Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Ezt már korábban is megléphették volna, remélem ezzel lejjebb megy a 13"-os notik ára, ami szvsz amúgy is a leghasznosabb kategória.

A 11"-os notik teljesítménye (Pentium N35XX, stb.) tökre elég a felhasználók többségének, szóval hol itt a probléma?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) BangoSkank


BangoSkank
tag

Szerintem annyi fog történni, hogy a konzumer piacon a 11 és 13 col teljesítménye közelebb kerül, jó pénzért meg továbbra is kapni lehet majd erős 13 colost. ;]
Volt már próbálkozás az alaplapok szabványosítására: [link]
de ebből nem lett semmi..

(#3) Xantor


Xantor
tag

Kétség kívül az utolsó mondat a legelszomorítóbb...

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#4) Graphics válasza AxBattler (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Max ssdvel...

Amugy meg irtozatosan lassuak... Ha csak sima hddvel adjak.

Plusz meg van kotve teljesen a dolog, mert minden unibody... Nincs dvd , nincs odd caddy eselye se...

Nem lesz uj notim, nekem ez nem jon be sajnos. Inkabb kinezek egy par eves klasszikust..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Dhampir válasza Graphics (#4) üzenetére


Dhampir
félisten

A régi, jó minőségű notikat kell megvenni. :K

(#6) Graphics válasza Dhampir (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah, most Probookom van, 4530S, 4 eves, semmi hiba. Marad.

Ha lezuzom, kinyiffan akkor lesz 8570W Elitebook.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Dhampir válasza Graphics (#6) üzenetére


Dhampir
félisten

A régi szériás ProBookok a kedvenceim voltak. :)

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nyugodtan lehetnének egységes hardverek, jobban lehetne optimalizálni a drivereket és az oprendszert. Ezen kívül az árakra is jó hatással lehetne, szerintem egy idő után meglátszódna a 13"-osok árain.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) BangoSkank válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


BangoSkank
tag

Szerintem ezeknél ugyanúgy lenne ezer változat, ahogy pl az az asztali ATX alaplapoknál, csak a csatlakozók helye,formája, az alaplap méretei és a hűtés rögzítés lenne hasonló vagy megegyező, driver területen nem hozna sok előrelépést.

Én ezt egyébként csak egy szép álomnak tartom, a gyártók eddig egy szabványos töltőcsatlakozóban sem tudtak megegyezni, egy alaplapszabvány létrehozása ezzel a hozzáállással képtelenség. :(

(#10) Jim Tonic válasza BangoSkank (#9) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem lenne ezer változat, mert nem csak a csatlakozó a gond, hanem a hűtés is pl. Ha pedig minimalizálni akarják a költségeket, akkor legyártatják egy OEM partnernél tömegesen. És azzal is jobban járnak, ha nem nekik kell szívni a driverekkel.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) mcload21


mcload21
tag

A jobb anyagminőséggel is foglalkozhatnának, és azzal is, hogy ne egy marék csavar fogja össze a gépet és a benne lévő alkatrészeket. A vga támogatásukkal is kezdhetnének valamit, mert ha cserélni kell, vagy erősebb kell bele, akkor az vagy menni fog- vagy nem. Új szériáknál a külső PCI-E csati is lehetne alap, mint az USB, ha valaki erősebb vga-t szeretne a gépre kötni ...
A full-hd felbontásnak is rég alapvetőnek kellene lennie, ha már lassan a középkategóriás telókat is olyannal szerelik ...

(#12) #25583896


#25583896
törölt tag

(#13) brd


brd
nagyúr

Na végre! Úúúúúgy vártam már a kvázi-standarddá váló nyomorék billentyűzetet, feleslegen óriási tapipadot, 800x600-as TN kijelzőt, alultervezett hűtést, cserélhetetlen RAM/HDD/CPU-s (és talán VGA-s, bár az sokszor eddig sem volt cserélhető) alaplapot, letisztultnak hívott ingerszegény külsőt. Szép új világ.

The only real valuable thing is intuition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.