Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny


Jhonny
csendes tag

Természetesen a magyar piacon ebből semmi nem lesz, mert a kereskedők benyelik az árrést extra profitként.

(#2) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Ugye a Samsung már bejelentette, hogy az árcsökkenés elkerülésére csökkenti a termelést: [link]

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire fogja magát (és nyilván a Hynixet, Micront is) visszafogni, hogy kompenzálja a kereslet visszaesését.

(#3) GhanBuri Ghan válasza Jhonny (#1) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Akkor megrendeled mondjuk a német Amazonról. Nem 96-ban vagyunk, hogy a sarki számtechbolton túl már nem megyünk.

(#4) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Majd elviszi a víz az egyik gyárat és hús az áresésnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) tamasas0913


tamasas0913
tag

Ennyit olvastam ki a cikkből:
Blablabla-bla-blabla-blablabla.
De ez nem a cikkírót minősíti hanem magát a hírt

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#6) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Most akkor várjak tavaszig a DDR4-re váltással, meg az új SSD-vel vagy ne? Egyik sem létkérdés egyelőre.

(#7) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Nem hiszi ezt már el senki. Hamarabb elhinném ha azt jósolnak hogy holnap világvége

(#8) #65675776 válasza pelgrim_v1 (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

A memóriagyártók számára ez az elemzés kb a világvége megjóslása. Szóval ők elhiszik, és ennek megfeleő ellenintézkedést tesznek: csökkentik a termelést. Jobb lenne olyan híreket terjeszteni, hogy meg fog növekedni az igény. Így lehetne tényleges túltermelésre ösztönözni a gyártókat. Aztán meg max rájuk rohad a raktárkészlet.

(#9) Gdi


Gdi
senior tag

Lemegy 5-20%-kal, aminek egy részét nem is a kereskedők teszik el további extraként, akkor majd az új US vámok fogják hazavágni újra az árait.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) Gdi válasza ígyvanferi (#6) üzenetére


Gdi
senior tag

SSD-t én vennék, érezhetően csökkentek az árak az elmúlt 10 hónapban. Én szinte biztosra veszem, hogy vissza fog pattanni valamennyit, miután mindenki kifosztotta a készleteket.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#11) GhanBuri Ghan válasza #65675776 (#8) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Szerintem ők ezt már hónapokkal az elemzés előtt tudták, ilyen egyszerűen nem lehetne átverni őket.

(#12) tamasas0913 válasza Gdi (#10) üzenetére


tamasas0913
tag

Bizony. Én is így vélem.
Be is húztam egy 970 evo-t hamar.
Nyakamat rá, hogy drágulni fognak az ssd-k.

Mate 10 Pro

(#13) Raymond válasza ígyvanferi (#6) üzenetére


Raymond
félisten

SSD-vel szerintem nincs ertelme varni ha megvan ra a penz, mar most is sokat estek az arak az utobbi ket honapban. Megveszed es hasznalod ahelyett hogy varsz meg fel evig hogy mondjuk talan 20EUR-t megsporolj egy 500GB kategoriason. Mar most is 60-80EUR-ba kerulnek amiket erdemes megvenni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) #65675776 válasza Gdi (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Samsung, Hynix dél-koreai, Micron amerikai. Mégis miért érintené őket a kínaiakra kivetett vám?

(#15) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Nyugtával dicsérd a napot!

(#16) Televan74


Televan74
nagyúr

Kíváncsiságból ránéztem a Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz 2x8GB (HX430C15PB3K2/16) magyar és az OCUK árára. Nálunk 52.000-53.000 körül lehet megkapni. Az OCUK -nél átszámítva 51.000Ft. Kicsit kezd városi legenda szagú lenni a dolog,hogy nálunk minden drágább.A fizetésünk kevesebb,ezáltal minket jobban mellbe vág egy drasztikus áremelés és egy ilyen 15-20% csökkenés nem igazán váltja meg nálunk a világot.
Most tegyük fel hogy a 52.000 -es memória ár lemegy 43.000 - 45.000 Ft -ra. Akkor az már barátibb ár lesz.A 23.000 Ft -os DDR4 -es kezdeti árakról meg nem szabad álmodozni.
Én a következő gépembe 32GB -ot tervezek venni,és ha az árcsökkentés miatt megkapom picivel 100.000Ft alatt,akkor én annak örülni fogok.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) GhanBuri Ghan válasza #65675776 (#14) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

...az USÁ-n kívül...

(#18) GhanBuri Ghan válasza Televan74 (#16) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Sajnos azok az árak dömpingárak voltak, amik a konkurencia kicsinálását célozták, egyébként sikeresen.
Másrészt talán ma már reálisak is lehetnének azok az árak a csíkszélesség csökkenése és a kihozatal javulása miatt.

(#19) jedis


jedis
senior tag

Hát én most gyűjtöttem be egy 8GB-os 2400-as bontatlan kiskergaros Kingston-t 16-ba. Nem hiszem, hogy ennél lejjebb fog menni 1 éven belül az ára. Mellé jött egy bontatlan Asrock AB350M-HDV 1 év garival 8500-be, meg egy Ryzen 1400 -ast ugyan úgy bontatlanul kisker garral 31-be. Úgy gondolom nem fog sokat veszíteni az értékéből a cuccos az elkövetkezendő időszakba. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#20) koko52 válasza Televan74 (#16) üzenetére


koko52
veterán

És a postaköltség is ott van, illetve a gari is nehézkes (párszor belefutottam topikokban) külföldre.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#21) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egyelőre wishful thinking. Ha a gyártók keresletcsökkenést/túltermelést szimatolnak, csökkentik a termelést, az árak pedig maradnak a magasban.

Az IT-ipar árcsökkenéseit eddig a gyártástechnológiai fejlődés és a gyártási költségek ezzel járó csökkenése mozgatta, ez mára kezd kifulladni, 10nanó alatti csíkszéleken egyre drágább lesz a szilícium megmunkálása.

A fogyasztói SSD árak viszont a QLC miatt tényleg csökkenhetnek, viszont a minőségi MLC darabok (ld 960Pro) teljesen eltűnhetnek a piacról, vagy csak méregdrága vállalati termékként lehet majd őket venni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) XuChi válasza Televan74 (#16) üzenetére


XuChi
addikt

Hát ez az!! A termékek árai felmentek az évek alatt 20-70%-ot, az élelmiszerek ára felment 20-50%-ot. Az ingatlan árak 70%-ot emelkedtek!!! :W

Ellenben a magyar alapbér felment 5-10%-ot! Hol van ez köszönő viszonyban ???

De persze mint mindig: Magyarország jobban teljesít....!! Gyerünk, tessék fosni még 3 gyereket!!!

[ Szerkesztve ]

(#23) Taranti válasza Televan74 (#16) üzenetére


Taranti
senior tag

Van benne valami, de nekem egy német kollégám mesélte, hogy ezek az árak őket is mellbevágják, csak más szinten. Ők megszokták, hogy takarékoskodnak, minden eurocentnek megvan a helye, hogy milyen megtakarításba meg ilyesmibe megy. Meg persze mennyi marad költeni. Szóval nem a hóvégi magyar aggódás a dolog, hanem a szokásos beosztás borulása. Ez van.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) tecsu válasza tamasas0913 (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Ez inkább téged minősít, a cikk konkrét áresést jelez előre, ami kb. evidens is.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#25) tecsu válasza Jhonny (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Persze, a magyar kereskedők "benyelik"... :U

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#26) tecsu válasza ígyvanferi (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Igen. Az alap, ha az olcsóságra törekszel, karácsony előtt nem veszel műszaki cikket és inkább megvárod a tavaszt.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#27) Sinesol


Sinesol
veterán

Kicsit unalmas mar, kb. hetente megmondja valaki, hogy mi lesz jövőre, valahogy nehez komolyan venni már...főleg hogy total random modon josolnak csokkenest es novekedest is.

[ Szerkesztve ]

(#28) tamasas0913 válasza tecsu (#24) üzenetére


tamasas0913
tag

Mégis miért minősít engem?
Havonta jelenik meg egy ilyen cikk, hogy ekkor meg akkor esni fog a memóriák ára. Ilyen cikkekkel tele a padlás, viszont a memória árak még mindig ott vannak ahol és valószínűleg ott is maradnak...

Mate 10 Pro

(#29) tecsu válasza tamasas0913 (#28) üzenetére


tecsu
addikt

Akkor rosszul fogalmaztál. A blabla azt jelenti, hogy szövegnek nincs értelme. A cikk szépen elmondja, hogy jövőre esni fognak az árak, még az okokat isfelsorolja. Hogy ez mennyire hihető és ki hszi el... az egy teljesen más történet.
Mellesleg - szvsz - abszolút egyértelmű, hogy tavaszra esni fog a memória és az SSD ára legalább 10%-kal.
Sok fórumozó már annyira szkeptikus (végül is megértem) a jó híreket illetően, hogy akkor sem hinné, ha előtte lenne egy hivatalos árlista.
Köthetünk egy jelképes fogadást is. Én 10%-ot mondok mondjuk március végére a jelenlegi árakhoz képest.
:)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) tamasas0913 válasza tecsu (#29) üzenetére


tamasas0913
tag

Nem fogalmaztam rosszul. Azt írtam, hogy a hírt minősíti ergo a tartalom a bla bla.
De tényleg ne lovagoljunk ezen. :)
Szerintem tele a padlás ilyen hírekkel, túlságosan is. Őrülnék a te jóslatodnak és a 10%-os árcsökkenésnek, de én azért ennél szkeptikusabb vagyok.
Egyébként meg nem 10%-ot kellene esnie a ram áraknak hanem legalább 40-50%-ot és akkor még mindig nem értük el a reális árukat.

Mate 10 Pro

(#31) hemaka


hemaka
nagyúr

Hany eve is jonnek ezek a fake hirek majdnem minden honapban? :DDD

(#32) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Senki sem kötelez a 3 gyerekre!!!!

(#33) rii válasza MSI.Navi (#32) üzenetére


rii
nagyúr

1. én nem láttam bárki ezt írta volna
2. csupán a felé terelgetnek ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#34) Hieronymus válasza GhanBuri Ghan (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...az USÁ-n kívül..."

Ha jól értem, akkor a memóriagyártókra nem kivetett amerikai védővám áremelkedést generál az államokon kívül?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) GhanBuri Ghan válasza Hieronymus (#34) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Ha jól értem, a kínai memóriagyártókra az USA-ban kivetett vám nem sokat fog változtatni a nem kínai memóriagyártók nem az USA-beli árain.

(#36) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

5-20%? Kevés.

Mostanában cserélnék alaplapot procit, és a memóriákra ránézve ezt tapasztaltam:

2016-05-01
16GB 2800MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL14 (2x8GB) - 27890HUF

2018-10-07, szóval közel 2 és fél évvel később:
16GB 2133MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL13 (2x8GB) - 49690HUF
16GB 2400MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL14 (2x8GB) - 54190HUF
16GB 2666MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB) - 57590HUF
16GB 3000MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL15 (2x8GB) - 59690HUF
16GB 3200MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB) - 67290HUF

Szóval kb 50%-os áresésnél lennénk ott, mint két és fél éve :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#37) ígyvanferi válasza Gdi (#10) üzenetére


ígyvanferi
addikt

és (#13) Raymond: kösz! Akkor SSD now, ram, meg a többi később, mert jogos, amit tecsu ír a #26-ban.

[ Szerkesztve ]

(#38) prmcsk


prmcsk
addikt

Látva a világ eldebilesedését, hihetik őszintén, hogy még mindig rengetegen isszák ezt a hígfos dumát ?

Majd, ha a macskám lovat eszik...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#39) t72killer válasza prmcsk (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) Hieronymus válasza GhanBuri Ghan (#35) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..a nem kínai memóriagyártók nem az USA-beli árain."

Nem értem. A kínai és nem kínai gyártók áraira nincs hatással az amerikai védővám. A vámot az amerikaiak szedik a saját vásárlóiktól. A kínai gyártók, ha érintettek, akkor az alacsonyabb kereslet okán.
Ez viszont nem áremelkedést generál, hanem árcsökkentést. Máshol akarják értékesíteni a kieső megrendeléseket.
Ráadásul Kína észnél volt. Az első hírekre meghívták Angelát és elméletben megállapodtak a kölcsönös vámok leépítéséről az EU irányában. (A japánok is megtették. Jövőre már nem bünteti vámmal a japán autókat, az EU)

Még egy jó hír ez ügyben, aki az amerikai mogyoróvaj kedveli, többet tud majd vásárolni olcsóbban. Ez volt a béke ára. Jól érted, mogyoróvaj.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) tecsu válasza tamasas0913 (#30) üzenetére


tecsu
addikt

Egyetértek, de a "reális ár" meghatározása meglehetősen szubjektív.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) GhanBuri Ghan válasza Hieronymus (#40) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

#9-ben arról volt szó, hogy ha lenne is árcsökkenés, majd az USA védővámok elnyelik.
Na az itt minket egész biztosan nem fog érinteni, legalábbis áremelkedés formájában semmiképp.

(#43) t72killer válasza GhanBuri Ghan (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Na az itt minket egész biztosan nem fog érinteni"

Ne vegyél rá mérget, a (kis és nagy)kereskedőnek nem kell a szomszédba menni ötletért, hogy miért adja nagyobb haszonkulccsal az adott hardvert:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Csökkentik a termelést aztán marad minden ahogy eddig is volt. A videokártyák webshopos árai sem mentek vissza a bányászláz után arra a szintre, mint ahol most állniuk kellene...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#45) Angel1981 válasza tamasas0913 (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Pontezt akartam írni, megelőztél! :R :U

(#46) t72killer válasza GodGamer5 (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, nagyonnem. VGA téren mostanában derül ki, hogy brutál monopólium van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) jedis válasza GodGamer5 (#44) üzenetére


jedis
senior tag

Szerintem meg igen ! Egy RX570-est már 60 körül lehet kapni, egy RX580-ast meg 80 körül. Szerintem ezek a kezdeti árak nagyjából. :K

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#48) mzso


mzso
veterán

Meddig várható csökkenés. 2019 őszéig, végéig?
Nem sűrgős most nekem, mert kénytelen voltam drágán venni egy éve. De ha nagyon lemegy az ár lehet, hogy veszek valamennyit.

(#49) makoss


makoss
addikt

Háát jó volna már ha lentebb menne, mert elég bunkó ára van! :W
Minimum a felére!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#50) Zolik


Zolik
senior tag

volt itt már csoportos per meg minden.. de vicc hogy a 2 évvel ezelőtti árakhoz képest 2-2,5x árak vannak.
Nem azt mondom, hogy az normális volt de valahol a kettő között kellene belőni a dolgot. A használtpiac dübörög így is, apron ha valaki feltesz egy 4gb-os modult 7-8ezer ft-ért pár perc alat már el is viszik.
Vicc amúgy hogy egy extrás alaplap kerül annyiba mint egy sima 2x8-as kit, vagy egy jobb középgategóriás proci. Meglesz enne még a böjtje az biztos.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.