Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fatal` válasza fairi (#27) üzenetére


fatal`
titán

Jó lenne, ha tényleg mindenhol lenne, de rohadt drága egyelőre.

Engem a QR kódos azonalli átutalás sem zavarna (bár jelenleg ezt sztem a bankom nem támogatja), régi számlacsomagom van és ingyenes az utalás, összeghatártól függetlenül.

Bocs, véletlen lett válasz.

[ Szerkesztve ]

(#52) 8th válasza Gargouille (#43) üzenetére


8th
addikt

Nekem sincs. Nem is lesz. Nem is hiányzik. Sosem hiányzott. Asszonyét szoktam használni ha utalnom kell amúgy ahol csak lehet kp-t használok. Fizum is abban jön és a fusi maszek melókból bejövő pénzek is kp-ban jönnek be. És ez így is marad. Lehet savazni, leszarom.

(#53) hcl válasza 8th (#52) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tehát van, csak nem a te neveddel :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#54) bazsi83vp válasza azbest (#49) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Nincs képzavar, hanem nemes egyszerűséggel arra akartam célozni, hogy szerintem szar a jogszabály azon része, hogy egy az egyben rá van tolva minden költség az eladóra. Tudom, hogy nem lehet és ha veszek egy szar 250 forintos valamit (mit tudom én, rágót), az eladó így járt, nem hogy nyeresége, hanem inkább vesztesége lesz az adott vásárláson.
Persze hosszú távon tekintve beleépítik az árba, hiszen nyereséget kell termelni, úgyhogy végezetül te + én fizetjük meg mindenképp a banki mohóságot... mert ez az utóbbi az, ami változatlan.

Mondjuk azért a boltosok egy részét sem kell félteni: morog ha kártyával fizetnék, de akkor is morog, ha épp urambocsá 5.000 a legkisebb címletem és szeretnék egy szaros ásványvizet a nagy melegben.
De szerintem neki sem ad előtte aprót a bankautomata, ha máshová megy kis tételben shoppingolni... :D

(#55) janeszgol


janeszgol
félisten

Lehetne egy fix havidíj ezekre a kisebb összegű vásárlásokra. A bolt méretétől függően lehetne havi X ezer ft, Y ezer ft stb. És akkor ha egyszer, ha százezerszer fietnek kisebb összeggel, nem von le többet a bank.

[ Szerkesztve ]

(#56) 8th válasza hcl (#53) üzenetére


8th
addikt

neszójjábejóköszi

:DDD

(#57) joey04


joey04
titán

Helyes. Remélem lassan meg is szűnik teljesen a kp!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#58) somogyib válasza 8th (#52) üzenetére


somogyib
őstag

Miért ez a nagy számla/kártya ellenesség? Komolyan kérdezem, mert nem értem.

"Sosem hiányzott. Asszonyét szoktam használni ha utalnom kell"
Akkor néha mégiscsak hiányzik...

"a fusi maszek melókból bejövő pénzek is kp-ban jönnek"
Az valóban nem előnyös, ha a fusi munkáknak nyoma van egy bankszámlán. ;)

(#59) hcl válasza somogyib (#58) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De különben azt se nézi senki. Ha meg már NAV vizsgálat van az ember ellen, akkor nem azon bukik meg a dolog, hogy volt-e nyoma egy számlán...

Mutogatni való hater díszpinty

(#60) #89309696


#89309696
törölt tag

Öööö. Aki ebből a cikkből azt vonta le, hogy megszűnik a KP és világvége, azt megsütötte a Nap.
Még az Eurónál sem tartunk, nemhogy 100% digitalizált fizetésnél. Embeeer.... Pls, egy hideg sör.

(#61) bambano válasza somogyib (#58) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jelenleg abba az irányba mozgatják a gazdaságot, hogy bizonyos szűk kör bitszinten mindent tudjon az ország összes vállalatáról. így lehetetlenné válik a verseny.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#62) hcl válasza bambano (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annak a bizonyos szűk körnek ott vannak a titkosszolgálatok...

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) Reggie0 válasza hcl (#62) üzenetére


Reggie0
félisten

Annak nagyobb a kockazata, es hat minek kockaztatni, ha nem muszaj. No meg ahhoz ossze kell kacsintani masokkal, tobbfele oszlik a penz, stb. stb..

(#64) 8th válasza somogyib (#58) üzenetére


8th
addikt

Tök egyszerű: elvből nem fizetek senkinek azért, hogy a saját pénzemet használhassam nála. Nem a pénzről van szó. Ha csak öt forint lenne az éves díja akkor sem bankolnék. Én pont azt nem értem mire itt sokaktól a heves kirohanás, hogy mihamarabb be kéne tiltani a kp.-t. Mert miért is? Ha már szóba hoztad évente 2-3 alkalommal utalok kisebb maximum néhány ezer forintos összegeket külföldi rendelések okán. Ebből is látszik mennyire "hiányzik". Semennyire.

Az valóban nem előnyös, ha a fusi munkáknak nyoma van egy bankszámlán.

Nézd. Én felvállalom, én vagyok a seggfej és a magam fajták miatt tart itt az ország de már réges-régen telibe szarom. Van egy normál munkahelyem ahol adót és járulékot fizetek hozzáteszem nem is keveset. Meg van mellette az a tevékenység amit munka után a szabadidőm rovására végzek, hogy valahogy egyről a kettőre tudjunk lépni. Lehet ezért megvetni meg ujjal mutogatni rám de úgy vagyok vele, hogy amíg holmi vidéki tanulatlan pörköltzsíros szájú gázszerelő szakmunkások néhány év alatt a semmiből multi-milliádosokká válnak addig szerintem ez belefér. Másrészt bérből fizetésből élő átlag embereknek dolgozom szinte anyag árban akik a leadózott keresetükből fizetik ki a munkámat. Szóval ha úgy vesszük máris csak sötétszürke az a fekete. Különben is a maga szintjén mindenki ügyeskedik ebben az országban valahogy valamivel. Majd pont én ne? Nem kenyerem az álszenteskedés.

(#65) joey04 válasza #89309696 (#60) üzenetére


joey04
titán

Sajnos tény, hogy mindkettőtől nagyon messze vagyunk, de mondjuk euro bevezetése nélkül is lehetne dobni a kp-t...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#66) Reggie0 válasza joey04 (#65) üzenetére


Reggie0
félisten

A KP nyujtotta szabadsagtol sehol sem akarnak megvalni, max 1-2 fuveshippi orszagban, mint pl. a svedek.

(#67) joey04 válasza Reggie0 (#66) üzenetére


joey04
titán

reméljük ez majd változik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#68) 8th válasza joey04 (#67) üzenetére


8th
addikt

Miért kéne változzon?

(#69) hcl válasza Reggie0 (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itthon? Nulla.

@8th : ": elvből nem fizetek senkinek azért, hogy a saját pénzemet használhassam nála. "
Mondjuk ez csak itthon van...

" Van egy normál munkahelyem ahol adót és járulékot fizetek hozzáteszem nem is keveset. Meg van mellette az a tevékenység amit munka után a szabadidőm rovására végzek, hogy valahogy egyről a kettőre tudjunk lépni."
Máris nem lenne gáz az egésszel, ha megélnél jól a melódból.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) Gargouille válasza joey04 (#67) üzenetére


Gargouille
őstag

Te remélheted, én nem várom. Mondhatnám minden porcikám ellenkezik. Tudom nehéz ezt megérteni, de sok előnye mellett csak még jobban növeli kiszolgáltatottságot (technikai, jogi stb. értelemben is). A világ arra megy, hogy az élet minden területén egyre inkább közvetlenül függő helyzetbe kerüljünk és nekem ez egyre kevésbé tetszik. Kis túlzással hamarosan már ott tartunk, hogy havidíjat kell fizetnünk azért, hogy a saját tulajdonunkat használhassuk (sőt tulajdonképp - ebből kifolyólag - lassan nem lesz saját tulajdonunk, csak előfizetésünk).

Ez az egész pedig egyedül annak az érdekét szolgálja, aki hasznot húz belőle és az nem az "ügyfél", tehát nem én vagyok. Lehet hozzá persze ideológiát gyártani, szépen becsomagolni az előnyöket kidomborító köntösbe, de ez már csak a marketing.

Addig jó, amíg a bankszámla és a kártya csak opció marad, nem pedig egyedüli lehetőség.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#71) asdf_ válasza bazsi83vp (#54) üzenetére


asdf_
veterán

Az igazi gond, hogy a két véglet van, és közötte levő jó megoldás meg nincs.

Ha POS terminál van, akkor kis eladásoknál a bolt szív, néhol egyenesen veszít, de úgy általánosan egy nem túl nagy forgalmú boltnak SOHA nem éri meg a kártyázás (havidíj +2% megy a semmire).
A másik fele meg az azonnali fizetési rendszer, ott meg a vevő szív, mert aki nem egy tonna pénzt keres és nem egy tápos díjcsomagban van, ott meg sokba kerül az utalás, nekem pl. bankon kívülre min 92 Ft és ehhez jön még a százalék.

(#72) hcl válasza Gargouille (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy maga a technika jó,csak megint az aljas érdekek használják fel a saját céljaikra. Lassan már mindent. Ennyiben igazad van, ennek jó lenne véget vetni, ugyanakkor technikailag a kp-re semmi szükség.

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) Reggie0 válasza hcl (#72) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogy jo. Az egesz technika arrol szol, hogy valaki mas kezeli a penzed, es onnantol te attol a valakitol fuggosegben van. Ha az a valaki eppen technikai nehezsegekkel kuzd, akkor nincs mivel fizetned. Ha az a valaki vagy annak kozvetlenul utasitast ado hatosag, stb. veletlenul -vagy nem- barmilyen hibat vet, akkor te futhatsz a penzed utan. A keszpenz mindezektol tokeletesen megved. Azt akkor koltod amikor akarod, akkor is mukodik, ha az egesz orszagbol eltunik az elektromos aram.
Ezen kivul a keszpenzzel nem szivarogtatsz magadrol adatokat. Nem tudjak a vasarlasaid alapjan, hogy van-e valamilyen betegseget vagy mi a hobbid, mik a szokasaid stb. stb..

[ Szerkesztve ]

(#74) fairi válasza joey04 (#67) üzenetére


fairi
addikt

Kp-nek van egy előnye amiért sztem mindig maradni fog.
Működéséhez nem kell elektromosság és hálózat. Pl Star Trek világában is van fizikai készpénz, aranyozott latinum. nem baráti fajok is használták egymás közt, nem csak a ferengik, meg a határállomásokban is.

nem nagyon tudok olyan utópiát vagy disztópiát ami elveti teljes mértékbe a készpénzt. Törzsterületen online fizetés, microchipekkel, de határvidékeken marad a kp.

Annyi biztos, következő 100 évben sok helyen fog csökkenni a kp használat,államok törekedni is fognak hogy plusz pénzt kelljen fizetni hogy pl átváltsuk online pénzt fizikaira, de mindig lesznek olyan helyen és szituációk amikor kelleni fog a kp.
ha üzlet picit kétes akkor kp-t meg fogják követelni. Államok nem fogják megtagadni a kp-ra váltást. Politikusoknak korrupció hasznos.

(#75) hcl válasza Reggie0 (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" hogy valaki mas kezeli a penzed, es onnantol te attol a valakitol fuggosegben van"
Ez a bankrendszerből fakad, nem abból, hogy kártyával fizetsz. (Mindenkinek lehetne olyan számlája is, amit nem kezel bank, technikailag adott.)

"Ha az a valaki vagy annak kozvetlenul utasitast ado hatosag, stb. veletlenul -vagy nem- barmilyen hibat vet, akkor te futhatsz a penzed utan. "
Kivéve, ha kiderül a kápéról, hogy nincs mögötte fedezet. Sose vót' még ilyen :D Sosem söpörték az értéktelen pénzt egy országban sem az utcán :D

"Ezen kivul a keszpenzzel nem szivarogtatsz magadrol adatokat. "
Valóban, ezt titkosszolgálati intézmények figyelték régebben :D Meg mondjuk ugye a létező szocializmusban sok-sok besúgó.

Nem az a kérdés, hogy kp vagy nem kp. Az emberi gyarlóság az, ami elrontja a dolgokat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#76) fairi válasza Reggie0 (#73) üzenetére


fairi
addikt

"Az egesz technika arrol szol, hogy valaki mas kezeli a penzed, es onnantol te attol a valakitol fuggosegben van."

van a kp használatnak egy veszélye. ha van megtakarítás lehet páran szívesen tárolják párna alatt, de veszélye van. ha ezt rossz emberek kiszimatolják akkor betörés lehet a vége. Nem ritka hír öreg nénitől milliókat loptak.

A számlától is lelopható a pénzt, de oda tényleg naivság és együttműködés kell.Gyanú helyeken nem érdemes banki adatot megadni.

(#77) Reggie0 válasza hcl (#75) üzenetére


Reggie0
félisten

Abban igazad van, hogy mivel utaljak a fizetest, ezert kikerulhetetlen a bankrendszer. Viszont tobb nav hibat es muszaki problemat lattam mar, mint ahanyszor kiderult a penzrol, hogy nincs mogotte fedezet. Nagysagrenddel legalabb.

(#76) fairi: Ez a veszely kartyaval is fennall, max viszik a kocsit, ekszereket, muszaki cikkeket stb-t amit lehet. A szamlarol se nehez lelopni a penzt annyira, egyuttmukodes se kell, lasd a legutobbi jopar 10 milkas lopast, amihez a tulajok sim kartyait igenyeltek ujra a bunozok. Nemreg volt a hirekben. Bunozesbol es bunozokbol nem lesz kevesebb, csak a butabbak esnek ki a korfogasbol.

[ Szerkesztve ]

(#78) hcl válasza Reggie0 (#77) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én meg még egyet sem...

Ja igen, olyat is többször láttam, hogy a biztonságos kp-t meglovasították, meg öltek érte.

Ugyanakkor, amikor elértéktelenedik a pénz, azt több ember szívja meg, mint aki utalási hibát látott a világtörténelem folyamán.

"A szamlarol se nehez lelopni a penzt annyira, "
Azért nem is túl gyakori.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#79) Reggie0 válasza hcl (#78) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, nemreg volt erste a hirekben. De mar bp-bankot is tobbszor tapasztaltam elallni. Kisebb fel napos, par oras leallasok szinte rendszeresek a bankoknal.

Az elertektelenedik a penz, mennyiszer lehet? Egy emberolto alatt max 2-3 alkalommal. A bankos, szamlavezeteses problemak evente jonnek. Amugy az elertektelendo valutatol a bankkartya sem ved meg, azon is valutat vezetnek. A bankjegyet meg evtizedenkent vagy ritkabban cserelik.

[ Szerkesztve ]

(#80) asdf_ válasza Reggie0 (#77) üzenetére


asdf_
veterán

Abban igazad van, hogy mivel utaljak a fizetest, ezert kikerulhetetlen a bankrendszer.

Kivéve akkor, ha úgy nyilatkozol, hogy kp-ban kéred a fizetésedet. Jogodban áll.

(#81) Reggie0 válasza asdf_ (#80) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, a leendo munkaltatonak meg jogaban all azt mondani, hogy akkor nem szerzodunk :)

[ Szerkesztve ]

(#82) hcl válasza Reggie0 (#79) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elállni, mitől?

Nekem szinte sosem volt még ilyen... Mondjuk ezek elég kis bankok.

" Amugy az elertektelendo valutatol a bankkartya sem ved meg, azon is valutat vezetnek."
Valóban, de a kp-ról volt szó.
A bankjegycsere periódusa meg nincs összefüggésben a pénz értékével.

"Az elertektelenedik a penz, mennyiszer lehet? Egy emberolto alatt max 2-3 alkalommal."
Utolsó mondatok. :D Pont elég gyakori ahhoz, hogy sz@r legyen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#83) fairi válasza Reggie0 (#77) üzenetére


fairi
addikt

" Ez a veszely kartyaval is fennall, max viszik a kocsit, ekszereket, muszaki cikkeket stb-t amit lehet."
kártyát letilthatod, és megvédheted a pénzed még lopás esetén is. de készpénzt ellopják az 99% esetben sose látod vissza.

Itt jön elő a mobiltelefonos fizetés. Ujjlenyomatot feltörhetik, meg a mintázatot, jelszót, de ez míg megteszik te tilthatsz a banknál.

Persze bankkártyánál kód nélküli paypass határ 15 ezresre emelése könnyebbé teszi a pénzed leemelését, de ha sietsz gyors tiltással többséget mentheted. Kp veszett ügy. Nem csoda az a legértékesebb.

nem ékszerekről, műszakiak a kérdés, hanem pénz. Műszakiakat is előbb el kell adni míg közvetítőhöz jut.

(#84) Reggie0 válasza hcl (#82) üzenetére


Reggie0
félisten

Bocsi, gepelesi hiba, egyik kezem gyorsabb, mint a masik. Leallni.

"A bankjegycsere periódusa meg nincs összefüggésben a pénz értékével."
Hat, elegge csokkenti az erteket, ha nem fogadjak el a boltban es mar a bankok se valtjak be.

"Pont elég gyakori ahhoz, hogy sz@r legyen."
Viszont pont eleg ritka ahhoz, hogy gyakorlatiag mit sem szamitsz. Az sokkal rosszabb, ha csak te nem tudsz fizetni a benzinkuton, mert eppen nem megy a terminal.

(#83) fairi: Ha arra gondolsz, hogy a kartya lopasa eseten visszaadja a bank a penzt, akkor ez valoban jol hangzik. Kerdes mar csak az, hogy mennyiszer van ra szukseg. Persze ujsagban en is olvastam olyat, hogy valakihez csak a penzert tortek be, de ezt a kornyezetemben sosem lattam megvalosulni. Szoval a realis kockazat azert eleg alacsony, csak jo reklam a banknak. Amugy ha van rendes szefet otthon es biztonsagos a haz, akkor a biztosito is fizet, csak tudd bizonyitani, hogy ott volt a penz.

[ Szerkesztve ]

(#85) fairi válasza Reggie0 (#84) üzenetére


fairi
addikt

"Ha arra gondolsz, hogy a kartya lopasa eseten visszaadja a bank a penzt, akkor ez valoban jol hangzik. Kerdes mar csak az, hogy mennyiszer van ra szukseg. "

ha fizikailag lopják el, akkor nem tudják oly könnyen leüríteni.
ha online lopják el, akkor legalább limitekkel felügyelheted és alapvető sms őr van neked hogy észrevedd a bajt.
Én más trükkel vagyok, nálam levő bankkártyán minimális pénz van, komolyabb vásárlás esetén fel kell tölteni valódi bankszámláról. Fizikai bankkártya online vásárlásra alkalmatlan. Tolvaj (online vagy valódi) rághatja a plasztikot.

Készpénzére is vigyázz az ember, persze minél több van nála, annál okosabban kell eldugni. 400 ezer Ft kevésbé mászkál az ember szívesen (bárhol számolja le az ember), mint kártyával amivel potenciálisan 400k-hoz hozzáférhetsz.

(#86) joey04 válasza 8th (#68) üzenetére


joey04
titán

Mert a kp számomra macera, kevésbé biztonságos és kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#87) joey04 válasza Gargouille (#70) üzenetére


joey04
titán

rövid távon sajnos neked fog kedvezni a világ a tény.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#88) joey04 válasza fairi (#74) üzenetére


joey04
titán

Államok nem fogják megtagadni a kp-ra váltást. Politikusoknak korrupció hasznos.

Ez sajnos igaz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#89) #88470784


#88470784
törölt tag

Nagy örülök a kezdeményezésnek, remélem az Otp vagy más cég QR kódos rendszere hamar elfog terjedni, olyan helyeken is, ahol a kereskedők nem akarják a kártyatársaságok tranzakciós díját kifizetni ( maestro, visa) teljesen megértem őket.
Az Alipayt próbálja az otp lemásolni, de ehhez az kellene, hogy ne legyen díja úgy mint ott, vagy legalább a kisösszegű tranzakcióknak ne legyen díja.
Ott is azért népszerű a QR kódos fizetés, mert teljesen díjmentes az azzal történő fizetés mind két oldalon, vevő eladó. Ki is hagyták a bankkárytákat az elektronikus fizetési rendszerből
A kapcsolódó nem kötelező szolgáltatásokon van a haszna a cégnek nem is kicsi.

(#90) hcl válasza Reggie0 (#84) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kicsit gondolkodjunk. Meg nézz körbe. Rendszeres leállások? Ha rendszeres lenne, akár pár naponta, a kutya nem használná ezeket a szolgáltatásokat. Szerintem nálad lesz valami gond. (Igen, van ilyen, hogy pl. a Visa rendszere lehalt, és akkor pár óráig senki nem fizetett Visa kártyával, erről olvastam, de azért ebbe sem hal bele senki.) Nekem még egyszer sem fordult elő, hogy ilyen miatt ne tudtam volna fizetni valahol, pedig 2000 óta van kártyám.

"Viszont pont eleg ritka ahhoz, hogy gyakorlatiag mit sem szamitsz. "
:D :D :D :D :D :D Kis történelmet pls. olvasni... Amikor gyakorlatilag nincstelen lesz mindenki, az igencsak számít...

"Hat, elegge csokkenti az erteket, ha nem fogadjak el a boltban es mar a bankok se valtjak be."
A bankjegy és a pénz értékének összefüggése nem egészen ilyen... Tehát fizikailag mindegy, milyen formátumú a pénz, a csere meg ugye úgy megy, hogy a régi darabokat újra cserélik. Elértéktelenedni nem a bankjegy, hanem a fedezet hiánya miatt szokott valami. (Mondjuk az vicces, hogy az angoloknál talán még mindig fizethetsz akármivel, amit ott kiadtak pénzként :D De ha nem, akkor egész a közelmúltig ez volt.)

@fairi : Azt ugye tudjuk, hogy a pénz nem a kártyán van? Mármint hogy a kártya egy számlához kapcsolódik, tehát a "valósi bankszámla" sem más ;) Mondjuk a webkártyák netes vásárláshoz pont így működnek.

@csiribá : +++

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#91) bambano válasza #88470784 (#89) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"olyan helyeken is, ahol a kereskedők nem akarják a kártyatársaságok tranzakciós díját kifizetni": hát persze, azok a kereskedők, akik nem akarják a kártyatársaságok tranzakciós díját kifizetni, majd vidáman dalolva kifizetik az otp mobile tranzakciós díját...

ahha. ÉBRESZTŐ!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#92) #88470784 válasza bambano (#91) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ne az elő bekezdésig olvass.

"Az Alipayt próbálja az otp lemásolni, de ehhez az kellene, hogy ne legyen díja úgy mint ott, vagy legalább a kisösszegű tranzakcióknak ne legyen díja."

(#93) Gargouille válasza hcl (#75) üzenetére


Gargouille
őstag

Nézd az van, hogy ez mind az elméleti oldala a dolognak. Ezzel én is tisztában vagyok.

Ugyanakkor - ahogy más is írta - a gyakorlatban nem nagyon van olyan, hogy lemegyek a boltba és mire a pénztárhoz jutok, hogy kifizessem a 3db kiflimet hirtelen elértéktelenedik a pénz. Viszont olyan igenis elő szokott fordulni, hogy bedöglik a terminál, áramszünet van vagy csak valamiért nem akarja elfogadni a kártyát, vagy duplán veszi le róla az összeget vagy egyéb műszaki probléma ami miatt az amúgy gördülékeny ügymenetből hirtelen szopás lesz.

Akik ennyire hisznek a kizárólagosan kp nélküli világban azok jó eséllyel - és ezt nem bántásból mondom - elkényelmesedett városi emberek, akik alapértelmezettnek veszik, hogy mindig mindenhol van áram, internet és a banki rendszerek se hibásodnak meg soha. Ez egyszerűen naivitás. Illetve hamis biztonság tudat.

A KP nélküli világ közvetlenül és erősen függ az azt kiszolgáló összetett műszaki háttértől, aminek bármilyen "üzemzavara" (legyen véletlen vagy szándékos) azonnal működésképtelenné teszi a rendszert. Csak gondolj bele, hogy egy KP nélküli világban ha lenne mondjuk egy 5 napos áramszünet, akkor a szó szoros értelmében azonnal megbénulna az ország pénzrendszere is (az egyéb problémák mellett).

Nyilván ha bedől az állam és nincs fedezet a pénz mögött akkor a KP is elesik, de ez ugyanúgy igaz a bankszámlán tartott pénzre is, ezzel kár érvelni. Csak azt még az állam is azonnal einstandolni tudja...

Lehet azt mondani, hogy sokkal kényelmesebb a KP nélküli pénzrendszer, kétségkívül van sok előnye, de ne akarjuk teljes értékű alternatívaként feltüntetni a KP-val szemben.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#94) bambano válasza #88470784 (#92) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ne aggódj, végigolvastam, annak ellenére, hogy önellentmondás, amit írtál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#95) TheMarci válasza Gargouille (#93) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha aramszunet van, akkor vasarolni sem tudsz, mert nem megy az online penztargep. (Jo, irhatnak kezzel szamlat, de nem biztos, hogy fognak). A tobbi opcio egyszer sem fordult elo nekem, mindig mindenhol mukodott a terminal.

Olyan viszont rendszeresen van, hogy nem tudnak epp visszaadni a kp-bol, ez valoszinuleg sokkal gyakoribb problema, mint a bankrendszer leallasa.

Do You Dream?

(#96) #88470784 válasza bambano (#94) üzenetére


#88470784
törölt tag

Dehát egy olyan dolgot kritizáltál a hozzászólásomban, amit én is írtam.

"hát persze, azok a kereskedők, akik nem akarják a kártyatársaságok tranzakciós díját kifizetni, majd vidáman dalolva kifizetik az otp mobile tranzakciós díját..."
Vs
"Az Alipayt próbálja az otp lemásolni, de ehhez az kellene, hogy ne legyen díja úgy mint ott, vagy legalább a kisösszegű tranzakcióknak ne legyen díja."

Így nincs értelme annak amit írtál :F

Más: Ahol nincs bankkártya terminál és bankkártyás fizetési lehetőség ott a QR kódosnak lenne értelme.
Pl messze van az ATM vagy nincs is, plusz a készpénzfelvételnek nagyobb a díja mint egy tranzakciós utalásnak. Még ez mindig jobb lenne mintha nincs nálam kp de fizetni szeretnék.

(#97) Syl válasza hcl (#90) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nekem még egyszer sem fordult elő, hogy ilyen miatt ne tudtam volna fizetni valahol, pedig 2000 óta van kártyám.

Ja, ha te nem tapasztaltad, akkor olyan nem is volt... ;)
Alig egy éve, hogy fél ország napokig szopott: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#98) #88470784 válasza Syl (#97) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ilyenkor milyen jól jönne egy másik rendszer pl aQR kódos, mivel tudnék fizetni, mert én vissza nem tolom a kosarat egy egyszeri tranzakciós díj miatt, mert a benzin többe kerül, hogy megint elmenjek másnap bevásárolni.
Megint sorba álljak kerülgessem az embereket.

(#99) hcl válasza Gargouille (#93) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" mire a pénztárhoz jutok, hogy kifizessem a 3db kiflimet hirtelen elértéktelenedik a pénz. "
Nyilván nem, de azért az még itthon is előfordult, hogy amint megkaptad a fizud, menni kellett kaját venni, mert estére már nem ért semmit (40-es évek vége, pengő.)

"Viszont olyan igenis elő szokott fordulni, hogy bedöglik a terminál, áramszünet van vagy csak valamiért nem akarja elfogadni a kártyát, vagy duplán veszi le róla az összeget vagy"
Ez inkább a 2000-es évek elején fordult elő, az utóbbi legalább 10 évben nem láttam ilyet.
A kp-val is előfordul, hogy nem nyílik a kassza, nem jól ad vissza a pénztáros, nem tud visszaadni...

"Csak gondolj bele, hogy egy KP nélküli világban ha lenne mondjuk egy 5 napos áramszünet, "
Az egy csak készpénzes világot is felborítana :D Meg azért ne már, terminálokat már az utolsó pusztai fesztiválokon is használnak régóta.

Az állam a kápét is einstandolni tudja. Sőt, minden mást is. Ld. még 50-es évek...Akkor nem gyengén megtörtént. Mi garantálná, hogy most nem?

Sőt! A fizikai pénz hamisítható. Na az még egy szép dolog, ha hozzád kerül olyan.

Meg nézd meg a csomagszállítás utánvételi díjait. Brutál pénzek. Utalva ehhez képest semmi. S ha vásárlás során átvernek, fizikai pénz esetén hogyan bizonyítod, hogy fizettél, hogy mennyit...

Szóval nekem szimpibb, hogy nem kell papírdarabokkal szórakozni - ennek hiányában kisebb eséllyel rabolnak ki / törnek be, stb., és kényelmesebb is. Hogy függés? Az meg van ezerféle más módon amúgy is. :S

@Syl : Nem mondtam, hogy nem is volt ilyen, meg azt sem, hogy nem fordulhat elő. Olvasd el újra.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#100) TheMarci válasza Syl (#97) üzenetére


TheMarci
addikt

Elnézést, személyes tapasztalat akart lenni, de akkor átfogalmazom: sokkal többször volt olyan, hogy nem tudtak visszaadni, mint hogy ne tudjak kártyával fizetni.

Do You Dream?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.