Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) fairi válasza Reggie0 (#149) üzenetére


fairi
addikt

"Azert 600 ezer forinttal maszkalni az lof, teljesen hetkoznapi osszeg"
nem ritkán jönnek a hírek, kirabolták az utcán,loptak tőle fél milliónyi kp-t. Ilyen sztorik hátterében az áll, vki megtudta hogy ki mikor fog sok pénzzel mászkálni és odaküldi a tolvajt. Ritka a tolvaj szerencsés. Kisnyugdíjastól loptak 1 milliót párnái alól, érdeeks hírek. vagy jó 10 éves sztori szomszédságból, meghalt idős rokonai összekaptak, hogy ki mennyit nyúlt le mama titkos kp-jából ami lakásán volt. Mindenki más számot tudott. Meglepően nagy össze volt, majd millió 15 éve.

Bankkártyánál kp felvételi limit van, tolvaj nem tudja nálad mik a limitek. Igy inkább automatát preparálják ki. Kp felvétel a tolvaj fő pontja. Lopott bankkártyának nyoma van, kp-nek nincs.
Cash is king! Főleg ha a szóban forgó kp az kemény valuta.

(#152) Reggie0 válasza fairi (#151) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak ha vannak suttyo ismerosok is, akiknek bunozo kapcsolataik vannak. Meg kel lvalogatni a baratokat is.

Erdekes modon en az elmult 5-10 evben napi 0.1-1.5 zsebbenzel maszkalok a varosban es soha sem raboltak ki. Hazeladasnal is a par millanyi kp reszt zsebrevagtam es elsetaltam. Normalisan kell viselkedni, mintha semmi sem torten volna es akkor nem is fog. No meg nem a havanna ltp es kornyeken kell elni. A kocsit se raboljak el alolam minden nap, pedig csak a 4 felni kerekekkel tobb mint fel millio.

Vannak veszelyes kornyekek, ahol nem tennem meg. De oda penz nelkul se mennek be.

[ Szerkesztve ]

(#153) hcl válasza Reggie0 (#152) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ez nem biztos, hogy örökké tart...

Mondjuk ja, BP-n kívül általában jobb a közbiztonság :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#154) bambano válasza Reggie0 (#152) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"en az elmult 5-10 evben napi 0.1-1.5 zsebbenzel maszkalok a varosban es soha sem raboltak ki": máig :P :DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#155) Reggie0 válasza hcl (#153) üzenetére


Reggie0
félisten

Semmi sem tart orokkel. Ha egy rozsdas szog beleall a cipod talpaba akar halalos vermergezest is kaphatsz. Az eletnek vannak minimalis kockazatai, ez el kell tudni fogadni. Ha nem tudnank, akkor autoval se jarnak, vagy jonnenek ezek a varosban is 20-al menjunk fuveshippi csoportok.

(#156) hcl válasza Reggie0 (#155) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az ég meg kék

Mutogatni való hater díszpinty

(#157) Elemental


Elemental
addikt

Én olyan fizetési rendszert szeretnék, mint ami a Lopott idő c. filmben van. Minden más csak játékszer.

(#158) hcl válasza Gargouille (#93) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem melesleg. Áram.

A mobiltornyokon van UPS. A telefonod akkor is működik, ha az egész város megállt. A távközlési infrastruktúrának akkor is mennie kell, ha természeti katasztrófa, vagy támadás történik.
Ha már ez sem megy, akkor már kápéval sem mész sokra.

Szóval azért minimum a mobilterminálokon elég sokáig elmenne a dolog, nem mellesleg pl. lehetne olyan szintű hibatűrés is, hogy az adott áruházi szerver (vagy terminál) tárolja a tranzakciókat, és lemegy, ha lesz háló.

Csak szándék kérdése az egész.

Mutogatni való hater díszpinty

(#159) Elemental


Elemental
addikt

Mindenki amellett teszi le a voksát, ami a saját érdeke. Akinek minden bevétele bankszámlára érkezik, az persze, hogy nem fog a kp mellett érvelni. Csak nem kéne mellé egy ideát gyártani, mert eléggé zavaró. Nekem jelenleg a keresetem 90%-a kp, így nekem az a jó, ha nem baszakodik senki a kp-val, mert különben a kp-t vihetem be a bankba, ahol 0,5 %-ért be is tehetem a bankszámlámra. A kp nekem tök ingyen van. A bankban csak minimális pénzem van, netes bankkártyám van, a kártyának csináltam egy alszámlát, és ha akarok valamit bankkártyával fizetni neten, akkor a fő számláról átvezetem a kártyás számlára a kellő pénzt. Ha ez változik, tehát több, vagy akár minden bevételem a bankba érkezik, akkor persze, hogy nekem is egyszerűbb lenne az elektronikus fizetés. Szóval oké, hogy ki-ki leteszi a voksát valahol, de ne legyen már ebből vallás, hogy ez vagy az a jobb. Érdek, semmi több.

Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy boltosként engem is érint ez a bankkártyás marhaság. Úgy terveztem, hogy addig nem lesz a boltomban bankkártyás fizetés, amíg 1, nem lesz teljesen ingyen az üzemeltetés 2, nem teszik kötelezővé. Nem is reméltem, hogy az 1-es pont valaha bekövetkezik :)

(#160) Reggie0 válasza Elemental (#159) üzenetére


Reggie0
félisten

Hulyeseg. Teljesen legalis minden jovedelmem es meg szamlara is erkezik. Megis a KP-t preferalom, mert van eleg tapasztalatom bankokkal es kartyakkal.

(#161) fairi válasza Reggie0 (#155) üzenetére


fairi
addikt

Kockázatot nem kell feltétlenül növelni ha nem muszáj vagy jár előnnyel. Rozsdás szög esetén tetanusz és antibiotikum és nem kihagyni őket.
Nagyobb összegű kp-vel is akkor rohangálni ha más opció nincs. Mivel sokan teszik így nem ritka budapesti hír a nagyobb összegű kp lopás magán embertől. Rozsdás szöggel szúrt sebet is lássa orvos és ne kuruzsló.

(#162) Reggie0 válasza fairi (#161) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyetertek, viszont sok elonnyel jar, kockazat meg eleg alacsony. Az, hogy majdnem minden nap lopnak nem szamit, baleset is van minden nap, megis utcara megyunk

(#163) Baggins86 válasza pilóta (#21) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Vásárlói oldalról a Raiffeisennél már működik élesben a QR kódos utalás, az OTP most teszteli a smartbankjában, vélhetően annak az élesítésére sem kell sokat várni. Eladói oldalon a billingo már most tud QR kódot generálni és mellé rögtön küldi is a számlát, illetve van már olyan app ahol megadod a számlaszámodat, nevedet és az összeget, ebből generál kódot, a vásárlónak meg csak be kell olvasni a banki appal. Neked pl elég lesz a jövő évtől egy ezzel generált QR kód is és teljesítetted a feladatot. https://www.credetra.com/paypos/

[ Szerkesztve ]

(#164) brd válasza Elemental (#157) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos? Nem nézted tovább az első 10 percnél? Az még a kp-nál is rosszabb, hiszen látni is, mennyi van nálad. Szerk.: mondjuk lehet, beáldoznám, ha örökre 25 maradhatnék. :D

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#165) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Adott ez az új jogszabály, ami 2021 januártól lesz érvényes,

Adott az alábbi szitu :
nálunk 2 db kiszolgáló ablak van 2 db blokknyomtatóval, ami online kapcsolódik,
de csak az egyiknél van bankkártyaelfogadási lehetőség,

nem tudom, hogy jól értem - e, de ez azt jelenti, hogy annál a gépnél is kell bankkártya terminál, aminél jelenleg csak kp - zel lehet fizetni?

Köszönet

(#166) brd válasza laszlohu (#165) üzenetére


brd
nagyúr

Nem olvastam a konkrét jogszabályt, de mindenhol így hivatkozzák (és én még titkon remélem, hogy többségben vannak az olvasni tudó újságírók): [...]kötelesek lehetővé tenni[...], tehát úgy néz ki, elég, ha kiírod, hogy az egyik ablaknál csak KP és a másikhoz szíveskedjen a BK-s fizetéssel fáradni.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#167) asdf_


asdf_
veterán

És de jó, ma kijött egy újj sajtóközlemény, már az 1 Ft-os fizetéssel parádéznak, hogy annak is mennie kell majd. Mennyibe is kerül eladói oldalról egy egyforintos fizetés? :U

[ Szerkesztve ]

(#168) fairi válasza asdf_ (#167) üzenetére


fairi
addikt

Ezzel semmi baj nincs csak kicsit szét kell csapni a banki szereplők közt.

Minden magyar banknak biztosítani kell a QR kódos fizetést appján keresztül, és AFR 20 ezer Ft-ig illeték mentes lesz mindenkinek.
Mellé QR kód generáló szoftvert kell csinálnia az államnak, és azt minimális áron vagy ingyen átadni a kereskedelemnek.

Bankkártya kibocsájtok külföldiek így azon maradhat bolt által kért limit. 1000 Ft felett van elfogadás pl.

Kp nélküli fizetés megoldva, és boltok is túlélik.

AFR alternatívát kínál a bankkártyáknak, QR kódos fizetéssel társítva tökéletes a probléma kezelésére.

(#169) ceia válasza hcl (#111) üzenetére


ceia
őstag

Második számla : legtöbb banknál kaphatsz ilyet, ha jobb csomagban vagy, ingyé'
Nem tudom, jobb csomagban vagyok-e. De szerinem nem, miért lennék. De nem lenne probléma, ha fizetnem kéne egy második számláért / kártyáért.

Ehm, én sem utalok telóról. Csak gépről.
A gép sem biztonságos, ha csak nem tartasz rajta egy külön meghajtót direkt bankolási célra, és azt soha semmi másra nem használod, és a legbiztonságosabb Linux lenne rajta az OS. (nem tudom, melyik az)
Ha w10-ből bankolsz, és pláne, ha ugyanezzel szoktál netezni, az már rég rossz.

Jobb megoldás : pl. az OTP takarékszámlához hasonló dolgok.
OTP kizárt.
Netbankból lehet áttolni pénzt.
Nem biztonságos, ha csak nem úgy van, ahogy fentebb írtam a Linuxról.

Online vásárlásra meg pl. OTP esetén...
OTP ⇨ 🚽
amire annyit raksz át, amennyi kell
Minden második számla/ kártya megoldásnál a fő számládról kell átrakni a pénzt valahogy a másodikra, de mint írtam, sem a w10-es, sem az androidos megoldást nem tartom biztonságosnak. Csak egy külön meghajtóról bootolható Linux, valami biztonságos böngészővel (esetleg THOR?) és mindenféle védelmi szoftverekkel. Ehhez sem a kellő információ, sem a tudás nincs meg nekem egyelőre. (melyik Linux, melyik böngésző, milyen védelmi szoftverek, hogy kell a Linuxot telepíteni, ráadásul pendriveról.. ehhez kéne egy délután és egy nagy elhatározás)

Kicsit kiesőbb helyen laksz, és máris nincs honnan. Macera.
De nem lakom kieső helyen. Itthonról 5 perc séta a bank, és amerre munkába megyek gyalog, ott útba is esik egy bankautomata.

Úgy tűnik, a bankkártyás fizetés még túl sok macerával jár.
A boltban megy fel a pumpa, amikor valaki kártyával fizet, és ott húzzák az időt vele. Valami mindig nem jó és újra kell próbálni. :W
Beírod a kódot, és várni kell, amíg az adat átmegy, addig mindenki tekintget jobbra balra. Tiszta középkor..

        it's more fun to compute

(#170) brd válasza ceia (#169) üzenetére


brd
nagyúr

A boltban megy fel a pumpa, amikor valaki kártyával fizet, és ott húzzák az időt vele.

Ez sokaknak be van akadva, de valószínűleg azért, mert relatív az idő, amit ilyenkor tapasztalsz, mivel nem látsz fizikai mozgást közben. Egyszer mérd már le, hogy mennyi idő egy átlagos fizetés BK-val (ide értve a bénát, aki éppen következik, és rájön, hogy fizetni is kellene (és akkor áll neki bogarászni a tárcából a BK-t: ez a jogsi, nem az, ez a lakcímkártya, ez sem, aha ez lesz, ja nem így, fordítva), meg azt is, aki a kezében a BK-val/telefonnal várja, hogy érinthessen) és KP-val (ne', itt egy 20k-s', - nincs kisebb?, mert nem sok apróm van már?, vagy: várjon, itt volt még egy 50-es, meg 20-as is valahol), meg fogsz lepődni! Igen, néha valami elbaszódik, olyankor a BK-s fizetés nem is lehetséges, de egy évben ilyen velem pl. kb. 2-3x fordul elő, ezért én is hordok némi KP-t magammal.

The only real valuable thing is intuition.

(#171) asdf_ válasza ceia (#169) üzenetére


asdf_
veterán

Beírod a kódot, és várni kell, amíg az adat átmegy, addig mindenki tekintget jobbra balra. Tiszta középkor..

Az emléked is onnan származhat. Ez akkor volt, amikor kártyás fizetésnél a POS terminál analóg modemen betelefonált a bankba, összefütyültek, aztán ment az adatcsere, később ugyanez, de már gyorsabban ISDN-en. Jelenleg normális szolgáltatónál levő, internetalapú POS terminálnál a pin kód zöld gombja után 2 másodperccel már nyomtatódik is a slejfni, ez arra nem elég, hogy a kapott kp-t betegye a pénztáros a kasszába, nemhogy visszaadjon.

(#172) mephi666 válasza asdf_ (#171) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, üzletenként lehet érezni, hogy hol-mit használnak... pl penny-nél már régóta mire a kártyát visszadugtam a pénztárcában a megfelelő résbe (paypass csipogás után), jött is ki a papír... lidl-nél még lassabbak voltak, de ott is fejlesztettek és mostanra hasonló a sebesség (pittyegés után azonnal nyomtatódik a blokk) :K kisboltokban azért itt-ott érezhető, ha el vannak maradva, de szerintem így se lassabb a folyamat annál, mintha elkezdene számolgatni az eladó, hogy mekkora bankót adtam és mennyi a visszajáró

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#173) ceia válasza fairi (#113) üzenetére


ceia
őstag

ilyen erőből lakásodat se hagyhatod őrizet nélkül, mert ki tudja, mikorra hazaérsz már üres is
Azért ez nem ugyanaz. A központban, szomszédokkal körülöttem nehezen törnek be. Kutya is van. A bankkártyás bajhoz meg elég a x@r technika, ami jelenleg még simán megvan. Nem eléggé fejlett sem a rendszer, sem a terminálok. Vagyis előbb akarunk valamit, mint amikor ténylegesen biztonságban megvalósítható lenne. Fejlődnie kéne még, ez egyelőre bóvli színvonal.
("pedig megnyomtam.. de itt még nem jelent meg, nyomja meg mégeccer")

Sajnos nem tartozom azok közé, akik tudják biztosra, hogy x összegre még egy évig nem lesz szükségük. Sosem tudhatom. Ezért sosem kötök le még százezret sem. Úgysem hozna semmit különben, nem éri meg még a lekötés elintézésére szánt időt sem.

Mindig viszek magammal aprót is, hogy ne legyen gond a pénztárnál.
Nem veszem ki a teljes jövedelmem, 150 alatt veszek ki havonta.

ne tölts le minden vackot, és főleg ne warez oldalról. ha nem tudod mi ne kattints rá
A Google boltjában is hemzsegnek a kártevős appok. De még sosem töltötem le semmit a telómra, mert nem használom rajta a netet. Ki van kapcsolva.
"steam, ebay, vagy aliexpress"
nem veszélyesebb mint kp-val aluljáróban, vagy tömegben sétálni
De. (különben itt nincs aluljáró és tömeg sem - kisváros :DDD )

kp se 100% biztonságos, pl hamis pénz, vagy zsebtolvaj
Ezeknek kisebb az esélye, mint a hibának a tranzakcióban.

100% biztonság a kp-nál sincs meg, életben sehol sincs ilyen. Meg a 100% biztonsághoz te is kellesz. ha hülye vagy semmise véd meg.

Azért a magamnál hordott kp még mindig biztonságosabb, ugye nem járkálok százezrekkel. De a számlámon milliós nagyságrend van. Ha az online tranzakcióban félremegy valami, az egészet bukhatom. Még nyoma sem marad.
A 100% biztonságomhoz én megvagyok, mert nem vagyok hülye, hogy kisebb kifizetések miatt és hogy azt modernkedve kártyával csináljam, kockáztassam a teljes megtakarításomat. Az szépen csücsül a számlámon, semmi sem veszélyezteti. És ez a biztonságos.

De örülnék, ha még az én életemben 100% biztonságossá válna a kártyahasználat és az online banki ügyintézés. Ehhez 100%-os technológia kell, és a banknak garantálnia minden elveszett pénzem azonnali megtérítését. A második számlára utalásnak automatikusnak kell lennie minden hónapban adott összegben, hogy ne kelljen ezt sem online intézni. És a bolti dzsunka ketyeréket le kell váltani high tech terminálokkal, amik atombiztosan és gyorsan működnek. Csak várd ki, amíg lesz rá pénze a boltoknak.. Maradnak az óccó ketyerék.
Nyomja meg mégeccer a ződet! Nekem itt kiírta, hogy error. Nem baj, nyomja meg mégeccer. Várjon, most van valami.. Jaj, mi az..? Na, most már átment. Pffff..

        it's more fun to compute

(#174) ceia válasza asdf_ (#171) üzenetére


ceia
őstag

Nem, én ma tapasztalom ezt. Van az 3 mp is. Ha sorban állsz, hatnak tűnik. A pénzt meg olyan gyorsan visszadják, hogy öröm nézni. Tovább tart a kártyás fizetés, még a Lidlben is, hát még a boltban. Ha azt látom, hogy valaki szedi elő a kártyát, hát nem a szimpátiám váltja ki. És rendre a módosabbak azok, nem a kisemberek, akiknek nincs több számlája, csak egy. Ez szerintem alapvető különbség lehet a kártyások és nem kártyások között. A ki pénzzel fizet, annak csak egy számlája van.

TOR böngésző az :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#175) mephi666 válasza ceia (#174) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem tudom, milyen lidl van felétek, de itt kecskeméten a pittyegés után minimum flash-nek kellene ahhoz lennem, hogy a blokk nyomtatása előtt el bírjam rakni a kártyám :) látványosan fejlesztettek... ha a 15ezres határ alatt fizetsz, akkor még a pin-t se kell megadni, ami lassítaná a folyamatot... ennél gyorsabb csak az lehetne, ha fejben kiszámolnád a 26982ft végösszeget, amit lekerekítesz 26980-ra, majd adnád a pénztáros bal kezébe, aki miközben szemre azonnal megállapítja a pontosságát, már nyomja is jobbal az "entert", hogy induljon a blokk :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#176) fairi válasza ceia (#173) üzenetére


fairi
addikt

"Azért ez nem ugyanaz. A központban, szomszédokkal körülöttem nehezen törnek be. Kutya is van."
Jelenleg igaz, ezen történhet változás. Semmi se örök. Kutyát megmérgezik, szomszéd elalszik és lakásodat kipakolják. Akinek kiürítik a lakását azt se hiszi el megtörténhet. ha ember betartja a józan észt akkor esetek több mint 99%-ában nincs baj. Míg közbiztonság , környék jó, és épeszű szabályokat betartod, baj nem lesz.

"A bankkártyás bajhoz meg elég a x@r technika, ami jelenleg még simán megvan"
nem szarabb mint a közbiztonság. Amíg betartod a szabályokat és a potenciális veszélyekre figyelsz, semmi baj nem lesz.Adatlopásoknál sokszor maguk az emberek nem figyelnek, és pishing oldalaknak adják az adataikat, ingyen iphoneért.

Míg az ember fejébe rég beleivódott mi kell a lakás biztonságához, addig bankkártyáknál még mindig hiányos.
Online, digitális világ annyira új hogy emberek nem értik a hibáit. Bűnözők meg előrébb járnak.

"A Google boltjában is hemzsegnek a kártevős appok. "
olyat ne töltsd le ami nincs értékelve, nem kell neked beta testernek lenni.1 millió embernek nincs baja akkor nem lesz vele baj. ha való világban van józan eszed akkor azt használd a digitálisban.

"De. (különben itt nincs aluljáró és tömeg sem - kisváros :DDD )"
ha egész életedet ott akarod leélni, de semmi se örök. Egy kis demográfiai változás rossz irányban, és minden elmúlik. Sokszor 10 év se kell és radikálisan változhat egy település vagy városrész biztonsága.

"Ezeknek kisebb az esélye, mint a hibának a tranzakcióban."
ez nem biztos, függ városrésztől meg egyebektől. Ez nem univerzális, mindenhol igaz állítás. max adott idő pillanatban adott helyen.

"A 100% biztonságomhoz én megvagyok,"
ez egy illúzió, ami 0% csökken ha baj történik. max annyit mondhatsz eddig 100%-os vagy.
digitális dolgok is 100%, sokat használom, és sose vesztettem pénz csalás miatt. Ám tudom van kockázata bármikor kiadom az adatokat, így lehet 20 éve nincs bajom de mindig figyelek, és finomítok a dolgokon, ha baj lesz, ne legyen nagy baj. Igy tudom valójában nem 100%-os, csak eddig nekem volt az.

"De örülnék, ha még az én életemben 100% biztonságossá válna a kártyahasználat és az online banki ügyintézés. "
észrevettem pár ember képtelen felfogni egy dolgot, VILÁGON 1 DOLOG 100%: egyszer meghalsz.
semmi más nem az és nem is lesz. Az emberek alkotta rendszert egy másik ember mindig átverhet. 100 rétegnyi biztonságot is tehetsz rá, valaki talál majd kiskaput vagy hibát.

" banknak garantálnia minden elveszett pénzem azonnali megtérítését."

csak itt előjön, lehet te vagy a csaló! Ki kell nyomozni, utána kell járni melyik tranzakció volt a tied melyik a csalójé. Dolog egyértelmű jelenleg is visszakapod a pénzt, ha nem akkor nehéz menet lesz belőle.

Máskülönben előjön egy kemény kérdés, mit adnál a 100%-ért? Pl Revulot kártyám tudja, csak akkor lehet fizetni ha mobilom gps szerint közelemben van. (nem szeretem mert GPS kapcsolat megszakadhat és akkor elutasít)
Ezen lehet fejleszteni, testbe ültetett RF tracker ,egyedi DNS azonosítás, és kártyával kapcsolatba van. Kártya akkor Ok ha jelet megkapja. Mi az a szint amit bevállalnál a 100%-ért. Bank is akar biztosítékot nem te vagy a csaló stbstb.

(#177) joey04 válasza ceia (#174) üzenetére


joey04
titán

nem tudom mit tolsz, de kérek belőle.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#178) MasterMark válasza Elemental (#159) üzenetére


MasterMark
titán

A kp befizetés ingyenes szokott lenni.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.