Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) akoska07


akoska07
nagyúr

Intel jól nyomja.

Szvsz azért vannak szériák amiket ki lehetne hagyni.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2) zozoo83


zozoo83
tag

És ami idén jön az 1152-es és ami jövőre az 1153-as foglaltú lesz? :)

(#3) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

... semmi... elszámoltam magam. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

Más szóval a Tick-Tock helyett már elismerten átállnak a Tick-Tock-Tock lépésekre.
Hozzá lehet tenni, hogy mindezt a legnagyobb nyugalommal tehetik meg, nincs senki, aki érdemben versenyezne velük desktop vagy laptop fronton... :(

NetTom: Rosszul számolsz:

14nm:
-Broadwell (Tick)
-Skylake (Tock)
-Kaby lake (Tock)

10nm:
-Cannonlake (Tick)
-Ice lake (Tock)
-Tiger lake (Tock)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Angel1981 válasza akoska07 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

De akkor kevesebb bevételük lenne.
Amíg a rókabőrt is el lehet adni jó pénzért, addig érthető, hogy el is akarják adni.

Egyébként tiszteltre méltó, amit az Intel csinál a félvezetőgyártás terén!

(#6) Wyll


Wyll
őstag

Azért nem semmi, hogy egyetemen még Csurgay prof. azt nyomta Elektronika 1-en, hogy 100nm-es csíkszélgesség az az alsó határ, ameddig még le lehet menni méretben. Ma meg már itt tart a technológia. Meddig lesz ez még folytatható?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#7) darealkilla válasza Wyll (#6) üzenetére


darealkilla
aktív tag

Nem sokáig, talán 3-5-ig, de az engem jobban zavar, hogy a 10 nm se fog 1,2 volt mellett 5 gigán menni :)

én vagyok az ördög

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

Vajon a 10nm TDP-ben mennyit fog jelenteni a 14-hez képest? Vajon mennyit fognak emelni az órajeleken?

(#9) Savos


Savos
csendes újonc

Kíváncsi leszek hol fognak tartani mire rászánom magam a generáció váltásra.

(#10) FollowTheORI válasza Wyll (#6) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én 10nm-re emlékszem egyetemről is... az ugyanis az "atomi határ"... ott már 1-1 atom + elektronok a pályán majdnem a távolság és méginkább felerősödnek a kvantummechanikai problémák.
Legalábbis anno 1999-2005 között ez volt a mondás. :D

(#4) Cifu

Igen közben rájöttem, azért is írtam át, szinte a posztolásom után egyből... a Broadwell desktopon annyira "jelentős" volt, hogy el is felejtkeztem róla, csak arra emlékeztem 3 van/lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11) -=RelakS=- válasza darealkilla (#7) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

111pm a Szilícium atom szélessége.
A 10nm esetén tehát valamivel kevesebb, mint 100 atom szélességű 1-1 csík.
Írdekes lesz látni, hogy mit fognak kitalálni, mikor már a csíkszélesség csak 10-20 atom lesz, hogy merre tovább... Már ha egyáltalán le lehet menni 1-2 nm-re :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#12) Crytek


Crytek
veterán

3xozza meg a jelenlegi csúcs igp teljesítményét azt jó lesz! :C

Next PC Upgrade: 2022

(#13) #06658560 válasza Cifu (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Német lány rapcsapatra váltanak: Tic-Tac-Toe.

(#15) satz18


satz18
őstag

Én egyre kevésbé érzem úgy, hogy ezek a fejlesztések bármit is számítanak. Arra kínosan ügyelnek, ha túl jól sikerül valami, akkor mesterségesen elbasszák, nehogy konkurenciát állítsanak maguknak. Akkor lesz majd érdemi fejlődés, ha az AMD valamit csinál a vakarózáson kívül. Szóval engem jobban érdekel a konkurencia fejlesztése, az reálisabb képet ad.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) FollowTheORI válasza #32839680 (#14) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Majd csinálnak rá egy fémréteget amit hozzá tudnak "integrálni" egy nagyobb heatspreader-hez. :)
Persze ez majd jól megdrágítja a gyártást... de talán bele fog férni. :D

Vagy ahogy nézem a grafén/karbon nanocső mégjobb mint egy fémréteg... ha valahogy tudnak ránöveszteni egy ilyen réteget ami egy nagyobb felületre széthordja a hőt, utána már csak a kupak kell a mostani módszerekkel egyezően.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#17) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Ha bealszanak, akkor belefuthatnak egy P4 méretű pofonba újra. Mondjuk azt is kivédekezték "ügyesen", most is megtennék, nehogy a konkurencia nagyon térhez jusson.

Mondjuk most a konkurenciának (AMD-nek) sokkal nehezebb dolga van mint 10+ éve volt, mert egyrészt az Intelnek sokkal több erőforrása van a fejlesztésre és ügyesebben is stratégiáznak. Az Intelen kívül mindenkinek jobb lenne, ha a felsőbb kategóriákban lenne ellenfele.

(#18) Fred23 válasza -=RelakS=- (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tudtommal nem lehet, meg fognak állni 5nm-en.

(#20) Gausz válasza FollowTheORI (#10) üzenetére


Gausz
aktív tag

Úgy látszik updatelik magukat a profok. 2004-2009ben már 4-5nm volt a határ :D

(#21) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Kiegészítettem évszámokkal:
14nm:
2014 -Broadwell (Tick)
2015 -Skylake (Tock)
2016 -Kaby lake (Tock)

10nm:
2017 -Cannonlake (Tick)
2018 -Ice lake (Tock)
2019 -Tiger lake (Tock)

5nm:
2020 - (Tick)
2021 - (Tock)
2022 - (Tock)

2023 valami tök új, érdekes lesz!

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#22) R9DEON válasza -=MrLF=- (#21) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ez ha minden jól működik de simán megcsúszhatnak a 10 vagy az 5nm gyártással és akkor borul minden, szerintem nem lesz 2020 5nm gyártás ami nem egy katasztrófa.

(#23) -Alvin-


-Alvin-
tag

Szrtem esélyesebbnek tűnik h Intel gput gyúrja ki jobban, egy i7 2600 is bőven sok átlag felhasználónak...

Viszont ha a "megmaradt" helyet vidire "költi" ,amd-nvidia párosnak a közép kategóriája feles lesz kb, szal esélyes h felső-top kategória marad meg pcben vga gyártásból :D Persze a "szokásos" 10-15% kötelezőt hozhatják cpu fronton is :D

Szerver\professzionális felhasználásra meg marad továbbra is a xeon...

(#24) R9DEON válasza -Alvin- (#23) üzenetére


R9DEON
senior tag

,amd-nvidia párosnak a közép kategóriája feles lesz kb,

Az AMD is készül Zen APU-val amiben HBM memória van, igaz csak jövőre de biztos megszorongatja az IrisPro-t és a közép kategóriás kártyákat.

(#25) #Chris


#Chris
tag

Inkább az architektúrát cserélné le. Hosszú távon többet érne vele. Ja... csak sok pénzébe került az Intelnek az x86 mesterséges életben tartása...

(#26) Fred23 válasza -Alvin- (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pont ezt szeretném: az IGP-ik érjék el a mostani középkategóriás AMD/NVIDIA karik teljesítményét! Akkor viszlát dedikált kártya, és üdv csendesebb gép! Már sokkal kevesebb játék érdekel, mint régen, tudnék kompromisszumokat kötni. :) A dedikált GPU nem csak hangos, de pl. nem árt idônként pucolni is; a végsô csodás lépés az lehetne, hogy passzívba menne egy 5nm-en gyártott APU, miközben vinné a kedvenc AC: Black Flag-em.

(#27) Cifu válasza Fred23 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Aztán mire ez megvalósul, a mostani középkategóriás videókártyák már belépő szintnek se nagyon fognak elmenni. Itt a probléma az egésszel. Ha egy 35-65W-os CPU mellé beraksz egy 100-150W-os GPGPU-t (kb. ilyen szinten mozognak a középkategóriás kártyák), akkor 135-215W teljesítményről beszélünk.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) atok666 válasza Fred23 (#26) üzenetére


atok666
őstag

Mitol hangos a dedikalt gpu?

Atok

(#29) Cifu válasza atok666 (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem egyértelmű? A beépített hangkártyától! :DD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Fred23 válasza Cifu (#27) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, az egész sikere azon áll vagy bukik, hogy jön -e olyan nagyobb gépigényû játék, amiért lemondok az only APU mentalitásról, és bevállalom a ventik zaját, tisztítását. Jelenleg a Black Flag a legnagyobb gépigényû játék, amit tényleg nagyon szeretek, és ahogy eddig nézegettem, idén is csak az új Deus Ex az a felhozatalból, amit kipróbálnék. De egy full csendes gép megérné nekem, hogy ki se próbáljam. Lehet, hogy még 2017-ben se jön semmi számomra igazi ínyencség.

atok666: a ventitôl, ami idônként nagyon zúg.

[ Szerkesztve ]

(#31) Alchemist válasza -Alvin- (#23) üzenetére


Alchemist
addikt

Az átlag (nem gamer) felhasználónak a jelenlegi IGP is több az elégnél...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) jacint78 válasza Fred23 (#26) üzenetére


jacint78
addikt

A dedikált GPU nem csak hangos, de pl. nem árt idônként pucolni is.

Zseniális érvek, jézusom. :D Mindegyik lehet halk is és mindegyiket kell pucolni, ennél rosszabb érveket nem is írhattál volna, de komolyan. :D

type your text here..

(#33) Fred23 válasza jacint78 (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

Engem ezek zavarnak legjobban, ennyi. De árnyalhatja számodra a képet, hogy notin játszok. Régebben én is csináltam már olyat, hogy az asztali gépem ventis hûtéseit mindenütt brutál -passzív- hûtésre cseréltem. Notin ez nehezebb lenne, bár tulképp össze lehetne hozni.

(#34) Cifu válasza Fred23 (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem picit eltérő a leányzó fekvése (kb. Loli vs. MILF összevetés) hogy desktop vs. noti a platform, amiről a téma folyik.

Ami a notikon dVGA középszint, az desktopon belépőszintnek jó maximum, már most. Ami a desktop CPU szinten 65W szint, azt a notikban 35W-al sem érik el és ez csak CPU. 35W-os TDP limitbe desktop középszintet egyhamar nem pakolnak...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#35) Fred23 válasza Cifu (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ahogy néztem, a Skylake GT4-es IGP-je a mai középkategória alja lesz. Nagyjából olyan erôvel, ami nekem kell az Assassin's Creed: Black Flag-hez. A Cannonlake 10nm-en még jobb lehet.

Azt remélem, lesz alacsony TDP-s, GT4-es IGP-s Skylake; vagy ha nem, akkor majd Cannonlake. 35W-ba, de max. 45-be férjen bele akkora erô, ami elviszi a játékomat. Ez szerintem elôbb vagy utóbb meg fog történni.

[ Szerkesztve ]

(#36) R9DEON válasza Fred23 (#35) üzenetére


R9DEON
senior tag

hogy néztem, a Skylake GT4-es IGP-je a mai középkategória alja lesz

Megközelít egyR7-250, R9-270 -et, én nem nagyon hiszem szerintem a közelében sincs.

[ Szerkesztve ]

(#37) Fred23 válasza R9DEON (#36) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy R9 M265x vagy R9 M270 már egész szépen viszi a Black Flag-et, és nagyjából az olvasottak alapján én ezt, de inkább ennél is egy 10-15%-kal többet várok a GT4-es Skylake IGP-tôl. De lehet, abban igazatok van, hogy ez ma már nem a középkategória alja. Ezt tényleg nem tudom, csak tippeltem, ahogy szerintem ez sac/kb. lehet.

[ Szerkesztve ]

(#38) Grodd válasza -=MrLF=- (#21) üzenetére


Grodd
tag

"2023 valami tök új, érdekes lesz!"

Onnantól csak Tock-ok jönnek :)

(#39) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"az idén érkező Kaby Lake 14 nm-en készül, de ez nagyrészt a Skylake felújítása, így leginkább az IGP tekintetében várható előrelépés tőle"

Szokásos GT2, +5-10%, vagy lesz a valóságban is GT3, GT4?

(#40) Dr. Akula válasza Cifu (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Feltéve hogy a Zen is ugyanolyan szar lesz mint mostanában minden AMD CPU. De ha nem...

(#41) Interceptor válasza Cifu (#4) üzenetére


Interceptor
addikt

A pontosítás végett a Kaby lake és Tiger lake az semi-Tock :DDD Személy szerint valamelyik 10nm-esre fogok leghamarabb átállni, a 22 után a 14-et is kihagyom.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#42) Fred23 válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lesz GT3 és GT4 is. Én a 45W-os, H-s, GT4-esre várok. Ebben négy mag van, és sajnos késôbb jön. Elôször a 15 és 28 W-os GT3-as IGP-sek jönnek két maggal. De már ezek is az R9 M265x szintjén lesznek. Lesz persze S-es GT4 is ( 35 és 65 W ), de ez engem nem érint.

Arra vagyok kíváncsi, össze tudják -e hozni, hogy a GT4 tényleg érezhetôen erôsebb legyen a GT3-nál -mert számomra ez a fô kérdés. :)

(#43) Dr. Akula válasza Fred23 (#42) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Papíron már vagy 3 generáció óta van. De csak papíron. Az meg kevés. Nem láttam még notit GT2-nél jobbal.

(#44) Fred23 válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


Fred23
nagyúr

Emlékeim szerint én se láttam. De azért írják át a Kaby Lake IGP-jének parancsprocesszorát (ha jól emlékszem), hogy alkalmasabb legyen a jövendô dx12-es, kis gépigényû, nagy bázisú játékokhoz. Mivel pedig le vannak maradva, szerintem rá lesznek kényszerítve a jobb IGP-k használatára. Bizonyos kis gépigényû, de nagyon népszerû játékoknak egyszerûen futniuk kell. Ha pedig ezek a játékok szép lassan dx12-t kapnak, és a legalapabb AMD apu-n is futni fognak, de nem futnának egy GT2-es Intel IGP-vel, csak lesz annyi eszük, hogy elôvegyék és betegyék a létezô GT3-asuk! Nagyon remélem. A dx12-tôl várom, hogy legyen egy jó dx11-es játékhoz való IGP-m.

[ Szerkesztve ]

(#45) Cifu válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

Félreértés ne essék, drukkolok a Zen-nek. De drukkoltam az Excavatornak is. Meg a Bulldozernek is. Oszt a szomorú helyzet az, hogy az Athlon X2 óta nem volt AMD procim, mert egyszerűen nem versenyképesek... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez arra lesz jó hogy 65W helyett 54W-ból, majd 54W helyett 45W-ból tudja ugyan azt a CPU.
Órajel és üzemi fesz, és PCI-express sávok száma tovább csökken.
Majd delid után tapintással keressük meg a CPU Die-t, mert látni már nem fogjuk tudni :N

[ Szerkesztve ]

(#48) gyulank


gyulank
addikt

Mi az a Ti/tock?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#49) 7Heads Drago válasza akoska07 (#1) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Fantasztikus, hogy véletlenül se a megbízhatóságot akarják növelni.
Nem érti az ember mire fel ez a rohanás.... miközben nincs is igazán ellenfelük.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#50) Dr. Akula válasza Cifu (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én benyaltam a "Pentium 2 verő" K6-ot is (nem a 3Dnow-s K6-2). :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.