Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Tudom, van akinek nem probléma, de számomra "viccesen" hangzik a "csak 500 dolláral toldja meg egy pc árát"! ;] Ez egy komplet konfig ára is lehet akár.

Nemrég még flopyval szerencsétlenkedtem, ezért azt hiszem, hogy bőven jó nekem a dvd addig, amíg az utódnak elfogadható ára lesz számomra is.

(#2) simonzé válasza antikomcsi (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Szerintem is irreális még ez a dolog. De ha jól emléxem, pár éve az első (HP) DVD író is 200'000 Ft fölött debütált, ami ugye 1000 USD. Most meg 35 USD-ért már sokalljuk. :)
Az itt a baj, hogy a kéklézer is ugyanazt a sérülékeny médiát használja, mint a CD/DVD. Egy porszem a dobozban, és olvashatatlanná válik a lemez. Mostmár ideje lenne erre is gondolni, nem?
Ja ,még egy dolog: Az én gépem pl elég jó, de kijött 400 USD-ből. Asszem észrevettem volna azt az 500 USD felárat...

I don't fit in. I fit out.

(#3) Muton válasza simonzé (#2) üzenetére


Muton
addikt

én nem gondolom azt, h ezt "a DVD író is drága volt" párhuzamot állandóan erőltetni kellene. igaz, h az is 1k$-on indított, de mintha az ára csöppet gyorsabban zuhant volna...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#4) kvp777


kvp777
tag

Ha minden tizedikben lesz hd-s optikai egyseg, akkor minden 20-adik lesz egymassal kompatibilis, ha az eloszlas azonos. Ezek jo resze csak olvasni tudja majd a lemezeket. Mindezek melett nem sok eselyuk van a gyors elterjedesre. Foleg hogy sok uj gep mar optikai meghajto nelkul erkezik, mint pl. az asus olcso gepei. Valahogy a technika es a fejlodes mintha elment volna a ket hd formatum mellett. Egyetlen eselyuk az olcso iro es nyersanyag, ami nem 500 dollart hanem inkabb 50-et jelent.

(#5) ngabor2 válasza kvp777 (#4) üzenetére


ngabor2
nagyúr

á, az lg majd kijön a hiper-szuper-űber-multi drive-jával, ami a kerekre vágott kartonpapírt is megírja, nemhogy mindkét kéklézeres cuccost, tetszőleges rétegszámban :D

amúgy az író és a nyersanyag árai egymást húzzák. minél olcsóbb az író, annál többet vesznek. tehát annál több írható lemez kell, annál többet gyártanak. a tömeggyártás olcsóbbá teszi, tehát egyre több olcsó lemez, egyre több író, szintén tömegtermelés. aztán kön a holografikus tárolás, és az egész megy a süllyesztőbe :D

(#6) antikomcsi válasza simonzé (#2) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Bizony ám! Nekem is sokkal fontosabb lenne ha a sérülékenységen, és megbízhatóságon javítanának.

Mégcsak nem is kéne 25-50-100 gigás akármi, elég lenne 10 is, de azt ha előveszem 2 év múlva, akkor méltóztasson működni.

Szerintem sokakkal előfordult, hogy kiírt valamit, pl. egy filmet, amit elrakott szépen a nappaliban, akkor tökéletesen, és másfél év érintetlen magánya utám, amikor szerette volna megnézni nem akart működni. Elég idegesítő.

(#7) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

hát kb mint ha a régi pioner DVD meghajtomat látnám anno(99-ben végén 2000 elején) volt pár ezer forint :)
de sztem akor még 600-700$ volt utána kb 1 ével meg már 15k ért adták advd irokat. ugyhogy még 1 év és egész jóár lesz :)

Okos Vok.

(#8) User64476 válasza simonzé (#2) üzenetére


User64476
őstag

Vettem még én 50000 forintért Plextor 12x-es cd-írót... Nem most volt, valamint igen nagy barom voltam, nem kérdés :D

(#9) Satellite


Satellite
tag

2008 I. negyedévétől a TOSHIBA összes notebookja alapkiépítésben egy HD-DVD/DVD-MultiDrive Combo-meghajtót (és HDMI-csatlakozót) fog tartalmazni.
(és várhatóan majd a többi, ezt a platformot támogató gyártója: Dell, Asus, HP, Acer, Fu-Si, Samsung is erre az útra lép majd)
A gépek ára nem, vagy csak alig fog változni.

(#10) sekli


sekli
addikt

hat szvsz eros tulzas, hogy most minden szazadik PC-ben lenne...
Egyebkent az olvasonak nem sok ertelme van egyenlore..., amig nem tudok irni, addig nem tudom, hogy mi a fenet olvasnek..., ha lesz mar (normalis aron iro es lemez), akkor annyira nem lesz azert rossz, hogy 25/50gigat ki tudok majd irni...:)

(#11) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Csak megfizethetők lesznek ezek is... még egy pár év. Más kérdés hogy addigra igazán újíthatnának már a hordozórétegen/médián is. Ne kelljen mindig a könnyen porosodó, karcolódó Compact Disk-ekkel bajlódni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#12) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Csak előre tör majd a blu-ray :C

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#13) chuck


chuck
csendes tag

Szerintem Blue ray lesz a nyerő. Nézz körül a boltokban, mennyi br olvasót találsz, és mennyi hddvd-t. Legalább 5x annyi br olvasó van, mint hddvd. Ha veszel írót, akkor vajon milyet vennél ? Nyilván amilyen olvasód van, br-t.
Szerintem ez fogja eldönteni a dolgot.
Az asztali dolgok meg ezután, mivel ha gépben br író van, akkor már asztaliba is br játékost választasz.
Szerintem jövőre ez eldől.
Szerintem...... ;)

[ Szerkesztve ]

Ne ess pánikba!

(#14) Satellite válasza chuck (#13) üzenetére


Satellite
tag

Azért tájékozódhatnál egy kicsit, mielőtt írsz...
A Blue-Ray a TOSHIBA és a NEC közös szabványának még 2002-ben [link] szabadalmaztatott neve, - ma ezt HD-DVD-nek nevezik.
Amivel kapcsolatban reménykedve írtál, az a Blu-Ray, - de nem úgy néz ki, hogy nagyon győzne... Nem lesz győztes. Egyre inkább úgy néz ki, hogy a világ már most túllépett mindkét formátumon.

Hány ismerősödnek van nagyfelbontású lejátszója? Hány játékkonzol-tulaj néz esténként 8-10,000 Ft-os HD-filmet a dobozán keresztül? Ki a franc vesz aranyáron mért lejátszót, na meg ugyanilyen drága lemezeket hozzá, amikor a megjelenést követő 1 héten belül bármelyik HD-DVD vagy BluRay lemez 720-as vagy 1080-as tört változata letöltehető, átmásolható?

Hiába csökkennek az árak, - asztali HD-DVD lejátszó a tengerentúlon már 20,000 Ft alatt is kapható, [link] - de sokáig kell még várni, míg kis hazánkban ilyen áron hozzá lehet majd jutni bármelyik formátumhoz is... :(

(#15) pendulo


pendulo
csendes tag

most én ezt nem teljesen értem. hát nem a többgigás USB kulcsoké lesz átmenetileg a jövő???
a hosszútávú tárolásban meg szerintem nem nagyon érdemes gondolkodni, ma pl mivel tudnám megnézni a 95ben "nagy"floppyra eltárolt adataimat?

(#16) H.O.D. válasza User64476 (#8) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Én is annyi körül vettem a 708A-t. Nem voltál barom. Magamat sem tartom annak. Az ugyanis még mindig ír, mellette meg már egy fél tucat tajvani szar elhullott.

Where do you want to go today?

(#17) H.O.D. válasza Vistaboy (#11) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Hát, olvasó már van 40 alatt... Az írókat meg hagyjuk, kapni sem lehet.

Where do you want to go today?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.