Hirdetés
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: A RAM-válság és annak lehetséges hatásai
- Invázió egy novellában 3-4. (Update) +5. fejezet! (18+ nyelvezet)
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál... 2. rész.
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- LordAthis: Mission: Imposible? - Együtt 1333 és 1600 MHz, ECC/Non-ECC
- D@reeo: Pi-hole és a Telekom Sagemcom F@st 5670 DNS beállítása
Új hozzászólás Aktív témák
-
ZollR
tag
Uhh lopás lenne ha nem fizetem vissza a diplomámat? Ezt milyen jogalap mondja ki?
Az államnak tartozni az nem bűncselekmény, és még csak nem is igazi tartozás. Az állam annak fejében adja az iskolát (saját maga), hogy az adómból visszafizessem annak árát, tehát belém befektet. Ha nem tud munkát adni, vagy csak olyat amilyennél nagyobb igényeim vannak, akkor az nem az én hibám, hanem az államé. Azok az emberek, akik itt hagyták hazánkat, hogy pizzafutárként, szobalányként, esetleg takarítóként kezdjenek új életet, nem önszántukból tették. Az, hogy azóta felemelkedtek és az itthoni fizetésük 7-10 szeresét keresek csak nekik köszönhető.
Azt hadd mondjam el, a sok okoskának akik bedőltek a demagóg Fityisz dumának, nem a diplomást kell ideláncolni szerződéssel, hanem perspektívát kell neki adni. Innen PH-ról is ismerek egy srácot aki Kanadában van, és nem is gondol arra, hogy hazajöjjön. Kiment a párjával, és sose fog visszajönni. Nem azért mert sokat keres, vagy mert hideg van kint, hanem azért, mert vannak elérhető céljai.
Nekem minden álmom egy családi ház, aminek az ára itt BP közelében 50-60 millió forint. Évi 5 millió ft-ot keresek nagyjából amiből 1-1.5 milliót tudok megspórolni. Tényleg ekkora nagy igényem van, hogy ilyen bűnös gondolataim támadhattak hogy 50 milliós ház? Ez lenne a luxus Mo-on, amiért 35 évet kell dolgoznom? Nem jachtot szeretnék vagy saját szigetet, csak azt, hogy ne a banké legyen a ház amiben lakom. Ehhez addig kell gürizzek amíg nyugdíjba megyek? Ez most komoly? Hangsúlyozom, egyáltalán nem vagyok elégedetlen, mert tudom magasan az átlag felett keresek de ezek szerint aki harmad annyira van jó helyzetben és mondjuk diplomás minimálbért keres, az ezek szerint 105 évet kell gürizzen ugyanezért?
Én, és sokan mások is azt mondják erre: aha, jah nyilván és lelépnek. A 10 éves osztálytalálkozómon a 24 osztálytársamból 5-en élnek Mo-on, velem együtt. Nem gondolnám, hogy adócsaló, tolvaj gazemberek lennének mind egy szálig, akik gonosz szándékkal leléptek és itt hagyták hazájukat a szarban. Arra gondolok, hogy én miért vagyok itthon, és egyre - másra elkívánkozok innen. Tudom még 2-3 év és én is be fogom adni a derekam.Más jellegű: a befogadó állam egyáltalán nem motivált, hogy az olyan szorgalmas magyarokat, mint kivándorolt társaink hazaküldjék, mert:
- nem a befogadó állam képezte ki őket az adójából (első perctől profitot termel)
- többnyire talpraesett diplomás, idegen nyelveket beszélőkről van szó
- rendkívül motivált és szorgalmas, mert előre akar jutni, lemaradásban van a helyi született állampolgárokkal szemben
- ott fizet adót
- az ottani nyugdíjast támogatja nyugdíjjárulékkal
- oda szül gyereketTehát hazadeportáció nem lesz és nem is lehet, sőt egyes országok, pld. Kanada 5 évente 50-100 ezer diplomás embernek AZONNAL állampolgárságot és egzisztenciát (ház és munkahely) ajánl, a fentebb sorolt okok miatt. Sajnos ott is sok a nyugdíjas és nem fizetnek elegen adót, így teremt az ország perspektívát az ott élőknek és a bevándorlóknak is.
Vajon a kanadai miniszterelnök is büdöset szarik?
Új hozzászólás Aktív témák
- Mikrotik routerek
- Elektromos cigaretta 🔞
- Battlefield 6
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- Windows 11
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Apple Watch Ultra (1. gen.) // 49mm // Black/Gray Trail Loop (M/L)
- Új, bontatlan G.SKILL 32GB (2x16GB) KIT DDR5 6000MHz CL36 Ripjaws M5 Neo RGB White EXPO - 10 év gari
- Új, bontatlan ADATA XPG 32GB (2x16GB) KIT DDR5 6000MHz CL30 Lancer Blade Black XMP/EXPO - 10 év gari
- Új, bontatlan ADATA XPG 48GB (2x24GB) KIT DDR5 6000MHz CL30 Lancer Blade RGB Black - 10 év garival!
- Bontatlan Logitech MX Master 3S grafitszürke színben eladó!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2998, 100% Akksi
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B650M R7 8700F 32GB DDR5 1TB SSD RX 7900XT 20GB Be quiet Pure Base 500FX EVGA750W
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- Samsung Galaxy Z Flip 5 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 mini Red Kompakt méret, nagy teljesítmény 256 GB Használt,szép állapot, 100%
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

