberia
veterán

Semmi gond, majd csak lesz valami vitrinrengető földrengés, vagy 30 mm csapadék apokalipszis, amivel meg lesz magyarázva a túlárazás. ;]

https://howbad.info/

(#12) Lacok


Lacok
őstag

"Jövőre túltermelésbe fordul a memóriahiány"

Aludj el szépen kis Balázs.....(József Attila - Altató) ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) #16939776 válasza Silεncε (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

...és a modul fogyasztás-teljesítmény aránya sokadlagos szempont. Szóval a nagyon olcsó mobil-termékeket szolgálják ki majd ezekkel Fujian Jinhua és az Innotron - által gyártott memóriákkal.

[ Szerkesztve ]

(#14) ripla


ripla
őstag

De gyaníthatóan nem lesz árcsökkentés, mert inkább hagyják hogy rájuk rohadjon, de csakazértsem.

(#15) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Amíg ilyen horror áron megy a DDR4 addig jó lesz nekem a DDR3 is köszönöm szépen .Mostani játékokat is viszi szépen még egy I7 társaságában 16giga DDR3 , ezért nem fizetek ekkora felárat. Ugyan ez igaz a videókártyákra is sajnos . Pusztuljanak el akkor sem cserélem a 1060-at amíg lehet húzom.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Persze, en meg megyek a Marsra. :DDD

(#17) .mf


.mf
veterán

Meg is érdemelnék, ha a nyakukra rohadna ;]
Anno kb 2010-2011-ben a még máig használatos i5-750 konfigba 8 GB G.Skill DDR3 volt 8k, pedig akkor még többet ért a forint.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) bazsi83vp válasza .mf (#17) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mondjuk ha csak a forint lesz szarabb, akkor is drágul a ram. Így még rátett egy lapáttal. Bocs. :)

(#19) Vektast válasza jozefgucci1 (#15) üzenetére


Vektast
aktív tag

Bővel jó lesz az a konfig még 2 év múlva is, ahogy a dolgok mennek manapság a generációnkénti 10% teljesítmény növekedéssel...

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#20) syberia válasza jozefgucci1 (#15) üzenetére


syberia
veterán

Én a 280X karimmal vagyok így, jó ez még 1080p-re kis kompromisszumokkal. A játékélményt nálam sosem a szénné húzott élsimítás, vagy alig észrevehető effektek okozták. Rise of the Tomb Raider mondjuk kifejezetten a látványvilág miatt tetszett, de az is közel maximális grafikával szépen futott 60 fps környékén.

https://howbad.info/

(#21) TomMusic


TomMusic
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy kapnak-e majd büntit a végén az elmúlt években tapasztalható mesterséges drágítás miatt..

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#22) adalbert1


adalbert1
veterán

Örülnék neki, ha esnének az árak - szeretnék otthon pár virtuális gépet építeni tanuláshoz, és jó lenne 32G RAM - ez jelenleg drágább, mint az alaplap és a processzor, amit kinéztem, ilyen áron pedig inkább nem veszem meg...

(#23) ncc1701


ncc1701
veterán

Egy fix, ilyen memória árak mellett tuti nem bővítek. Aztán eldönthetik, hogy ez most nekik jó-e így, vagy sem, de érzésem szerint rengetegen vannak, akik inkább másba teszik a pénzt. Autóra, nyaralásra, bicajra bármikor költök, pc-re tuti nem.

(#24) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Azért lassan csak leesik 30-35 ezerre a 16 giga ddr3 a laposba. Bár kérdés, hogy a karácsony mit fog hozni :D

(#25) Ribi válasza adalbert1 (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mennyi gép kell neked, hogy 16G kevés?

(#26) adalbert1 válasza Ribi (#25) üzenetére


adalbert1
veterán

Igazából kettőt csinálnék, csak ami szoftvert installálnék a gépekre, annak a minimum memória igénye 8G, így a 2 gép már kapásból elfoglal 16G-t. Lehet, hogy 24 is elég lenne, de akkor a dual channel-t nem tudom, hogy miként lehetne kisakkozni ( 3*8-cal gondolom nem megy, 2*8+2*4-gyel lehet, hogy menne, de ennek utána kellene járnom, meg elég rég építettem gépet is - az előző asztali gépem már 6 éves- ).

[ Szerkesztve ]

(#27) Ribi válasza adalbert1 (#26) üzenetére


Ribi
nagyúr

És mihez kell 8g ram? :)

(#28) Lacccca87 válasza Ribi (#27) üzenetére


Lacccca87
őstag

Játékok is megesznek már annyit ha rendelkezésre áll. Szóval a mihez kell kérdésre megvan a válasz. De munka körlümények között akár többszörösét is felzabálja elég csak PS-t vagy CAD-et használni, és az előbbi az lehet akár hobby is ami nem indokolja hogy végtelen pénzt öljünk bele.

(#29) mikej95


mikej95
aktív tag

Már évek óta tudni lehet, hogy Kína önellátóvá akar válni a mobilokba szánt memória terén. Eddig vígan kartellezhetett a 3 gyártó, de ennek lassan vége. Óriási piactól esnek el, a pénzbüntetés csak egy formális jelzés, de ha fel is oldják a kitiltást, ismerve a kínai kormányt gazdaságot, ha nem muszáj semelyik komolyabb telefon gyártó nem fog tőlük vásárolni, ha lesz versenyképes hazai alternatíva.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#30) mzso


mzso
veterán

Gondolom ezzel akarják utólag kimagyarázni, hogy nem is volt kartell...

(#31) adalbert1 válasza Ribi (#27) üzenetére


adalbert1
veterán

Oracle Grid Infrastructure 18 - mivel jelenleg 8G RAM van csak a gépemben, így nem próbáltam ki, hogy esetleg felmegy-e úgy, hogy 3-3G-t osztok ki a 2 virtuális gépnek, vagy már a telepítés eleje leáll valami hibával, lehet, hogy rá is nézek ma...

(#32) jerry311 válasza Ribi (#25) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van par virtualis gep, amit kiad a gyarto ahogy van es a virtualis hardveren nem lehet valtoztatni, kulonben megdoglik a szoftver. :(((
Aztan hiaba csak 2 kliens log rajta nem 2000, akkor is felzabal 10-12 GB RAM-ot. :(((
Ha ebbol kettot futtatsz, hogy szimulalj egy clustert, az mar 20-24 GB, es akkor meg ott az oprendszer, meg a kliensek, meg esetleg meg par mas szerver ami kell a mukodeshez... :(
Nekem sem veletlen van 64 GB.

(#33) Ribi válasza jerry311 (#32) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tudom, hogy vannak ilyenek, csak érdekelt, hogy mivel mókol ami ennyit bezabál.

(#34) jerry311 válasza Ribi (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, azt kifelejtettem: 2x RSA Authentication Manager + Active Directory + web szerver + 3x tuzfal + 4x kliens.
Mondjuk, az RSA szervereknek is azert kell annyi mert Oracle adatbazist hasznalnak. Az osszes tobbi nem evett annyi eroforrast mint a 2 RSA.

(#35) FlashLed


FlashLed
senior tag

Vagy nem csökken, es megy tovább a kartelezés..

The Mechanic

(#36) Mr. Spock


Mr. Spock
kezdő

nem ártana ha majd ez az árak mérséklődéséhez vezetne... csökkenteni persze nem szeretnek :(
vicc hogy a 2,5 éve vásárolt 4x4GB Corsair Vengeance DDR4 3200Mhz memóriáim jelenleg is drágábbak vagy 20%-al, mint anno...

(#37) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez a jelenleg hiszem ha látom kategória nálam... :)

De ha beesik 30-40%-ot legalább, akkor talán elgondolkodok végre a gépfelújításon... talán.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#38) csongi


csongi
veterán

Amig a ram arak ilyen magasak nem cserelek platformot. A 16Gb DDR 1866 meg sokaig eleg lesz. :).
Dx 12 vel meg a Vram lesz fontosabb.

(#39) Gdi


Gdi
senior tag

Ja, tényleg, SIMM és EDO-ból régen nem láttam már készleten. Jöhet.
(A képre reagálva)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#40) Tazsam01


Tazsam01
tag

Ha túltermelés lesz akkor majd a beragadó raktárkészlet miatt a raktározás költségei mitt fogják enelni az árat 😀

(#41) idegen lény


idegen lény
őstag

És ettől lemennek majd a DDR3 árak is?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42) ncc1701 válasza idegen lény (#41) üzenetére


ncc1701
veterán

DDR3 azért nem fog lemenni, mert abból egyre kevesebbet gyártanak. Nincs is rá igény.

(#43) idegen lény válasza ncc1701 (#42) üzenetére


idegen lény
őstag

Éppen azért kéne lemennie, mert már nincs rá igény. A DDR4-re lenne, még se megy le.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#44) mzso


mzso
veterán

Majd ha lemennek az árak 6 ezerért beújítok +16GB-ot. :)

(#45) ncc1701 válasza idegen lény (#43) üzenetére


ncc1701
veterán

Annyival gyártanak kevesebbet, amennyivel kevesebb kell. Amúgy venni kell használtan, és kalap.

(#46) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Csak a címre reflektálnék: hiszem ha látom.

Megjegyzem nem hiszem. Ez egy tipikusan lekartellezett mondhatni már nem is oligopl hanem monopol piac.

[ Szerkesztve ]

(#47) Dark Archon válasza Tazsam01 (#40) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hát ja, de nem gond, majd adnak hozzá egy SSD-t, mint a VGA-knál :DDD Olcsóbb nem lesz.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#48) hunluki válasza ncc1701 (#45) üzenetére


hunluki
senior tag

Ennyi. Én most vettem 8 helyett 16 ddr3 1600mhz ramot itt hwaprón (20k). I5 4690k 4,5ghz, 16 giga ram, 1060 6 gigás vga. Évekig elleszek még vele, talán még egy másik VGA is belefér pár év múlva, meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#49) Cs1csó válasza hunluki (#48) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez jó konfig, de már nem is ezek az adatok a fontosak hanem a MEGJELENÍTŐ. na az a nem mindegy mert ha 60Hz-es FHD monitorod van azt sokáig kihajtja még bármi de ha 4K HDR 144Hz (nem tudom hogy van ilyen csak az a lényeg hogy amit most ismerek techonlógiát az legyen elméletben kimaxolva) akkor oda már a 1080TI is kevés.

(#50) hunluki válasza Cs1csó (#49) üzenetére


hunluki
senior tag

21:9 2560x1080. Ami most nagyon megy az a witcher 3 de minden csutkán van és vajsima. Annyi hogy a monitor freesync-es szóval esélyes hogy a következő VGA már AMD lesz. Vagy pár év múlva ha leesik annyira az ára akkor egy akár használt 580 vagy vega is becsúszhat. Vagy ha jön még olyan videókari amit érdemes bepattintani mert "kihajtja" akkor az. Most egyelőre 2-3 évig nem szándékozok hozzányúlni, max ha le kell venni mindent ultráról highra, vagy akár mediumra nem fogok sírva fakadni :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.