Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ncc1701 válasza KROK640 (#32) üzenetére


ncc1701
veterán

Kuszaszeműék elinflálták a forintot, csak ennyi történt. Már nem 220-240ft egy dollár.

(#52) Cs1csó válasza Lauda (#43) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Csak az ára és a mérete problémás még az SSD-éknek.

(#53) tibaimp válasza Cs1csó (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértek!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#54) Cs1csó válasza tibaimp (#53) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kíváncsi vagyok meddig lehet még zsúfolni a rétegeket, de ha egy 2,5"-os SSD-ét 50TB-os tárhellyel el tudnék képzelni, ha nem túl magas a GB/Ft ár.

(#55) tibaimp válasza Cs1csó (#54) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem elérhető áru, ilyen nagy kapacitású SSD még sokáig nem lesz. Ma is van már 20TB ssd, de kb arany áron, ennek is kell még simán 10-15 év, mire lesz, addig is a szükség lesz a nagy tárhelyre, hiszen most jön a 4K/8K filmek és mekkora lesz így egy film, 200-400GB vagy még több, szóval....

Én örülök ennek a hdd tovább fejlődésnek, egyelőre.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#56) #72042496 válasza Cs1csó (#54) üzenetére


#72042496
törölt tag

30 terás már most is létezik (Samsung PM1643). Olyan 0,008 körüli a GB/Ft mutatója, ami szerintem elég alacsony.

Bár én inkább azt szeretném, ha magas lenne. :D

(#57) nexplo:
Arányaiban egyébként nem vészes, ~400 USD/GB.

[ Szerkesztve ]

(#57) nexplo válasza #72042496 (#56) üzenetére


nexplo
őstag

Magyarán arany árban van :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#58) tibaimp válasza #72042496 (#56) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem kötekedés képen, de nem a Ft/GB a lényeg? Mert így már mindjárt 125Ft/GB jön ki, így lesz milliós az ára!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#59) #72042496 válasza tibaimp (#58) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogynem, legalábbis ezt szokás használni. A reciprokának is lenne értelme (egységnyi összegért mekkora tárhelyet kapsz), csak akkor a mérőszámnak is a reciprokát kell venni.

A korábbiban is ezt próbáltam kifejezni.

(#60) csicso82: Akkor ma is volt értelme felkelnem. :)

[ Szerkesztve ]

(#60) Cs1csó válasza #72042496 (#59) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem jött át :DDD de most már értjük.

(#61) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Éa ez már mind héliumos... Kiszökik a hélium, aztán lesz majd sírás-rívás... Adattárolásra ez így kuka, megbízhatatlan, másra meg minek még vinyó?

(#62) Cs1csó válasza Dr. Akula (#61) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet vele lufit tölteni.

(#63) erer1000 válasza Dr. Akula (#61) üzenetére


erer1000
őstag

Azért a burkolat anyagán való át diffundálás elég masszívan elhanyagolható tényező. :)

A szigetelési probléma meg feltételezem már egy ideje megoldott , ahogy annyi más dolognál is

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#64) TeeJay


TeeJay
félisten

az a baj hogy értelmes árban talán a 3,5" 1TB 1tányéros HDD van
minden más nagyon drága...
múlt héten néztem van-e már 3TB-os 2tányéros vagy 1,5TB 1tányéros megfizethető HDD, de alig találtam
2TB 1tányér vagy 4TB 2tányéros meg szinte semmi pedig már az lenne a jó...
a 3TB felettiek meg szintén nagyon drágák, a 4-6-8TB-ot nem is írom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65) Reggie0 válasza BiP (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg a 40Glan se draga.

(#66) Borisz76


Borisz76
veterán

24 db-t kérek....... :DD + 4 db tartalékba.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67) Cs1csó válasza Borisz76 (#66) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y

10TB-okokkal vagy a 20TB-osokkal megpakolni az egyiket az már 120-240TB, egy ideig TALÁN ELÉG.

[ Szerkesztve ]

(#68) BiP válasza Cs1csó (#67) üzenetére


BiP
nagyúr

A tárhely az, ami sohasem elég, csupán idő kérdése :))
2x240TB, atyaég...

(#69) Cs1csó válasza BiP (#68) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hmmm... fincsi...

(#70) Duree


Duree
veterán

Érzésem szerint otthoni körülmények között a 20Tb sok, ráadásul ha belegondolok és tönkremegy a Hdd akkor 20Tb adat veszett el. Inkább több kisebb merevlemez, talán még árban is jobb.

duree54

(#71) nexplo válasza Borisz76 (#66) üzenetére


nexplo
őstag

Szinte ingyen lenne bele :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#72) tibaimp válasza Duree (#70) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértek, nem most lesznek ezek otthoni használatúak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#73) nexplo válasza tibaimp (#72) üzenetére


nexplo
őstag

A pár terrásak vannak mostanság jó árban. Azokkal kell kooperálni otthon. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#74) Cs1csó válasza nexplo (#73) üzenetére


Cs1csó
félisten

(terra = föld) Legszívesebben 4-8 terabyte-os HDD-ket vennék, a 2 szerintem már kicsi, idejétmúlt.

(#75) Apollyon válasza Cs1csó (#74) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"(terra = föld)"

Régebben én meg HDD-t tettem a PC-mbe.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#76) Cs1csó válasza Apollyon (#75) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most komolyan a toldalékon lovagolsz? Ez olyan hiba ami előfordul, nem mindenki nyelvész de az már nem mindegy hogy TERA vagy TERRA.

(ezekkel mindig hadilábon álltam, pl. PC-émben lehet így írtam volna)

[ Szerkesztve ]

(#77) #64791808 válasza BiP (#68) üzenetére


#64791808
törölt tag

Egy masik helyen irtam le, itt is erdekes.

Van egy ugyfelunk, fotostudioja meg videoszalonja van. Havi 2TB-ot termel MOST. Ezt 8 evre archivalni kell. Evente kb 15-20% novekmennyel kell szamolni. Szamoljunk.

Evente: 12x2=24TB
Nyolc evre: 24x8=192TB
Nyolc evre, novekmennyel: kb 300TB

Ezt kell redundansan, egy mentessel tarolni. Szamoljunk mondjuk 30% redundanciaval a produktiv rendszernel es a mentesnel is, az 260%.

Az 780GB. Egy vacak kis videoszalonnak. A 20TB-os lemezek? Turo...

(#78) nexplo válasza Cs1csó (#74) üzenetére


nexplo
őstag

Sorry én így hívom. Így ismerik körülöttem is a "szakbarbárok". A 2 kicsi persze de a 2-3-4 az ami mostanság világbajnok árban szokott lenni. Példa legutóbb 2 terrás WD (azt hiszem piros vagy lila volt) jött hozzám vacsi újban 11K-ért. annyiért megéri inkább kettőt venni egy 4-es helyett, ami 30 felett van kb. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#79) Cs1csó válasza #64791808 (#77) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen mennyiségben már érdemes egy tárhelyszolgáltatóval szerződést kötni és ők megoldják, a tárolást, az elérést, és az adatbiztonságot, sokkal olcsóbb mint házon belül intézni.

nexplo

Az a te bajod, meg a körülötted lévő - jól írtad - barbároknak is (a SZAK előtagot ezeknél az embereknél nyugodtan elhagyhatjuk ha még ennyit sem tudnak). Ahhoz külön gratulálok, hogy még büszke is vagy arra, hogy nem jól tudod, és rosszul használod az pedig külön pontot érdemel, hogy miután felhívtam a figyelmedet, hogy rosszul tudod te továbbra is úgy használod. Attól még az továbbra is TERA marad:

A gigabájt váltómennyisége a terabájt. A tera is görög szó, billiószorost jelent. A kilo- , mega- , giga- számítástechnikai jelentésmódosulásához hasonlóan az informatikában a tera 1024-szer 1024-szer, 1024-szer 1024 bájtot jelöl. A terabájt rövidítésére az TB betűpárt használjuk. Tehát 1 TB = 1024 GB = 1 048 576 MB = 1 073 741 824 KB =1099511627776 bájt. (Mivel bináris számrendszert használunk, a váltóegységet a mai számítástechnikában hivatalosan tebibájtnak nevezik. Rövidítése TiB.)

[ Szerkesztve ]

(#80) nexplo válasza Cs1csó (#79) üzenetére


nexplo
őstag

Megragadtad a lényeget. A Google az én barátom is, viszont engedtessék meg, hogy úgy használjam ahogy szeretném a szavakat. De köszönöm a felhomályosítást. Ma sem fekszem le bután :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#81) #72042496 válasza nexplo (#80) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én úgy mondom, hogy omlósz.
(Maggi reklám Bendegúzzal)

[ Szerkesztve ]

(#82) #64791808 válasza nexplo (#80) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ugy hasznalod a szavakat, ahogy jol esik, igazad van. Sot, tera helyett irhatod, hogy krumpli, vagy csülök. Tehat a te vinyod majd 20 csülökbájtos lesz.

Nekem meg majd engedtessek meg, hogy kirohogjelek. Mert az, hogy valaki nem tud valamit, az nem bun. De hogy buszke is ra, az mar az.

(#83) #64791808 válasza Cs1csó (#79) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem valoszinu. Ha on-premise a tarhelyszolgaltato, akkor ugyanugy meg kell venni a hardvert, nem olcsobb.

Ha cloud a szolgaltato, akkor biztosan olcsobb, bar nem sokkal, de ott a savszelesseg problema. Nem mindegy, hogy 350-400MB/seccel fer hozza az adataihoz, vagy 8 MB/s az ertek. Ez a gond.

(#84) Apollyon válasza Cs1csó (#76) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Tehát neked szabad hibázni, másnak nem. Értem. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#85) Cs1csó válasza Apollyon (#84) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hibázott, nem tudta jól, és mint kiderült erre még büszke is.

Most vettem észre az egyedi rangod "korrektor" nem neked kellene felhívni a figyelmet?

[ Szerkesztve ]

(#86) Apollyon válasza Cs1csó (#85) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Rosszul tudni valamit lehet hiba, de ez esetben nem probléma, ez csak egy fórum. Azzal nincs baj, ha elütöd, akár többször is, de ha te is hibázol legalább ismerd el, ha már mást is kijavítasz. :)

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#87) Cs1csó válasza Apollyon (#86) üzenetére


Cs1csó
félisten

Értsd már meg nem a nyelvtant akartam kiLYavítani, (a hülye, a hulye, vagy a hüje is ugyanazt jelenti mindenki érti mire gondolt a költő mikor leírta, sokszor én is hagyok el vesszőket ,vagy ott vannak azok akik angol billentyűzettel tolják)

Itt arról van szó, hogy a TERRA = FÖLD

TERA, egy előtag, prefixum. Remélem felfogtad.

A tera egy prefixum az SI-rendszerben, mely az egység 1012-szeresét, azaz 1 000 000 000 000-szorosát, tehát ezermilliárdszorosát (billió) jelenti
1 000 - kilo
1 000 000 - mega
1 000 000 000 - giga
1 000 000 000 000 - tera
1 000 000 000 000 000 - peta
1 000 000 000 000 000 000 - exa
1 000 000 000 000 000 000 000 - zetta
1 000 000 000 000 000 000 000 000 - yotta

(#88) nexplo válasza #64791808 (#82) üzenetére


nexplo
őstag

Végre egyet értünk valamiben :)
Azért ne túlozd el kérlek , mert tücsköt akarom mondani csülköt még én sem szoktam használni. Viszont, hogy végképp szerezzek egy vicces délutánt én a Google céget pl guuglinak írom (és még hány ilyen szót használok..). Tudom-tudom ciki, de ez vagyok. A fórumban megértik amit írok és ez számít nekem. Hivatalos levélben, vagy cikkben, nyilván jobban odafigyelek. Zárom soraimat köszönöm az észrevételeket, de maradok ilyen "butuska". :R

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#89) Reggie0 válasza #64791808 (#77) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a jo, hogy nem kell elore megvennie a lemezeket, eleg 8 ev alatt, igy minden evben sporol rajta. (Vagy aldozni kell a procira es jobb tomoritest hasznalni)

Amugy 8 evre jelenerteken 3Mhuf befektetes egy ceg eleteben a lofutty kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#90) Dr. Akula válasza erer1000 (#63) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A zeppelinesek is azt hitték. Ja, megoldották hogy a gariidő végéig éppen hogy kitartson, aztán meg vegyél újat. Tiszta biztonságos archiválási taktika... :D

(#91) Dr. Akula válasza Duree (#70) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egészen addig amíg nem lesz 50-100 db belőle. :)

(#92) Dr. Akula válasza nexplo (#78) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sajnos sokan terráznak, biztos a Terra Incogniátra gondolnak ilyenkor... :)

"viszont engedtessék meg, hogy úgy használjam ahogy szeretném a szavakat"

Otthon oké, de a fórum nyelve az alapelvek szerint a magyar, nem a tetszés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#93) BiP válasza Reggie0 (#89) üzenetére


BiP
nagyúr

És 8 évig elérhetőnek is kell lennie az anyagnak? Vagy elég ha learchiválja, és a vinyó meg megy a polcra?

(#94) Cs1csó válasza Dr. Akula (#92) üzenetére


Cs1csó
félisten

Na igen ezt nem is említettem, hogy ez egy IZÉ szakmai topik lenne. ;)

(#95) kenwood válasza Cs1csó (#94) üzenetére


kenwood
veterán

Szakmai topic akkor lenne, ha egy enterprise hdd bejelentesenel nem arrol szolna a commentek 90 szazaleka, hogy ki mit rak az otthoni gepebe.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#96) Beldar válasza KROK640 (#32) üzenetére


Beldar
tag

Pontosan annyit romlott a forint, hogy ami 2011-ben 12 ezer volt, az most 19 ezer FT
(USD-ből számolva)

(#97) Cs1csó válasza kenwood (#95) üzenetére


Cs1csó
félisten

:B

(#98) Dr. Akula válasza kenwood (#95) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha ez egy vállalati fórum lenne, akkor biztos, de itt azért kb. mindenki otthonra veszi a cuccot. Miért ne vehetne saját magának is minőségit? Én pl. csak bc notit veszek magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#99) kenwood válasza Dr. Akula (#98) üzenetére


kenwood
veterán

Van jopar hdds topic, ami az otthoni vinyokrol szol.
Ezekre eleg nagy betukkel rairtak, hogy data center drive, az 1 teras is 20k felett van,
F1es topicban sem arrol beszelunk, hogy az 1.0 , vagy az 1.2-es Corsa lenne-e a jobb valasztas.
Data centerben igy kezelik oket : https://www.youtube.com/watch?v=XZmGGAbHqa0 [link]

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#100) Dr. Akula válasza kenwood (#99) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És ott is leírják ugyanezeket? Minek akkor neki külön topik? Ha meg nem erről írnak, akkor mit keressen az ember ott? Vagy "vállalati" fedőnévvel ellátott cuccot már nem is vehet az ember otthonra? Én is adjam el a Latitude-ot és vegyek Inspiront? Tudja ugyanazt a minőséget? Akkor meg minek?

Legutóbb Red Pro vinyót vettem, otthonra. Lehet meg kellett volna elégednem a Greennel? :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.