Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jól jön ez linuxra, kicsit egységesítheti hosszútávon a különböző linux kódoló és dekódoló APIkat meg a médialejátszókat különböző gpu és drájver kombinációkon.

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

Remelhetoleg rendesen konfiguralhato lesz, nem ugy mint ~10 eve az AMD/NVIDIA gyari megoldasai.

[ Szerkesztve ]

(#3) solfilo


solfilo
veterán

Jól értem, hogy ez jelentheti azt, hogy ha pl a Chrome használná a Vulcan dekódoló kiterjesztését, akkor olyan hardvereken is mehet majd a Youtube gyorsítás, amik elvileg nem tudják a VP9-et gyorsítani?
GCN1-3 szériákra gondolok pl.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4) dabadab válasza solfilo (#3) üzenetére


dabadab
titán

Nem. Ha az alatta levő HW nem tudja, akkor nem tudja.

DRM is theft

(#5) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy hatékonyabb tudna lenni a megoldás pl adott hardveren?
Tehát van értelme az esetben is használni ha alapból tudja hardveresen gyorsitani az adott videókodeket?

(#6) bobalazs válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Optimalizálni mindig lehet,sőt ha jobban konfigurálhatóvá teszik, érdemes lesz használni.

(#7) aprokaroka87 válasza bobalazs (#6) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

értem
mondjuk az furcsa hogy a vp9 nincs benne alapból.

(#8) dabadab válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


dabadab
titán

"van értelme az esetben is használni ha alapból tudja hardveresen gyorsitani az adott videókodeket"

Ez arra van, hogy a HW-s videógyorsítást Vulkán API-n keresztül is el lehessen érni, szóval nem csinálnak itt semmi újdonságot, csak elérhetővé teszik a HW-ben meglévő képességet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) solfilo válasza dabadab (#4) üzenetére


solfilo
veterán

köszi! :R

solfilo

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha jól értem ez arra jó, hogy a Vulkan-t használó játékok alatt, ha jön pl. egy pre-render cutscene, ami pl. HEVC-ben van kódolva, akkor azt le tudja játszani? Más egyébre?

(#11) dabadab válasza SunMount3r (#10) üzenetére


dabadab
titán

Ez arra jó, hogy a Vulkan API-n keresztül is van videógyorsítás, nem kell más API-kat használni erre.

DRM is theft

(#12) SunMount3r válasza dabadab (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen, és ezt játékokon kívül mi használja?

(#13) bobalazs válasza SunMount3r (#12) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Video gyorsításról van szó.

(#14) SunMount3r válasza bobalazs (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azt értettem eddig is, de hol/miben?

(#15) dabadab válasza SunMount3r (#14) üzenetére


dabadab
titán

Videólejátszók, pl :) Valószínűleg a Chrome-nak is jót tenne, ha simán Vulkánon keresztül tudna mindent intézni.

DRM is theft

(#16) CPT.Pirk válasza dabadab (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na annak különösen a Linuxos közösség örülne. A Chrome amúgy is elég "nehézkesen áll" az ottani driver kérdéshez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) SunMount3r válasza dabadab (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tehát olyanok, mint az MPCHC, vagy a KODI? És ez miért jobb, mint a gyártók saját API-jai? Kevesebb erőforrás igényű, gyorsabb, könnyebb optimalizálni/programozni, vagy miért?

[ Szerkesztve ]

(#18) CPT.Pirk válasza SunMount3r (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha a Vulkan-ban van az egész megvalósítva, akkor nem 3 gyártó 3 külön API-ját kell lekezelni, hanem csak a Vulkan-t. A Vulkan ráadásul ugyanaz bármelyik oprendszeren, kezdve a Win7-től a Win10-en át a Linuxokig.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) aprokaroka87 válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy arra mennyi az esély hogy jobb lesz a teljesitmény is?

Vagy ez teljesen hardver korlátolt dolog, tehát ha a hardver mondjuk max 4k@30fps-t tud a gyári api-kal, vulkan esetében mehet a 4k@60fps is.

Meg ugye mennyire könnyű lesz beleimplementálni a további videó kódekeket is.
Mert pl állitolag már készül a h266 is.

(#20) CPT.Pirk válasza aprokaroka87 (#19) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én úgy tudom, hogy ez hardveresen limitált, mert ezt egy dedikált blokk csinálja a GPU-n belül. Az meg ahogy elkészült, az annyit tud.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.